blixadovan

homepage
Facebook: profile.php

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 20.1.2018  20:57

Fakt, že se člověk při sledování tohoto filmu ani minutu nenudí, asi nejvíce ocení víkendoví návštěvníci multiplexů s obligátními barely nejídla a nepití, nicméně je potřeba zdůraznit, že film nenabízí nic jiného než další z mnoha šablonovitých akčních filmů s tisícem a jedním klišé (snad nejhorší jsou takové ty vtipy na konci filmu při jakémsi happy endu, které mají vyloudit přiblblé pousmání, však to znáte). Na druhou stranu, do poslední chvíle nebylo (teda minimálně mě) jasné, jak příběh dopadne. Liam Neeson hrál opět Liama Neesona, což nevím, zdali je dobře nebo špatně. Množství krve a šrámů (docela nelogicky) na jeho obličeji se měnilo mnohem častěji než výraz jeho obličeje.

• 14.3.2018  21:18
    Nico, 1988 (2017)

Film byl pro mě jednoznačně zklamáním a velkou nudou. Myslím si, že by se stěží uchytil i v rámci sekce "životy slavných" vysílaných v televizi, natož pak na plátně kina, navíc ve formátu 4:3 (?). Do uší bijící byla zejména naprostá dialogová plochost, šablonovitost a věčné mudrlanství mnoha postav. Poslední dva roky života Nico, pardon Christy, nabízely několik situací (pokračující drogová závislost, vztah matka-syn, koncerty za železnou oponou atd.), které by si samostatně zasloužily větší prostor, ale zde byly pouze lehce načrtnuty a klouzalo se dost po povrchu a poměrně kýčovitě s mnoha již řečenými životními "moudry". Dvě hvězdičky dávám za fenomenální verzi kýčovitého kolovrátku Big in Japan.

• 27.12.2014  12:28

Nick Cave je borec, to všichni ví, včetně něj. Nejsilnější mi přišly momenty, kdy tvořil a bavil se s Warrenem Ellisem, naopak poněkud rušivě působily scény, kdy nám Cave sděloval nejrůznější životní pravdy a moudra, to si mohl ušetřit (vyznělo by to asi jinak, kdyby to uvedl slovy jako "domnívám se, že..", "myslím si, že..", "jsem přesvědčenej o tom, že.."). Každopádně dokument nenudil, měl příjemné tempo, hudba pochopitelně dokonalá. Osobně mě mrzí, že dialog s Blixou byl poněkud krátký, Blixa má více co říct, než paní "prdýlka".

• 21.12.2013  12:26

Strašně ukecaný film s neskutečně protivnou hlavní ženskou postavou (což je samozřejmě subjektivní vnímání a zřejmě také trochu zaujaté). Až do poslední scény v hotelovém pokoji to byla naprostá nuda libující si v dialozích dávající většinou pramalý smysl. Velká škoda - silné a nosné téma shozené verbální onanií scénáristů.

• 10.12.2012  11:06
    Alois Nebel (2011)

Jednoznačné vítězství formy nad obsahem. Škoda, vždyť předloha nabízí poměrně výrazný dějový oblouk.

• 27.12.2014  12:21

Naprosto dokonale nekorektní film, jehož poetiku a humor samozřejmě nemůže pochopit a ocenit každý, ale ten, který je toho schopen, bude (je) nadšen! Stejně jako jsem já. Kam se hrabou všechny ty české rádobylaskavé (spíše kýčovité) komedie. Podstata je přeci v tom, že kvadruplegici (nebo paraplegici, paraparetici..a i jinak tělesně postižení) chtějí to, aby se s nimi zacházelo stejně jako s těmi nepostiženými. Vtipy kolující a tvořící se mezi "vozíčkáři" jsou ve skutečnosti mnohem brutálnější!

• 10.1.2010  15:49
    Hotel Insomnia (TV pořad) (2010)

Tvorbu Jiřího Havelky jsem měl vždycky rád, stejně tak jeho pohotovost a schopnost improvizace. Obojí dokázal přinést i do tohoto pořadu. Domnívám se však, že je v pořadu někdy zbytečně moc hostů a nedostávají moc prostoru, tedy kvantita na úkor kvality (naposled kupříkladu vynikající WWW hráli pouze dva tracky!). Fakt je ale ten, že to, co je on schopen dostat z hosta na deset minut, páčil Pavel Anděl celý pořad, a někdy ani nevypáčil.

• 15.5.2011  10:59

Domnívám, že o popisované době víc řekne jedna do podrobna rozebraná událost (kupříkladu bych si dovedl představit větší prostor situaci, kdy se rodina neúspěšně pokouší o emigraci, jaké byly přípravy, pohnutky a jaké to nakonec mělo následky) než množství více či méně vtipných útržků ze života mládeže a jejich rodičů. Nevím, co je v dnešní době za trend, že ve filmech hrají neherci, vždyť co je tam špatného, když ve filmu hraje herec, který umí hrát a nevypadá u toho jako loutka (což je případ všech hlavních mládežnických hrdinů). Je to inspirace politikou, ve které většina lidí dělá to, k čemu mají profesně co možná nejdál, pak je vše v pořádku.

• 11.1.2010  22:03
    Pozdní sběr (TV pořad) (2010)

Jsem velmi spokojený, po ukrutně nudném Pavlu Andělovi přišla vtipná, pohotová moderátorka, která má přehled o kulturním dění (nebo je alespoň výborně připravená) a je schopná klást smysluplné otázky. Jediné, co bych vytknul stejně jako Hotelu Insomnia, je asi zbytečně velké množství hostů, kteří nedostanou potřebný (nebo zasloužený) prostor.

• 15.5.2011  10:48
    Počátek (2010)

Vizuálně a filmařsky zřejmě dokonalé a nadmíru působivé. Myslím, že jsem byl schopen pochopit "týmu" jde, ale nějak mi utíkala cesta k dosažení cíle. Co mi ale uteklo nejrychleji, byl distribuční český překlad celého filmu. Škoda, že Di Caprio neprovedl Inception zodpovědným osobám.

• 15.3.2009  10:47

Mišík je skvělej muzikant, to se dávno ví a pořadů o něm bylo natočeno dost, stejně tak jako o jeho učinkování v kapelách šedesátých let, různých represích a zákazech tehdejším režimem. Tento pořad měl být snad o něčem jiném? O jeho astmatu? Komplikacích diabetu? Nebo o všem dohromady? Nepůsobilo to moc kompaktně, místy hodně bulvárně, někdy až pateticky. Držím mu všechny palce!

• 3.12.2009  07:59

Režisér Tomáš Mašín ukázal většině českých režisérů jak se točí filmy. Připravenost, vize, kvalitní scénář, obrazové zpracování filmu. Naprosto přesně vystihl atmosféru oněch tří let nejen v životě jednoho rodícího se levicového intelektuála, ale celé společnosti. Kryštof Hádek do role dobře pasoval, floutek s mladických výrazem, nezbytnou cigaretkou v puse. Jediné, co mi uniklo, byl důvod obsazení druhé hlavní role a role kamaráda-malíře polskými herci, kteří museli být předabováni. Nepřišli mi až tak charismatičtí a nenahraditelní, aby to nemohli hrát čeští herci, roumněj bez nutnosti dabingu. Nic proti polským hercům, ale když jsou stejně předabováni, trochu to ztrácí smysl.

• 25.6.2011  11:37
    Anatomie lži (TV seriál) (2009)

Jediné, co dělá seriálek jakžtakž sledovatelným, je charisma Tima Rotha, což však na druhou stranu hodně shazuje tradičně zoufalý český seriálový dabing - v originálním znění je to o několik řádů jinde. Kdy už konečně zodpovědné osoby pochopí, že svými bohulibými úmysly ničí minimálně polovinu kvality snímků? A proč Anatomie lži? To je jeden z nejzoufalejších "překladů"! Vyšetřovací metody mi přijdu místy pitomé, ale chápu, že to je asi v rámci formátu takovéto typu seriálu nutné.

• 6.9.2009  13:09

Krásný zážitek z filmu mi kazily nesčetné ostrůvky partiček dvacetiletých krasavců a krasaviček, kteří si zakoupili popcorn, litry koly a první polovinu filmu šustili a mlaskali a já nevím co ještě, týpci z obříma igeliťáka jim při odchodu z kina ještě děkovali (????). Film utekl strašně rychle, naprosto jsem byl přibit na plátno a královsky se bavil zejména u nekonečných dialogů, dokonale vypointovaných a mnohdy překvapivých. Všechny herecké výkony jsou dokonalé, přesné, žádný záběr není zbytečný, stejně tak žádné slovo. Ještě nechápu, jak může být v titulku napsáno "Merci", když postava francouzsky poděkuje (??). Hanebný pancharti ze CinemaCity, oni jistě ví proč!

• 26.7.2010  14:27

Tak tenhle snímek je prvním snímkem Jima Jarmusche, který mě nechal naprosto chladným (pochopitelně až na scény s Paz de la Huertou - druhá hvězdička je pro ni), nepochopil jsem vůbec jeho smysl. Jasně že kamera byla skvělá, hudební podbarvení jako obvykle nádherné, ale víc nic. Chápal bych to jako poctu Madridu (krčícímu se zpravidla ve stínu obletované Barcelony) nebo Andalusii, ale to asi nebylo hlavním cílem autorů. Na mě to celé působilo jako čirá filamřská onanie.

• 28.12.2011  11:19
    Mamut (2009)

Velké zklamání. První polovinu filmu jsem měl pocit, že se stane něco, co zásadním způsobem změní vyznění snímku nebo životy protagonistů, dokonce to i místy tak nějak "bublalo" v očekání nějaké kolize...Ty drobné dějové zlomy byly dost dobře předvídatelné a osudy postav nezanechají v divákovi výraznější stopu. Tím nechci říci, že témata odcizení, mateřského pouta a ztráty blízkých lidí nejsou důležitá, pouze toto zpracování bylo poněkud povrchní, nešlo až na dřeň, škoda.

• 11.4.2009  17:54
    Nepodceňuj blondýnky (TV pořad) (2009)

Může ještě někomu připadat vtipné klišé "hloupá blondýnka" a na negativní premise tohoto postavit soutěžní pořad? Ten metrosexuální chlapec/moderátor neumí mluvit, není vtipnej, ale o to vlastně vůbec nejde. Koneckonců o co vlastně v tomto pořadu jde?

• 15.5.2011  10:51
    Protektor (2009)

Nádhěrně stylizovaný a výtvarně řešený snímek, jehož tvůrci evidentně věděli, co dělají a co chtějí říct. Marek Daniel mi nepřijde nijak přesvědčivej, ale to bude asi jenom můj problém, ono ale ve srovnání s Janem Budařem nebo Martinem Myšičkou je to asi těžké...

• 23.2.2009  21:06
    Proč bychom se netopili (TV seriál) (2009)

Seriál mohu hodnotit podle shlédnutí pouhého jednoho dílu (víceméně znouzectnost na horské dovolené), což není asi úplně fér, ale nemyslím si, že by se jednotlivé díly od sebe výrazněji kvalitativně lišily. Pravděpodobně se jedná o další z řady unavených, těžkopádných, prdelatých českých seriálků. Předlohu jsem nečetl, nemohu tedy soudit, zdali tvůrci udělali knížce medvědí službu. Mimochodem, seriál doprovází opravdu hrozná slizkost od kdysi nadějných Kryštof.

• 10.1.2014  10:33
    Sexy 40 (2009)

Frankie (?) udělal půlmetrové hovno. Změřili jsme ho :-)

• 30.3.2009  09:53
    Svědomí Denisy Klánové (TV film) (2009)

Tohle byla opravdu velká hloupost, těžko uvěřit, že scénář napsal někdo, kdo se alespoň trochu pohybuje (pohyboval?) v těsnější blízkosti politiků, lobbistů, policistů atd. apod. Všechny postavy jsou tak strašně černobílé až to není hezké, no a hlavně jsou naprosto nereálné. Byla-li snaha touto "černobělostí" akcentovat bezpráví, hloupost, naivitu, zkorumpovanost a faleš, nepovedlo se to. Postava Denisy Klánové si o přes hubu celý film říkala, takhle dostal přes hubu snímek komplet. Lenka Vlasáková opět v roli ublíženecké ženy ve středních letech, po kolikáté už? Taková šmrncovní ženská si snad zaslouží i jiné role?

• 15.3.2009  10:36
    Zlatá šedesátá (TV seriál) (2009)

Někteří tvůrci mají více, jiní méně, co říci, to už tak bývá. Každopádně se jedná o velmi příjemný projekt, dávající mnohým divákům do souvislostí vztahy mezi jednotlivými tvůrci z této doby. Velmi pozitivní aspekt projektu vidím v tom, že jsou pravidelně (jeden den, jeden čas) uváděny filmy z této doby a je možné si na ně "počkat" a eventuelně si je vychutnat.

• 15.3.2009  21:17
    Český lev 2008 (TV pořad) (2009)

Největším problémem vyhlašování Českých lvů (a koneckonců i příbuzných hudebních Andělů) je snaha o co největší originalitu při moderování, a to co se týká formy i vlastních moderátorů. Hlavní by měli být proboha snad ti ocenění (event. nominovaní)! I když tento rok se mi moc líbila Anna Polívková, nebýt těch rádoby autentických přeřeků. Bolkovi samozřejmě více sluší manéž. Vrcholem trapnosti a zpupnosti byla madam Horváthová-chudák paní, soudnost už ztratila docela, jestli ovšem kdy nějakou měla. Nightwork super.

• 15.2.2009  22:27
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Jiří Strach záměrně pracuje (což docela chápu) s těmi nejlepšími herci a dělá dobře. Když se navíc přidá kvalitní scénář, nápaditá zápletka, je zaděláno na kvalitní miniseriál, což dokázal svým posledním (?) televizním počinem Operace Silver A. Fakt je, že mě konec úplně neodvázal, ale oba předchozí díly byly hodně kvalitní. Celkově mám pocit, že se konec filmu jaksi rozplyznul. Jiří Dvořák byl na můj vkus dost stylizován do role detektiva tvrdé americké školy, místy působil až jako parodie sebe sama.

• 11.3.2009  18:08
    10 způsobů lásky (TV film) (2008)

Film by asi dobře fungoval jako televizní záznam divadelní hry, ale takhle to působilo násilně, místy nelogicky a ehm.. teatrálně (viz Tereza Kostková - na divadle by to asi vypadalo hezky, zde nikoliv).

• 14.4.2009  20:44

Scénář filmu napsal sám život, lépe řečeno dějiny, tedy nelze k němu mít přílišné výhrady. Achilovou patou filmů snažících se reflektovat život a činy nejrůznějších diktátorů, teroristů, bojůvek, narkobaronů atd. apod. je to, že ve snaze o zjištění motivací k mnohdy brutálním činům, jsou tyto osoby, event. organizace vykreslely tak, že jim lze podlehnout, jinými slovy, že divákovy sympatie bývají (ať už chtěně nebo nechtěně) na straně zla. Ulrike Meinhof zde vystupuje jako manželem podváděná matka dvou dětí a levicová novinářka, která se změní v hybatelku teroristické bojůvky-jasné a zřetelné důvody tak radikální životní změny ve filmu vykresleny nejsou, povrchově to vypadá jako jakési utržení se ze řetězu po opuštění manžela, toto je samosebou nesmysl. Ještě více (vlastně méně) se to týká i Andrease Baadera, ten zpočátku působí jako šílenec (no, on jím vlastně ve skutečnosti asi i trochu byl). Evidentně se tvůrci soustředili na vytvoření dokonalé rekonstrukce několika zásadních let v životě RAF s důrazem na autentičnost, což se jim podařilo v míře vrchovaté. Představitelé hlavních rolí neměli chybu, krásná Dylanovo píseň na konci filmu také ne, z kina jsem odcházel navýsost spokojen a měl jsem o čem přemýšlet (nejen o tom, proč v sále byly celkem 2, slovy dva diváci)!

• 4.3.2009  21:21
    Comeback (TV seriál) (2008)

Hodnotím na základě shlédnutí pouhého jednoho dílu-vtípky na úrovni druhého stupně základní školy, připitomnělé pitvoření Tomáše Matonohy a jalová postava Martina Dejdara. Ne, tohle opravdu není nic, co by stálo za další shlédnutí.

• 29.12.2008  16:27

Konečně si Filip Renč zkusil natočit divácky náročnější snímek i s vědomím toho, že komerční trhák z něj určitě nebude. Hlavním „tahákem“ filmu je bezesporu vynikající Karel Roden, jehož herectví až příliš kontrastuje s nevýrazností představitelky jeho ženy. Představitel hrobníka je místy až směšně toporný, necharismatický a v roli svádějícího milence absolutně nepřesvědčivý. To už mohl rovnou do této role Filip Renč obsadit svého kamaráda Jana Svěráka, kterému asi žádnou maličkou roličku tentokrát nesvěřil (nebo jsem si ho nevšiml), měli přece takové pravidlo... Potěšila mě účast Vladimíra Dlouhého, který na poměrně malém prostoru vytvořil kreaturu neukojeného slabocha. Úsporná výprava, tuhá zima a hlídačovy flashbacky místy navozují opravdu temnou atmosféru, což bylo nejspíš záměrem, ale pak se na scéně objeví skřet-hrobník a atmosféra se musí tvořit znovu. Po dlouhé době však český film, který má zřetelnou zápletku a děj. Jinak tento snímek řadím, i přes drobné výhrady, k tě zdařilejším, protože se diváctvu nepodbízí a nepitvoří se. Osobně si ale myslím, že se Filip Renč vrátí k větším kasovním jistotám.

• 3.3.2009  21:14

Snímek absolutně překonal moje očekávání, k oscarovým filmům přistupuji poněkud rezervovaně po zkušenostech z minulých let. Nebylo by divu, kdyby byl film uveden na nějakém festivalu v sekci "independent". Ano, příběh o chudém chlapci, který ke štěstí přišel, není příliš originální, ale zde toto téma rozhodně není tématem ústředním, slouží spíše jako pozadí. Vynikající sekaná kamera, dokonale natočené indické reálie, skvělá hudba. Místy legrační, místy hluboce tragický příběh se stylově bollywoodským happy endem. Je rovněž navýsost sympatické, že si režisér vystačil s indickými herci a neimplantoval tam nějakou hvězdičky pro zvýšení "atraktivity" snímku. Byl jsem unešen, k Oscarovi gratuluji.

• 12.2.2009  21:42
    Máte slovo (TV pořad) (2008)

On by ten pořad rozhodně nebyl špatný nebýt moderátorky paní Jílkové, která se bohužel stylizuje do své "kotelovské" role přísné vždyzadivákamastojící ochránkyně těch, kterým je, dle paní Jílkové, ubližováno. Nemyslím si, že by taková byla ve skutečnosti, je to jistě její stylizace na objednávku ČT, ale nepůsobí to dobře. Ten její přezíravý pohled je opravdu děsnej. Hosté jsou vybíráni dobře, jen ti náhodně přicházející či kolemjdoucí jsou zpravidla zoufalí. Pořad ano, ale s jiným moderátorem.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7