sir-dave

jak kdy, jak kde

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 3.5.2021  21:08

Jak řekl Raiden, I'm impressed! Příjemné překvapení. Už jsem nečekal, že by někdo do kultovního béčka nasypal přes 50 miliónů a udělal slušný film. Triky, za které by se nemusel stydět nejeden akční film. Pro začátek všechny známé postavy, Scorpion se Sub-Zerem klasicky potěšili. Guru a Kano mile překvapili. K lepšímu zážitku mi chyběl turnaj na nějakém ikonickém místě a soundtrack mohl být lepší. Vyměnit Wallfische za Daniela Pembertona. Johnny Cage má pěkně vyšlapanou cestičku a Kitana snad bude následovat.

• 2.5.2021  12:17

No, "nový" Jumper se nekoná. Ústřední dvojka je sympatická, jenže dějově to bylo nudné jako prodejce vysavačů. Poslouchat volně slyšitelné cizí myšlenky může být zajímavé, ale pravděpodobně jen nějakou chvíli. Ty problesky spíše rušili a jen občas to zamířilo do vtipných situací (s polibky). Naháněčka od ničeho k ničemu. Prodloužený pilot k seriálů by zněl líp.

• 26.4.2021  21:15
    Evropské kmeny (TV seriál) (2021)

Pokud to nedostane další řadu, ani bych s tím nezačínal. Celých 6 dílů je spíše takový rozjezd pro další případné díly. Potenciál tam je. Německý Mad Max. Tři linky se třemi sourozenci. Ta s tím nejmladším Eljou je nejslabší u mě a koleduje si o proklikání. Na Liv ala Henriettu se dobře kouká, ale trochu nevyužitá. Kiano a jeho Femme Fatale Varvara je rozhodně nejzajímavější.

• 25.4.2021  21:29

Asi první Noir film, který vidím. Moc vytknutelných věcí se najít nedá. Herci hrají s až takovým divadelním přehráváním. Gloria Swanson jako Norma fantastická, vzhledem k situaci to možná nebylo až tak těžké. Ten konec mohl skončit trochu jinak. To si Nancy nezasoužila :)

• 25.4.2021  21:21

Není to katastrofický popcorn na způsob 2012 nebo San Andreas, spíše drama s důrazem na tíživou atmosféru blízkého "konce světa", která se podle mě povedla, i díky Moreně Baccarin. Místy to prožívala až moc procítěné, což zase vyvažoval ledovější Butler. Vizuál vzhledem k rozpočtu i tak nadprůměrný. Děj nemá žádné další roviny a sleduje se převážně strastiplná cesta jedné rodinky. Reálná situace by nebyla nejspíše daleko od pravdy jako je vykreslena tady.

• 25.4.2021  21:07

Na "Babičky" rád koukám, takové přenesení do starých časů, jak se kdysi žilo, pracovalo, jedlo a jak někteří dodržují tradice dodnes. Občas se později témata začínají prolínat. Terka je neskutečně sympatická a jde vidět, že ji samotné natáčení baví, Petr zdárně sekunduje. Nejlepších 5 epizod za mě. 1. řada: Roubenka - dřevo - Boží hod - sůl - pivo. 2. řada: Plavci a vory - krajina - chleba - svícení - víno. 3. řada: Šunka - hruška - jitrnice, tlačenka - dřevěné stavby - buďme zdrávi. 4. řada: aktuálně běží...

• 19.4.2021  18:33
    Bajkeři (2017)

Zase další film, kde si snad každý užije malou roličku. Výčet herců, kteří se tu aspoň na chvíli mihli je poměrně velký, chyběla už jen Issová, ta asi zvedala telefon pro Eon a Geňa, nejspíš běhal nahý po městě. Taková polo stupidní česká komedie - našlo by se taky desítky horších, ale někde v letním kině si to docela dobře dovedu představit. Občas ty fórky bavily. Holky pěkné, léto v plném proudu... Tady mladík se neoholil, je takzvanej angrešt.

• 12.4.2021  19:12
    13 (2010)

Parta zbohatlíků slíbí několika chlapům za velkou odměnu zahrát si Ruskou ruletu s malou pravděpodobností na výhru. Michael Shannon jako euforický rozhodčí rozdá pokyn protáčet koltové bubínky, vzápětí se chlapíci pod ním začnou svalovat k zemi.

• 12.4.2021  18:44
    Sniper 3 (2004)

Zkusil jsem to přelouskat v mute režimu jak doporučuje TeeAge. Dokonce jsem si mezitím odskočil vykonat i velkou potřebu, ale vše bylo spíše k neprospěchu.. Momenty, když jsem měl zapnutej zvuk byly lepší, ale dát tomuhle lepší hodnocení, ukřivdil bych spoustě jiným filmům. Levné céčko. Berenger už příliš vyčpělý na tuhle roli. Aha, on si troufl ještě na další tři Snipery.

• 12.4.2021  18:37

Čekal jsem trochu více než koukat na trochu nechápající Emily Blunt a dva mazáky co si dělají co chtějí. Akce tu je pramálo, za to bych vyzdvihl scénu v autech na mostě. V poslední době jsem nic s tak reálně napjatou situací neviděl a samozřejmě závěrečná scéna u večeře.

• 3.4.2021  18:02

Než přišla zhruba někde ve 3/4 filmu na scénu mořská panna a než se z toho stalo fantasy, uvažoval bych klidně o větším hodnocení. Letní vyvražďovačka zasazená do Černohorské Boky Kotorské měla své kouzlo. Z té staré pevnosti se dalo vymyslet něco lepšího. Kór, když si evropská scéna nemohla dovolit triky jako Hollywood.

• 3.4.2021  17:58

Komedie, kde marně pátrám, kdy jsem se zasmál. Sportovní sázky na americký způsob, a spíše to vypadalo jako někde na burze. Hlavní hrdinka, třicátnice, se chovala jako patnáctka. Willis si tady přišel hlavně pro honorář. Joshua Jackson od Dawsonova světa nezměněn a Zetu-Jones jsem poznal jen díky titulkům. Naprosto zbytečné.

• 8.3.2021  21:00
    Wrong Turn (2021)

Nečekané překvapení. Obrovský posun, pocta jedničce. Horor s myšlenkou a promyšleným příběhem. Na hloupé mutanty zapomeňte. Zpočátku to ještě vypadalo na bezduchovou vyvražďovačku, kdy trochu nepochopitelně kláda rozmáčkne prvního. Později se to dějově neuvěřitelně rozvíjí, i díky poctivé délce. Velmi charismatické obsazení. Věřím, že Charlotte Vega má před sebou budoucnost. Wrong Turn má pravděpodobně nejlepší konec u filmů tohohle typu. Poklona režisérovi a scénáristovi. Tohle si rád zkouknu podruhé, potřetí. Musím dát plný počet.

• 8.3.2021  20:31
    Pepa (2018)

Příběh Pepy. Pepy, ve kterém se uvidí spousta lidí nebo ho ve svém okolí poznává na spoustě lidech. A právě proto, dá se říct, na tak spíše smutný příběh se mě nechce dívat s takovým nadšením, protože ho vidím okolo. Jinak to má koneckonců jakési pozitivní poselství, Suchoš to hraje bravurně s tím svým zaujetím. Blažkovi ta role taky sedla. Není to doslova špatné.

• 5.3.2021  19:17

Zas*aný středeční šichty. Chvíli jsem přemýšlel jestli se nedívám na Žhavé výstřely. Tohle je Robert Rodriguez. Komu se líbí Machete, tak by Planetu Teror neměl vynechat.

• 5.3.2021  19:12

Reklama na ruské tanky. Nové Železné srdce se nekoná. Fandové sice ocení slow-motion letících protipancéřových střel, jak se provrtávají trupy tanků. Všude vše efektivně vybuchuje, občas pěšácká přestřelka. Jen by to vlastenectví nemuselo být tak okaté, až Bayovsky přehnané. Jeden tank se bez větších problému "prostřílí" německou pevností a dějově mimo jiné ukazuje především souboj ruského a německého tanku, vedeného parťákem Simira Gerkhana. Potěšily známé místa z natáčení.

• 5.3.2021  18:47

Evropané už stihli natočit spousty filmů z období války, které kladou důraz na příběh, a bohužel pro Oorlogswinter, i daleko lepších. Také co se týče dětí, coby hlavních hrdinů. Atmosféra se vykreslit jakž takž podařila, nechybí ani dojemná scéna, kdy si uvědomíte, co byli nacisti. Jen je to celé takové nemastné neslané a snadno zapomenutelné.

• 27.2.2021  20:25

Moc erotické to není, jak se z plakátu a názvu může zdát. Jako thriller se to tváří hlavně na začátku a na plném konci. Zbytek je drama mezi fakt sexy Halle Berry a charismatickým Willisem, kterým přicmrnduje Giovanni Ribisi.

• 27.2.2021  20:08
    Největší hory světa (TV seriál) (2018)

Překvapuje mě zařazení Ben Nevisu mezi výběr, každopádně o to milé překvapení. Nevyjmenovávají se zde jen výšky, výstupy, expedice, a statistická čísla, ale mnohdy je tady na první pohled, nedůležitě vypadající příběh. Kilimandžáro pravděpodobně nejpoutavější. Něco z historie, délka expedic, trénink na nejrychlejší vyběhnutí. Ben Nevis zaujal zimním výstupem a meteorologickou stanicí.

• 27.2.2021  20:02

Emilio Estevez, jako Bily the Kid, u mně zklamání. Jedna z nejznámějších postav divokého západu dle mého málo propracována a spíše jde o celkově zábavnou westernovou střílečku z končících osmdesátek, než plnohodnotný western.

• 27.2.2021  19:47
    Chaos (2005)

Zajímavé obsazení, které toho moc nevytěžilo.. Jako Stathamovka ničím výjimečná, upadne spíše v zapomnění. Wesley Snipes v jednom z posledních filmů na který se dalo dívat, než si šel pobručet. Nestárnoucí Ryan Phillippe to držel nad hladinou asi nejvíce. Po pár týdnech matně vzpomínáte co vypíchnout z děje.

• 1.2.2021  20:55

O dětech pro dospělé, na způsob rodinného filmu, který se ale hodí více na festival než do televize. Pokud se přenesete přes ten zvláštní, divný pocit a máte rádi osobitého Andersona, může to být zajímavý film. Je to tvrdý. Vadí ti to? Je to fajn.

• 27.1.2021  21:40
    Mimo kontrolu (TV seriál) (2016)

1. série:// O většině události má každé větší či menší všeobecný přehled, přesto si z každého dílu odnesete něco nového. Perfektní rozbory každé katastrofy, animace, rozhovory, coby kdyby,... Seřazení epizod od nejlepší po nejhorší, jak mě zaujaly: Požár v Montblanském tunelu. > Černobyl > Zkáza Deepwater Horizon > Havárie Concordu > Zkáza raketoplánu Columbia > Ztroskotání lodi Costa Concordia > Vykolejení vlaku v Lyonu > Let 1549: Hudson. 2. série:// Nejzajímavější byl hon na německou vlajkovou loď Hon na Bismarcka > Ztroskotání Titaniku > Peklo v dole San José > Kdo potopil Kursk? > Fukušima: Jaderná tsunami > Zkáza supertankeru Amoco Cádiz > Hurikán IRMA

• 26.1.2021  22:03

Zkušený slovenský dokumentarista Barabáš mistrovsky převedl na plátno poctu Slovenským horolezcům. Po trochu vlažnějším začátku nesmírně poutavě udělaná expedice na Everest těžkou Bonningtonovou cestou.

• 26.1.2021  21:57

Dvacetiletého Billy the Kida hraje skoro čtyřicetiletý Kris Kristofferson. Pokud má někdo rád Kida, raději ať se podívá na nějaký dokument. Takový western ne-western. Coburn v další charismatické roli, Dylanův Knocking on Heaven's Door a to bude asi celý výčet mých pozitivních věcí, které mě zaujaly.

• 26.1.2021  21:35
    Špión (2015)

Americký humor. Překvapivý rozpočet na takovou potrhlou komedii, která si na sebe vydělala a kupodivu ještě měla velké zisky. Za akční scény a herce by se nestyděl ani kdejaký plnohodnotný akční film. Občas to bylo ujeté a ta parodie byla už dost velká. Někdy jsem se zase upřímně několikrát zasmál. Rose Byrne nejlepší na place. Scéna v letadle výborná. Ekonomy? Kotec pro špinavá zvířata.

• 18.1.2021  20:02

Carpenterův rukopis jde poznat, jen už docházela náplň. Ono ani Věc nebo Útěky nejsou extra třída. Klade důraz opět na atmosféru, herci se snaží být vážní, ikdyž asi tuší do jaké béčkové produkce se upsali a možná si uvědomují tu trapnost. Kulisy Marsu a masky působí trochu jako nepovedený Mad Max. Doplňují to samozřejmě hlášky jako "Věřím jen v přežití". Jason Statham ještě v době, kdy se nedožil konce filmu. Osmdesátky se Carpenterovi povedly více. V té době by Duchové Marsu sklidili možná i více "úspěchu".

• 18.1.2021  19:35
    Utajená svatba (1996)

Restauraterští Taliáni se tady hádají a mladí jim na to kašlou. Pokud tomu nedám odpad, budu křivdit jiným filmům. Angelina je ale kus. Scéna v divadle mě ale upřímně pobavila. "Jeho úd teď vypadá ještě větší. Oh bože, je tvrdý". "Zhnusilo mě jak si políbila toho kluka. To byla hotová pornografie." A překládat City Island jako městský ostrov, omg. Ještě, že se to neodehrávalo o kousek dál v Cheesequake.

• 14.1.2021  21:17

Končím s Brucem, ty filmy jsou horší a horší. Ani jsem si nevšiml, že do sraček spadl i John Cusack. Kde jsou ty doby, kdy ve stejnou dobu zářili v Con Air, Armageddonu a Nebezpečné rychlosti 2. Aspoň Jessica Lowndes ještě před svými plastickými operacemi. Mimo teda docela "hvězdné" obsazení jsou akční scény doslova tupé a dialogy nestojí za řeč. Přitom s tím příběhem by se možná dalo vymačkat více.

• 26.12.2020  22:02

Možná trochu zapadlá pohádka, která se kulisami a kostýmy dá přirovnat k Princezně se zlatou hvězdou nebo Byl jednou jeden král. V padesátých letech se s kvalitními pohádkami roztrhl pytel. Marvanovi ten Král jde výborně, Bohdalku jsem tak mladou v žádné roli ještě neviděl. Délka bohužel odsuzuje film k trochu jednoduchému ději.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43