hesonic

hesonic

hesonic hesonic

okres Praha

• 1.3.2015  10:55

Tento film si rozhodně zaslouží lepší hodnocení než to, co tady předvádí davová psychóza rádoby „znalců“ filmu. V kině jsme byli v 6 lidech (2 kluci, 4 holky) a všem se líbil. Mě osobně zaujalo vizuální pojetí planet a naprosto propracované vesmírné lodě. Města a kostýmy taky nebyly k zahození. Scénář neřešil náboženství ani jinou mystiku. Vše bylo založeno na vědeckých principech, díky čemuž byl vesmír i použité „sci-fi“ technologie, na rozdíl od jiných sci-fi filmů, naprosto uvěřitelný. Sci-fi postavené na reálném základu technologickém, psychologickém i ekonomickém – za to mají tvůrci filmu můj obrovský obdiv. To, v čem je film slabší, jsou emoce. Ale opravdu nás pobavilo sledovat úřednickou mašinerii na jiném konci vesmíru. Zdá se, že úřednicí jsou všude stejně hrozní. :-)

• 3.1.2015  02:13

Tom Hardy hraje zajimavě (nepřekvapí, ale zaujme), bohužel film je až depresivně o ničem, takže to herci nevytrhnou. Váhám mezi odpadem a 1 hvězdičkou... je to asi tak na půl hvězdičky - nedokoukáno.

• 3.1.2015  01:54
    Soudce (2014)

Ten, kdo psal scénář je génius. Takhle detailně podchytit a precizně převyprávět kruté detaily reálného života to vyžaduje dotek génia. Film není žádná strhující akční podívaná, ale rozhodně překvapí zpracováním detailů obyčejného života obyčejných lidí. Vše zvýrazněno propracovanými výkony excelentních herců. Robert Downey opět potvrdil, že patří mezi nejtvrději pracující herce dnešní doby.

• 29.11.2014  13:27

Ten, kdo má jednodušší život a moc toho nezažil, bude dávat 1 hvězdičku nebo méně a tvrdit, že vše je smyšleno, přehnané, klišé, nemožné, nezvyklé, nepravděpodobné nebo jasné a nudné. Ale ten kdo zažil, ten si popláče.

• 14.11.2014  13:56

Kdybych to měl popsat jedním slovem: svěží. Ten film je opravdu svěží, zábavný a vtipný. Pokud chcete relax vhodný klidně pro celou rodinku a chcete se u toho bavit, pak tohle je ono.

• 13.11.2014  23:38
    Tapped Out (2014)

Z filmů z 90 let minulého století posbírejte všechny známé klišé, přidejte ty nejtrapnější hlášky a špatně je načasujte, promixujte s nepřesvědčivými výkony začínajících herců a dostanete něco, co je ztráta času dokoukat do konce. Ovšem režisérovi patří uznání za to, že se snaží něco dělat a prosadit. Držím mu pěsti ať mu to jednou vyjde.

• 4.9.2014  22:47
    Godzilla (2014)

Nuda. Oprava: neuvěřitelná nuda.

• 2.8.2014  22:03

Dalsi pokus natocit film bez hercu, ktery dopadl blbe.

• 10.7.2014  12:49
    Noe (2014)

Film předkládá krásné pointy. Emma hraje úžasně, ale skvělí jsou vlastně všichni herci.

• 9.7.2014  23:10
    Transcendence (2014)

Boze, to je nudny film. Neuveritelne nudny film. Nuda, nuda, nuda. To, ze Johny Depp dela nudny filmy, to tak nejak patri k nemu, ale jak se do toho pripletl Morgan Freeman nebo Kate Mara to nepochopim.

• 7.7.2014  21:23
    Cesta zítřka (2014)

Tohle snad není ani na odpad. Je to natočeno tak špatně, že i odpad je příliš dobrá známka.

• 7.6.2014  12:42

Nádherný příběh z reálného života, překrásné vizuální podání a naprosto boží sněhulák, kterému vdechl duši famózní Josh Gad.

• 25.5.2014  12:49

Není to špatné, má to své epické momenty, ale najde se hodně míst, kde tomu chybí špetka soli a koření, proto jsem nemohl dát 5 hvězdiček. Negativum filmu jsou nudné boje a mladí herci. Michael Fassbender a James McAvoy filmu ubrali hodně šťávy, přeci jen, starší veteráni mají těžce napodobitelné charisma. Sentinelové jsou proti mutantům až absurdně silní. Hezké jsou ale filosofické myšlenky, které tradičně představuje Patrick Stewart (profesor Xavier) a zejména hlavní poselství, které zazní od Xaviera v závěrečné fázi filmu. *** Pár odpovědí na opakující se otázky v komentářích: 1. Proč osvobodili Magneta? Bez něho by nepřesvědčili Mystique - jde o lidskou psychologii. 2. Proč nezabili Magneta? Opět to vychází ze psychologie. Xavier a Magneto, i když rivalové, jsou primárně přátelé. Lidé měli spoustu důvodů proč ho nezabít, ale radši věznit. Přemýšlejte lidi!

• 17.5.2014  19:40
    Vampire Academy (2014)

Nikdy v životě jsem neviděl tak špatně natočené souboje, dokonce ani v britských TV seriálech pro 5 leté děti. Amaterismus herců mě šokoval. A těch slov co tam zazní v jediný budově překonává i československé TV inscenace z hlubokého komunismu, kdy herci měli nakázáno odehrát 45 minut v jediným pokoji. Obdobně jako Elysium – dobrý nápad realizován neschopnými lidmi.

• 14.4.2014  16:46

Mnoho diváků u každého filmu fňuká, že čekali něco jiného … ale pokud někdo hledá u komiksového díla něco víc než relax, měl by se vrátit ke studiu definic žánrů. Za mě a mojí kino-kamarádku jde o bezva relaxační film s vyváženou akcí i humorem, který stojí za opakované shlédnutí. Jediná, ale drobná výtka u mé kamarádky byla, že někdy nestíhala sledovat tempo akčních scén. U mě tento problém nebyl – asi se vyplácí trénink postřehu z online her. :-)

• 7.1.2014  23:58

První půlka je orgasmus o umění, nádhera. Tolik umělecké krásny jsem v žádném jiném snímku neviděl. V druhé půlce se to trochu zkazí.

• 26.12.2013  22:24

Vcelku mila rodinna komedie. Chemie mezi sympatickymi herci pusobi opravdu skvele.

• 26.12.2013  13:11

Film ma pouze dva pozitiva. Mistrovsky zpracovanou psychlogii postav a na rozdil od Promethea neobsahuje tolik do oci bijicich hlouposti. Celkovy dojem je bohuzel absolutne zdegradovan naoprosto trapnym pribehem 1000x otisknutym pres kopirovak trochu jinak recyklovaneho vetrelece, takze jsem to vypnul asi po 30 minutach.

• 24.12.2013  21:47
    Riddick (2013)

Nízkorozpočtový film? Dle nekvality filmových triků, skromné výpravy a stručného děje určitě ano. Totiž, když se podíváte na nadčasově skvělého Terminátora 1 po 20 letech, tak poznáte jaké „trapné“ filmové triky to na dnešní dobu jsou. (Tehdá ovšem byly super.) Bohužel u třetího Riddicka poznáte slabost filmových triků ihned. Nepřirozeně trhavé pohyby „zvířat“ a zbarvení jak z počítačové hry z před 5 let. Víc není o čem psát. Na epickou Kroniku temna to dějově nemá. Trojka je v podstatě jednička - jde jen o trochu více než tupou zabíječku.

• 17.12.2013  08:29

Přemýšlím, zda jsem někdy viděl něco nudnějšího a nezáživnějšího. Počkat … ne. Myslím, že ze všech nejnudnějších věcí se mi tahle vryla do paměti snad na celý život. Vlastně jsem to ani neviděl celé. To prostě něšlo vydržet.

• 1.12.2013  21:52
    Machete zabíjí (2013)

Spoiler! Od zacatku, az dokud nezabili Jessicu Albu, tak se na to jeste dalo koukat. Pak se to zvrhlo v opravdu neuveritelnou zbytecnost. (A to Jessicu zabili hned na zacatku ...)

• 1.12.2013  11:35
    Zmizení (2013)

Neuveritelna nuda. Po 15 minutach predehry na sneci sukani jsem to vzdal.

• 11.11.2013  23:22
    Enderova hra (2013)

Scenáristům se geniálně povedlo vykreslit myšlení, kterým disponují úspěšní lidé v reálném světě. (Podnikatelé, vynálezci, vojenští vůdci, designéři, …). Film nádherně poukazuje i na šikanu, výsměchy a nepochopení okolí, kterými si musí nadprůměrně nadaní jedinci v reálu projít. Hlavním prvkem je nemyslet jako stádo aneb dle učení Steva Jobse „myslet jinak“. A jelikož ve vesmíru platí Paretovo pravidlo, že úspěšných lidí je menšina a neúspěšných většina, tato hlavní pointa filmu se stane i jeho hlavním problémem v očích lidí, kteří si myslí, že za jejich neúspěchy v životě může cokoliv jiného, jen ne oni samotní. Příběhem i myšlením geniální a realistický film!

• 12.10.2013  14:37
    Gravitace (2013)

Vizuálně mistrovsky natočený survival (i když Avatara to nepřekonává ani náhodou), který rozhodně stojí za to vidět a vidět jedině v IMAXu, protože na čemkoliv jiném by to byla škoda. Taky je nutné občas vypnout mozek, protože jediná věc, která mi poslední dobou vadí je nedomyšlenost dnešních sci-fi, které nereflektují dnes běžně používané technologie, bezpečnostní předpisy a úroveň tréninku profesionálů na krizové situace. Vzpomenu namátkově jen 3 věci. SPOILER ALERT! 1. Kosmonauti nemají možnost přepumpovat si kyslík a raději se dostanou do stresu? WTF? 2. Když Sandra s Georgem připlují ke své lodi a mají minimum paliva pro přelet k ISS, proč si nevezmou zásoby? WTF? 3. Sandra projde kolem otevřeného ohně na ISS a neuhasí ho? WTF? No nic. Pomalu si začínám zvykat, že moderní sci-fi už jiné nebude a v koutku duše budu vzpomínat na éru starého Star Treku a Babylonu, kde podobné krávoviny nebylo tolik vidět. Přesto dávám 5 * za vizuální zážitek a alespoň ledabilou snahu o realističnost.

• 9.9.2013  01:16
    Elysium (2013)

Na rozdíl od District 9, je tady kamera špatná, až z toho místy bolí oči. Matt hraje nemastně neslaně, což je nesjpíš způsobeno tím, že moc není o čem hrát (bídný scénář). Zápletka je klišé, postavy jsou mdlé, scifi prvky veskrze žádné nové (rekvizity levné). Nemohu se zbavit dojmu, že si z filmu pamatuju pouze jednu věc a to je točení se kolem hlavního padoucha, jako by byl celý film o něm a o jeho blbých kecech. Nic víc. Co se týče hloupostí ve filmu, ty budu radši řadit mezi nedotaženosti, jinak mi z nich praskne hlava, jak nerealistické protipóly tam jsou. Předložím 3 základní: 1. Když budou roboti na tak vysoké úrovni, že zvládnou vykonávat ochranku, pro manuální dělníky již nebude naprosto žádná práce. Tak proč autoři sci-fi opakovaně zaměstnávají dělníky ve vyspělé civilizaci?! 2. Pokud na zemi panuje taková bída, proč lidé nezvednou své líné zadky a nezačnou makat? Tohle je vykresleno absolutně mimo realitu. 3. Pokud bude zařízení, schopno takové zázračné léčby, není jediný důvod, proč ho neposkytnout i chudým. 4. A přeci si neodpustím ještě jednu blamáž. Pokud máme inteligentní roboty, tak proč posílat lidi k tak nebezpečným zařízením, jako je kóje na ozařování radioaktivitou? …

• 29.8.2013  23:02

Silný příběh, hluboce procítěné vyprávění, brilantní herecké výkony, propracovaný scénář. Zkrátka nádherná symfonie.

• 15.8.2013  02:25

Jsem vědec. Mám rád snímky, které jsou vážné, nejsou přehnaně optimistické, jsou logické a dávají smysl. Tento seriál a tato série obzvlášť toto vše splňuje.

• 15.8.2013  01:46
    jOBS (2013)

Čekal jsem moc, když jsem na základě názvu filmu očekával příběh o Jobsovi – největším inovátorovi všech dob? Režisér a scenárista dokázali, že ano. :-/ To co definuje Steva je jeho vztah k produktům a k lidem, pro které je dělal. Byl výjimečný. Steve vytvářel skvělé produkty a vybudoval dvě extrémně významné firmy, Apple a Pixar. A tím to pouze začal. Steve se stal inspirací a startérem nové generace podnikatelů. Ukázal nám, jak se to má dělat a jeho odkaz nás bude dlouho motivovat. Bohužel snímek je po obsahové stránce neuvěřitelným zklamáním, když ani jednu tuhle jeho vlastnost nedává dostatečně do popředí. Snímek slabě poukazuje na produkt Apple I a II, což jsou ale produkty, které dnešní generace neznají a novým známým produktům nevěnuje veskrze žádnou pozornost. Kdyby tvůrci nazvali snímek jinak, konkrétně jako „Krátká epizoda Steva o odchodu z Apple a manažerský boj o Apple + několik dalších chaotických záblesků vytržených z kontextu“ řekli by o filmu vše, co z něj divák dostane. Ze života Steva Jobse je to prachsprostě málo. Váhal jsem, zda dám 1 hvězdičku nebo žádnou, ale jelikož měl Steve pouze dva způsoby hodnocení a to „Neskutečně skvělé“ versus „úplná sra*ka“, tak po vzoru Steva nemůžu jinak a má volba je jasná. (nejsem fanatikem Apple, ovšem uznávám, že Steve změnil svět. Díky němu máme PC, myš i Windows (ano i Windows!!!) + další známé produkty, iPhone, iCokoliv, … a takto výjimečný člověk si obdiv jednoduše zaslouží. Proto doufám, že příští film o Stevovi nebudou točit amatéři.)

• 13.8.2013  15:14

Hezky zpracovaný příběh na základě skutečné události. Ukazuje, že každý kdo má odvahu může proměnit svůj život a zbohatnout. Někteří ovšem musí dostat pořádný kopanec od života, aby je probudil k akci. Tradičně brilantní herecký výkon W. Smitha.

• 2.8.2013  14:02
    Looper (2012)

Vcelku slibný snímek zabitý logickými podivnostmi. Film se odehrává v jakési budoucnosti, kde již i běžní lidé mají roboty téměř na vše (práce na poli apod.). Je tady například vidět motorku bez kol z úvodu „nového“ Star Treku (prapůvodně Star Wars). Civilizace je (přesněji o pár let bude) vyspělá tak, že umí cestovat časem. No a do tohoto všeho dají postavám zbraně, které mají přesný dostřel do 15 metrů. To hlava nebere. Rozum stojí i nad stylem poprav. Loopeři, tj. „kati“ čekají na místě a jen zmáčknou spoušť. Za tuhle „náročnou práci“, trvající pár vteřin dostanou ohromnou odměnu ve formě stříbra a zlata. Přitom veškerou práci (nalezení, chycení a přivedení oběti do minulosti) udělá úplně někdo jiný. A už jsem říkal, že ty oběti střílejí v minulosti? Ta cena za zařízení a energii pro transport časem musí být šílená. Takže celá základní myšlenka filmu je nedomyšlená tak moc, že to zabíjí zbytek.