blixadovan

Facebook: profile.php

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 14.3.2018  21:18
    Nico, 1988 (2017)

Film byl pro mě jednoznačně zklamáním a velkou nudou. Myslím si, že by se stěží uchytil i v rámci sekce "životy slavných" vysílaných v televizi, natož pak na plátně kina, navíc ve formátu 4:3 (?). Do uší bijící byla zejména naprostá dialogová plochost, šablonovitost a věčné mudrlanství mnoha postav. Poslední dva roky života Nico, pardon Christy, nabízely několik situací (pokračující drogová závislost, vztah matka-syn, koncerty za železnou oponou atd.), které by si samostatně zasloužily větší prostor, ale zde byly pouze lehce načrtnuty a klouzalo se dost po povrchu a poměrně kýčovitě s mnoha již řečenými životními "moudry". Dvě hvězdičky dávám za fenomenální verzi kýčovitého kolovrátku Big in Japan.

• 20.1.2018  20:57

Fakt, že se člověk při sledování tohoto filmu ani minutu nenudí, asi nejvíce ocení víkendoví návštěvníci multiplexů s obligátními barely nejídla a nepití, nicméně je potřeba zdůraznit, že film nenabízí nic jiného než další z mnoha šablonovitých akčních filmů s tisícem a jedním klišé (snad nejhorší jsou takové ty vtipy na konci filmu při jakémsi happy endu, které mají vyloudit přiblblé pousmání, však to znáte). Na druhou stranu, do poslední chvíle nebylo (teda minimálně mě) jasné, jak příběh dopadne. Liam Neeson hrál opět Liama Neesona, což nevím, zdali je dobře nebo špatně. Množství krve a šrámů (docela nelogicky) na jeho obličeji se měnilo mnohem častěji než výraz jeho obličeje.

• 27.12.2014  12:28

Nick Cave je borec, to všichni ví, včetně něj. Nejsilnější mi přišly momenty, kdy tvořil a bavil se s Warrenem Ellisem, naopak poněkud rušivě působily scény, kdy nám Cave sděloval nejrůznější životní pravdy a moudra, to si mohl ušetřit (vyznělo by to asi jinak, kdyby to uvedl slovy jako "domnívám se, že..", "myslím si, že..", "jsem přesvědčenej o tom, že.."). Každopádně dokument nenudil, měl příjemné tempo, hudba pochopitelně dokonalá. Osobně mě mrzí, že dialog s Blixou byl poněkud krátký, Blixa má více co říct, než paní "prdýlka".

• 27.12.2014  12:21

Naprosto dokonale nekorektní film, jehož poetiku a humor samozřejmě nemůže pochopit a ocenit každý, ale ten, který je toho schopen, bude (je) nadšen! Stejně jako jsem já. Kam se hrabou všechny ty české rádobylaskavé (spíše kýčovité) komedie. Podstata je přeci v tom, že kvadruplegici (nebo paraplegici, paraparetici..a i jinak tělesně postižení) chtějí to, aby se s nimi zacházelo stejně jako s těmi nepostiženými. Vtipy kolující a tvořící se mezi "vozíčkáři" jsou ve skutečnosti mnohem brutálnější!

• 10.1.2014  10:33
    Sexy 40 (2009)

Frankie (?) udělal půlmetrové hovno. Změřili jsme ho :-)

• 21.12.2013  12:26

Strašně ukecaný film s neskutečně protivnou hlavní ženskou postavou (což je samozřejmě subjektivní vnímání a zřejmě také trochu zaujaté). Až do poslední scény v hotelovém pokoji to byla naprostá nuda libující si v dialozích dávající většinou pramalý smysl. Velká škoda - silné a nosné téma shozené verbální onanií scénáristů.

• 10.12.2012  11:06
    Alois Nebel (2011)

Jednoznačné vítězství formy nad obsahem. Škoda, vždyť předloha nabízí poměrně výrazný dějový oblouk.

• 10.12.2012  11:03
    Rozhovor (1974)

Vynikající psychologická studie chlápka, který byl "sežrán" vlastní prací. Mistrovský výkon Gene Hackmana a skvělá hudba a zvukové efekty. Jak strašně těžké je číst mezi řádky, když spousta lidí není schopna přečíst metrové nápisy.

• 14.4.2012  23:15

Happiness is real only if shared!

• 1.1.2012  10:15
    Warholka (2006)

Překvapivě velká nuda. Tvůrci se zřejmě rozhodli, že je divákovi představí, co možná nejširší pohled na krátký život Edie, ale, jak už to tak bývá, jednotlivá témata a životní události se roztekly a utopily samy v sobě. Hlubší vhled do nějaké události nebo vztahu nebo jasnější pohled na motivace, cíle a deziluze by byl určitě přínosnější, jak z hlediska biografického, tak diváckého. Zajímavé P.S. režisér zemřel na podzim 2010 na srdeční selhání v důsledku předávkování oxymorfonem v kombinaci s alkoholem.

• 28.12.2011  11:26

Jako konverzační komedie by to fungovalo docela dobře, hlavní postavy byly vtipné a do rolí pasovaly. Nepříliš povedená byla ovšem zápletka a zoufale špatná byla postava hvězdičky Cory, co to bylo?

• 28.12.2011  11:19
    Mamut (2009)

Velké zklamání. První polovinu filmu jsem měl pocit, že se stane něco, co zásadním způsobem změní vyznění snímku nebo životy protagonistů, dokonce to i místy tak nějak "bublalo" v očekání nějaké kolize...Ty drobné dějové zlomy byly dost dobře předvídatelné a osudy postav nezanechají v divákovi výraznější stopu. Tím nechci říci, že témata odcizení, mateřského pouta a ztráty blízkých lidí nejsou důležitá, pouze toto zpracování bylo poněkud povrchní, nešlo až na dřeň, škoda.

• 27.12.2011  13:44
    Václav Havel (TV film) (2003)

Jasně, že je Igor Chaun trochu egocentrik a jistě se rád poslouchá, ale z jeho slov je patrná láska a úcta k Václavu Havlovi. I když možná záměrně trochu hypertrofovaná vzhledem k tomu, že dokument sloužil k jistému účelu. Poněkud trapně však působí velmi uměle stvořené setkání v kavárně Slavia. Jinak ale slušný dokument v rámci daného formátu.

• 27.12.2011  13:39
    Čokoláda (2000)

Troufám si tvrdit, že stav současné maloměšťácké společnosti (dá-li se to tak nazvat) se příliš nezměnil a střet konzervativistů a šosáků s někým, kdo ani nemusí revoltovat, stačí bohatě, bude-li pouze jakýmkoli způsobem vyčnívat, je častý a vždy nepříjemný. V tomto směru společnost přiliš nepokročila. Jako jakási pohádková metafora film účinkuje, už je pohled na čokoládu poskytuje přijemné stavy a chutě. Osobně jsem rád za to, že skutečně existují Venušiny bradavky, tak obtížně sehnatelné (vlastně nesehnatelné) v Salcburku, udajném městě jejich vzniku. Juliette Binoche okouzlující, jako obvykle.

• 4.7.2011  09:18

Z mého pohledu nejslabší "barva", ale přesto krásný filmový zážitek. Beru to do značné míry jako nadsázku, která měla za cíl zvýraznit motivace (ačkoliv nechápu proč se Dominique s Karlem vyspala v hotelovém pokoji poté, co zjistila, že není mrtvý) a hlavně city hlavních hrdinů. Filmová zkratka vůbec nevadila, naopak nerušila popisem nesmyslností. Při druhém shlédnutí jsem si naplno vychutnal hudební doprovod.

• 4.7.2011  09:13

Konečně film, který klade zřetelně a jasně formulované otázky bez toho, aby se podbízel s odpověďmi, pouze podává detailní informace. Dokážu pochopit, že formální stránka a práce s kamerou nemusí každému sednout, ale je třeba uznat, že atmosféře snímku to pomáhá a somatické obtíže se objevují velmi záhy. Fakt je ten, že samo o sobě polské (české, východoněmecké..) sídliště osmdesátých let je prostředí totálně frustruující a neutěšené. Ono se toho někde až tak moc nezměnilo, zejména v tom Polsku, to je taky třeba dodat. Scéna, kdy je hlavní "hrdina" popravován je jednou z nejsilnějších, které jsem na toto téma viděl (stokrát silnější než v Tanci v temnotách!).

• 28.6.2011  19:18

Naprosto zoufalý děj, těžko pochopitelné motivace hlavních postav, scénáristická impotence a instantní Bruce Willis, nudný sobotní večer. Ale Halle Berry je fajn.

• 28.6.2011  19:14

Myslím, že se jedná o nejlepší bondovku v éře Pierce Brosnana, minimálně mě se tato líbila nejvíce, úplně nejlépe řečeno mě nejméně nudila. To, co někdo má za přednost a hlavní poznávací znamení bondovek, tzn. co nejzamonatější příběh, použití prapodivných zbraní hromadného ničení, samoúčelné bond girls atd., mě nechává naprosto chladným (no, dobře, bond girls jsou v pořádku). V tomto snímku to bylo ještě snesitelné, ironie by mohlo však být více.

• 25.6.2011  11:37
    Anatomie lži (TV seriál) (2009)

Jediné, co dělá seriálek jakžtakž sledovatelným, je charisma Tima Rotha, což však na druhou stranu hodně shazuje tradičně zoufalý český seriálový dabing - v originálním znění je to o několik řádů jinde. Kdy už konečně zodpovědné osoby pochopí, že svými bohulibými úmysly ničí minimálně polovinu kvality snímků? A proč Anatomie lži? To je jeden z nejzoufalejších "překladů"! Vyšetřovací metody mi přijdu místy pitomé, ale chápu, že to je asi v rámci formátu takovéto typu seriálu nutné.

• 15.5.2011  10:59

Domnívám, že o popisované době víc řekne jedna do podrobna rozebraná událost (kupříkladu bych si dovedl představit větší prostor situaci, kdy se rodina neúspěšně pokouší o emigraci, jaké byly přípravy, pohnutky a jaké to nakonec mělo následky) než množství více či méně vtipných útržků ze života mládeže a jejich rodičů. Nevím, co je v dnešní době za trend, že ve filmech hrají neherci, vždyť co je tam špatného, když ve filmu hraje herec, který umí hrát a nevypadá u toho jako loutka (což je případ všech hlavních mládežnických hrdinů). Je to inspirace politikou, ve které většina lidí dělá to, k čemu mají profesně co možná nejdál, pak je vše v pořádku.

• 15.5.2011  10:51
    Protektor (2009)

Nádhěrně stylizovaný a výtvarně řešený snímek, jehož tvůrci evidentně věděli, co dělají a co chtějí říct. Marek Daniel mi nepřijde nijak přesvědčivej, ale to bude asi jenom můj problém, ono ale ve srovnání s Janem Budařem nebo Martinem Myšičkou je to asi těžké...

• 15.5.2011  10:48
    Počátek (2010)

Vizuálně a filmařsky zřejmě dokonalé a nadmíru působivé. Myslím, že jsem byl schopen pochopit "týmu" jde, ale nějak mi utíkala cesta k dosažení cíle. Co mi ale uteklo nejrychleji, byl distribuční český překlad celého filmu. Škoda, že Di Caprio neprovedl Inception zodpovědným osobám.

• 15.5.2011  10:43
    Sicko (2007)

Už od začátku je jasné, co chce režisér říct, jaký má názor a k jakému závěru chce dojít. I když evidentně nejde o zcela objektivní dílo a ukazuje se zde pouze to, co se hodí, faktem je, že systém zdravotního pojištění ve Spojených státech je zoufalý. Nebylo nutné poměřovat USA s Velkou Británií či Francií, stačilo se kouknout někam do středovýchodní Evropy (třeba k nám) a ten úžas by byl ještě větší. Je mi hodně líto lidí, kteří si stěžují na poplatky u lékaře a hloupě argumentují tím, že si platí zdravotní pojištění.

• 15.5.2011  10:37

Zoufalý a poměrně nešťastný pokus o zfilmování "velké loupeže" v českých podmínkách. Z mého pohledu nad vše čnělo neuvěřitelné pseudoherectví Tomáše Hanáka, kterému v rámci pokusu o charakterní herectví nevěřím ani pozdrav. Sklepácká stylizovaná dikce už bohužel nefunguje ani u charitativního kuřete, škoda.

• 5.1.2011  22:15

Po dlouhé době zase film, který jsem, při nejlepší vůli, nebyl schopen dokoukat do konce, tak moc mi unikal jeho smysl a tak hrozně nudil. Možná by bylo laciné napsat, že dialogy byly jalové, spíše tedy jsem je moc nechápal, nejsem zřejmě naladěn na stejnou vlnovou délku. Zpomalování a průhledy přes sklo mi moc zajímavé nepřijdou, páchnou trochu samoúčelností. Norah Jones mě však mile překvapila svojí přirozeností.

• 1.1.2011  11:09

Až do shlédnutí tohoto snímku jsem vůbec netušil, co všichni na tom Russellovi Croweovi mají, ale teď už chápu. Je přesnej. A je fajn, že někdo natočil snímek o drogové mafii trochu jiné než té, kterou zobrazuje Scorsese, Coppola nebo DiPalma, tedy té "taliánské". Řemeslně se asi dá vytknout máloco, já nemohu nic. Stran děje mi trochu vadilo, že na konci vypadá Frank Lucas trochu (opravdu jenom trochu) jako klaďák, když pomáhá dopadnou zkorumpované policajty. Na masovích vrazích nelze hledat stopy lidskosti!

• 6.9.2010  10:38
    Gympl (2007)

Myslím, že se tvůrcům podařil slušný ponor do duše gympláků, včetně jejich "krutého" slovníku. Rozhovory byly dokonale naposlouchané. I charaktery postav (pouze studentů) byly dobře vypozorované, až na toho "huliče", ten už byl dost přehnanej. Obrovskou škodou je pro mě naprosto zbytečné karikování učitelského sboru, což nepůsobilo až tak moc vtipně, jako spíš trapně. Hudba stylová a výborná, stejně tak výborný i Jiří Mádl.

• 26.7.2010  14:37
    Elling (2001)

Gratuluji norskému režisérovi a celé norské kinematografii, že dokáží natočit snímek o palčivé sociální otázce citlivě, vtipně, svižně a hlavně s absencí kýče a tzv. laskavosti. Prostě příběh.

• 26.7.2010  14:27

Tak tenhle snímek je prvním snímkem Jima Jarmusche, který mě nechal naprosto chladným (pochopitelně až na scény s Paz de la Huertou - druhá hvězdička je pro ni), nepochopil jsem vůbec jeho smysl. Jasně že kamera byla skvělá, hudební podbarvení jako obvykle nádherné, ale víc nic. Chápal bych to jako poctu Madridu (krčícímu se zpravidla ve stínu obletované Barcelony) nebo Andalusii, ale to asi nebylo hlavním cílem autorů. Na mě to celé působilo jako čirá filamřská onanie.

• 3.4.2010  23:06

Snímek byl uveden na 33. ročníku MFF v Karlových Varech pod názvem "Báječné ženy u vody". Režie : Claes Olsson

<< předchozí 1 2 3 4 6 7