sir-dave

sir-dave

David Čechmánek

okres Frýdek-Místek
jak kdy, jak kde

homepage

17 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
  • 6.12.2018  21:21

  Na to, že Tom Cruise má tuhle sérii táhnout, tak zrovna v oslnivé formě mě nepřišel. Působil spíše natekle a znuděně. Henry Cavill ho na plné čáře přejel a další v čele s božskou Rebeccou nikterak nezaostávali. Celkově mě už šestý díl ničím nepřekvapil a nelišil se moc od jiných akčních filmů, až na pár světlých chvilek.

  • 2.10.2018  20:11

  Polívková umí, jinak je to česká jednoduchá blbost, kterých je už hromada. Popravdě jsem se ale několikrát zasmál. Jestli má někdo rád takový ten jednoduchý český humor, který občas neměl daleko ke kámeňáku nebo trapnosti, tak neudělá krok vedle. Spíše na zasmání do televize než vyhodit dvě stovky v kině.

  • 2.10.2018  20:06
  Braven (2018)
  ***

  Takové slabší tři hvězdy. Navzdory tomu, že prvních 30 minut se v podstatě nic ještě neděje, tak to uteče poměrně rychle. Jednoduchá zápletka, rozpočet nijak velký, naštěstí nebyl ani příliš třeba, vše směřuje k souboji (vyvražďovačce) mezi tatíkem a synem vs. drogoví záporáci. Jill s lukem byl takový bonus.

  • 16.9.2018  20:01

  - Když to děláš, tak s sebou tak kroutíš...... a ta holka taky a pak najednou...exploduje ti pindík. - A co ty holky? Ty holky se celou dobu jen potí a říkají, že souhlasí. Jo, jo, jo, jo, jo! Je to pro děti? Není to pro děti? Těžko říct, od všeho pro všechny, ty nejmenší děti asi něco nepochopí, trochu pesimistické, hezké neotřelé loutkové zpracování. Tím, že to je smutnějšího nádechu, tak chybí více humoru. Diváky si to najde.

  • 16.9.2018  19:52
  Temná věž (2017)
  ***

  Vypadalo to jako kombinace všeho možného, nemělo to pořádně hlavu ani patu. Postavy nejsou nijak rozvedeny, nemají moc svůj příběh. Nejlépe hraje ten malý chlapeček. Funguje to především jako svižná akční oddychovka u které raději moc nepřemýšlet a pokochat se slušnými efekty a triky.

  • 25.8.2018  11:28

  Vybuchující hlavy už byly na mě moc, ještě ujetější než jednička, ale občas jsem se i zasmál.

  • 12.6.2018  10:29

  Nechápu jak to mohlo vydělat tolik peněz. Předigitalizovaný bordel, obzvlášť baseballová scéna na loďce s rybkama. Cílovka bude ve věku mladého synovce Josh Hutchersona. To už i to nové Jumanji je líp provedené ne tohle.

  • 12.6.2018  10:23

  Polívkův humor to jak takž držel na koukatelné úrovni, jinak je to takový ten český brak, kterých se několik do roka objeví v Českých kinech.

  • 12.4.2018  14:25

  Tohle byl ústřel roku, v době shlédnutí se to pohybovalo okolo 150. nejlepšího filmu. Sám se divím, jak se může dostat tak vysoko film, který je spíše cílený na určitou diváckou základnu. Asi hype, naprat pětihvězdy jako stádo. Před deseti lety bych odcházel z kina nadšen, teď bych nejraději utekl. Jako takovému tomu možná nejde moc co vytknout. Tisíc narážek na různé hry, filmy, hudbu potěší i památeční generaci ale prostě..spíše mě to nudilo.. jak počítačová verze, tak skutečná realita. Několikrát jsem se zasmál, ale asi jsem čekal více, pravda, trailer mě měl poučit.

  • 4.4.2018  20:47

  Cílovka je jasná, asijské publikum a teenegeři. Jestliže byla jednička průměrná, tohle je ještě horší, nebo ne tak horší pokud jste zmíněná cílovka, ale vše je uděláno spíše pro děti. Většinu času se toho navíc moc neděje, pak když se v poslední několika minutovce jde na věc, tak jsou ty robotí souboje provedeny líp než v samotném Transformers.

  • 3.4.2018  19:04
  DugOut (2017)
  *****

  Nejlepší film na Expediční kameře 2018. Dva Angličani podávají s humorem sobě vlastním příběh z džungle. Člověk by nevěřil, jak se dokáže i pobavit u stavení loďky. Zanechá to i nějaké poslání.

  • 3.4.2018  18:33
  Tomb Raider (2018)
  *****

  Objektivně to je takových 80% na čtyři hvězdy, ale když tam pobíhala roztomilá Alicia Vikander, tak subjektivně zvedám na plný počet. Za mě lepší a realističtější podání než Angelinina Lara, ikdyž, má se to podobat videohře, takže několik hraničních scén tam je.

  • 2.3.2018  17:26

  To je tak blbé až je to vtipné. Přivřel jsem vše co jde a hlavně i za potitulkové scénky z natáčení dám z milosti 3*. Jinak pokud by se to mělo srovnávat, je to jasný odpad. Tohle se moc nepovedlo, jména měli nechat jména a měli rozjet něco nového než se napodobit legendu.

  • 28.2.2018  17:01
  Stargate Origins (TV seriál) (2018)
  **

  Musí se k tomu přistoupit, že se jedná o několik krátkých dílů, rozpočet nemůže konkurovat původním seriálům. Spíše jde o to jak autoři přistoupí k ději, co jím peníze dovolí a ani tam to není úplný zázrak. Nápad vrátit se ke kořenům chválím, jen kdyby to nemělo takový komediální a nemotorný nádech. Až příliš komicky napsaných postav. I ten zástupce Fůhrera vypadá jako nějaká parodie, ale dalších 5 dílů to ještě může zvrátit. /// Ten konec byl docela fajn a dobře vysvětlený, zvedl bych i na hodnocení nebýt tam těch dvou gejů, které tam dali jen proto aby dali in, ikdyž se to tam vůbec nehodilo.. ještě tam chyběl nějaky negr a číňan a měli by kvótu splněnou

  • 27.2.2018  21:31

  Nemám rád asijské a černošské filmy protože ty postavy nejdou moc rozeznat a je v tom guláš. Tohle je ten druhý případ. Rozeznal jsem akorát Foresta Whitakera, toho z Get Out, a toho co měl modrý tácek ve rtu. Jinak tam jsou akorát dva běloši a jeden z nich k tomu brzy zemře. Každopádně poměrně slušná Marvelovka, má to docela nepředvídatelný děj, slušnou akci a černoušci mají dobrý slang (vynechal bych dabing). Rozeberem to a prodáme

  • 15.2.2018  20:29

  Takový nedávný Orient Express bez anglického šarmu s trochou akční přímočarosti. Na můj vkus překvapivě povedené, Neesnovka jak vyšitá a rozhodně povedenější než NON-STOP. U mě možná lepší i než samotný O.E. Vroubek se dá připsat tomu digitálnímu provedení, potyčky a proskočení mezi kolejema nevypadaly už moc realisticky. Děj je za to napínavý až do konce. Sám jsem byl mimo kdo je černý petr a na rozuzlení bez tušení čekáte až do posledních minut.

  • 12.2.2018  17:21

  Jsem až moc velký fanda Transformerů a možná jsem přivíral oči, ale tohle už se hrubě nepovedlo. Taková dětská parodie, která pomalu nemá děj a různé lokace střídají výbuchy. Ty děcka tam nemusely být, stejně tak hodina vaty.. Dodívat se do konce chce značnou trpělivost. Podobné zklamání jako u Smrtonosné pasti 5.

  • 22.1.2018  21:43

  Nepolíbený skutečnou události jsem čekal klasickou vyvražďovačku, polovina filmu pryč a Thomas Kretschmann se stále k ničemu neměl. Je to typický survivor, který by se dal přirovnat možná k Into the Wild, s tím rozdílem, že vše už jsme viděli a prostřední část byla místy utahanější. Každopádně Daniel Radcliffe předváděl skvělý výkon. Při závěrečné rescue to mělo správné grády.

  • 22.1.2018  21:33

  Mimo povedený originální první díl je Salazarova pomsta jako přes kopírák v porovnání s předešlými díly. Johnny Depp už ničím nepřekvapí, záporáci hezky digitální ale nevýrazní. Vše směřuje k šablovitému konci kdy se všichni obejmou :)

  • 11.1.2018  16:43

  Slušný digitální bordel, který drží nad vodou typický humor, ale vůči jedničce nepřináší pokračování nic nového...

  • 10.1.2018  18:10
  Velká hra (2017)
  ****

  Dost ukecaný film, jehož hlavní náplní je převážně Poker, pokud ho rádi hrajete, bod pro vás. Sportovní kariéra je načrtnuta je ze začátku, abychom věděli o koho se jedná, potom se jen prolíná přítomnost s ústřední dvojkou Jesisca Chastain a Idris Elba s flashbacky Jessicy do minulosti o pořádání pokerových her. Na chemii mezi E&Ch jsem spoléhal, ale více mi seděl ve dvojici s Kate ve filmu Hora mezi námi. Zajímavější byla především ta pokerová část, jak se s lyžařky -> asistentky -> vybuduje na pokerovou královnu. Hrála to výborně, dialogy bavily, jenom na ten plný počet tomu ještě něco chybělo. Možná lepší režisér.

  • 2.1.2018  21:11
  Špindl (2017)
  ****

  Holky to si to tam neumíte zasunout? To je taková hovadina, až je to boží. No nebo to je možná příliš optimistické, nemá to skoro žádnou zápletku krom toho, že si tři ženské chtěj najít chlapa, ale je to vcelku natřískané humorem. Skoro takový zimní Kameňák. Na to, aby to nějak zlidovělo, to nemá, občas byla některá ta hláška až taková vyčpělá, nucená, např s bouchnutím dveřma a kapelnické vtípky, jinak se u toho člověk poměrně zasměje. Musí mít rád filmy podobného rázu. Ten Navrátil tam hraje zase takového cypa, ala Rafťáci, ta jeho scénka s honěním na záchodě, to byl konec:) Vtípek na Tři sestry nebo Staré pověsti české byly pěkně mířené. A Kateřina Klausová,.. bezvadná!

  • 26.12.2017  10:33

  3 hvězdy a víc ani o píď. Zatímco jedničku si užila celá rodina, tohle je zaměřeno spíše pro mladé publikum, na které apelujou humorem sobě vlastním. Pár světlých chvilek to mělo, zvlášť při scénách s čuráním a nabalování stráží, ale jinak to bylo dost nucené. Casting mě zklamal, černoch se snaží typicky hláškovat, myslel jsem, že ze známých tváří se vytěží více. No a co se týče fyzikálních zákonů, jako jízda na motorce ve sklonu 80 stupňů raději nevnímat a jít na to čistě s úmyslem se zasmát a vypnout.

  • 29.11.2017  19:49

  Podařilo se mi si zahrát jen první díl skoro před 10 lety a bohužel jsem si nepamatoval to promíchání sci-fi se středověkem. Zrovna ta část mi nejvíce vadila a odváděla pozornost od výborných křižáckých bitev, parkouru a atmosférou. Marion Cotillard tady neměla téměř co hrát a Fassbendera asi začínám považovat za trochu přeceňovaného herce.

  • 13.11.2017  21:32

  Řeknu to asi tak, trailer je líp provedený než celý film, ty dvě minuty slibovali svižnou Sherlockovinu v zajímavém prostředí, která bude odsýpat. Na druhou stranu jsem dostal vše až na to, že se ty dvě minuty roztáhly na dvě hodiny a mírně to drhlo. Jinak v podstatě exteriéry vystylizované na jedničku, herci charakterově odlišní, Branagh s parádním akcentem. Tím, že jsem Agathu nečetl a neviděl originál, tak mě překvapilo i samotné rozuzlení. Dost se budu těšit i na případné vyšetřování na Nilu.

  • 9.11.2017  20:19
  Sněhulák (2017)
  ***

  Tohle šlo dotáhnout nejspíše do daleko lepšího zážitku, sám režisér přiznal problém s dotáčkama a scénářem. Kupodivu jsem si moc hluchých míst nevšiml, víceméně nic nebylo až tak neuzavřené, dokonce hezky vysvětlili z prvu nic neříkající scénu ze začátku filmu. Trochu bych přidal na atmosféře. Fassbender hrál ztroskotaného poldu pěkně.

  • 9.11.2017  18:54

  Toho humoru a barev zde bylo až přespříliš. Chvíli jsem měl dojem, že se dívám na parodii Marvelu. Některé vtipy byly povedené, ani zpracování nepokulhávalo a stále to je nejlepší Marvelová série, jenže podle mého nejslabší díl. Už i tady se to začíná dost prolínat s dalšími hrdiny a mám v tom bordel. Prostě akčňák nacpaný, teda přecpaný humorem.

  • 19.10.2017  21:02

  Dva cizí lidé se po 15 minutách zřítí v letadle v horách, a tady končí akční stránka a začíná romantika prolnutá občas zajímavou scénou. Více než na survivor drama je kladen důraz na postupné sbližování hlavních postav a jejich chování. Herci nic nekazí, hrají to, co jim asi scénář dovolil. Jen tomu chybí nějaké překvapení..

  • 19.10.2017  19:45

  Smíseno pár žánru, přičemž každý vynikal. Dostal jsem počáteční romantické poznávaní Teresy Palmer, poté výborné komediální handrkování od Vince Vaughna, přesvědčil, že mu jdou i vážnější role a na závěr sólo akční jízdu Andrew Garfielda. Možná jsem očekával více dramatu a kecání, ale druhá polovina byla seriózní válečná vřava.

  • 6.10.2017  20:58
  Wind River (2017)
  ****

  Trošku hype, trošku komorní, trošku kochačka. V kině patrně více vynikne mrazivá atmosféra a Wyomingské prostředí, ale tenhle festivalový thriller si dokážete užít stejně tak i doma. Takových 80% se tam nic výživného neděje, soustřeďuje se to na vyšetřování vraždy, a až do samotného závěru vlastně nemůžete ani vědět o co jde. Je to třeba na způsob Zmizení, který mi přijde o malinko lepší. Každopádně tomu není moc co vytknout. Několik situací bez dialogů, kdy styl natočení a herecké výkony řeknou vše co mají.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace