Tayen

Čínská krysa

Twitter: petaSk

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 19.7.2017  18:10
    Američtí bohové (TV seriál) (2017)

Seriál mě chytl až od třetího dílu. Stylizace a výběr herců úžasné. Už si moc nepamatuji knižní předlohu, ale pamatuji si dojmy, které jsem při čtení měla, a tvůrcům se povedlo zachytit atmosféru se vší svou bizarností a roztodivnými postavami. Jediné, čeho se bojím, je přílišné natahování. Doufám, že se seriál nepotáhne mnoho let, byla by to škoda.

• 3.7.2017  18:00
    Hora (2016)

Začalo to docela slibně, zajímavá tíživá atmosféra, hra s barvami i sympatičtí herci, s jejichž postavami jsem měla soucit. Bohužel druhá půlka byla útrpná nejen pro postavy, ale i pro mě. Desítky minut, ve kterých jsem sledovala sisyfovské bušení do skály, mi totiž trýzeň hrdinů zprostředkovaly dokonale.

• 9.6.2017  20:19
    Mumie (2017)

Bavila mě asi první půlhodina, nejlepší scéna byla v hrobce při nalezení sarkofágu, to mělo atmosféru, a pak scéna v letadle. Dále to byla jen krásná schránka bez nápadu. Poetika nula, chemie mezi hlavními hrdiny žádná, akční scény jedna jak druhá. Postava Jenny otravný, Cruise byl zase Cruise, Sofia Boutella měla aspoň charisma.

• 5.5.2017  21:17

Bavilo mě to, ale asi v částech, které neměly hrát v takovém filmu prim, a to usmiřovačky a emotivní scény. Humor se u mě trefoval tak s polovinou vtípků. Efekty slušné, ale už toho bylo moc, barevný binec. Hlavní linka mě v podstatě nezajímala, stejně jako Suveréni.

• 5.5.2017  20:53
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Woman power, která by mohla bavit i kluky. Parádně vykreslené postavy, ženské i mužské, i když prim hrají ty první, a napětí graduje.

• 1.5.2017  19:13
    The Circle (2017)

Dobře se na to koukalo. Ale film je samozřejmě varováním před manipulací a velkým bratrem. Bohužel jsem nepochopila pointu, ani hrdinčinu motivaci. Přišlo mi, že se měnila co 10 minut.

• 20.4.2017  11:54
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Krásná příroda i děj zasazený do Skotska 18. století. Pořád je to ale červená knihovna s pro mě stereotypními postavami (emancipovaná a bojovná hlavní hrdinka se srdcem na správném místě a hrdina je nešovinistický gentleman uprostřed až barbarských kumpánů) a otravným voice-overerm hlavní hrdinky, tvůrci si to tímhle prostě zjednodušili. Hezky se na to kouká a dílů není moc, takže taková neškodná oddechovka, z které čiší naivita.

• 10.12.2016  23:24
    Ice (TV seriál) (2016)

Viděny první čtyři díly. Seriál z podsvětí o pašerácích diamantů. Odehrává se převážně v noci a sází na temnou atmosféru. Bohužel ta mi přišla až příliš přepálená a zbytečně vypjatá. Jinak klasická kriminálka se všemi nenápaditými proprietami: správný chlap na špatné straně se snaží ochránit svou rodinu před podsvětím, kterého je součástí, milující manželka, tvrdá zaměstnavatelka, která se neštítí ničeho, nezodpovědný bratr a spousta chrapláků. Výprava se povedla, ale herci pro mě nemají charisma a seriál nepřichází s ničím novým.

• 9.9.2016  22:15
    Neon Demon (2016)

Pokud chtěl film ukázat, jak prázdná může být krása, tak se mu to povedlo. Vizuálně vypiplaný, ale bez výraznějšího obsahu.

• 18.4.2016  19:37
    Kolonie (2015)

Emma Watson i Daniel Brühl jsou zde vynikající, ale až příliš hezcí na to, aby zapadali do snímku, který se snaží působit realisticky. Mnoho toho je ve filmu naznačeno, ale snímek pro vykreslení krutosti klouže po povrchu a celkově působí líbivě, místy až kýčovitě. Dle mého se životem v kolonii mohl zaobírat více a tnout hlouběji, i na úkor konce přitaženého za vlasy. Hrdinům se nedějí hezké věci, a pořád se naznačuje, že se jim stane něco opravdu zlého. Na poslední chvíli jsou ale většinou zachráněni. To celkový dojem shazuje a bere nám možnost se o hrdiny opravdu bát. Vcelku se ale jedná o slušný film o jednom škaredém místě.

• 20.1.2016  20:35
    Room (2015)

Oproti knize opět trochu zidealizované, ale přesto film zanechá silný dojem. Podobné drama tady dlouho nebylo.

• 12.1.2016  19:50

Atmosférický film s až panoramatickým snímáním. To že je Osm hrozných konverzační western mi nevadilo, spíše naopak. Herci si svoje postavy labužnicky užívali a mě bavilo poslouchat a pozorovat jejich specifické pohyby, přízvuk a způsob vyjadřování. Pro mě lahůdka. Až mě mrzelo, že nastoupilo tarantinovské krveprolití.

• 21.12.2015  19:48

Pro staré křivdy není čas vytvářet konstruktivní budoucnost.

• 18.12.2015  19:25

Kdyby byl Star Wars trochu odvážnější a příběh nezačal jako vždy na pouštní planetě, která vychovala hlavního hrdinu (hrdinku), dala bych pátou hvězdu. Jinak to bylo nostalgií, akcí a atmosférou nabité dobrodružství se sympatickými hrdiny, které bude radost sledovat v dalších dílech.

• 16.12.2015  17:20

Příjemná hororová komedie. Krampus coby bratr Mikuláše chodí trestat děti. Je to sice zvláštní, když se Krampus míchá se Santa Klausem, ale je to americký film a vsadím se, že nebude trvat dlouho a USA si zkomercionalizuje i Krampuse. Tvůrcům bych jen přála více peněz na masky a samotného Krampuse, obešlo by se to pak bez jeho pomocníků, kteří mi připomínali duchy z vyvražďovaček v jednom domě, kterých je tady až dost. Atmosféra skvělá. Nejlepší vánoční film tohoto roku.

• 7.12.2015  19:13
    Aferim! (2015)

V době strachů z imigrantů a zaslepenosti podporované populistickými politiky a médií, přichází film, který je černobílý nejen vizuálem, ale také viděním světa. Zbabělost, zabedněnost a zúžený pohled jsou skryty pod mudrlanstvím a falešné pýše na vlastní původ.

• 6.12.2015  08:30
    Malý princ (2015)

Jedná se o dva animáky v jednom filmu, a to nejen příběhem, ale i animací. V klasickém digitálním filmu moderní doby sledujeme holčičku, jejíž život je nalajnovaný a ona je od dětství připravovaná na svět orientující se na produktivitu. V tom druhém je úžasně výtvarně zpracovaný příběh Malého prince. První je odlehčený, druhý nutně melancholický. Malý princ není pohádkou pro děti a tvůrci si to uvědomovali. Prolínání obou příběhů se povedlo a působí sladěně a vyváženě. Problém ovšem nastává v poslední čtvrtině, kdy se obě dějové linky mají protnout. To bohužel nefunguje a kouzlo Malého prince je přebito duchem moderních animáků. Stává se z něm dobrodružný animovaný film, tak jak jej známé z dneška, což působí nevhodně až kacířsky. Atributy z příběhu Malého prince se násilně ohýbají až k prasknutí. Pokud přehlédnu poslední čtvrtinu je to nadprůměrná pohádka, která dokáže nenásilnou formou vytáhnout emoce z nejednoho dospělého.

• 6.12.2015  08:19

Příběh o velké bílé velrybě má obrovský potenciál stát se skvělým blockbusterem nebo drsnou survival podívanou. Bohužel V srdci moře zůstalo stát na mezi těmito dvěma žánry a nerozhodlo se, kam se vydat. Na jednu stranu je tady Hemsworth, který je nýní Thorem na moři, digitální orgie a barevné filtry, na druhou stranu zpustošení námořníci nuceni se kvůli přežití dopouštět hrozných činů, kruté moře a palubu pokrytou rybím tukem. Film byl mělký a a rozpačitý. Fakt, že se nedokázal vyhranit z něj bohužel udělal dvouhodinovou nudu, ve které vám je osud námořníků ukradený, a ve kterém nefunguje napětí. Linka se spisovatelem Melvillem byla úplně zbytečná. Rozhodně si ale přečtu knižní předlohu.

• 23.11.2015  20:29
    Případ SK1 (2014)

Atmosferické. Civilní. Francouzské. Vysoce kvalitní kriminálka.

• 18.10.2015  12:41

Nádherný vizuál, atmosféra a parádní herci, přesto je tento film prost veškerého napětí i promyšlenějšího příběhu. Spousta promarněného potenciálu. Del Toro nám servíruje čistou žánrovku v té nejjednodušší a nejméně originální podobě, i když s úžasnými kulisami a kostýmy.

• 13.10.2015  20:33

Podmanivý, umně sestříhaný a neobjektivní výmarskému filmu, který tuší a předkládá zlo, které nastane, Druhou světovou válku. Dokument sám působí stejně čarovným dojmem jako němý Faustus, o kterém také vypráví.

• 10.10.2015  19:25
    Schmitke (2014)

Skvělá práce se zvukem a atmosférou. Kéž by se točilo více tak originálních filmů, zvláště u nás. Jedinou vadou na kráse je konec filmu, který vyzní do ztracena.

• 26.9.2015  20:01
    Everest (2015)

Náramná podívaná. Nejedná se ani tak o adrenalin jako o lidské drama. Možná až příliš vypulírovaný film, přesto jedna z nejlepších podívaných tohoto roku.

• 18.6.2015  18:06
    Temné kouty (2015)

Druhá zadaptovaná kniha od Gillian Flynn. Ale zatímco Zmizelá atmosférou recyklovanou z Muži, kteří nenávidí ženy až moc, Temné kouty jsou unylou podívanou, která nedokáže vtáhnout do děje. Herci působí, jako kdyby zabíjeli čas mezi rolemi v lepších projektech. Film postrádá napětí i jakýkoliv zapamatovatelný moment. Postavy jsou nezajímavé a budou vám ukradené, a nepomůžou vám v tom ani Chloë Moretz a Charlie Theron.

• 1.2.2015  19:36

Začalo to hezky. Když se však děj přesunul do "podsvětí" animátoři se zbláznili stejně jako postavy. Stal se z toho barevný guláš s rozjívenými vtípky a infantilním koncem.

• 1.2.2015  19:34
    Teď a tady (2012)

Naprosto zbytečný film o na smrt nemocné a protivné dívce, která je zároveň ale pro všechny báječná a mají s ní nekonečnou trpělivost. Navíc se zamiluje do hezouna od vedle.

• 1.2.2015  19:32

Bylo to o jídle a hrála v tom Helen Mirren, nemohlo se mi to nelíbit. Příjemná oddechová komedie.

• 30.12.2014  00:02

Oproti knize spousta změn, ale tak už to bývá. Kniha byla osvěžujícím nenáročným čtením a stejný je i film. Taková jednohubka na klidný podvečer.

• 30.12.2014  00:01

Ona se sice občas chová jako kráva o on jako buran a celé je to předvídatelné, ale asi za to může irská příroda a fakt, že v tom nehraje přeslazená Rachel McAdams, ale mně se to líbilo.

• 28.12.2014  10:29

Výborný herecký koncert. Šarvátky mezi velikášským a rozverným Tomem Hanksem a upjatou a břitkou Emmou Thompson mě bavil od začátku do konce. Jedná se spíše o konverzační film, prokládaný flashbacky na dětství hlavní hrdinky (prodchnuté smutnýma očima Colina Farrella - zase), které byly zřejmě důležité pro pochopení P. L. Traversové, ale podle mě dostávaly až příliš prostoru a to ještě v té nejsentimetálnější a nejvíce přeslazené podobě, což celý film sráželo dolů.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24