Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

plakát

Mr. Robot (2015) (TV seriál)

Určitě jeden z nejzajímavějších seriálů posledních dvou let. Moc se mi líbí myšlenkový oblouk a anti-establishmentový (neřkuli anti-kapitalistický) postoj díla, škoda jen těch pár fillerových zápletek, které drajv centrálního příběhu zpomalují. Velká poklona za oba mindfucky (v 1. a 2. sezóně), které dávají vzpomenout na to, proč se kdysi M. N. Shyamalan těšil u naratologů takové úctě. Těším se na každý nový díl, kdyby dnes nebyla konkurence na tak nesmyslně vysoké úrovni (Fargo, Show Me a Hero, True Detective), dal bych absolutorium, takhle silné čtyři 80%

plakát

Lov lososů v Jemenu (2011)

Ewan McGregor a Emily Blunt patří k mým nejmilejším hercům - tady však nemají moc co hrát, celý film působí podobně neživotným dojmem, jako ústřední myšlenka zápletky. Hledáte-li romantiku, doporučuji hledat o dům dál - Moulin Rouge či Správci osudu, ať nechodíme daleko. 40%

plakát

Stranger Things (2016) (TV seriál)

Twin Peaks pro nenáročné teenagery, nebo také vlažnější vývar kultovních Freaks and Geeks se sci-fi twistem. Výborné výkony dětských herců, našláplá dobová hudba a alespoň ze začátku hutná atmosféra - tolik k pozitivům. Teoreticky by se mi to mělo líbit daleko víc, ale nemůžu si pomoct, nakonec mě to zklamalo. Zejména druhá půlka (první série). Silné tři. 60%

plakát

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Zábava za rozumnou cenu, Abrams se s Lucasem popral stejně dobře jako nedávno s jinou hvězdnou legendou, Star Trekem. Struna na kterou se hraje nejvíc je samozřejmě nostalgie a pro skalní fanoušky původní ságy (především IV. epizody), ke kterým se sám neřadím, to bude přirozeně o úroveň fajnovější zážitek. Ti rýpavější z nich, stejně jako náročnější diváci Hvězdnými válkami nepolíbení, však budou místy registrovat scény a dialogy, které danou strunu hrají i ve chvíli, kdy by možná měli raději rozvíjet nové postavy a autentický, nový příběh. Osobně mi pak taky chybělo o špetku víc vžum-vžum lightsaber akce a nějaké to jediovské filozofování. Takové výtky se však pod nánosem špičkové, vycizelované akce, účinných vtípků a vypiplaného vizuálu pohodlně ztratí - nová nástavba legendy jednoduše baví. 80%

Antonia (1995)

Nádherný film, který mi osvěžil hned několik vzpomínek z mládí.... Moc rád ho uvidím znovu. Na viděnou. 90%

plakát

Polibek pavoučí ženy (1985)

Buberovo Já a Ty ve vězení. Vynikající William Hurt. Film starý jako já, který nestárne. 90%

plakát

The Late Show with Stephen Colbert (2015) (TV pořad)

Úchvatná ukázka toho, jak může vypadat kvalitní televizní zábava, když se toho chopí skupina nadšených, talentovaných lidí v čele s geniálním satirikem se zlatým srdcem. Pokud si Stephen a spol. udrží premiérovým týdnem nastavenou úroveň kvality, máme se na co těšit. Television history in the making... Nejlepší zatím 8. díl s Berniem Sandersem a úžasnou taneční show z Broadwaye. Stephen je král.

Železná lady (2011)

Weak weak weak... Teda až na tu Streepovou, samozřejmě. Pokud se o Margaret Thatcher zajímáte z politického (či psychologického) hlediska, zkuste to raději jinde. A pokud se jen rádi bavíte u filmových biografií, tahle patří k těm nudnějším... 40%

plakát

Najděte mi hrdinu (2015) (TV seriál)

Ukažte mi hrdinu a já vám napíšu tragédii... David Simon pokračuje v tradici Scotta Fitzgeralda a ve svém hrdinském tažení za povýšení televizní produkce z bohapusté zábavy na společensko-filosofické traktáty, které člověka donutí zamýšlet se nad nejpalčivějšími problémy dnešní doby. Pro českého diváka bude sice obtížné ponořit se do děje zasazeného v reaganovské Americe konce 80. let, ústřední témata jeho díla (politika, chudoba, rasismus, atd.) jsou však nadčasová a jejich aktuálnost je bolestně zjevná nejen v současné Americe, ale i u nás. Simonovo historické drama je navíc špičkově obsazeno a z režijní stoličky jištěno vynikajícím Paulem Haggisem. 90%

plakát

BoJack Horseman (2014) (TV seriál)

Pokud jste ještě neměli tu čest, můžete si o BoJackovi udělat představu jako kříženci nihilističtějšího Californication se strukturou a animací Ugly Americans, to vše řízlé trochou Louiho. Na papíře to nezní vůbec špatně, osobně mám ale problém s tím, že to vše už chutná dosti recyklovaně a hlavně se to se mnou většinou míjí na poli humoru, což je u animované řachandy to nejpodstatnější. Vynikající Will Arnett (legendární Gob Bluth) se sice pro dabing nihilistického koně narodil, na to, aby utáhl celý seriál za zbytek mátožných postav to ale úplně nestačí. Kolem a kolem, decentní zábava, která mohla být revoluční před deseti lety - dnes zaostává o nejednu koňskou délku nejenom za svým vynikajícím současníkem, Rickem and Mortym, o klasikách typu South Park či Simpsonovi ani nemluvě. 60%