sir-dave

jak kdy, jak kde

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 24.5.2020  21:19

Odvážný tah obsadit do romantické komedie dva naprosto rozdílné herce u kterých by to spojení málokdo čekal. Není tady taková ta chemie jako třeba u Než jsem tě poznala. Charlize Theron zas ukázala jak je skvělá herečka, Bohužel Seth Rogen hraje ten svůj komický průměr. Jede to podle té klasické šablony neshody, zamilovanost, odloučení, happy end. Přirovnal bych to k romanťárnam typu Návrh. Má to i pár vtipných nebo fajn scén s tancem. Asi bych si měl nafackat, přimhouřím všechno co se dá a hlavně za Charlize dám 4. Reálně asi 3*.

• 23.5.2020  12:31
    Le Mans '66 (2019)

Ať se chce nebo nechce, námětem se nabízí porovnání s Rivaly. Oba sešlápli plyn naplno a podlé mého záleží jen na osobním vkusu. Za mě to vyhrávají Rivalové s lépe fungující dvojicí Hemsworth/Bruhl. Závodní chemie tam fungovala na jedničku, ikdyž se nejednalo o podobné role jako u Damona/Balea.

• 23.5.2020  11:47
    Brankář (2018)

Dost zdařilý příběh o brankáři o kterém jsem neměl vůbec ponětí a přitom poměrně legenda jednoho z nejslavnějšího týmu Premier league. Oproti skutečnému osudu trochu máznuté romantickým nátěrem, který zas na druhou stranu nebyl vůbec špatně udělaný, naopak, bylo to milé a vyvážené, takže nešlo jen o fotbal. Určitě zajímavá doba, atmosféra okolo Trautmanna, ač jsem v té době nežil, patrně reálně vyobrazena.

• 23.5.2020  11:38
    Amundsen (2019)

Nebude to špatný film, jen kdyby nebyl tak nezáživný, skoro dokumentární, s plochou bílou krajinou, kde se nedá moc co vymyslet a s herci typově podobnými. Čekal jsem malinko více.

• 6.5.2020  21:13

John Wick v Bangladéši. Extraction nestaví na scénaři ale propracované akci, která patří mezi to nejlepší v poslední době. Přímočará střílečka bez většího protahování, která místy vzhlíží k Rambovi, Komandu apod. Na druhou stranu chybí nějaký memorable moment, co by to odlišilo od jiných Wicků, Raidů. Svůj účel to ale plní na jedničku.

• 6.5.2020  20:50

Noo přišel jsem o něco? Nee jen jsme trochu hajlovali s chlapcem, pak hajlovali s Vámi a samozřejmě hajlovali s Finklem. Další z řady převážně dětského náhledu na válku s trochou té Waitiho bizárnosti. Trailer mě navnadil na trochu větší úlet a více akčních scén, realita je více ukecanější mezi malým "náckem" a větší židovkou doplňovaná švihnutým imaginárním Hitlerem a živější stránkou na začátku a konci filmu. David Bowie v závěru překlopil misky vah do čtyř hvězdičkového hodnocení.

• 1.5.2020  13:23
    Špindl 2 (2019)

Přiznám se, u jedničky jsem se bavil královsky. Tady nezůstal kámen na kameni. Teda krom Katky Klausové, nádherná herečka, pojítko s jedničkou a strčí ji tady jen na 10 minut. Děj to nemá opět skoro žádný, což o to, jen jsem se chtěl pobavit. Ještě bych to chápal, když by tohle vzniklo po koronavirusové krizi, nacpat tady co nejvíce herců, aby si po karanténě něco vydělali. Fiala tu herectvím dost připomíná Vetchého, na kterého asi nebyly peníze, nebo je odmítl. Peroutka je sympaťák ale přehrává a moderování mu jde líp. O Hrachovcové ani nemluvím, tam jsem vymačkal tlačítko fast forward. Kohák s Pavláskem hrají svůj standard. Rímského jsou plné dokumenty, reklamy v rádiu, čekal jsem, že jim u stolu začne vyprávět o druhé světové. Nosek už zas ta podivná nebo teplá role. Navrátil taky nepředvádí nic nového. Bendová s Verešovou ani nic hrát nemuseli. Vágnerová má určitě na víc než hrát trochu hloupou.. Aspoň Skamene to ještě zachraňoval.

• 19.4.2020  19:38
    Klaus (2019)

Čistě ze zvědavosti a hlavně mimo Vánoční čas. To mě ošidilo zřejmě o část zážitku. Každopádně animáku k úspěchu stačí příběh s dobrým poselstvím a když je navíc chytře vtipný, tím líp. Klaus těží hlavně o nápravě mladého pošťáka a změnit vše k dobrému. Rozhodně to je hezká Vánoční pohádka, jestli bych měl přidat předponu "nejlepší", těžko říct. Já se raději dívám na hrané filmy. Na druhou stranu toho není moc co vytknout, možná vlažnější začátek.

• 19.4.2020  19:14

Nebýt toho trochu psycho sci-fi absurdního rozuzlení šel bych rozhodně výše. Pošahaná rodina hraje deskovky a loví milovanou svého milovaného. Skvěle vyvážené vraždy s komediálním nádechem až nevíte zda jsou opravdu tak tupí.

• 19.4.2020  18:45

Willis na plakátě, Willis v popisku, Willis v titulkách, a Willis ve filmu 5x po pěti minutách. Akční béčko, které už ani jako béčko moc nepobaví. I tu krásnou tvář Claire Forlani už pomalu dohání věk:)

• 19.4.2020  18:35
    Záhady muzeí (TV seriál) (2010)

Nesleduju pravidelně, ale je to zajímavý náhled na artikly světových muzeí. Nejedná se o žádné "fejky", vypíchne se pár věcí o kterých se udělá kratší reportáž, kdo má zájem, může si dohledat víc informací. Je až s podivem co vše zajímavého se v muzeích nachází.

• 18.4.2020  21:54

Při shlédnutí Smrtící epidemie v době Koronaviru dodalo o to větší zážitek, hlavně při poznávání několika společných bodů. Tři čtvrtiny filmů napínavé drama, které trošku srazí na zem zbytečná letecká akční honička s opičkou a časem a částečně uspěchaný konec.

• 18.4.2020  21:46

Co mě v jedničce bavilo, dnes už přišlo převážně trapné. Woody Harrelson tyhle blázny umí perfektně zahrát, ale když není moc co nabídnout, krom opakujících se pravidel kdy se kdo jak zabije, je to pak nuda. Plusové body získávají zombíci Homer a vtip zachraňuje tupá blondýna Madison.

• 18.4.2020  21:36
    Věc (1982)

Z dob vetřelce další vyvražďovačka s mimozemskou nestvůrou. V dnešní době už ne tak strašidelné, za to hudba Morriconeho hezky podtrhovala trochu tíživou atmosféru opuštěné ledové stanice. Škoda toho méně promyšleného konce, láhev s benzínem v závěru by byla perfektní.

• 26.3.2020  19:15
    The Beach Bum (2019)

Tohle si asi zamilujete nebo to budete nesnášet. Celé je to prakticky jen jízda s chlastem, drogama a nekonečnou pařbou. Ne že bych neměl rád tenhle žánr, ale dá se to udělat i jinak, jako například u Californication. To srovnání s Big Lebowskim v úvodu popisu mě mělo upozornit.

• 1.3.2020  17:06

Takže já se přihlásím do konkurzu, kde mi předělají za 24 hodin restauraci a poradí co a jak. Potom ke mě naskáče několik kameramanů, kteří začnou točit jak já vařím, chodit do mrazáku, pozorovat lidi při obsluze. To mi má připadat normálně a když se tam zjeví Zdenda, tak mám dělat překvapeného? :D Mí zaměstnanci mají ten den ihned 24hodin čas, vůbec nepotřebují za nemocnou babičkou, domů s nákupem, k doktorovi, všichni jsou prostě free.

• 25.2.2020  17:20
    Na nože (2019)

Zajímavý způsob odhalit hledanou postavu ještě před polovinou filmu. Od Daniela Craiga jsem čekal malinko více Sherlockoviny, jinak to je kvalitní detektivka, kde nechybí zvraty. Herci poměrně ulítlí a celé se to nese spíše v komediální než temné rovině. Co mi tak kazí dojem je v poslední době profláklé tajné nahrávání rozhovoru a myslet si jak všechny obelstil.

• 12.2.2020  19:46
    Pašerák (2018)

Všichni na nás čumí. Jo protože jste jak dvě fazole mezi bílým chlebem. Stařík Clint mi přišel starý už o deset let dříve při Gran Torinu a teď to je ještě viditelnější. O to víc mě překvapilo jak stále dokáže v pravý moment chrlit hlášky na Mexikánce, negry a celý film utáhnout. Na druhou stranu už se ty postavy trochu opakují. Jste jak osina v prdeli. Tak zajděte za proktologem

• 6.2.2020  17:35

Já jsem kokrhel. Vás nosila moje babička na hlavě. Burian tady exceluje, nicméně Marvan mu hodně zdatně sekunduje a výborně se doplňujou. Několik nezapomenutelných scének, u telegrafu aj. Kolego přece nebude počítat vagóny.

• 4.2.2020  19:32

Aby se z těch one-man-show survivalu staly pecky, musí zaujmout na více polích. Charismatické herce, dokonalé prostředí, atmosféru, spád, efektivní konec a nenudit. Ledová pustina toho moc co nabídnout nemá, konec na můj vkus možná trochu nedotažený, délkou krátký a přesto táhnoucí. Pokud by si u toho někdo zdřímnul, vzbudil se při pádu vrtulníku a v závěru, tak v podstatě o moc až tak nepřijde. Vše zachraňoval výborný Mikkelsen. S odřenýma ušima tři hvězdy.

• 23.1.2020  20:22

První polovina vypadá jako pozorování "šmejdů" v akci než jako napínavé krimi. Druhá polovina si začíná hrát s fantazii, kdy nic nebude takové jaké se zdá a s postupným přibýváním času se mi líbila ta zamotanost a jak se nakonec z toho všeho vybruslí. Oba hlavní herci dělají co můžou a dělají to dost dobře.

• 23.1.2020  20:16
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Baby Yoda je nejroztomilejší mimozemské dítě. Ihned plyšák a merch. Příjemné překvapení. Především počáteční a závěrečné díly mají napětí, akci. Celou dobu je to protkáno neznámem. Ať už identitou Mandaloriana, Baby Yodou a dalšími informacemi. které budou snad postupně odhalovány. Škoda dvou "odchodů" sympatických postav. (hodnocení za 1. sérii)

• 23.1.2020  20:09

Asi by se dalo říct o Vzestupu Skywalkera jako o nejslabším dílem z celé série. Jedná se o zakončení všeho a já s odstupem času pomalu ani nevím jak to dopadlo. Trochu bez duše, jen sleď akčních scén. Na druhou stranu konečně snesitelný Kylo Ren a stále je to SW, srdcová záležitost, nostalgie, kde bych průměrným hodnocením dost křivdil. Palpatina možná mohli nechat být. Trochu bylo taky znát jak Abrams režíroval sedmičku a lehce ignoroval osmičku. Zároveň to rychle uteče, má to spád, radost vidět opět svět SW.

• 7.1.2020  18:41

Moc jsem tomu neporozuměl, ale aspoň ten černobílý obraz netahal příliš oči. Tohle už bylo na mě moc retro. Za Vlastu aspoň 1 hvězdičku.

• 1.1.2020  19:53

Bohužel za sebe zklamání. Tarantinovky mám vždy spojené buď s úplným nadšením nebo se při nich nudím. Všechno se tváří s reálným základem a zároveň to přináší totální fikci. Celou dobu jsem měl rozporuplné pocity. Těším se na posledních 30 min, které to vyzdvihnou do kultovního snímku a Tarantino to natočí po svém, ignorující fakta, podobně jako u Panchartů, a paradoxně to je zároveň nejlepší část celého filmu. Potěší tam taky několik jmen z historie, které zazdí dlouhotrvající vata. Brad Pitt je o chlup lepší než DiCaprio. Precizně natočené ale váhově to u mě padá k jeho horšímu co má.

• 1.1.2020  19:30
    Neúplatní (1987)

Povedená gangsterka o prohibici s podle mě akorát hodně malým prostorem pro Al Caponeho, který je sice všude vyzdvihovaný, ale zpětně si vybavuji jen pár jeho výstupu a spíše mi zanikl. Každopádně v hlavní roli jsou neúplatní, výborný casting a začínající Kevin Costner si tady solidně rozjel kariéru.

• 1.1.2020  19:15

Spíše rodinný cirkusácký film než pohádka. Ne vždy znamená stará pohádka = dobrá pohádka.

• 1.1.2020  19:09

Letošní pohádka byla spíše v nadprůměru v porovnání s jinými. Josefíková i ve skoro třiceti zahrála uvěřitelně princeznu a při svém vzhledu bych jí to uvěřil pravděpodobně i za deset let :) Ruml jako nešikovný a obyčejný Honza, Eben po dlouhé době ve filmu bavil při každém záběru, jen Prachař možná trochu přehrával. Nové Tři ořísky pro Popelku to nejsou, ale od štědrovečerní pohádky při menším rozpočtu se nedají čekat zázraky.

• 1.1.2020  19:01

Dá se říct Vánoční film s klasickým dobráckým posláním, kdy si máme vážit života. Rodinně odvyprávěné se svou dnes už nezaměnitelnou atmosférou potěší pravděpodobně široké spektrum lidí, jen možná i díky délce to nebude něco, na co by se dívalo 3x ročně o každém svátku.

• 1.1.2020  18:51

První polovina kdy postava Jacksona objevuje neznámou Ally je daleko zajímavější než sledování druhé poloviny, kdy se jejich role vyměnili. Lady Gaga nepředvádí nic navíc, Bradley Cooper je tu nepříjemný alkáč a já už spíše očekával až se melodrama dostane ke konci. Chemie mezi něma fungovala, překvapivě on umí i dobře zpívat a ona slušně hrát. Zakončení nakonec trochu vylepšilo dojem, i tak slabší čtyři hvězdičky.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40