Pád Bílého domu (2013)

Tak určitěě, zase trocha toho přehnaného vlastenectví, trocha přemrštěné akce a Gerard Butler jako pravý americký hrdina. Celou dobu jsem myslel, že sleduju Emmerichovou verzi, když mě z toho vyvedly až závěrečné titulky. Možná by neškodilo trochu upravit délku a vychytat několik drobností. Každopádně povedený akční film, záporaci, napětí. Super oddechovka. Těším se na porovnání s druhou verzí. Abych nebral zásluhy režisérovi, Fuqua opět nezklamal.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Preferoval bych Čtyřlístka zfilmovaného ve stylu Nu Pogodi s tou starou grafikou a pěkným old school nádechem. Na druhou stranu chápu, že za ta léta šel vývoj kupředu a už i komixy jsou propleteny Product Placementem. Každý se tady bude zase předhánět, aby to co nejlépe zavrhl. No záleží, jak se na to bude nahlížet. Grafické zpracování se podobá nejnovějším animákům. Po čase začalo být trochu otravné to neustále přibližování při každém záběru. Soukup udělal perfektní hudbu a příběh z cestováním v čase byl tak akorát. Dát necelé dvě stovky za kino je dost, pro TV se to hodí lépe. Zaokrouhluju nahoru za konečně zfilmovaný čtyřlístek.

Ruce od krve (1997)

Ve své době možná ucházející drama, v dnešní marně nacházím, co mě na celém filmu zaujalo nejvíc. Pravděpodobně atmosféra devadesátek. Vše se točí okolo Duchovneho, životem zničeného hrajícího chirurga a svým stylem hraní jakoby si už dělal půdu pro svou roli Hanka Moodyho.

Vinnetou (1963)

Klasika dětství. Mayovka sympatizující s Indiány v boji proti válce vůči bělochům, kdo by neznal. Natočeno v nejkrásnějších místech bývalé Jugoslávie. Řeka Zrmanje, NP Krka, Plítvice atd. se nikdy neokouká. Jasně dané dobro a zlo, možná jednodušší příběh a dokonalý casting. Všechny tři díly Vinnetoua a Poklad na stříbrném jezeře stavím na jedno pětihvězdičkové místo, ale jednička, kde se poprvé spřátelí Lex Barker a Pierre Brice je o chlup staré báby nejlepší.

Defiance (2013) (seriál)

Pilot z celého seriálu vytřískal asi nejvíce. Ze zbylých 11 epizod vyčnívali lehce nad průměrem možná další 2. V porovnání s jinými sci-fi, co jsem měl možnost vidět, je tohle asi nejslabší kousek. Největší slabinu bych viděl ve stále stejném prostředí - města Defiance a jeho nevyužitém potencionálu. Všechny ty rasy působí vyčpěle a nebyla tady žádná pořádná zápletka mimo epizodní děje. edit: Druhá série byla zhruba na stejné úrovni, tzv. nic moc. Velký prostor dostávají ženské postavy a děj stojí dost na jejich manipulaci. Nejlepší postava bezpochyby Stahma Tarr, perfektní výkon, její obličejové mimiky. (hodnocení za 1. - 3. sérii - konec)

Continuum (2012) (seriál)

Časově propletená sci-fi kriminálka s krásnou Rachel Nichols. A snad polovina herců ze Stargate :-) Děj se odehrává především na zemi. Docela nesympatického Victora Webstera vyvažuje Rachels Nichols, kterou je radost sledovat. Není to na čisté 4 hvězdy ale je to z toho lepšího co se mezi seriály o prázdninách nabízí. edit: Po třetí sérii musím hodnocení definitivně snížit. Začíná to být dost překomplikované, scény s dvojníky zbytečně kazí dojem. (hodnocení za 1. - 4. sérii - konec)

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Povinnost, pokud si vybrat nějakou klasiku o Sněhurce, vybral bych jasně tuto i po tolika letech. And they lived happily ever after.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Průser jako vrata. Jsem dost velký fanoušek McClanea a čtyřku jsem po takové době považoval za hodně povedenou zábavu. Pětku jsem logicky očekával s velkým nadšením.. bohužel. Jako akční film fajn, je spousta lepších či horších filmů ale jako pokračování legendární Smrtonosné pasti hrůza. Skip Woods ten scénař podělal. Synek McClane junior je spíše na škodu a připadalo mi jakoby Johna odsoudil na vedlejší kolej. O záporakovi ani nemluvím. Die Hard měla vždy skvělé záporné postavy, tady už nic horšího snad nemohli vybrat - nulový bez charisma. Willis si sice občas zahláškoval jak je zvykem ale nemělo to ten šmrnc. Závěrečná akce mimo mísu, předigitalizované jako z nějaké počítačové hry a tak nejlepší část mi přišla hned zkraje na dálnici. Šestku přesto uvítám.

Svatá čtveřice (2012) odpad!

Jejich sexuálních život už možná nudný nebyl, ale sledovat nesympatickou čtyřku, která se dopracovává ke čtyřce a pak si ji opakují bylo nudné, jak islámská telenovela. Ještě tam chyběl Vašut s Hrubeškou aby si mohli dát šestku a bylo by vymalováno. Svlíkně mě, pohladí mě po zádech a pak mi tam strčí prst.. Ještě, že aspoň ty prsty střídá...

Stážisti (2013)

csfd projekce. Komedie oddychovka s osvědčenou dvojičkou Vaughn-Wilson někde na pomezí tří a čtyř hvězdičkového hodnocení. Chvílemi tam jsou hluchá místa, chvílemi se člověk dost posměje a ke konci to spadne do nalajnovaného scénáře jako u všech takových komedií. Kdo nezná, pozná google. Za nejlepší část považuju diskotéku.Hele máš dobrej restartovací program. 69%