cervajzik

okres Praha-západ
student

<< předchozí 1 2 3
    • 28.12.2019  22:35

Xavier Dolan je Islanďan.

• 4.11.2019  20:48

Dřív se Tarantinovi vyrovnávalo nápadem, vtipem, důmyslnou zápletkou... Dneska stačí mít 3hodinovou stopáž a ukázat nějakou nadbytečnou brutalitu. Policejní stíhání je náročná a zdlouhavá práce, divákovi je tento zážitek zprostředkován například 3minutovým záběrem na Gibsonova kolegu, jak snídá bagetu s vajíčkama sousto po soustu. Jo, nechal jsem zavzpomínat na Tarantinových Osm hrozných, konkrétně na osm hrozných minut sledování projíždějícího dostavníku v úvodní scéně. Jedna hvězda za Gibsona, druhá za cool synthwave barvy v nočních scénách.

• 17.10.2018  15:29
    Zvětšenina (1966)

Neříkám že špatný, ale podle mě zbytečně dlouhý. Hrdě o sobě prohlašuji, že jsem to pravděpodobně nepochopil. Žije se mi hezky s vysvětlením, které jsem si v tom nalezl.

• 27.12.2017  21:20
    Osm hrozných (2015)

Sebestředná one man show, exhibice zbytečného násilí a vulgarit.. Příště prosím ještě o hodinu delší stopáž... Odpad, egoistická přehlídka... Utrpení dokoukat do konce, pro fanoušky Tarantina bezpochyby další filmová událost století.

• 4.8.2017  14:37

Bez těch přechytralých keců zbytečného vypravěče bych dal o hvězdu víc.

• 20.9.2015  21:35

Úplně zbytečný film totálně o ničem.

• 5.2.2015  00:20
    Jupiter vychází (2015)

Cestování vesmírem nikdy nebylo blbější. 6%

• 12.1.2015  20:49

Po skvělé Africe přišlo menší zklamání. Tentokrát bylo putování takové dost zdlouhavé, místy až nezajímavé. Na můj vkus bylo ve filmu až příliš nicneříkajících "koridorových" záběrů kabiny či prosté silnice. Oproti Africe bylo dost ubráno na zajímavých doplňujících informacích, přičemž právě ty mě na celé cestě bavily nejvíce. Ze zajímavých míst Jižní Ameriky jich bohužel bylo navštíveno opravdu málo, zde film jednoznačně nenaplňuje potenciál. Nakonec to zachraňují tradičně perfektní momenty s náhodnými problémy (motor, most...). Jako oddechovka se na to koukat dá, jen je třeba nemít přehnaná očekávání. 65%

• 11.1.2015  01:52
    Odpad (2014)

Když přimhouřím oči nad přehnaně kýčovou a jednoduchou zápletkou, tak se na to kouká až překvapivě dobře. Tři hlavní kluci víceméně odpovídají tomu, co by člověk po zhlédnutí několika jihoamerických filmů očekával - když nestačí slova, pak to zaručeně uhraje úsměv nebo smutné oči. Zaujalo mě neotřelé prostředí, malé plus má film i za zmínku například o fotbalovém mistrovství světa. 71%

• 5.1.2015  22:15

Po většinu filmu sice předvídatelné až hrůza, ale tahle role Stallonovi dokonale sedla a v rámci žánru se jedná o nejužší špičku.

• 2.1.2015  00:15

Asi nejsem dostatečně velkým hipsterem, abych tento film docenil.

• 28.12.2014  01:09
    Mami! (2014)

V první řadě musím zmínit, že mě tento snímek velmi zasáhl. Nevím, kdy jsem naposled (zdali vůbec) měl možnost filmově prožít takto dokonale vyjádřené emoce a vztah matky s dítětem. Jednoduše, uvěřitelně a minimalisticky Dolan zprostředovává dospívání a výchovu nezvladatelného Steva, přičemž postačí mu takřka pouze originální kamera a pečlivě zvolený hudební doprovod. Všechny tři hlavní postavy jsou zahrány obdivuhodně, žádná z nich nijak nekazí dojem a ústřední trio působí opravdově a uvěřitelně. Při mnoha scénách člověka až zamrazí v zádech, tolik vypjatých momentů nenabídnou přední americké snímky snad za celou sezonu. I při druhém zhlédnutí na mě film hluboce zapůsobil a některé scény z hlavy vytěsnit nelze. Letošní maximum, pro mě nejpůsobivější snímek roku 2014.

• 11.12.2014  00:35

Koukat se na to dalo, ale veškerá radost a kouzlo z návštěvy Středozemě je pryč. Zdlouhavou a ukecanou první půli se sice snaží zachránit bezmála hodinová bitva, ale zkrátka není to ono. Pánovi prstenů se to ani přinejmenším nepřibližuje. Bitva všech bitev se poměrně chaoticky odehrává na mnoha menších bojištích a je plná nezajímavých charakterů, kde vlastně o většině hlavních postav nevíme takřka nic (což je ale neduh celého Hobita, oproti Společenstvu o pět tříd horší). Bitva ani příliš nevtáhne do děje, celé to působí odtažitě a chladně, emoce nula. To je sice škoda, ale popravdě, tohle zavánělo průserem od samého začátku... Asi bych byl radši, kdyby dostal více prostorů Bilbo či Gandalf, jenže to bych se filmově vracel o pár let zpět do 'původní' trilogie. Peníze to bohužel opět vydělá, tudíž těžko někomu vysvětlovat, jak je to odstrašující příklad hloupého rozkouskování středně obsáhlého materiálu na menší části. 50%

• 6.11.2014  00:09
    Interstellar (2014)

!SPOILER! Jen jedna otázka. Jak se mohl vrátit v čase, aby si vyslal signály, pomocí nichž se do té budoucnosti dostal?

• 3.11.2014  01:54

Dokonale zfilmovaná nuda.

• 22.9.2014  19:48
    Cesta (2009)

Dojem z nadrpůměrného filmu kazí akorát otřesný český dabing, zvláště pak malý chlapec se téměř nedá vydržet. Vizuálně se jedná o perfetkní zážitek se slušnou atmosférou.

• 28.5.2014  22:40
    Úkryt (2011)

Strhující, mrazivé, dokonalé. Jakýkoli komentář je zde zbytečný, na toto je lepší se předem nepřipravovat. 100%

• 25.4.2014  19:24

No to byla ale blbost. Vztah k filmu veškerý žádný. Vše pouze na efekt, vydělat co nejvíce peněz a hned natočit dalších padesát pokračování podobné slátaniny. Oproti trilogii Raimiho obrovský úpadek... Nezajímavý scénář zbytečně protahovaný maximálně okoukanou milostnou dějovou linkou. Zápletka takřka o ničem. Stále nevím, jaký si utvořit vztah k hlavnímu "záporákovi", když je kupodivu ve filmu vykreslen pozitivněji než Peter. "Spideyho" postava jinak hodně ustoupila době a požadavkům trhu, a tudíž je z velkého hrdiny akorát fracek využívající svých superschopností. Vrcholem trapnosti pak byla scéna s letadly blížícími se katastrofě. Nevkusné, hloupé, nudné. 30% (ČSFD přesto děkuji za další projekci)

• 14.4.2014  00:36
    Pekelná výzva (TV pořad) (2013)

Pekelná výzva pro mě byla dokoukat alespoň jeden díl téhle neuvěřitelné trapárny.

• 13.4.2014  21:58
    Nejchytřejší Čech (TV pořad) (2014)

V životě jsem se nesetkal s horším moderátorem. Pan Šmucler je nesympatický, každou chvíli si ve svém projevu protiřečí a chvílemi očividně vůbec neví, co říct. Občas svými trapnými poznámkami skáče do řeči soutěžícím, zkrátka tragédie...

• 6.4.2014  20:46
    Vylomeniny (TV pořad) (2013)

Ubohé...

• 10.2.2014  17:47

První hodina byla prakticky o ničem, měl jsem problém se ve filmu pořádně zorientovat. Pak ale přijde více než půlhodinová automobilová honička a jako by celý film začal opět od začátku. Možná by se to dalo trošku více sestřihnout nebo zaobalit do nějakého lepšího celku, ale i tak se jedná o nadprůměrný snímek. 60%

• 6.1.2014  00:09
    30 Seconds to Mars: Hurricane (hudební videoklip) (2010)

Hudební videoklipy na ČSFD nepatří, obzvlášť když se jedná veskrze o tříminutové odpady, jejichž hodnocení zachraňuje pár fanoušků interpreta dajících pět hvězdiček bez ohledu na kvalitu klipu. Toto je snad jediná výjimka, kde se zařazením do databáze souhlasím, protože Hurricane je skutečně velkolepé dílo, které má v necenzurované verzi téměř čtvrt hodiny. Stojí za to vidět opakovaně.

• 5.1.2014  22:54

Nenáročné, jednoduché, prvoplánové... Žádné hluboké drama se nekoná. Celé je to takové americké, nekonečné úsměvy, všechno hrozně přitažené za vlasy. Klasičtí záporáci, kteří se snaží dobráka svést na špatnou cestu. Sice od první minuty je úplně, jasné jak vše dopadne, ale koukat se na to dá. 65%

• 5.8.2013  23:47
    Absolvent (1967)

Absolutní dokonalost po všech stránkách... Tleskám!

• 30.7.2013  13:38

Závěr filmu byl pro mne menším zklamáním, avšak tak děsivou atmosféru jsem dlouho nezažil a rád filmu pár chybek odpustím. Od prvních minut je to opravdu jízda, prakticky není prostor vydechnout, ačkoli se o to snaží postava policisty, která příliš nezapadá a je zvolena celkem necitlivě. Konečně zase nějaký horor, který si vystačí bez hektolitrů krve a dementního 3Dčka. 90%

• 3.7.2013  15:06

Řemeslně dobře odvedená práce na zoufale nezajímavém scénáři. Celých sto minut bez jediného překvapení, prakticky by se dalo říct, že je ten film tak nějak o ničem. Opice samozřejmě líbivě vykreslené, přičemž s tím bych v žádném případě problém neměl, kdyby to nebylo tak násilnou formou. Zřejmě aby i pomalejší divák pochopil... Jinak té předvídatelné části v útulku jsem se musel smát. Především těm nelogickým charakterům okořeněným totálně dementním "bachařem", který od prvního okamžiku prosí o to, aby ho opice pořádně zmasakrovali. 60%

• 1.7.2013  23:19

Vynikající námět, skvěle zpracované prostředí, slušná atmosféra... Od prvních minut si mě film získal úžasným nápadem, přičemž následně jsem byl ohromen celým tím fantasticky zpracovaným světem. Také oceňuji sympatické herecké výkony v čele s Justinem Timberlakem, který mi znovu (The Social Network) ukázal, že dokáže být výborným hercem, ačkoli jsem o něm dříve pochyboval. Příjemná oddechovka, které rád odpustím pár drobných vad na kráse. 90%

• 21.6.2013  16:21

Ne, tohle mi opravdu nesedlo.

• 5.6.2013  00:44

Většina filmů graduje k nějakému senzačnímu vyvrcholení. Toto je pravý opak. Vrcholná šestihvězdičková půlhodina s Goslingem a následně strmý pád až na dno. Nakonec z toho jsou velmi těsně 4 hvězdy, ale teda takhle pokazit film, to se jen tak nevidí.

<< předchozí 1 2 3