blixadovan

blixadovan

Radovan Vojtíšek

okres Plzeň
mlékař Dan

homepage
Facebook: profile.php

15 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Nebe nad Berlínem (1987)

 • poster

  Osvícení (1980)

  Zeptal-li by se mě někdo, co to znamená bát se, odpovím mu, aby si pustil Osvícení (Záření je trochu podivný překlad). Kubrick posunul možnosti "bezkrevného" hororu o něco dál než Hitchcock, k vytvoření pocitu naprostého děsu stačí jeden pohled do očí Jacka Nicholsona, který zde podává neskutečně přesvědčivý výkon, jenž nemá obdoby. Za absolutně dokonalé považuji prostřihy na kloučka jezdícího na trojkolce dlouhými chodbami.

 • poster

  Sex a Lucía (2001)

  Nádherný, příjemně eroticky laděný, blahodárné účinky mající snímek v titulní roli s magicky krásnou a neodolatelně přitažlivou španělskou kráskou Paz Vegou. Dokonale napsaný, propracovaný scénář, který nutil být stále ve střehu. Rovněž záběry kamery byly dokonalé, prostě film působil dokonale ve své celistvosti a vyváženosti.

 • poster

  Trio z Belleville (2003)

  Tak takový zážitek jsem vskutku nečekal, snímek mě rozsekal na kousíčky, smál jsem se od začátku do konce. Nádherná ukázka toho, že i animovaný snímek, ve kterém nehrají hlavní roli zvířata nebo roboti a který je politicky celkem korektní (nebo jinak, není politicky angažovaný), může být úspěšný. Ačkoliv...nejsem si úplně jistej, zdali je ten lov a pojídání žab politicky korektní, ale je to vlastně francouzskej film, tak asi jo. Probíhal-li by závod v Bulharsko a někdo by se tam vys… do tureckého záchodu, to už bylo asi horší…Jakožto amatérský cyklista závidím Šampionovi jeho stehna a takovou mazanou trenérku.

 • poster

  Mrtvý muž (1995)

  Tenhle opus magnum Jima Jarmusche lze sledovat i posté a stále je možné se do něj ponořit a nechat se unášet stejně tak, jako je unášen William Blake na kanoi. Film se vyznačuje naprosto dokonalou stylovou čistotou, neskutečně přesnou a éterickou Youngovou hudbou a zejména vynikajícím výkonem Johnnyho Deppa v titulní roli. Už když přijíždí vlakem do města je na něm vidět, že jeho osud je zpečetěn a nelze se mu vzepřít. Krásné je, kterak se mění vizáže spolucestujících směrem dál a dál na západ. Temnou atmosféru skvěle podtrhují delší tmavé předěly mezi scénami. Mistrovské dílo, skutečně.

 • poster

  Ztraceno v překladu (2003)

  Absolutní filmová lahůdka, hodně mňamózní, dosytosti jsem se nadlábl, jeden z nejpůsobivějších filmů za poslední roky. Skvěle vystižená atmosféra osamocení, je jedno, že je to zrovna ve velkoměstě tisíce kilometrů od domova. Film je výborně vygradován s lehce hořkosladkým zakončením. Kouzelná je scéna, když Bill Murray zpívá na japonské party karaoke ! A propos Bill Murray-ten chlápek nemusí hnout brvou a zahraje celé spektrum emocí. Ačkoliv Scarlett Johanssonová tady nemá roli femme fatale, je mnohem víc k sežrání než jinde, tak mazanej úvod filmu se jen tak znovu nepovede.

 • poster

  Annie Hallová (1977)

  Kbybych chtěl někomu představit tvorbu Woody Allena, půstil bych mu Annie Hall, nejlepší film z jeho tvorby, jaký jsem zatím viděl. Obsahuje vše, co dělá Allena výborným režisérem-vynikající dialogy, (sebe)ironické poznámky, vtipná (velmi) situační komika (vaření humrů!!!) a vztahově neurotické problémy jeho postav. Navíc jsou zde objevné a překvapivé momenty, kdy vychází z role a promlouvá k divákům a rozmlouvá s nimi. Výborný je také nápad s napsaným myšlenkovým pochodem při seznámení Alvyho a Annie a pozorování vlastních postav v minulosti. Jedním slovem-paráda.

 • poster

  Útěk do divočiny (2007)

  Happiness is real only if shared!

 • poster

  Tři barvy: Modrá (1993)

  Kongeniální spojení vizuální a hudební složky s jedinečným projevem Juliette Binoche. Film dokáže to, co málokterý - nechá diváka totálně se ponořit do atmosféry snímku, stejně tak jako do psychického rozpoložení Julie. Ve své tragičnosti je příběh naplněn ohromnou dávkou optimismu a naděje do budoucnosti. Pro mě jeden z nejlepších evropským filmů všech dob.

 • poster

  127 hodin (2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace