hesonic

hesonic hesonic

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 17.3.2020  19:04
    Špinavý prachy (TV seriál) (2018)

Seriál obsahuje hodně zajímavých částí, ale episody "Dirty Gold" a "Guardians, Inc." zejména Guardians, bych dal každému jako povinnou četbu. Každému, kdo nechce skončit v životě na samém dně - každého z nás tohle může potkat!!! I tebe! Já měl to "štěstí", že mě tohle potkalo ve 30-ti a naužilo mě to jak to rozpoznat a jak proti tomu bojovat. Nepřál bych si, abych to poprvé prožil po 60tce, protože bez přípravy bych to nedal!

• 5.10.2019  15:21
    Neuvěřitelná (TV seriál) (2019)

Skvěle vyprávěné drama ze života. Velice uvěřitelné postavy, skvěle vyvíjené charaktery. Příběh, který se může nejednou týkat každého z nás.

• 19.2.2019  21:02
    Colony (TV seriál) (2016)

Dívat se na seriál je jako prožívat nástup II. Světové resp. jakékoliv jiné velké války. Velice věrně popsaná lidská povaha, touha po moci, intriky, zrady, nedostatek inteligence a rozhledu u většiny lidí. Co se dělo za války, je zde přeneseno do aktuální doby. To co je vidět v seriálu, se teď děje v Číně ve vybraných oblastech na severu. Až Evropská Unie dovrší svůj rozklad, dojdou si Číňané se zbraní v ruce pro Evropany a evropské obyvatelstvo zažije to, co je v seriálu zobrazeno. Stejně tak, jako právě teď postupné vymírání původního obyvatelstva Kambodže - potichu, pod taktovkou mocné Číny, za peníze pro malou politickou elitu (vlastizrádců). (Kdo tam byl a zažil, tak pochopí, kdo tam nebyl, těžko mu vysvětlovat). Jak už pravil Terminátor II "máte to v sobě, samy sebe ničit".

• 23.9.2018  13:41

Premyslim, ze kdyby mi bylo 20, nejspis bych tento film nechapal a dal bych mu maximalne 2-3 hvezdicky, nebot temata v nem obsazena (stari, boje z oslednich sil, blizici se konec) jsou mimo schopnosti mozku 20-ti leteho cloveka. O 20-30 let pozdeji, kdyz spousta veci cloveku dojde a jeho pohled na svet je zcela jiny, je to ale jine drama.

• 3.8.2018  20:33
    Miliardy (TV seriál) (2016)

Mimo jiného se mi na seriálu líbí naprosto dokonale vykreslená realita toho, jak i přímo u nás fungují orgány státní moci - úředníci, prokuratura, soudci ... korupce, což se každou novou sérií rožširuje jak mor. 5* za realističnost a sympaticky obsazené role.

• 8.9.2017  00:42
    Dobrá manželka (TV seriál) (2009)

Obdivuhodné, jak dokonale dokážou američtí scénařisté, režiséři a herci stvárnit chování skutečných lidí v běžnem životě ve skutečných situacích. Opravdu obdivuhodné. A jako bonus přijde opravdu nečekaný zvrat, který nebyl tak mistrovsky udělán snad v žádném jiném seriálu.

• 28.5.2017  17:01

Některé negativní komentáře zde jsou zarážející. Film je parádní. Asijské visuální pojetí ohromuje. Kdo strávil v exotické Asií nějaký čas, rád si tu pestrou kulturu, barevnou, slunečnou přírodu a propracovanou architekturu připomene. Film logicky a detailně vykresluje mnohé historické prvky ohledně technologií, strategií, bojů, důvodů. Pohled na čínskou disciplínu a nadhled je zobrazen věrně, až z toho mrazí. Náročné choreografie, které dokázali ve filmu předvést berou dech – u nás v Evropě nepředstavitelné. Osobně na filmu vidím jen jedno „negativum“. Je dělaný pro kina s vysokým rozlišením plátna - 4K, což je v Asií běžná technologie. My zaostáváme – naše chyba. Když si tento film někdo pustí doma na menším než 2 metorvém monitoru, a nemá ani BlueRay, nedivím se, že přišel o pořádnou porci zážitku. Osobně mě film nadchl více než Warcraft a jiné fantasy z posledních 5-10 let..

• 18.4.2015  23:18

Žena s velkým srdcem je nejsilnějším zdrojem energie úspěšného muže. Film je úžasně romantický a plný hluboce pochopeného života žijícího na maximum. Nejúžasnější je, že všechno co se ve filmu odehrává se doopravdy stalo.

• 3.1.2015  01:54
    Soudce (2014)

Ten, kdo psal scénář je génius. Takhle detailně podchytit a precizně převyprávět kruté detaily reálného života to vyžaduje dotek génia. Film není žádná strhující akční podívaná, ale rozhodně překvapí zpracováním detailů obyčejného života obyčejných lidí. Vše zvýrazněno propracovanými výkony excelentních herců. Robert Downey opět potvrdil, že patří mezi nejtvrději pracující herce dnešní doby.

• 29.11.2014  13:27

Ten, kdo má jednodušší život a moc toho nezažil, bude dávat 1 hvězdičku nebo méně a tvrdit, že vše je smyšleno, přehnané, klišé, nemožné, nezvyklé, nepravděpodobné nebo jasné a nudné. Ale ten kdo zažil, ten si popláče.

• 14.11.2014  13:56

Kdybych to měl popsat jedním slovem: svěží. Ten film je opravdu svěží, zábavný a vtipný. Pokud chcete relax vhodný klidně pro celou rodinku a chcete se u toho bavit, pak tohle je ono.

• 7.6.2014  12:42

Nádherný příběh z reálného života, překrásné vizuální podání a naprosto boží sněhulák, kterému vdechl duši famózní Josh Gad.

• 14.4.2014  16:46

Mnoho diváků u každého filmu fňuká, že čekali něco jiného … ale pokud někdo hledá u komiksového díla něco víc než relax, měl by se vrátit ke studiu definic žánrů. Za mě a mojí kino-kamarádku jde o bezva relaxační film s vyváženou akcí i humorem, který stojí za opakované shlédnutí. Jediná, ale drobná výtka u mé kamarádky byla, že někdy nestíhala sledovat tempo akčních scén. U mě tento problém nebyl – asi se vyplácí trénink postřehu z online her. :-)

• 11.11.2013  23:22
    Enderova hra (2013)

Scenáristům se geniálně povedlo vykreslit myšlení, kterým disponují úspěšní lidé v reálném světě. (Podnikatelé, vynálezci, vojenští vůdci, designéři, …). Film nádherně poukazuje i na šikanu, výsměchy a nepochopení okolí, kterými si musí nadprůměrně nadaní jedinci v reálu projít. Hlavním prvkem je nemyslet jako stádo aneb dle učení Steva Jobse „myslet jinak“. A jelikož ve vesmíru platí Paretovo pravidlo, že úspěšných lidí je menšina a neúspěšných většina, tato hlavní pointa filmu se stane i jeho hlavním problémem v očích lidí, kteří si myslí, že za jejich neúspěchy v životě může cokoliv jiného, jen ne oni samotní. Příběhem i myšlením geniální a realistický film!

• 12.10.2013  14:37
    Gravitace (2013)

Vizuálně mistrovsky natočený survival (i když Avatara to nepřekonává ani náhodou), který rozhodně stojí za to vidět a vidět jedině v IMAXu, protože na čemkoliv jiném by to byla škoda. Taky je nutné občas vypnout mozek, protože jediná věc, která mi poslední dobou vadí je nedomyšlenost dnešních sci-fi, které nereflektují dnes běžně používané technologie, bezpečnostní předpisy a úroveň tréninku profesionálů na krizové situace. Vzpomenu namátkově jen 3 věci. SPOILER ALERT! 1. Kosmonauti nemají možnost přepumpovat si kyslík a raději se dostanou do stresu? WTF? 2. Když Sandra s Georgem připlují ke své lodi a mají minimum paliva pro přelet k ISS, proč si nevezmou zásoby? WTF? 3. Sandra projde kolem otevřeného ohně na ISS a neuhasí ho? WTF? No nic. Pomalu si začínám zvykat, že moderní sci-fi už jiné nebude a v koutku duše budu vzpomínat na éru starého Star Treku a Babylonu, kde podobné krávoviny nebylo tolik vidět. Přesto dávám 5 * za vizuální zážitek a alespoň ledabilou snahu o realističnost.

• 29.8.2013  23:02

Silný příběh, hluboce procítěné vyprávění, brilantní herecké výkony, propracovaný scénář. Zkrátka nádherná symfonie.

• 15.8.2013  02:25

Jsem vědec. Mám rád snímky, které jsou vážné, nejsou přehnaně optimistické, jsou logické a dávají smysl. Tento seriál a tato série obzvlášť toto vše splňuje.

• 13.8.2013  15:14

Hezky zpracovaný příběh na základě skutečné události. Ukazuje, že každý kdo má odvahu může proměnit svůj život a zbohatnout. Někteří ovšem musí dostat pořádný kopanec od života, aby je probudil k akci. Tradičně brilantní herecký výkon W. Smitha.

• 23.6.2013  08:35
    Muž z oceli (2013)

Od začátku až do konce naprosto skvělá podívaná. Skvělá akce, velkolepé scény, vyvážený a poutavý příběh. Film to nepřehání s humorem, jak tomu bylo poslední dobou zvykem a jeho vážnost hodnotím pozitivně. Mimozemští záporáci jsou opravdu silní, bez přehnaných slabin. Destrukce jsou uvěřitelné a lidé umírají po tisících. Herecké výkony propracované a uvěřitelné. Dalo by se říct, že film není dokonalý a najde se několik okamžiků, kde logický mozek zprvu zaplní myšlenka „tohle přehnali“, ale po hlubším zamyšlení a analýze vyjde najevo, že to až tak přehnané není a to co filmaři ukázali je vskutku realistické, logické a možné. A fandy Eve online jistě potěší, že jim mimozemské lodě budou připomínat rozmanité a nepravidelné tvary Gallente. I akustika střelby připomíná laserové zbraně z Eve.

• 20.9.2018  11:22
    Deadpool 2 (2018)

Dvojka pobavi jeste vice nez jednicka a jako jeden z mala filmu si z prehnane americke hyperkorektnosti dnesni doby nedela tezkou hlavu, spise opacne si z ni velice rozumne utahuje.

• 9.6.2017  19:06
    Z Nation (TV seriál) (2014)

Na zombie seriály nebo filmy nekoukám, neboť je považuji za naprosto nudnou ztrátu času. Tohle je výjimka! Jediný zombie seriál, na který se dá dívat a pobaví vás vtipem a nadhledem.

• 19.10.2015  02:12
    Marťan (2015)

Po stránce fyziky a astrofyziky s přihlédnutím blízké budoucnosti je film natočen hezky téměř realisticky (až na pár lehce tolerovatelných výjimek). Až jsem si po filmu musel ověřit, zda skutečně stejný režisér točil i Promethea a ano, (samozřejmě) točil. Marťan je naštěstí ryzím opakem Promethea – nepodařeného béčka, kde ignorace fyziky a logiky vyrážela dech.

• 1.3.2015  10:55

Tento film si rozhodně zaslouží lepší hodnocení než to, co tady předvádí davová psychóza rádoby „znalců“ filmu. V kině jsme byli v 6 lidech (2 kluci, 4 holky) a všem se líbil. Mě osobně zaujalo vizuální pojetí planet a naprosto propracované vesmírné lodě. Města a kostýmy taky nebyly k zahození. Scénář neřešil náboženství ani jinou mystiku. Vše bylo založeno na vědeckých principech, díky čemuž byl vesmír i použité „sci-fi“ technologie, na rozdíl od jiných sci-fi filmů, naprosto uvěřitelný. Sci-fi postavené na reálném základu technologickém, psychologickém i ekonomickém – za to mají tvůrci filmu můj obrovský obdiv. To, v čem je film slabší, jsou emoce. Ale opravdu nás pobavilo sledovat úřednickou mašinerii na jiném konci vesmíru. Zdá se, že úřednicí jsou všude stejně hrozní. :-)

• 10.7.2014  12:49
    Noe (2014)

Film předkládá krásné pointy. Emma hraje úžasně, ale skvělí jsou vlastně všichni herci.

• 25.5.2014  12:49

Není to špatné, má to své epické momenty, ale najde se hodně míst, kde tomu chybí špetka soli a koření, proto jsem nemohl dát 5 hvězdiček. Negativum filmu jsou nudné boje a mladí herci. Michael Fassbender a James McAvoy filmu ubrali hodně šťávy, přeci jen, starší veteráni mají těžce napodobitelné charisma. Sentinelové jsou proti mutantům až absurdně silní. Hezké jsou ale filosofické myšlenky, které tradičně představuje Patrick Stewart (profesor Xavier) a zejména hlavní poselství, které zazní od Xaviera v závěrečné fázi filmu. *** Pár odpovědí na opakující se otázky v komentářích: 1. Proč osvobodili Magneta? Bez něho by nepřesvědčili Mystique - jde o lidskou psychologii. 2. Proč nezabili Magneta? Opět to vychází ze psychologie. Xavier a Magneto, i když rivalové, jsou primárně přátelé. Lidé měli spoustu důvodů proč ho nezabít, ale radši věznit. Přemýšlejte lidi!

• 7.1.2014  23:58

První půlka je orgasmus o umění, nádhera. Tolik umělecké krásny jsem v žádném jiném snímku neviděl. V druhé půlce se to trochu zkazí.

• 26.12.2013  22:24

Vcelku mila rodinna komedie. Chemie mezi sympatickymi herci pusobi opravdu skvele.

• 1.5.2013  20:24
    Hostitel (2013)

Film neosloví výpravou, efekty ani dynamikou a bohužel je ve stylu Twighlight, ovšem zpracování dvou hlavních myšlenek – spletitosti vztahů a dilema loajality a sebeidentifikace bylo provedeno precizně. Tak, jak to chodí v reálném životě. Herci (hlavní hrdinka) Saoirse Ronan a (vůdce rebelů) William Hurt odvedli skvělou práci.

• 23.7.2017  15:56

Nebylo to špatné, ale vzhledem k (v poslední době zavádějícím) trailerům jsem čekal více akce.

• 22.6.2017  11:30

Zpočátku dobrý, ale závěr se nepovedl. Jen surové zabíjení zvířat. V závěru jsem málem usnul.

<< předchozí 1 2 3