• Rodinný
  • Romantický

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Top seriál, žádné dramatizování, senzace a napětí za každou cenu. S klidem mohou sledovat i děti včetně nejmenších a všichni herci jsou překvapivě uvěřitelní, což se o komerčních TV říct nedá.

Babovřesky (2013) odpad!

Zbytečně dlouhý děj. 133 minut je přespříliš na takovou s..u, která si říká komedie. Ale pro ty důchodce, kteří jsou jednoduššího ducha, jezdí na předváděcí akce, půjčují si a jejich nejoblíbenější čtivo je Blesk a Aha a k tomu stesk po starých časech je tento film kvalita a vřele doporučuji. Jinak nelogické dialogy, žádný děj, Lucka Vondráčková v tomto veledíle předvedla, že je ještě horší herečka než zpěvačka. Víme, že film je fikce, ale postavy jsou psány tak mimo realitu, že to snad ani není možné. Kdyby se vzdělaná dívka s VŠ diplomem takto ucházela o jakoukoli pozici, tak jí jednoduše nedostane, kdyby každý starosta pracoval jako Pavel Kikinčuk, tak nemáme žádného atd. atd. A ti tři hokejoví mistři světa v samém závěru filmu tam byli jaksi zbyteční.

Helena (2012) (seriál) odpad!

Za co pane bože za co nás trestáš. Fakt nevím, co jsme komu udělali, že nám Nova předhodila ke sledování takový brak. Pořady na této stanici (až na pár výjimek) nikdy nebyly vysoké kvality a primárně určeny pro intelektuály, ale vážně nám chtějí tvůrci namluvit, že český divák má tak nízké IQ, tak přízemní humor a tak slabý vkus, že skousne toto? Dno televizní zábavy. I ten Poslední výkřik s Čepelí smrti, Magnuskovy a Troškovy filmy korunované tureckou Šehrezádou představují proti tomuto kvalitní kulturu.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Big Brother a Vyvolení byli slabý čajíček, oproti tomuto kulturnímu suterénu. Nevadí mi reality show, ani fakt, že se lidé z ulice stávají slavnými, ale s Hotelem Paradise to tvůrci a produkce přepískli. Atraktivní pornoherci se sebevědomím do nebes a vzdělání maximálně vyučen. Prima měla dát dohromady lidi s čistým trestním rejstříkem bez pornominulosti. Na druhou stranu si myslím, že po oznámení soutěžících nikdo nečekal nic jiného než neustálé souložení v přímém přenosu.

Ženy, které nenávidí muže (2012) (TV film)

Tento film svědčí o tom, že některé filmy a pořady vysílané na ČT nejsou o nic horší, než ty, co jsou vysílány na komerčních TV za účelem co největší sledovanosti. Sedláček měl jistotu, že natočený film bude na ČT na 100% odvysílán, dále potřeboval obsadit roli modelky a manželky jednoho z obětí, tak vsadil na Agátu, která má hodně fanoušků, protože i veřejnoprávní televize musí mít nějakou sledovanost. Hanka Vagnerová se mu nejspíš líbila ve Vyprávěj a Expozituře atd. Jenže dialogy jsou stejně tupé a mělké jako v Ordinaci (neříkám, že ČT sledují výhradně intelektuálové s VŠ diplomem, ale tvořit rádobydetektivku pro povrchní lidi za koncesionářské poplatky, to je moc). Se severskými detektivkami to nemá vůbec, ale vůbec nic společného, herecké výkony podprůměrné, kamera a režie dobré, konec o ničem (až se ptám byl-li vůbec nějaký?). Dávám dvě hvězdičky, jelikož jsem viděla horší filmy a seriály než tento.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Film jsem viděla, těšila jsem se hlavně na Chýlkovou s Kleplem a ti mě rozhodně nezklamali. Zobrazení dnešní reality, kdy se lidé honí za kariérou tak dlouho, až si ani nevšimnou, že jim k vytouženému štěstí něco chybí ,a sice založení rodiny s vlastními potomky. Jenže to nejde tak snadno a rychle a potomci se v obchodě koupit nedají a tak zkouší všechny dostupné možnosti včetně mladých zajíčků. Hlavně ženám tikají biologické hodiny a to je oč tu běží. Ivana Chýlková výborně ztvárnila Eriku toužící po dítěti a nezůstala nic dlužna své pověsti. Kotek též ukázal, že umí a není jen plyšák na plakáty do pubertálních časopisů. Kronerová též výborná, ale takovou Maciuchovou bych v roli matky viděla raději, nepřišla jsem jí na chuť. Film má až překvapivě růžový konec a ženy po třicítce mohou nabýt přesvědčení, že to jde snadno i po čtyřicítce. Jenže ono tomu tak není, některým může skončit plodnost nebo to nemusí jít tak snadno a touha po dítěti se může změnit v závod s časem, porod může být velice komplikovaný a dítě se nemusí narodit zdravé. To zde skoro mohlo být znázorněno, protože se to mnohem víc blíží realitě.

13. komnata - 13. komnata René Novotného (2011) (epizoda)

Souhlasím s předchozím příspěvkem. Měli dát prostor Radce Kovaříkové. Je možné, že nechtěla v dokumentu účinkovat, ale otázkou je, zda ji vůbec oslovili.

Farmář hledá ženu (2010) (pořad)

Laďka mi v tomto pořadu vadila nejméně, ačkoli jí nemůžu přijít na chuť, ale ze soutěžících mi přišla normální akorát Adriana a Tereza od kozího dědka, kdyby tam déle vydržela.

Hasiči (2010) (TV film)

Hasičku Veroniku Jiráskovou měla hrát silná zdatná žena, vzhledově mužatka, která má páru a je schopná vytáhnout stokilového člověka ze sutin, například. Hana Vagnerová se na tuto roli absolutně nehodila. Já jí neuvěřila ani trochu. Jinak sympaťanda, ale obsadit jí do role hasičky, to byl vážně úlet milá produkce a režisére.

Jak chutná úspěch (2010) (pořad)

Od televize Prima to byl jednoznačně přešlap vedle spustit tento pořad. Akorát si úspěšní (nebo ti, co si to alespoň myslí) podnikatelé dělali zadarmo reklamu a některým to bylo houby platné.