Tayen

okres Ostrava
Dřevěná krysa

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 19.7.2017  18:10
    Američtí bohové (TV seriál) (2017)

Seriál mě chytl až od třetího dílu. Stylizace a výběr herců úžasné. Už si moc nepamatuji knižní předlohu, ale pamatuji si dojmy, které jsem při čtení měla, a tvůrcům se povedlo zachytit atmosféru se vší svou bizarností a roztodivnými postavami. Jediné, čeho se bojím, je přílišné natahování. Doufám, že se seriál nepotáhne mnoho let, byla by to škoda.

• 9.6.2017  20:19
    Mumie (2017)

Bavila mě asi první půlhodina, nejlepší scéna byla v hrobce při nalezení sarkofágu, to mělo atmosféru, a pak scéna v letadle. Dále to byla jen krásná schránka bez nápadu. Poetika nula, chemie mezi hlavními hrdiny žádná, akční scény jedna jak druhá. Postava Jenny otravný, Cruise byl zase Cruise, Sofia Boutella měla aspoň charisma.

• 5.5.2017  20:53
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Woman power, která by mohla bavit i kluky. Parádně vykreslené postavy, ženské i mužské, i když prim hrají ty první, a napětí graduje.

• 5.5.2017  21:17

Bavilo mě to, ale asi v částech, které neměly hrát v takovém filmu prim, a to usmiřovačky a emotivní scény. Humor se u mě trefoval tak s polovinou vtípků. Efekty slušné, ale už toho bylo moc, barevný binec. Hlavní linka mě v podstatě nezajímala, stejně jako Suveréni.

• 1.5.2017  19:13
    The Circle (2017)

Dobře se na to koukalo. Ale film je samozřejmě varováním před manipulací a velkým bratrem. Bohužel jsem nepochopila pointu, ani hrdinčinu motivaci. Přišlo mi, že se měnila co 10 minut.

• 3.7.2017  18:00
    Hora (2016)

Začalo to docela slibně, zajímavá tíživá atmosféra, hra s barvami i sympatičtí herci, s jejichž postavami jsem měla soucit. Bohužel druhá půlka byla útrpná nejen pro postavy, ale i pro mě. Desítky minut, ve kterých jsem sledovala sisyfovské bušení do skály, mi totiž trýzeň hrdinů zprostředkovaly dokonale.

• 10.12.2016  23:24
    Ice (TV seriál) (2016)

Viděny první čtyři díly. Seriál z podsvětí o pašerácích diamantů. Odehrává se převážně v noci a sází na temnou atmosféru. Bohužel ta mi přišla až příliš přepálená a zbytečně vypjatá. Jinak klasická kriminálka se všemi nenápaditými proprietami: správný chlap na špatné straně se snaží ochránit svou rodinu před podsvětím, kterého je součástí, milující manželka, tvrdá zaměstnavatelka, která se neštítí ničeho, nezodpovědný bratr a spousta chrapláků. Výprava se povedla, ale herci pro mě nemají charisma a seriál nepřichází s ničím novým.

• 5.8.2018  15:57

Jestli si někdo myslí, že Minimalism je o nošení jedněch fuseklí, jak tady v jednom komentáři zaznělo, tak dokument zřejmě vůbec neviděl. Minimalismus tady byl vždycky, teď jen v konzumní době dostal nálepku a je to tak trochu móda a tak trochu odpověď na uspěchanou dobu, kdy se ženeme za vyšším platem, abychom utráceli za věci, které nepotřebujeme. Minimalisticky žije hodně lidí, aniž ví, že jsou minimalisté. Je to o tom vědomě utrácet za věci, které pro nás mají smysl, nebo které potřebujeme. Je to omezení impulsivního nakupování a odolání masáži reklam a vlivu společnost. Je to prevence před drancováním zdrojů a je to o tom, že tu vnitřní prázdnotu nezaplníme věcmi. Mininalismus vyjde z módy, ale minimalisti tady budou pořád. Tento dokument v sobě sice nese prvky toho, že ho točili američani - spousta objímání apod., ale má pravdu.

• 9.9.2016  22:15
    Neon Demon (2016)

Pokud chtěl film ukázat, jak prázdná může být krása, tak se mu to povedlo. Vizuálně vypiplaný, ale bez výraznějšího obsahu.

• 7.12.2015  19:13
    Aferim! (2015)

V době strachů z imigrantů a zaslepenosti podporované populistickými politiky a médií, přichází film, který je černobílý nejen vizuálem, ale také viděním světa. Zbabělost, zabedněnost a zúžený pohled jsou skryty pod mudrlanstvím a falešné pýše na vlastní původ.

• 26.9.2015  20:01
    Everest (2015)

Náramná podívaná. Nejedná se ani tak o adrenalin jako o lidské drama. Možná až příliš vypulírovaný film, přesto jedna z nejlepších podívaných tohoto roku.

• 18.4.2016  19:37
    Kolonie (2015)

Emma Watson i Daniel Brühl jsou zde vynikající, ale až příliš hezcí na to, aby zapadali do snímku, který se snaží působit realisticky. Mnoho toho je ve filmu naznačeno, ale snímek pro vykreslení krutosti klouže po povrchu a celkově působí líbivě, místy až kýčovitě. Dle mého se životem v kolonii mohl zaobírat více a tnout hlouběji, i na úkor konce přitaženého za vlasy. Hrdinům se nedějí hezké věci, a pořád se naznačuje, že se jim stane něco opravdu zlého. Na poslední chvíli jsou ale většinou zachráněni. To celkový dojem shazuje a bere nám možnost se o hrdiny opravdu bát. Vcelku se ale jedná o slušný film o jednom škaredém místě.

• 16.12.2015  17:20

Příjemná hororová komedie. Krampus coby bratr Mikuláše chodí trestat děti. Je to sice zvláštní, když se Krampus míchá se Santa Klausem, ale je to americký film a vsadím se, že nebude trvat dlouho a USA si zkomercionalizuje i Krampuse. Tvůrcům bych jen přála více peněz na masky a samotného Krampuse, obešlo by se to pak bez jeho pomocníků, kteří mi připomínali duchy z vyvražďovaček v jednom domě, kterých je tady až dost. Atmosféra skvělá. Nejlepší vánoční film tohoto roku.

• 6.12.2015  08:30
    Malý princ (2015)

Jedná se o dva animáky v jednom filmu, a to nejen příběhem, ale i animací. V klasickém digitálním filmu moderní doby sledujeme holčičku, jejíž život je nalajnovaný a ona je od dětství připravovaná na svět orientující se na produktivitu. V tom druhém je úžasně výtvarně zpracovaný příběh Malého prince. První je odlehčený, druhý nutně melancholický. Malý princ není pohádkou pro děti a tvůrci si to uvědomovali. Prolínání obou příběhů se povedlo a působí sladěně a vyváženě. Problém ovšem nastává v poslední čtvrtině, kdy se obě dějové linky mají protnout. To bohužel nefunguje a kouzlo Malého prince je přebito duchem moderních animáků. Stává se z něm dobrodružný animovaný film, tak jak jej známé z dneška, což působí nevhodně až kacířsky. Atributy z příběhu Malého prince se násilně ohýbají až k prasknutí. Pokud přehlédnu poslední čtvrtinu je to nadprůměrná pohádka, která dokáže nenásilnou formou vytáhnout emoce z nejednoho dospělého.

• 12.1.2016  19:50

Atmosférický film s až panoramatickým snímáním. To že je Osm hrozných konverzační western mi nevadilo, spíše naopak. Herci si svoje postavy labužnicky užívali a mě bavilo poslouchat a pozorovat jejich specifické pohyby, přízvuk a způsob vyjadřování. Pro mě lahůdka. Až mě mrzelo, že nastoupilo tarantinovské krveprolití.

• 18.10.2015  12:41

Nádherný vizuál, atmosféra a parádní herci, přesto je tento film prost veškerého napětí i promyšlenějšího příběhu. Spousta promarněného potenciálu. Del Toro nám servíruje čistou žánrovku v té nejjednodušší a nejméně originální podobě, i když s úžasnými kulisami a kostýmy.

• 20.1.2016  20:35
    Room (2015)

Oproti knize opět trochu zidealizované, ale přesto film zanechá silný dojem. Podobné drama tady dlouho nebylo.

• 18.12.2015  19:25

Kdyby byl Star Wars trochu odvážnější a příběh nezačal jako vždy na pouštní planetě, která vychovala hlavního hrdinu (hrdinku), dala bych pátou hvězdu. Jinak to bylo nostalgií, akcí a atmosférou nabité dobrodružství se sympatickými hrdiny, které bude radost sledovat v dalších dílech.

• 18.6.2015  18:06
    Temné kouty (2015)

Druhá zadaptovaná kniha od Gillian Flynn. Ale zatímco Zmizelá atmosférou recyklovanou z Muži, kteří nenávidí ženy až moc, Temné kouty jsou unylou podívanou, která nedokáže vtáhnout do děje. Herci působí, jako kdyby zabíjeli čas mezi rolemi v lepších projektech. Film postrádá napětí i jakýkoliv zapamatovatelný moment. Postavy jsou nezajímavé a budou vám ukradené, a nepomůžou vám v tom ani Chloë Moretz a Charlie Theron.

• 6.12.2015  08:19

Příběh o velké bílé velrybě má obrovský potenciál stát se skvělým blockbusterem nebo drsnou survival podívanou. Bohužel V srdci moře zůstalo stát na mezi těmito dvěma žánry a nerozhodlo se, kam se vydat. Na jednu stranu je tady Hemsworth, který je nýní Thorem na moři, digitální orgie a barevné filtry, na druhou stranu zpustošení námořníci nuceni se kvůli přežití dopouštět hrozných činů, kruté moře a palubu pokrytou rybím tukem. Film byl mělký a a rozpačitý. Fakt, že se nedokázal vyhranit z něj bohužel udělal dvouhodinovou nudu, ve které vám je osud námořníků ukradený, a ve kterém nefunguje napětí. Linka se spisovatelem Melvillem byla úplně zbytečná. Rozhodně si ale přečtu knižní předlohu.

• 21.12.2015  19:48

Pro staré křivdy není čas vytvářet konstruktivní budoucnost.

• 6.4.2014  18:27

Hodně slušná marvelovka. Odklon od mimozemšťanů, útokům na zemi a zmutovaných nepřátel k nepříteli ve vlastních řadách. Ze superhrdinů se stávají vyvrhelové, kteří v tom jsou sami. Druhý film Captain America se zápletkou spíše blíží k špionážním thrillerům, a to je v marvelově světě příjemné osvěžení, stejně jako bitvy tělo na tělo místo technických hraček. Ale ačkoliv se může zdát, že se film svými atributy vrací v čase a zbavuje se svých megalománských atributů ve prospěch poctivých rvaček a přestřelek, není to tak úplně pravda. I bitvy tělo na tělo, útěky a honičky pořád popírají přírodní zákony a pro smrtelníka jsou nedosažitelné, takže je tady potřeba spousta digitalizování. A nějakou tu megalománskou scénu si taky užijeme. Jediné, co mi chybělo byla větší dávka humoru. Hlavní hrdina je nesmírně nudný a bez charismatu a z jeho vložení do našeho světa se dalo vytřískat více vtípků a trochu tak našeho hrdinu polidštit. Captain America je ale velkým překvapením a já jsem si ho užila. 3D je úplně zbytečné a spíš na škodu.

• 20.4.2017  11:54
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Krásná příroda i děj zasazený do Skotska 18. století. Pořád je to ale červená knihovna s pro mě stereotypními postavami (emancipovaná a bojovná hlavní hrdinka se srdcem na správném místě a hrdina je nešovinistický gentleman uprostřed až barbarských kumpánů) a otravným voice-overerm hlavní hrdinky, tvůrci si to tímhle prostě zjednodušili. Hezky se na to kouká a dílů není moc, takže taková neškodná oddechovka, z které čiší naivita.

• 17.11.2014  19:30
    Divergence (2014)

Další nijak nevybočující film pro dospívající slečny, ve kterém je tolik nelogičnosti, že je třeba nepřemýšlet. Hlavní hrdinka se zase musí postavit zavedenému systému v dystopickém světě a zase si sáhne na své dno a zase u toho pozná svou lásku. Koho tyto filmy baví, nebude zklamaný. Kdo se těší na herecké výkony nebo Kate Winslet, zklamaný bude, protože Kate se ve filmu objeví dohromady asi na deset minut a ti teenageři to nezachrání.

• 9.3.2014  21:19

Pan Peabody má štěstí, že má po ruce časomat, jinak by film nebyl ani zdaleka tolik zábavný. Moc hezká animace a některé vtípky se povedly, ale film se tentokrát více zavděčí dětem než dospělým.

• 8.5.2014  18:57
    Fair Play (2014)

Je příjemné vidět, že to jde, když se chce. Fair play se Andrei Sedláčkové povedl. Judi Bárdos jako Anna je taky skvělá, stejně jako výprava a atmosféra filmu. Film dává nahlédnout do poměrů v komunistickém Československu, i když té smůly a tragédie je pro jednu matku a dceru až příliš, až to působí trochu nevěrohodně. Konec předvídatelný a děj se trochu motá dokola, ale celkový dojem více než pozitivní.

• 15.5.2014  19:07
    Godzilla (2014)

Nová Godzilla je epická. Tento "král monster" je superstar filmu, a podle toho je s ním nakládáno. Každé světlo, každý pohyb, každý stín vypočítán tak, aby vynikla celá krása tohoto netvora. Každý nástup Godzilly musí být zážitek. A to se daří. Až je mi líto, že další monstra, co do anatomie nejsou tak promýšlené. Jde vidět, že hrají druhé housle a vypadají tak spíše jako netvor z Cloverfield. Tvůrci mají na paměti staré japonské filmy s Gozdillou, a tak je k celému snímku přistupováno citlivě a s obrovskou úctou k původním verzím. Lidi jsou tady jen aby obdivovali božskost monster. Linka hlavního hrdiny, kterak se snaží dojít ke svoji rodině je obehraná a jde vidět, že Edwards ji do filmu zapletl jen proto, aby by vzniklo nějaké spojení s lidmi, ale jinak na to z vysoka kašle. Kdyby místo mladého amerického poručíka nasadili mladého japonského studenta, novináře nebo poslíčka se sushi, udělali by lépe a dojem japonské tradice ve filmu by jen zesílil. Godzilla je ale monster film, který mi chyběl. Napětí na mnoha místech by se dalo krájet, osudovost a síla přírody je tady proklamována jako starý zákon, mocnější a promyšlenější než všechny ty lidské hračky. Příroda umí nastolit rovnováhu. Což je tady podáno bez zbytečného moralizování. Výborně.

• 21.4.2014  11:33

Pastva pro oči. Fantastický pan Lišák mixnutný Tajemným hradem v Karpatech. Na dějovou linku zapomeňte. Není důležitá. Důležitý je Fiennes a jeho přednes, důležitá je výtvarná stránka a její kombinace s hudbou. Grandhotel Budapešť je nostalgický příběh o časech, které nikdy neexistovaly. Je to obrázková kniha nalezena na půdě kdysi nádherného velkého domu vaši přestárlé tety, která ví, jak byl kdysi svět plný lesku a kouzelný. Důležité jsou absurdní postavy, gesta a přednesy, které by působily příliš rozmáchle i na divadelních prknech. Pokud vám nevadí pomalý téměř neexistující děj, ale rádi se podíváte na zvláštní film, který je natočen hlavně pro uspokojení režisérovy exhibice, ale zároveň je nádherný svým zpracováním, běžte na to. Nebudete litovat.

• 17.11.2014  19:34
    Interstellar (2014)

Interstellar není filmovou dírou do světa, ale rozhodně je to jedno z nejlepších sci-fi posledních let a já jen doufám, že budeme dostávat více sci-fi typu Interstellar a méně Strážců galaxie a Iron manů. Matthew McConaughey výborný, jak se dá poslední dobou předpokládat a ostatní mu zdatně sekundují. Hudba výborná, tvoří velkou součást atmosféry. Záběry z vesmíru fascinující, ale je jich žalostně málo. A tu poslední čtvrthodinu bych klidně natáhla na hodinu.

• 1.2.2015  19:36

Začalo to hezky. Když se však děj přesunul do "podsvětí" animátoři se zbláznili stejně jako postavy. Stal se z toho barevný guláš s rozjívenými vtípky a infantilním koncem.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24