Holky jsou fajn, ale pes je pes (2007)

Mohl to být zabiják - závislost, zoofílie, móda (= povrchnost). Takhle je to slušná komedie o psech, ale tato je lepší http://www.csfd.cz/film/231195-marley-a-ja-marley-and-me/ , hraje v ní Owem "šmoulí nos" Wilson. _____ SPOLIERY ... Joj ... utkání s "protějškem" se nakonec nekoná. To mě fakt překvapilo. _____ DEJOVE ZVRATY _____ Odhadem to je rozděleno na "trojku" (2. zákládní dějové zvraty ... tímto tríčkem se snadněji píšou příběhy) takto : 1) Začátek trvá až dokud týpek nejde s nenáviděným psem na procházku a nezmoknou, poté se spřátelí. (= první zvrat) 2) Prostředek je o tom jak má psa rád a mařku to začne srát, protože ji začne kvůli feně zanedbávat 3) Konec začně tím, jak mu mařka fenu vezme (= druhý zvrat). Na feňe závislej týpek si vybuduje oltář a jde na "odvykačku" [klišé romantických komedií : rozchod týpka s holkou před koncem a následné dávání dohromady]. Fena začne být nevrlá, nešťastná a nakonec uteče. _____ POSTAVY A PRIBEH _____ Základ příběhu jsou postavy a skutky (činy, akce ...). Pomocí skutků se udhalují vlastnosti (názory, nálada ...) postav. To, co jsem napsal v [], jsou toho ilustrace, ukázky. Víc informací (i o předchozích "dvou hlavních dějových zvratech") v Poetice http://librivox.org/poetics-by-aristotle/ (audio kniha, anglicky). _____ 1) Týpek je slaboch [*** Holka od něj odláká "obchodníka s deštěm" (konkrétně s brčky) ale předtím jí musí zavolat telefonem ***, *** "hrdino připrav pro mě a holku (do které děláme oba) jídlo" ***], má smůlu [nemá módní bundu, jeho Kámoš vybírá popelnice, nemá holku ...] a nemá rád psy [šlápne do hovna v parku a s Kámošem pak psy stírají]. _____ 2) Týpkův kámoš je komentátor - poté co se něco stane, tak to rozebírájí, to, co se nehodí aby řekl hrdina řekne on. Jo a vybírá popelnice, hledá tam věci co by mu pomohli v balení mařek (a asi taky i jídlo). _____ (*) Televize - komentář [pes začně týpkovi lízat krk zatímco ve filmu zní "pes Django prokousl pašerákovi krk"]. _____ 3) Týpkův protivník je borec co psy miluje, dokonce pomáhá v nějakém psinci či co (klišé : je jeho opak). škoda, že z něj dělali zmrda celou dobu, nakonec se ukázalo že psy měl rád kvůli lovení kundiček. Vpodstatě byl skutečným protivníkem týpka pes, fenka. _____ 2) Pes. Použili toho hodně - štěkání [do ucha, které týpek zopakoval psovi], kálení[...], hrabání [Týpek2 tak našel medailon], žvejkání [pes rozžvýkal kondom], hračka [krz to se vyjasnilo že jsou kámoši s týpkem ... týpek ji také náhodou slintal], procházky [kundamagnet], utíkání [negři do něj " ", na konci pes uteče a tak ho oba -i když rozešlí- začnou hledat (takže psův únik je použit jako způsob jak je dostat dohromady)]. Dále, pes tu má v mozku místo jen pro jednoho člověka - hajhajhaj, mutex. _____ 3) Holka je sebestředná [dělá do módy]. Nevím, ženské postavy nedávám - ne"myslím na mužské postavy, odmyslím si rozum a mám ženu" tak jako Jack tady http://www.csfd.cz/film/944-lepsi-uz-to-nebude-as-good-as-it-gets/ ... i když http://www.csfd.cz/herec/26006-marsters-james/ ...

Chance (2002)

Lesba a přiteplenej peroxid z Buffy. Co víc si přát?

Ong-Bak 2 (2005)

Jak si uvařit Tom Yum Goong, Thajská polívka, http://www.youtube.com/watch?v=ViUBZ4Oh664 . Kuchařka je luxusní micina. _______ Top Thajských akčních filmů http://www.thaiworldview.com/tv/tv5.php . Chocolate a Phoenix jsou prý luxusní. _______ Cvičení Muay Thai podle scén z filmů http://www.youtube.com/watch?v=YuvV4n6DfQ4 . (Díky tomu jsem se dozvěděl, že MT je míň brutální verze Muay Boran. MB se liší od MT v tom, že MB používá navíc hlavu; nohy, kolena, lokty, ruce mají oba stejné.)

Varianova válka (2000) (TV film) odpad!

Co bychom si jenom bez pár umělců http://www.google.cz/images?q=hitler+art a intelektuálů (Nietzsche, ...) počali? Zajímalo by mě, zdali by byl natočen film o záchraně půl tuctu venkovanů, kteří celou dobu také jen mluví. Radši bych poslouchal filosofii brambor než humanismu. Možná to byla satira - za okny (většina filmu se odehrává ve vyhřátých budovách, v hotelích, v 1. třídě vlaku ...) filosofických debat zuřila válka. Přecijen venkované nejsou ubermensch jako ti, které zachraňuje Varian. ______ Tento film obsahuje několik zajímavých myšlenek 1) člověk může být umělec a intelektuál zároveň, ani k jednomu totiž není potřeba rozum 2) intelektuálové a umělci zabraňují válkám obvykle poté, co se stanou 3) "Shagall shags noone" (asi to měla být irionie, či co, nepochopil jsem to ... a ano, taky satira) ______ Ačkoliv jsem se neskutečně nudil, stále si myslím že Varianova Válka může být poctivá satira. Nemohu si pomoct, ale přijde mi zvlášní, že nedokážu uznat tento kus umění ... asi vytáhnu nacistický talířek a začnu usrkávat černý čaj přemýšlejic nad tím vším důležítým v umění http://www.csfd.cz/film/6654-american-beauty/ . ______ http://fromthegutter.org/?p=851 .. Poučení na konec, umělcí potřebují pomoc, uznání a úctu . Hitler byl neuznán jako umělec (a jeho křeká umělecká duše nevyhledala odbornou pomoc). Umění neobsahuje morálku a smysl (smysl mu dávají "diváci", "divák" nemá peníze z jeho nalézání zatímco umělec má peníze z jeho ukrývání; to se ovšem netýká Kevina Smithe). Překvapivě, celé Hitlerovo dílo je "neuznané, nemorální a nesmyslné". Tudíž, nechat umělce emigrovat do jiné země je dobré ... pro zemi ze které emigrují.

Sedmý kontinent (1989) odpad!

Muž - "Jaké jsi použila koření?" - žena - "Použila jsem tohle koření ..." - muž "méééééééééééééé". Aha, jo.