Duna: Část druhá (2024)

Moc takových filmů se netočí, audiovizuál paráda. Co víc dodat. Na druhou stranu chápu zklamání skalních fanoušků knihy. SPOILER: on ten vztah Paula a Chani vyznívá úplně jinak než v knize a Paul vypadá ve filmu víc jako fanatik, takže s ním divák až tak nesouhlasí... Alespoň to byl můj pocit, takže v knize za mě mnohem lepší.

Pasažéři (2016)

Škoda tolika náhod ke konci filmu, pak bych šel klidně na 5*. Ale i tak jsem se ty 2 hodiny nenudil.

1670 (2023) (seriál)

Naprosto geniální seriál, tolik narážek a vtipu. Doporučuji rozhodně v polštině, má to svoje kouzlo:).

Barbie (2023) odpad!

Nedokoukáno. Nezlobte se na mě, ale tohle nebylo vtipné, nemělo to žádný děj. Úspěch filmu přikládám pouze dobrému obsazení a pak samozřejmě tomu, že "kdo neviděl Barbie, není in".

Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série)

Nefunguje zde naprosto, ale naprosto vůbec nic.... Upřímně nevěřím, že si to někdo z tvůrcu pustil a nepřišlo mu to divné. Mělo to skončit 2.řadou. Tady stačilo natočit jeden díl, který by vždy během minuty popsal deviaci a 2 další minuty vysvětlil, je to to víc normálnější než normální.

Silo - Stroje (2023) (epizoda)

Ach jaj, ta logika a fyzika dostaly na prdel. Chlazení rozžhaveného víka a pára nikde, otevřená turbína, narovnání lopatky, broušení lopatek. To se fakt nedá lépe pohlídat? 😟

The Last of Us - Drž mě za ruku (2023) (epizoda)

Atmosféra je super, drží člověka v napětí, že za každým rohem něco číhá, ale ono nečíhá... A casting, hlavně ženských postav, mi absolutně nesedí.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Už to tu bylo zmíněno vícekrát a já musím souhlasit. Nevadilo mi sledovat Homo-vztah, ale kdyby se jim věnoval poloviční čas, bohatě by to stačilo. Radši bych více scén mezi Billem, Joelem a Tess z minulosti. Posunutí děje naprosto minimální. Co mi ale epizodu pokazilo nejvíc je, že Bill, specialista na přežití, se při útoku nájezdníků postaví na otevřené prostranství, za plot, v noci, proti přesile a s kulovnici s optikou. Nechápu, že si takovéto přešlapy někdo nepohlídá....

Avatar: The Way of Water (2022)

Viděno v Cinestaru ČB IGY verze 3D+ HFR. Tak nejdřív technická stránka, naprosto tragické malé černé brýle, neustále přeostřování a hlavně určitá místa rozmazaná a dokonce některé záběry zobrazeny dvojitě, upřímně nechápu, jestli mám něco s očima a nebo to připadalo i někomu dalšímu.  Kromě parádně udělané vody, nevidím žádnou revoluci oproti prvnímu dílu. Navíc CGI a fyzika dostává na prdel, kde jsou ty časy nakladačů z vetřelců a nebo mechanický Terminátor. CGI skvělá pomůcka, ale celý film s tím vypadá tragicky. A teď k samotnému ději. Když jsem si vzpomněl na Aliens nebo Terminátor 2, tak mi bylo smutno, kam až se Cameron dostal. Takovouto nelogickou slátaninu už jsem dlouho neviděl. Lidstvo přiletí, spálí několik hektarů všeho živého, zajimalo by mě, jak s tím přistávají doma. Velryby loví jak v 19. Století. Celý vodní klan se na konci vypaří a objeví se až na rozlučce. Směšné stálé vyhrožování zabitím dětí a pořád nic. Nechápu jak se hlavní zaporák dozvěděl, že nejstarší syn zemřel, že to zmiňoval. Letadla mají strašná plexiskla. Nevysvětlené děti.  A na závěr výstižná hláška: Kolik to muselo dát práce a přitom taková blbost. 84% tak to je fakt hodně mimo....

Po strništi bos (2017)

Je to krásné udělané, ale to je tak asi všechno, naprosto bez děje, bez vtipu. Obecná škola je oproti tomuto skvost...

Ovládací panel
2 body