El_Rabbit

El_Rabbit

Tomáš Filip

okres Brno
DevOps Engineer


11 bodů

Můj deníček

 • 15.7.2011 v 12:50

  Aktualizace myšlenkových pochodů 15.7.2011 aneb jak jsem otevřel novou Cinemu

  Tak prázdniny máme v plném proudu, filmy do sebe tlačím, ale jak já to vidím, je tu období, kdy mě už delší dobu žádnej novej film neuzemnil. Co se dá dělat, doplňuju alespoň resty z let předchozích a testuju nové seriály a výběr byl prozatím přinejmenším vždy uspokojující. 

  Pokud jde ještě o svět filmu, zrovna jsem prolistoval novou Cinemu... když pominu to, že poslední tři měsíce má redakce termín vydání dost na háku, je tu přece jen z mého pohledu pár dalších zásadních zádrhelů. Jakožto dlouholetý čtenář tohohle měsíčníku jsem schopen zhodnotit vývoj kvality v těch několika letech. Po odchodu staré redakce v první řadě z časopisu postupně vymizel humor, nadsázka a a civilní čtivý styl psaní. Sice se to nečte tak dobře, ale pořád by se to dalo ještě zvládat, jenže ona je většina recenzí a článků tak hrozně subjetivní a suše napsaná, že mám mnohdy v půlce článku chuť přestat číst a rozervat časopis. Samozřejmě, že recenze je shrnutí osobního pohledu recenzenta na daný titul, ale měla by také poskytnout čtenáři možnost, aby si o filmu byl schopen utvořit určitý vlastní obrázek a podle toho se rozhodnout, zda je takový film pro něj nebo ne. Další věcí je obsah sám... v aktuálním čísle recenze končí skoro dřív než začnou a pak už jen retro, salon, srdcová záležitost, žurnál a podobný věci. Články o věcech, co se málokdy dostanou za hranici devadesátých let. Chápu, že je to časopis celkově o světě filmu, ale mám pocit, že se z něj stal manifest sebelítostivých ubrečených staříků pro lidi nad 40-50 let, kteří chtějí společně vzpomínat jaký to bejvalo. Opravdu tak nějak přestává poskytovat zajímavé a užitečné informace z moderního současného světa filmu a přitom témat a kinematografií některých zemí, na který všichni bezdůvodně kašlou, je tolik. Co tak vidím v okolí, tak pro mou generaci do 30 začíná být Cinema naprosto neatraktivní, což je docela smutné vzhledem k faktu, že je to v podstatě poslední filmový plátek na našem trhu. Chci jednou měsíčně držet v ruce souhrn aktuálních informací se špetkou případného vypíchnutí střípků minulosti. Protože pokud se jakožto filmový nadšenec budu chtít vracet do minulosti a dopl'novat si povědomí o kvalitních kouscích historie, tak si vyhledám hromady jiných zdrojů, za které nebudu dávat bezmála 100Kč měsíčně, když doufám, že získám současný rozhled.

 • 15.7.2011 v 12:49

  Aktualizace myšlenkových pochodů 28.6.2011

  To nám ten čas letí... koukám, že už je to víc jak rok, co jsem tu potil nějaký nesmysly, je to už skoro šest let, co jsem dokončil svůj poslední překlad, podobně dlouhuho je tomu od doby, kdy v podstatě umřela moje tehdá domovská doména cesketitulky.com a  nakonec  je to nějakejch 10 let, co probíhala zlatá éra klasickýho DivXu a já začal bejt beznadějnej magor do filmů. Nicméně zrovna včera jsem znovuobjevil chuť na překlad filmu a rozjel jsem práce titulcích k Seconds Apart, tak doufám, že mi ten zápal vydrží alespoň než překlad dokončím.

  No a mimo to, vzhledem k nedostatku opravdu kvalitních filmů v poslední době, které by mi pomohly od volného času, jsem začal vyplňovat svoje filmové mezery za pomoci zdejší filmové Topky.

 • 15.7.2011 v 12:49

  Aktualizace myšlenkových pochodů 4.4.2010

  Musím si tu postěžovat, že filmová tvorba (minimalně ta mainstreamová) posledních pár měsíců upadá do stále větších sr**ek. Přemejšlím, kdy jsem si po zkouknutí filmu naposledy s otevřenou hubou řekl "Ty vole, tak tohle je m*da!". Poslední dobou je pro mě všechno maximálně dobrý, ale víceméně se neustále plácám v hlubinách průměrnosti a lehké nadprůměrnosti. Vypadá to, že se budu po dlouhých několika měsících znovu muset na nějakou dobu přeorat na tvorbu let minulých a tvorbu východní.

  Samozřejmě, když se někdo koukne do mých hodnocení, tak si může říct, co to tady melu za nesmysly. Vždyť tam je za poslední dobu i dost čtyřhvězdiček a sem tam i nějakej ten plnej počet. Ale ani jeden z těch filmů mě svou sílou nezamlátil do země... snad mě hodně uchvátily filmy One Week nebo 500 Days of Summer, nicméně oba už jsou na světě nějakou dobu a víceméně nesou prvky nezávislého filmu. Z toho, co se dá bezproblémů najít v kině, je to momentálně snad jen Everybody's Fine, dokonce si myslím, že tenhle film mě uspokojil i víc než Shutter Island, který si stojí velmi vysoko. Avšak ani jeden z posledních dvou zmíněných mě po skončení nenechal sedět s otevřenou hubou...

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace