Viper

okres Praha
Ekonom

<< předchozí 1 2
    • 11.11.2016  22:34

Celkem vtipný i když bohuzel ne zcela objektivni pohled na ten nas srandovni boj s Islamem. Magori na obou stranach a do toho tresnicka na dortu v podobe politicke zombie Volfove akcentovala takovou tu bezradnost, ktera je s celou touhle problematikou tak nejak spojena. Asi nejsilnejsi cast dokumentu byl pohled na obycejny par muslima a Cesky, ktery skoncil jak skoncil a vcelku symptomicke bylo postupne stritliveni one damy, jak ze vztahu tak z islamu.

• 16.7.2015  22:32

Solidne dramaticky film z investicniho prostredi v kterem je bohuzel az moc citit ono levicove zamreni hollywoodske smetanky, kdy i nejhloupejsi divak musi pochopit, ze vrahove z Wall Streetu stoji za vsim zlem co lidstvo kdy potkalo. Pripominam napriklad asi dedet pripominek toho jak vysoci manazeri, kteri jsou vlastne vygumovani berou platy jak cele mensi mesto, coz nam musi bxt kazdych pet minut pripominano. 3 hvezdy hlavne za surove vyobrazeni konkurencniho prostredi, kde se nikdo s nicim moc nepare.

• 4.7.2015  14:59

Na můj vkus byl dokument až trochu moc plochý s minimem detailnějších informací o výzbroji i jednotlivých sniperech. Myslím že z tématu by se dalo vytěžit mnohem víc, navíc mnoho z iluatrativních záběrů vůbec nesouviselo s tématem a mohli by být v jakémkoliv válečném dokumentu.

• 23.6.2015  23:33
    Sirotčinec (2007)

Skvely atmosfericky kousek s perfektni pointou. V ramci hororu, ktere mam ve zvyku hodnotit mirnejsim metrem rozhodne patri mezi to nejlepsi. 4,5*

• 12.6.2015  22:00
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Ačkoliv se považuju za milovníka komiksových příběhů a seriálový Daredevil rozhodně patří mezi to lepší z žánru, nemohl jsem se ubránit smíšeným pocitům. Tento seriál je totiž extrémně nevyrovnaný a mistrovské pasáže (zejména ty retrospektivní) tak mnohdy střídají nudné pasáže, kde se hlavní postavy snaží pět minut vyjádřit soucit nad tím, že někdo zemřel nebo otravné roztrpčení Eldena Hensona nad tím, že Daredevil neřeší zločin jen v soudní síni. Od výborného začátku tak první série bohužel stagnuje a jako kdyby ty minuty nudy jaksi autoři scénáře přehnali a snaží se pak vše dohnat v posledním dílu, který je opět dějově výživný. Pozitivně naopak musím zhodnotit ponurou atmosféru Hell's kitchen, která mnohdy připomíná Nolanovo Gotham city.

• 31.5.2015  21:45
    Jan Hus (TV film) (2015)

K 600vyroci mohli tedy Cechove nadelit Husovi dustojnejsi darek. Ne, ze by osoba Husa nebyla dostatecne opevovana a idealizovana- to byla dokonce nadbytecne, nicmene dvoubarevne vyobrazeni vsech postav na ciste pozitivni a ciste negativni muselo na kazdeho soudneho divaka pusobit hloupe. Nechybela ani dobovost v podobe hudebniho aranzma, takova elektricka kytara pri upalovani Husa naznacuje, ze tvurci trochu neodhadli cilovou skupinu sveho filmu. Tvurci mysleli i na romanticke duse a nezapomneli do filmu placnout i Husuv romanek. Korunu vsemu nasadil priserny herecky vykon Jana Dolanskeho, ktery v nekterych chvilich pripominal epilepticky zachvat. No snad to za dalsich stolet bude lepsi.

• 17.5.2015  21:47
    DobroDRUH (TV pořad) (2015)

Zdejší hodnoceni je trochu prehnane, neni to zas takova hruza. Je jasny, ze Lelek s dobrodruhem nema nic spolecnyho. Je to proste obycejnej chlapik, ktery jen jede o kus dal nez do Chorvatska jako vetsina Cechu. Prave jeho osoba je asi nejvetsi slabinou cele docureality. Momenty jako vyhozeni kukurice, protoze by mohla byt nakaazena ebolou, plivani cinskych pochoutek primo pred trhovci i jeho putovani po dzungli v keckach mu proste sympatie nepridava. Na druhou stranu nam dokument ukaze i bezne soucasti cestovani dobrodruznejsim zpusobem nez s cestovkou, tedy zalezitosti jako smlouvani a hledani noclehu v neznamem meste, coz kdyz clovek nekdy zaziil na vlastni kuzi vidi hned veci jinou perspektivou. Snad druha serie bude bez Lelka...

• 29.3.2015  01:13

Eastwood je pořád ve formě a díky tomu to filmu ukázazal, že z veskrze patriotického filmu dokáže vyždímat maxmimum. Navzdory určitým klišé a patosu s kterým už se v amerických filmech tohoto ražení prostě počítá nabízí tento snímek i hlubší sondu do vojákovy duše. Eastwood se tak nevyhýbá ani velmi silným dilematům (ve stylu zabít potenciálně nebezpečné dítě nebo ne?) Válka bez příkras působí syrově a reálně a člověk pak chápe, že i návrat do běžného života už nemusí být tak samozřejmý. Předloha a skutečný příběh se nezapře. Osobně jsem preferoval spíš ony klidnější pasáže ve stylu vyčkávání a sledování světa skrze hledí pušky, než akčnější a méně uvěřitelná polovina, kdy se Bradley Cooper rozhodl přidat k mariňákům a bojovat s nimi od domu k domu.

• 22.3.2015  01:26

Jako milovnikovi cerneho humoru mi tato argentinska dvouhodinova jednohubka sedla skvele. Jedna se o pomerne nenarocny film s ponekud vyhrocenym dejem a fantastickou mozaikou postav. Kazda povidka ma jasnou pointu, ktera je bohuzel nekdy az prilis primocara a nedava prilis prostoru pro hlubsi zamysleni... Jednou z mala vyjimek je povidka o nezdarnem synkovi a jeho nocni projizdce. Presto si nemuzu pomoct a tento film si podle meho zaslouzi absolutni hodnoceni, protoze ve svem zanru nema prilis srovnatelnych konkurentu.

• 22.3.2015  01:11

Klasicke becko se vsim, co k tomu patri. Bohuzel si vsak tento film svoji beckovost neuvedomuje a bere se az trochu moc vazne. Celkove tak silne tema valky nazirane z perspektivy tankistu podkopava preakcnelost, pseudohrdinsky patos, radoby psychologicky podtext a technicke nesmysly. Suma sumarum pro me zklamani z nevyuziteho potencialu. Tesil jsem se na neco ve stylu band of brothers v tanku, coz se bohuzel ani zdaleka nenaplnilo.

• 2.2.2015  00:26
    Thunderball (1965)

Po fantastickém Goldfingerovi přišel o trochu slabší čtvrtý díl. Connery je pořád fantistický se správným chlapáckým projevem, který už v dnešní rádoby genderově vyvážené společnosti může působit politicky nekorektně. Znovu nechybí nádherný Aston Martin i jeho nové zlepšováky. V Thunderballovi mi trochu vadila přecejnom delší stopáž a až trochu nadbytek podvodních scén, i když chápu, že v té době to musela být bomba.

• 1.2.2015  01:53
    Podfukáři (2013)

Kvalitní popcornová oddychovka se vším, co k tomu patří. Film sice občas sklouzává do politické roviny, která je zbytečná a pro nelevičáky možná i rušivá. To je ale už taková holywoodská klasika trestat zlé bankéře a odměňovat chudáky na ulici. Poněkud děsivé je pak vyznění hlavního poselství linie s Morganem Freemanem, tam už je morálka postavená na hlavu a jde jen o to šokovat. Na druhou stranu, když člověk nečeká, žádné velké myšlenky ani se nebude pouštět do detailních rozborů dějových nelogičností a scénáristických failů měl by být spokojen. Pro mne hrana 3-4 hvězdiček.

• 31.1.2015  18:07
    Atlas mraků (2012)

Rozhodně neobyčejný filmový počin, který i navzdory nadprůměrné stopáži nezačne nudit. Film vyžaduje veškerou divákovu pozornost a i potom pravděpodobně opakované shlédnutí. Mnoho dějových linií a náznaků s filosofickým přesahem (který na mne bohužel příliš nezapůsobil) si doslova říká o tom, aby byl film časem označen za kultovní, čemuž naznačuje i zdější zařazení v top oblíbených filmech. Mezi pozitiva bych zařadil rozhodně vymáčknutí herců až na dřeň , kdy každý z hlavních představitelů hrál třeba 5 i více postav najednou (k tomu perfektní maskování). Za zmínku stojí zejména Tom Hanks v roli zhrzeného spisovatele, i kdy ž právě tato epizodka ukakzuje, že některá místa filmu jsou jaksi hluchá a v celkové mozaice děje možná i nadbytečná. K negativům bych zařadil, někdy rušivou skákavost mezi dějovými liniemi a to i v nejdramatičtějších scénách, což bylo v některých momentech dost rušivé. Sumasumárum se jedná o velmi nadprůměrný film, s velmi silným námětem a určitými slabinami ve zpracování. Každopádně bratr a sestra Wachovští dokázali, že mají talent na kultovní filmy., i když tento kult narozdíl od světa matrixu není úplně můj šálek kávy..

• 25.1.2015  22:08
    Goldfinger (1964)

Pravděpodobně nejlepší bondovka s nejlepší titulní písní stála spolu s From Russia with Love u zrodu legendy, přičemž právě Goldfinger je podle mého první opravdová bondovka se vším všudy. První bondcar (Aston Martin DB 5 nemusím dodávat, že nic hezčího už Bond šoférovat nebude), první Martini protřepat-nemíchat a mnoho dalšího co stálo u zrodu celého samostatného žánru. To vše bylo tehdy originální a fantastické a další díly již jen stavěly na základech postavených tímto filmem. Vzhledem k četnosti s jakou jsou různé scény tohoto filmu připomínány a parodovány se jedná o film, který by měl znát opravdu každý.

• 18.1.2015  22:56

Ve druhém díle serie, už je Bond přecejenom poněkud Bondovatější než v předchozím Dr.No. Máme tu první technické vychytávky od Q a nechybí ani perfektní rusko-italská Bond girl. Myslím, že právě Srdečné pozdravy z Ruska spolu s Goldfingerem vytvořily z řadového akčňáku kultovní legendu. Pro dnešního diváka sice může působit druhá bondovka poněkud naivně a vláčně, přesto se vzhledem k roku výroby 1963 jedná o nadčasový film, který pomáhal pomáhal pokládat základy akčních filmů dnešního střihu. Navíc z cestovatelského hlediska je velmi zajímavé podívat se jak vypadal Istanbul před 50 lety.

• 21.12.2014  21:42
    Zmizelá (2014)

Další z Fincherových majstrštyků. Gone girl diváka omráčí promyšleným scénářem s fantastickou ponurou atmosférou (bez které by to už ani nebyl Fincher). Skvělé a přitom střídmé využití hudby je tak mistrně využité, že vám v některých momentech doslova vystřelí srdce až někam do krku. K tomu všemu se přidává výborný herecký výkon Rosamund Pike a navíc se zdá, že i Ben Affleck se na stará kolena taky herecky rozjíždí. Každopadně díky Davide za nejlepší film roku 2014.

• 25.11.2014  22:07
    Most (TV seriál) (2011)

Vysoce nadstandardní krimiseriál s chytrou zápletkou, kterému ke konci první serie tak trochu dochází dech. Na druhou stranu i toto docházení dechu je mnohem dramatičtější než většina kriminálek na svém vrcholu. Za vyzdvihnutí stojí zejména autentická severská optika skrz kterou byl nahlížen i samotný děj. Divák se pak při některých momentech nestačí divit, co je mu podsouváno za správné a společensky únosné (např. politička, která chce zavést poplatky v knihovně je vlastně záporňák a to ani nemluvím o lidech, kteří si navzdory asi největšímu zdanění na světě dokázali vydělat- to jsou vlastně chodící monstra). Navzdory těmto rozdílům je jistě zajímavé si tímto společenským exkurzem projít. Hlavní postavy jsou opravdu neobyčejné a hlavně Saga je opravdu nezapomenutelná. (hodnotil bych 4,5 hvezičkami)

• 18.11.2014  23:46
    Chlapectví (2014)

Navzdory vražedné stopáži je Boyhood výjimečným snímkem, který ani na chvíli nezačne nudit. Jednoduchá/neakční zápletka má hluboký přesah v kterém se dost možná leckterý divák sám najde a připomene mu jak život postupně nezadržitelně plyne kupředu. Osobně jsem si celý film říkal, jak fantasticky zapracovali maskéři a jak výborně vybírali dětské/ pubertální herce, kteří si byli pobní jako vejce vejci. Zjištění skutečnosti, že se film natáčel během celého 12letého chlapectví Ellara Coltrana byl pro mne po skončení filmu velmi unikátní třešničkou na dortu, díky které si u mne snímek vysloužil i pátou hvězdičku.

• 16.10.2014  21:11
    Home (2009)

Ekologicka propaganda se vsim vsudy. Vsechny informace podavane tendencne a emotivne bez moznosti, aby si divak mohl utvaret vlastni nazor na vec. Dve hvezdy zejmena za nadherne vizualni zpracovani, mozna kdyby si to clovek pustil se zeslabenym zvukem bylo by konecne hodnoceni vyssi. Tohle se bohuzel neda nazvat dokumentem mozna spis drahou reklamou na greenpeace. Bohuzel vsak lidstvu vladne pokrytectvi a tak si pan moralni ekolog odsuzujici nabubrelost nasi spolecnosti patrne ani neuvedomuje, ze jen pri tvorbe tohoto pseudodokumentu a vsech tech preletech pravdepodobne vyprodukoval vetsi ekologickou stopu nez zvladne vetsina lidi za cely zivot.

• 8.10.2014  16:04

Takova roztomila Stillerovska ptakovinka. Na tenhle styl filmu je treba se koukat s tak ztochu vypnutym mozkem...potom funguji skvele. Jak relax myslim dobra volba a par momentu (napr. fotograficke orgie) bylo vybornych.

• 6.10.2014  11:54
    Stážisti (2013)

Ne úplně skrytá reklama na Google. No jo i Vince Vaughn musí platit z něčeho účty. Každopádně film se mi zdál o dost slabší než některé žánrovky (Starsky&Hutch, Zohan, Zoolander apod.) Hodně zbytečné mi přišlo to rozpliznutí celého děje, kvůli vedlejším dějovým liniím, kde si každá druhá postava musela odbýt svůj románek. Dvě hvězdy zejména za zajímavé téma a trochu idealizovaný náhled do firemní kultury v Silicon Valley.

• 3.10.2014  23:44

Slibny zacatek dokumentu (biologie, genetika, psychologie) byl nahrazen ekonomickymi polopravdami a nebo uplnymi nesmysly zabalenymi do par pravdivych trzku a nejake te vulgarity, aby to cele pusobilo nalehave. Zaver: zbavme se zlych vrahu z Wallstreetu, zrusme penize...vsichni si budeme rovni a bude blaho na svete ( v kulatych sklenicich...jinak receno komunismus). Chapu, ze pro americke divaky bez jakehokoli ekonomickeho popr. historickeho vzdelani musi dokument vypadat jako objev svateho gralu. Ale minimalne v nasem kulturnim ramci s primou zkusenosti s komunismem na me proste tahle silena konspiracni propaganda nemuze fungovat. Jedna hvezda za ten vtipny postreh, kdy autori sami predem srazeli kritiku tim, ze jim budou lide rikat konspiratori nebo komunisti... To je pomerne dobra strategie, presto me nezmatli a presne za to je povazuji. :)

• 28.9.2014  08:42
    Elegantní vesmír (TV seriál) (2003)

Celkem prijemny dokument, ktery uvadi sam auror besrselleru Elegantni vesmir: Brian Green. Dokument je urcen pro lidi se zajmem o fyziku bez hlubsich znalosti problematiky i proto jsou nekdy pouzita prirovnani az trochu primitivni. Presto tento dokument urcite stoji za pozornost a to na vzdory tomu, ze ve tretim dile uz slysite jen velkou cast opakovani prvnich dvou dilu. A take na vzdory urcite zastaralosti vzhledem k experimentum ve Svycarskem Cernu a jejich vysledkum.

• 3.9.2014  22:49
    Případ Leopolda Hilsnera (TV film) (1999)

Vcelku příjemný dokument, který poměrně zevrubně mapuje ne úplně notoricky známý kriminální případ a zároveň ne úplně chválihodnou část našich dějin. Dokument vcelku trefně připomíná některé charakteristické rysy (nejenom naší) společnosti, zejména ve vztahu národ vs. TGM a moc pěkně akcentuje skutečnost, jak celé vnímání světa může být ovlivněno prostými předsudky, desinformacemi, konspiracemi a i samotnými emocemi. Pravě v dnešní době by si lidé měli podobné události, které mají poměrně zřetelný přesah do současnosti připomínat. Z hlediska zpracování mi trochu vadilo až trochu příliš časté předvádění dobových písní spojených s Hilsneriádou a možná až příliš zdramatizovaný přesah do 20. století (s obrázky holokaustu apod.), které však lze pochopit vzhledem ke gradaci celého dokumentu a jakéhosi hledání smyslu toho všeho. Nesouhlasím s tím, že by byl dokument "výhružně prožidovský", jen možná vzhledem k protižidovskému naladění společnosti působí jakýkoliv protiargument a lidskost (pro některé lidi) podezřele a možná až konspirativně, což je další s fenoménů dnešní doby. Na druhou stranu právě pestrost názorů a svoboda jejich vyjádření, je rysem zdravé společnosti a nikoliv symbolem manipulace, kterou v souvislosti s dokumentem zmiňuje Mariin.

• 3.9.2014  22:37

Navzdory zdejšímu vysokému hodnocení je dvojka na hony vzdálená kvalitám jedničky. Dějová plochost a až trochu moc takové té sladkosti a béčkovosti, kterou se jenobčas podařilo rozptýlit vedlejší postavě blondýny s jejími puberlálními výlevy (to bylo pro mne jediným výrazným pozitivem). Celkově: po povedeném prvním díle velké zklamání.

• 3.9.2014  21:27
    Tajný svět zlata (TV film) (2013)

Az trochu prilis povrchni dokument. Pro uplne laiky to muze byt prinosne, ale obcas se dokument uchyluje k dost levicackym nazorum ve stylu jednou padla cena stribra a hornici prisli o praci a s tim se prece musi neco udelat. Pricemz ideologicke zabarveni by u takto reletivne ekonomicko-technickych temat byt nemuselo.

• 1.9.2014  11:54

Garden state je podle mého názoru typickým atmosferickým filmem, atmosféra je zde vším na úkor jakéhokoliv hlubšího děje - něco ve stylu Lost in Translation. Pár momentů mě potěšilo např. ukazka Natilie Portman, jak si zaloužit své místo v dějinách a nebo absurdní Jim Parsons ve své rytiřské zbroji. Jinak se film navzdory poměrně krátké stopáži až trochu moc vlekl a jaksi mne dokázal chytit. Dovedu si však představit, že si tento snímek najde své fanoušky, ale já k nim bohužel patřit nebudu.

• 24.6.2014  16:04
    Svatá válka (TV seriál) (2011)

Na muj vkus tak trochu povrchni germanocentricky dokument, bez sirsiho kontextoveho ramce. Dokument tak vicemene koncil bitvou u Vidne...pokud pominu par vet o Ataturkovi. Hodne prinosne by pritom mohla byt rekapitulace soupereni obou civilizaci v poslednich 200 letech. I kdyz je otazka jestli to pro Nemecky dokument vzhledem k vyrazne turecke minorite uz neni tenky led.

• 30.1.2014  00:18
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Po fantastických 5 sériích tento skvělý seriál končí a nutno dodat, že právě v nejlepším. Skvělé herecké výkony fantasticky a reálně vyobrazené postavy a geniálně promyšlený scénář dělají z tohoto seriálu nezapomenutelné dílo. Pod slupkou hlavní dějové linie pak lze jistě hledat zejména ve vývoji jednotlivých postav hlubší sociologickou, morální i psychologickou sondu do společnosti i sebe sama, což je na dnešní poměry kousek, za který lze Vinci Gilliganovi jen smeknout.

• 31.12.2013  13:55
    Rivalové (2013)

Fantasticky natoceny skutecny pribeh, kterym Howard opet potvrdil svuj talent pro tvorbu zivotopisnych filmu. Howard nejen ze skvele prevypravel pribeh dramaticke sezony Gran Prix, ale zaroven na dvou postavach zduraznil rozdilnost dvou osob, dvou pohledu na svet a na zivot, ktere maji velky presah i mimo svet F1. Za zminku stoji Bruhl, ktery se ujal role Laudy opravdu mistrne. Dosud nejlepsi film roku 2013.

<< předchozí 1 2