r.deshain

r.deshain

Česko

<< předchozí 1 2
    • 5.11.2009  22:47

Příběh, který už jsme viděli nejméně stokrát, tato verze se ale řadí k těm lepším, celou dobu jsem se bavil. Vyloženě oddechový film, žádné velké ambice, ale rozhodně neurazí! Viděno v kině

• 1.11.2009  19:56

Těžko pochválit, těžko odsoudit. Nejslabším článkem byl příběh jako takový, s nelogickými zvraty, u kterých se tvůrci prostě spolehli, že divák to spolkne s otevřenou pusou. Zbytek prvků se to snažil dohnat, ale ani dobré výkony herců, dramatická hudba nebo kamera nemohli úplně napravit ten celkový plytký dojem. Nic nového, všechno jsme to už viděli, možná jen ne právě s touto konkrétní dvojicí. Pro 'sběratele' těchto filmů jistě přínosné. viděno v kině

• 28.10.2009  02:16
    Zákon gangu (TV seriál) (2008)

Perfektní dramatický serial z prostředí motorkářského gangu (klubu!). Odehrává se v americkém maloměstě Charming, ve kterém právě hlavně působí Sons. Příběh je na mnoha místech velmi vyhrocený, každou novou epizodou (momentálně s02e08; 2.11.09) se semelou nové problémy, které klub musí řešit. Spolu s hrdiny vždy trnu, jak novou nepříjemnou okolnost dokáží ustát, nejen rozmáhající se nepřátelské gangy a vládní organizace, ale i rozvraty v klubu samotném. Velká bitka mezi Perlmanem a Hunnamem (s02e07) mi vyrazila dech, nevím, kdy jsem naposledy takhle zadržoval dech.. Na Harleye jsem nikdy moc nebyl, ale tihle chlapíci na choprech mě opravdu dostali. Až se k tomu dostanu, určitě teď taky chci mít svůj gang;-). Každému doporučuji.

• 21.10.2009  19:06
    Men Boxing (1891)

Tím to všechno začínalo.. Každý uživatel čsfd by to měl vidět povině při registraci, pro srovnání s dnešními Hollywoodkými velkofilmy.

• 12.10.2009  16:12

Težko si představit větší klasiku akčního filmu 90'. Neohrožený, hláškující Bruce opět v roli McClaina, tak ho známe a máme ho rádi. Těžko doporučit lepší oddechovku. Opět jsem se výborně bavil celé dvě hodiny. Pro tyhle role se prostě Bruce musel narodit!

• 8.10.2009  23:30

Tak na tenhle snimek jsem byl opravdu zvědavý, Forman přece jenom pro naši zem ve světovém povědomí něco udělal, a toto nakouknutí do zákulisí natáčení jeho filmů, nejrůznější Formanovy svérázné komentáře i komentáře Hollywoodských "slavných" o něm (M. Douglas,W. Harrelson aj.) bylo velmi příjemné informační okénko o jednom z nejúspěšnějších čechů v zahraničí. Jen mne opravdu velmi sklamalo, že na premiéru v 8 hodin v Praze bylo v sále i se mnou přesně 7 lidí! Tolik asi k českému kulturnímu povědomí. Viděno v kině, premiera

• 7.10.2009  23:45
    Formula 51 (2001)

Svižná, jednoduchá anglická komedie. Žádný velký zázrak, ale ani chvíli jsem se nenudil, L. Jackson to určitě hodně drží nad vodou, ale i ostatní jsou dobří, a scénář obsahuje několik velmi dobrých nápadů a sérii vtipů, zakončenou poslední scénou v titulcích.. Pokud je zrovna nálada na oddechový film, tenhle sedne jak prdel na hrnec!

• 7.10.2009  13:57
    Říct si to můžeme... (studentský film) (2009)

Tak tohle nevidět, jakobych neznal Kubu Juráska.. Kdy se objeví mezi herci;-)?!

• 5.10.2009  22:31
    Náhradníci (2009)

Poměrně slušné akční sci-fi, které milovníka neurazí, romantická duše ale asi příliš nadšená nebude. V porovnání s nedávno viděným Gamerem (v několika aspektech zřejmá podobnost) nesrovnatelně lepsí, bez do očí bijících nesmyslů. Děj, uznávám, většinou odhadnutelný, řeší závažné téma ztráty lidské totožnosti většinou dost předvídatelně a bez vnějších návazností s realitou takovéto vykonstruované situace. To je ale problém 80% současné tvorby v tomto žánru, a tak bych spíše zůstal u příjemně stráveného pondělího večera. Další z rolí, pro které se Bruce prostě narodil, a ostatní.. no už si nevzpominam (-zrovna jedu autobusem domů z kina). Viděno na předpremiéře csfd.

• 17.9.2009  22:27
    District 9 (2009)

Pro mě rozhodně jeden z nejlepších filmů roku. Asi nejcenějším pozitivem tohoto filmu je pro mě oproti jiným snímkům podobného ražení logičnost. Jistě, najdeme tam v tomto směru díry (zde často zmiňované nevyužití zaměření podle telefonu, nepříliš zdatní žoldáci - a jejich nízký počet), ale v zásadních dějových zvratech jsem si několikrát řekl: "Aha, tak jak jsem si myslel, že to bude, tak by to natočili ve filmu. Takhle je to ve skutečnosti." Tím chci říct, že jsem měl po celou dobu sledování neuvěřitelný pocit reálnosti a vykreslení lidského charakteru a struktury korporací v daných situacích. Po této premiéře nelituji težkého pátečního vztávání. Vřele doporučuji.

• 13.9.2009  23:34
    Kokain (2001)

Další ze serie dokumentů o zločincích z posledních sto let. Tenhle je ale opravdu vynikající, dokonce lepší než Deppův Dillinger. Příběh je sice obvyklý - rychlý, úspěšný začátek a postupně problémy a vězení, ale řekl bych, že je stále neokoukaný - možná proto, že je to podle skutečnosti:-). A docela překvapí ke konci téměř záporná role Penélope Cruz. Kdo má rád tuto filmovou kategorii, určitě mu film sedne.

• 13.9.2009  19:56
    Číslo 9 (2009)

Trailer k tomuto filmu mě úplně pohltil. Viděl jsem ho snad padesátkrát, chvíle čirého štěstí střídala husí kůže, atd. atd. Těšil jsem se opravdu hodně. Po vyzualní stránce jsem byl téměř spokojen (na dnešní možnosti mohli být jen lépe udělaní skuteční lidé - pro těch několik záběrů, ve kterých se objevili), vypadá to opravdu nádherně. Krásně ladné pohyby a elegantní chůze animáků se studiu povedla perfektně. Slabším článkem byl ale děj. Nemohu říct špatný, nebo nelogický.. spíš možná nedotažený. Bylo v něm tolik potenciálu.. Tolik nadějí.. Ale tvůrci tyto dary promrhali. A tak.. No, nebudu už pokračovat, jsou to možná příliš silná slova. Děj není špatný, ale když jdete z kina, máte prostě pocit, že jste ještě neviděli všechno, že by to mělo ještě nějak pokračovat. Nebo by se to spíš mělo stát trochu jinak. Nevím, možná tvůrci prozradili zbytečně moc tajemství, a připravili nás tak o bezesnou noc s očima dokořán, kdy dumáme, jak to bylo úžsné, ale že by nás zajmalo, co se tam asi stalo, lačně se snažíc domyslet právě ta tajemství. Na konci jsem byl ale alespoň rád, že nenechali ve finální scéně mrtvé postavičky oživnout. V hodnocení jsem byl poměrně nerozhodný, v podstatě jsem si to víc než užil, ale přitom jsem měl pocit, že mi tam moc věcí chybělo. Jestli to někdy uvidím znovu, doufám, že budu mít jednoznačnější dojem. Viděno v kině, premiera

• 8.9.2009  13:25

Voda je mokrá, nebe je modrý, Bruce je skvělej a tenhle film je se povedl. Plný paradních hlášek (raději nebudu citovat, nebylo by to ono;-)). Perfektní akčí podívaná z 90. let, tak jak se tehdy točili. Bruce nám samozřejmě zprostředkoval perfektní zážitek, je to jedna z jeho povedených rolí, resp. další v řadě. Soukromý detektiv, podfuk ve fotbale, podplacení senátoři.. Co víc si k dobrému akčnímu filmu můžete přát?

• 7.9.2009  21:22
    RocknRolla (2008)

Svižný, rychlí film, který potěší spoustou absurdních míst, kombinující profláknutý filmový idiotismus s obyčejnou komedii. Asi jako každý čech jsem si opravdu užíval Rodena, který se před ostatními herci nenechal vůbec zahanbit, a znovu dokazuje, že by klidně mohl patřit mezi Hollywoodskou top. Na druhou stranu, u Rockenrolly jsem měl i hluchá místa, která střídala opravdu povedená místa (honička s rusy). 7/10.

• 5.9.2009  00:06
    G. I. Joe (2009)

Uznávám a chválím zapálenou jízdu od začátku do konce filmu, ale některé věci jsem už prostě neskous (jak se asi ve staré keltštině řekne 'katapultovat se'?) Obyčejně si bezduché akční pecky náramně užívám, tady už sem se prostě jen bavil. Toto není negativně laděný komentář, shlédnutí nelituji, jen podle mě film prostě není tak dobrý, jako některé konkurenční snímky mířené tímto směrem.

• 4.9.2009  18:35

Zběsilá podívaná, plná naprosto do očí bijících hovadin, nerealných dialgů a činů hlavních hrdninů, a přitroublého zapojení starověké historie (a architektury..) do scénaře. Na proti tomu, bez valých očekávání, je to strhující podívaná, plná úžasně dlouhých a vizuálně úžasně provedených akčních scén, kde člověk nemusí přemýšlet, jak to kdo asi myslel, nebo co tím chtěl říct (rozvitějších slovních spojení se scénarista evidentně bál jako čert kříže). S prvním dílem je to rozhodně srovnatelné. Dvě hodiny bezduchého Hollywoodského masakru, které rozhodně stojí za vidění.

• 4.9.2009  00:26

Na film jsem předem slyšel spoustu špatných ohlasů, ale nějak mi to nešlo do hlavy, vydařený trailer, skvělíherci, režisér.. Tak jsem na to šel, a byl jsem docela překvapen. Kritizovaná kamera mi vůbec nevadila, po chvíli jsem si na ni zvykl koukat, a bylo to spíš příjemné, a dlouhé pohledy Dillingerovi do očí jsem si užíval - Depp má v této oblasti co nabídnout. Bohužel podobnost s konkurenční francouzskou gangsterkou je velká, ale to je asi dané tak trochu předlohami. Nicméně příjemně strávený čas v kině.

• 3.9.2009  08:57

Tak tohle byl opravdu příjemný zážitek, plné skvělých vtipů a napětí, s hlubším příběhem, než na jaký jsme od těchto tvůrců zvyklí. Po Době Ledové 3 jsem se o animáky trochu bál, ale tady nám Pixar ukázal, že stále mají co nabídnout. Navíc 3D je tu provedeno výborně - po chvíli si na něj člověk úplně zvykne, ale bez něj by na to už koukat nechtěl. Určitě doporučuji.

• 1.9.2009  23:22

Jeden z nejzajmavějších příběhů romantického dramatu, co znám. Carrey je samozřejmě úžasný, a jsem rád, že jsem ho mohl konečne vidět v takovéhle roli. Není to jistě první film zabývající se tímhle tématem, ale zpracování je velmi působivé, a těším se na další zhlédnutí.

• 1.9.2009  21:33

Co říct, Coenovic filmy se často stanou legendou ještě před uvedením, a to je rozhodně zasloužené. U tohoto filmu to bylo stejně, a posuďte sami, reakce jsou docela rozporuplné. Všem se to sice líbilo, ale tohle a támhle to už přehnali, atd atd. Z mého pohledu, (spoiler) před poslední třetinou odstranit hlavního kladného hrdinu byl tak velký šok, že už jsem ho neustál, a film v tu chvíli pro mě o hodně spadl na tempu a na 'zažranosti' do děje. Celkový zážitek je nakonec dobrý, to jistě, jen je tam pár míts, ze kterých mám spíše rozporuplné dojmy. Přesto se jistě časem zařadí do klasiky.

• 27.8.2009  23:11

Další Tarantinovská jízda. Skvěle prožité dvě a půl hodiny, kde navíc nebyla ani minuta. Brad Pitt byl v roli amerického poručíka Aldo Raina perfektní, jeho italský přízvuk mi zněl hlavou ještě dlouho po filmu:-). Dokonce i Eli Rothovi se jeho role povedla, byl jsem hodně zvědav, jak si s tím poradí. Hudba sedla pesně tam kam měla. Každému doporučuji. Arrivederci! EDIT: Po druhém shlédnutí v kině bych rád připojil ještě jednu hvězdičku, ale bohužel už jí tam nikde nevidím. Tak ji připojuji alespoň takhle! Viděno v kině, premiera

• 25.8.2009  01:38
    Mluv (2004)

Film, ve kterém hraje jeden člověk. Téměř. Drama z prostředí americké střední školy, s hrinkou pro ostatní náhle uzavřenou do sebe a trpící v prostředí nenávistných spolužáků. Od začátku je nám tak nějak jasné, co může za onu proměnu, postupem času vyplívájí najevo informace o jakési párty, která skončila pro Melindu jednak velkým osobním neštěstím a psychickým šokem a jednak dalším školní rokem plným šikany ostatních, trestjících ji za její reakci na párty a úplnou ztrátu komunikace. Kristen se zde předvedla v daleko lepším světle, než jak jí známe z Twilight. Roli zraněné (sice chvilkama až příliš paličaté, ale "tak se to prostě točí",) dívky nám podala s citem, a potvrzuje, že o role plné smíchu a radosti nemá zájem. Z ostatních výkonů stojí za povšimnutí možná jen učitel výtvarky (ale to spíš jen díky profilu postavy, než díky hereckému výkonu), který jako jediný se snaží Melindě nějakým způsobem pomoct. Celý film není nějak převratný, ale svůj příběh mi odvyprávěl v příjemně strávené hodině a půl (oceňuji, že to nejsou dvě a půl - určitě by se našel někdo, kdo by to tak na točil) a rád si ho jestě někdy prožiju znovu. Nebylo to zbytečných 50 kč..

• 24.8.2009  23:01
    Yes Man (2008)

Yes, no, maby.. ja nevim. Není to špatný film, ale pro mě má několik mezer, kvůli kterým jsem si nemohl plně užít skvělé Careyho kousky. Jeho obvyklí způsob podání komediální role, který žádného vyznavače neurazí, ale zároveň ničím nepřekvapí. Prostě obyčejná komedie, o které za rok budete vědět, že jste ji viděli, až se vás na to někdo zeptá, ale nebudete ji potřebovat vidět znovu. Rovných 50%.

• 24.8.2009  16:44
    Jste to, co jíte (TV pořad) (2006)

Další nekoukatená česká show, plná nechtností, které v televizi nemají co dělat (tím nemyslím obézní lidi, ale například onen "krásný, větry ošlehaný" tým odborníků, kteří nám tam kážou, aby jsme nepili mléko).

• 24.8.2009  16:41
    Vypadáš skvěle! (TV pořad) (2005)

Proboha, kte to žijem, když v naší blízkosti existují takové pořady?! Proč musím žít na stejné planetě jako tento ubohý pokus navázat na realityshow ostatních televizí. Krom toho, nepřijdemi, že po návštěvě vždy všicni vypadají skvěle.

• 23.8.2009  20:00

Nemohu si pomoct, lepší hodnocení ze sebe prostě nevysoukám. Možná se na tom příliš podepsalo, že jsem viděl verzi s českým dabingem, ale i když toto vemu v úvahu, některé stupidní dialogy mi opravdu lámali srdce - odporem. Sandlera mám rád, jeho filmy vždy vítám s nadšením, zato Paz Vegu si raěji odpustím při jakékoliv příležitosti. V roli přitroublé matky, mexické přistěhovalkyně, se se svou dcerou potýká paličatými gesty a rozhodnutími. Od první hádky se Sandlerem bych se takové chůvě přestal omlouvat, a poslal jí hledat si svých $650 týdně jinam. Podle hodnocení jsem nečekal moc, tohle jsem ale sotva překousal. 1* navíc za poměrně efektní poslední dvě minuty, když opominu stupiditu onoho rozhodnutí, které vyustí v závěrečný monolog, resp. konec dopisu provázející nás dějem.

• 21.8.2009  18:37

Přívěh vypráví o stárnoucím vysokoškolském profesorovi, kritikovi, znalci umění, a původně jeho krásné studentce. Tento úvod by mohl být oproti skutečnému ději poněkud zavádějící, protože přesto, že jejich vztah je láskyplný a vášnivý, film je hlavně o stárnutí a ztracení životních ceností spolu sním. Postava Kingsleyho má již v životě lecos za sebou, je považován za odborníka ve svém oboru, ale pesto se nedokáže vypoádat se svým přibývajícím věkem. Jak se sám na začátku ptá: "Proč se má tělesná schránka neustále mísí do této lidské komedie? Protože uvnitř, v mé hlavě, se ještěnic nezměnilo." Pro něho samotného je nemohoucnost vlastního vypořádání se sám se sebou a svým životem, který ho nemilosrdně popostrkuje kupředu, aniž on by ho mohl zastavit, či jen pozdržet, ještě horší, než stárnutí samotné. Film přináší skutečně mnoho témat k zamyšlení - pro toho, kdo je v něm chce hledat - jinak v něm můžete vidět romantické drama o dvou lidech, vzdálých od sebe 30 let, kteří to z nějakého důvodu nezvládli. Bohužel to ale degraduje výborně odvedenou práci režiséra(ky), herců, kamery a hudby. Způsob podání, bez zbytečných slz a přebujelých emocí, si mě na necelé dvě hodiny naplo získal.

• 21.8.2009  15:27
    Pobuda (2005)

Říjá se, že české komedie nemají ve světě úspěch, protože se jedná o "náš český humor". Nikdy jsem toho názoru nebyl zastáncem, ale doufám, že v případě tohoto filmu byla má nuda výsledkem cizího "francouzkého humoru". Francouzká kinematografie mě obecně nechává chladným, ale Depardieua si ubecně docela užívám. Co se ale tady naviváděli, to ani Depardieu nezachránil..

• 21.8.2009  15:19
    Fargo (1996)

Říká se, že Coeni mají dva druhy fanoušků. Fargovce a Big Lebowce. Doufám, že vám nebude vadit, že jsem naplno zástupcem obou skupin. Bezvadných scén ve Fargu je nespočet. Toto režiserské dou si vůbec pokaždé velmi užiju. Plné krásných barevných obrazů, podpořené výbornými herci. Steve Buscemi nám znovu ukazuje, jak skvěle se hodí pro role, jako jsou tyto.

• 21.8.2009  11:05
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Premyslel jsem o slovu, ktere by nejlepe vystihlo tento serial. To slovo je 'Rostomily'. Je to velice roztomile vypraveni o "chlapkovi, co snad nikdy neudelal nic dobryho, a pak se divi, proc jeho zivot stoji za h***o." Potkat Earla a jeho jeste pritroublejsiho bratra Randyho v realu, nazvu je proste tipiskymi vesnickymi baliky a pujdu dal. Takhle se ale tomuhle osoceni branim. Svym zpusobem prisel na vec, ktera mnoho "inteligentnim lidem" zustane skryta po cely zivot. Prisel na to, jak udelat svuj zivot lepsim. Sepsal si seznam vsech spatnych veci, co kdy udelal (zivot plny drobnych kradezi, lzi a vtipu na ukor ostatnich mu jich poskytl nespocet) , a postupne se je snazi napravit. A dari se mu lepe! A je jedno, jestli za to muze ona jeho karma, on se proste ma proc citit lepe. Prvnimi dily jsem se prokousaval docela ztuha, a po prvni serii jsem si zacal uzivat kazdy dil. Earl Randymu:"Delej, oblec si tu bundu, nez zase nastydnes a znicis vsechny dlouhy rukavy.." Earl: Jedna z vyhod zimy je, ze v kapsach u bundy najdete veci, o kterych uz jste zapomeli, ze jste je tam loni dali. Randy: "Je hele, to je pan Rybka.. teda, to byl pan Rybka. Hm, mels pravdu, jeste asi nejsem pripravenej na domaciho mazlicka

<< předchozí 1 2