Alexandre

okres Zlín
Filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 14.9.2019  00:35

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY! Třetí řada mě velmi zklamala. Přijde mi, že tato série chtěla stavět kvalitu jen na základě vraždy a jejího následného vyšetřování. Namísto toho, aby se plně věnovala událostem posledního dílu série druhé, se nám zde rozjíždí úplně nová dějová linka přesycená množstvím flashbacků. Ale fajn, rozjeďme tedy něco nového, ale co takhle zkusit od toho umírání upustit a zkusit se přenést na nějaké jiné problémy současné mládeže? Měli jsme tu sebevraždu, znásilnění, šikanu. Zaujal mě například i případ Montyho, a místo toho, aby s tím tvůrci přišli dříve během série, tak to nechají na poslední díl, kde ho zároveň pohřbí. Když už nás má seriál tedy šokovat vraždou či odhalením vraha, tak ať je to vypjatá a nervy drásající jízda. Tady ale ovšem nelze mluvit ani o jednom, identitu onoho viníka jsem tušil zhruba od poloviny série. Hannah už šla stranou, což je fajn, neustále však slyšíme její jméno a odkazy na ni. Neustále je nám připomínáno, že byla Jess znásilněna. Všichni to víme, ale když se o tom pořád dokola mluví, tak už to leze celkem na nervy. Co jsem pochopil, tak děj všech tří sérií se odehrává zhruba během jednoho roku. A to se opravdu člověk během tak krátké doby změní z násilníka ve svatouška sekajícího latinu? No já nevím. Když už, tak by to chtělo větší časový odstup. Další výtkou jsou těžko uvěřitelné scénáristické plky, které si tvůrci cucají z prstu, jak se jim to hodí. Například Justinovo přiznání "Když mi bylo pět, máma měla přítele..." - proč to vyšlo najevo až teď po takové době? Aha, protože se Justin potřeboval připojit k davu a prohlásit "Jsem přeživší". A aby to mělo nějaké vysvětlení, protože má vlastně svých problémů málo. Bryce na nahrávce přizná "Znásilnil jsem asi sedm nebo osm dalších holek". Ok, a to tenhle čin opravdu tak velké množství znásilněných holek nechá jen tak? Asi ano. A proč jsme si přiznání vyslechli? Ano, vlastně proto, že Bryce zpytuje své svědomí za naprosto všechny prohřešky. Když si to tak celkově vezmu, tak mi seriál vnucuje myšlenku, že zabít násilníka je naprosto v pořádku, hlavně se to však musí udělat tak, aby to pachateli prošlo, protože kromě spáchání vraždy je to vlastně naprosto spořádaný a obyčejný člověk. Od toho tu ale máme seriál "How to Get Away with Murder". Některé úseky byly opravdu jako přejeté přes kopírku. Přesto tady několik silných okamžiků bylo, a ten vrcholový byl pro mě v podobě Tylerova přiznání Clayovi. Dále to byl proslov Jess v tělocvičně, rozhovor Montyho a otce ve věznici atd. Takže určité kvality to samozřejmě má a nemohu je seriálu odepřít. Pro další sérii bych si však přál upustit už od toho umírání, zaměřit se na něco více obyčejného a věnovat se tomu pěkně v časové posloupnosti. Herci jsou výborní, ať je však scénář trochu uvěřitelnější a má to trochu silnější vyznění.

• 17.8.2019  20:47
    Scream - Resurrection (série) (2019)

Zbytečnost. Jednu hvězdu dávám za Keke Palmer a druhou za ten úžasný kostým Ghostface (moje srdcovka). Ve všem ostatním je to špatné. Předvídatelný děj, nesmyslné chování nesympatických postav (kromě dříve zmíněné herečky), klišé nad klišé. Mordy naprosto laciné, nepropracované, o gore ani mluvit nelze, jelikož se to vraždění skoro vždy odehrává za tmy. Odkazy na filmy v podobě hlášek jsou spíše směšné. Je to už moc ohrané. Druhá série přitom byla skvělá. Pokud chcete kvalitní slasher seriál, sáhl bych raději po seriálu "Slasher". Případně po prvních dvou sériích "pocty původnímu snímku", které jsou taky fajn a na které tahle stupidita vůbec nenavazuje.

• 17.8.2019  19:20
    Slasher - Solstice (série) (2019)

Třetí série po výtečné druhé sklouzla opět do vod průměrných. Co bych vyzdvihl? Je to především čistá zábava, která vyniká hlavně svým delikátním gore. Po posledním dílu jsem se dokonce v noci několikrát vzbudil a měl před očima to množství humusu. Což se mi dosud nestalo, takže za to palec nahoru. Kostým vraha je celkem cool i způsoby vražd jsou většinou dobře propracované. Herecké obsazení je spíše sympatické. Co mi vadilo? Tak zásadním bodem pro mě byla časová osa. Ta mi tam nějak neseděla. Nechal bych děj celého seriálu odehrávat spíše během několika dní a ne během pár hodin. Když si člověk vezme, kolik těch obětí bylo a během jaké chvíle zabity byly, je to podle mě dost nereálné. I když u slasherů se na tu reálnost/nereálnost nehraje, tak by to dle mého názoru prostě působilo lépe. Druhá věc je neskutečné množství flashbacků, to bylo opravdu celkem přehnané. Nad chováním některých postav bych se taky pozastavil, ale dejme tomu. Klišé typu smrt po sexu atd. nechybí, takže tento "Slasher" je prostě opravdu typický slasher :-D Podtrženo sečteno, váhám mezi 3 a 4 hvězdami, ale nechám to zatím na nižší hranici. Je to zábavná, krvavá cool podívaná, pro milovníky slasherů jak stvořená.

• 7.8.2019  01:38

Neskutečný nářez! Podobně intenzivní zážitek jsem nezažil zhruba od druhého Wanova "Insidious". Dokonale depresivní. Celou noc jsem se po filmu budil a musel si sahat na určitou část těla (kdo viděl, pochopí). Takto má dobrý horor vypadat a podobné následky zanechat. 10/10

• 7.8.2019  01:23
    Slunovrat (2019)

Rituální scény mě šokovaly v opravdu děsivém Děsivém dědictví. V případě Slunovratu mi bylo do smíchu, a předpokládám, že to záměrem nebylo. Poprvé mi velmi úzko bylo v prvních minutách filmu při zásahu hasičů. Stažený žaludek jsem měl při scéně odehrávající se na skále den po příjezdu amerických kamarádů. Přestože jsem tušil, co přijde, tak jsem si přál opak. To jsem ovšem netušil, že tato scéna pro mě bude vrcholem filmu. Co přišlo potom, byla natahovaná slátanina všemožných výjevů. A já si pořád říkal, že to nebude jen tak, že ke konci filmu přijde něco, z čeho mě zamrazí tak moc, že po skončení a vyvrcholení filmu nebudu moct odejít ani z kina. A dopadlo to hlubokým zklamáním, předvídatelným závěrem, postrádáním pořádného spádu a nějaké pointy. Po Děsivém dědictví, po kterém jsem skoro celou noc neusnul, jsem čekal přeci jen něco víc. Přesto tomu nemohu odepřít jisté kvality, mezi něž patří úžasné prostředí, kostýmy, hudební doprovod či herecké obsazení (se všemi "americkými kamarády" jsem svým způsobem sympatizoval). ZBYTEK KOMENTÁŘE OBSAHUJE SPOILER! Třetí hvězda je za postrkování bábou do zadku Christianovi během pohlavního styku, to jsem se opravdu svíjel smíchy.

• 1.8.2019  14:43
    Chvění (1990)

Ta hodina a půl mi utekla asi jako 10 minut. Naprosto zábavná podívaná se skvělým námětem a sympatickými hrdiny. Žádný zdlouhavý rozjezd a slušná dávka akce. To mi u béčkového hororu ke spokojenosti naprosto stačí.

• 30.7.2019  02:32

Pro mě byla tato série nejlepší a nejzábavnější. Originalita je samozřejmě fuč, rozjíždí se to obdobným způsobem jako série druhá. Opět si připomeneme všechny naše hlavní postavy, jsou nám představeny jejich nové osudy atd. Začátek má poměrně pomalé tempo, po prvních třech dílech jsem od toho už ani mnoho neočekával. Ale ve druhé polovině se seriál tak neskutečně rozjel, že to byla jedna radost sledovat! Bral jsem to vyloženě jako poctu převážně béčkovým filmům let osmdesátých. Ty kostýmy, ta atmosféra, neustálé odkazy (plakáty, hlášky, písně) na staré klasiky a spousta dalších prvků této série byla naprosto dle mého gusta. Rozpory Joyce a Hoppera a scény se "Smirnoffem" a "terminátorem" byly delikátní. A navzdory předešlým sériím byl pro mě závěr třetí série opravdu hodně srdceryvný (přestože během titulků následovalo to, co následovalo). Už dlouho jsem si k seriálovým postavám nevytvořil takový vztah. A to by mě při sledování první série ani v duchu nenapadlo. Jakmile začínalo jít postupně do tuhého, dokonce jsem byl několikrát napjatý a z duše si přál opravdu jen jediné - happy end pro všechny. Takže pro mě ohromné překvapení. Pomalý rozjezd ve šlépějích "dvojky" tomu budiž odpuštěn. Těch několik dalších dílů to překonalo natolik, že se k tomuto skvostu vždy rád s chutí vrátím. Na další sérii se už samozřejmě těším, i když dle mého to už lepší snad být ani nemůže. :-)

• 11.9.2018  00:52

Na to, že první téměř půlhodina filmu pro mě byla opravdu těžko koukatelná, tak mě film neskutečně překvapil. Rozjezd je zbytečně natahovaný a nesympatická rodinka tomu moc nepřidává. Ovšem jakmile se to rozjede, čímž mám na mysli první úder "cizince", tak se pro mě nudné rodinné drama změnilo ve svižnou krvelačnou jízdu, dokonale hudebně podkreslenou. Přestože má film několik nedostatků, jako jsou např. nelogická jednání postav, předvídatelnost děje v některých scénách, tak jsem se tím prostě nechal unést a bavil se jak jen to šlo. A v závěru mě to i bavilo více než předchozí díl.

• 18.6.2017  23:53

Přestože mezi fanoušky této série nikdy patřit nebudu, poněvadž to není úplně můj šálek kávy, tak jí vzdávám hold za geniální myšlenku, a třetímu dílu se klaním za dechberoucí akci. Začátek je sice pozvolný, stejně jako ve druhém dílu, ale jakmile začne jít do tuhého, tak je slovo dokonalost slabé. Bitva o Sion i závěrečný boj jsou zkrátka luxusní. Když k tomu přidám úžasné herecké obsazení (především Reeves, Weaving), tak nemohu hodnotit jinak.

• 12.7.2016  03:01

Raději bych hodnotil jen dvěmi hvězdami, ale jelikož je tohle snad jediný kousek 80. let ztvárňující parodii na horory, tak musím hvězdu přihodit. Není to špatné, několikrát jsem se opravdu zasmál. Vrahovo dýchání, roztleskávačky na pohřbu, telefonní hovory s vrahem, který mluví přes gumovou slepici, tančení s nafukovací pannou - to jsou prostě výjevy k popukání. Ale bohužel se tady také najdou úseky, které, jak již tady bylo řečeno, překračují hranici trapnosti. Především ty vraždy by mohly být lépe realizované, i když je to parodie. A nemyslím tím gore, ale přece jenom to nahánění s pytlem a čekání oběti na smrt je opravdu trochu mimo. Na druhou stranu je pravda, že jsme byli varování v malé vsuvce, že se většího násilí a nahoty nedočkáme, takže OK :-D No, asi tolik k mému pohledu na Student Bodies. Ztřeštěná osmdesátková horory parodující jednohubka, která určitě neurazí.

• 9.7.2016  01:02

Pro mě naprosto dokonalá hororová podívaná. Jamese Wana beru coby hororového tvůrce jako génia ve všech ohledech. Co se týká pokračování mého nejoblíbenějšího hororu, tak bych vyzdvihnul především dlouhé scény intenzivního strašení, při kterých mi mráz běhal po zádech, a při kterých jsem si přál, aby už byl konec toho děsu a na scénu přišla trocha světla a alespoň dočasný pocit bezpečí. Ale ono nic a strašení pokračovalo dále. Také se mi na Wanových hororech líbí, že ne všechny děsivé scény se musí odehrávat během noci a tohle není výjimkou. Herecké obsazení je perfektní (Veru Farmigu miluji), atmosféra skvělá. Co mi přišlo oproti jedničce slabší, tak to byla hudba, která ve mně moc děsu oproti prvnímu dílu nevyvolala. Ale to je tak jediná výtka, takže já dávám opět plný počet. A klidně bych si nechal líbit další pokračování.

• 6.7.2016  01:23

Je těžké hodnotit několik vystřižených scén poskládaných jako celek. Po pravdě - jako celek to ani fungovat nemůže. Já si před zhlédnutím zopakoval seriál i celovečerní film, takže jsem neměl problém dát si věci do souvislostí a pochopit jisté záležitosti. Ovšem pokud se na to koukne někdo po delší odmlce, tak mu to asi moc neřekne, a chápu to. Twin Peaks miluji a miluji i tenhle doplněk. Ideální by bylo, kdyby to bylo zakomponováno ve filmu z roku 1992. Na druhou stranu by ten film měl ale přes 3 a půl hodiny... Takže by se o tom dala vést debata. Každopádně to beru tak jak to je - bloudění v Lynchově fantazii je pro mě luxusním zážitkem.

• 6.7.2016  00:37
    Sloní muž (1980)

Jelikož jsem od Davida Lynche viděl nejprve takové ty filmy, jejichž vysvětlení jsem si musel hledat posléze na internetu, tak to byl pro mě nezvyk. Ale naprosto krásný a dokonalý nezvyk. Vynikající Hopkins, dokonalá atmosféra a několik vskutku silných scén, které mi až vyhnaly slzy do očí, to mluví naprosto za vše. Nepopsatelný zážitek.

• 15.2.2016  20:37

Tak tenhle kousek mě bohužel moc nenadchnul. Námět je celkem fajn, ale zpracování už o něco horší. Není to napínavé, je to předvídatelné, ale hlavně mi to nepřišlo žádným způsobem zábavné, jako většina slasherů z 80. let... Discotéka, klaun a pár zajímavých momentů by se sice našlo, ale těch hluchých míst je mnohem víc. Alespoň ty mordy by to mohly vyzdvihnout, ale ani ty tady moc nestojí za řeč... 5/10 PS: Jelikož si tady pár lidí více vychvaluje remake, tak mu zkusím dát taky šanci.

• 29.1.2016  01:42
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Vynikající masky + potoky krve + Ashovy nesmrtelné hlášky = brutální (doslova) nezapomenutelná podívaná od mistra Sama Raimiho. Mně osobně daleko více sednul tenhle seriál, než remake z roku 2013. A už se těším na druhou sérii!

• 27.1.2016  23:51

Tuhle lahůdku jsem si vychutnával do poslední vteřiny tak moc, že mi v závěru přišlo, jako bych seděl v kině maximálně půl hodiny. Námět je naprosto super, o tom žádná. Co se zpracování týče, já si nemohu absolutně stěžovat. Vychutnal jsem si každý detail filmu a nepřijde mi, že by se z toho filmu daly vytěžit nějaké zázraky (jak tady někteří naznačují). To jsem navíc ani neočekával. Mně les připadal strašidelný dostatečně a duchové včetně lekaček jakbysmet. Navíc vše doprovázela znepokojující a depresivní atmosféra. A Natalie Dormer je prostě skvělá. Úplně dokonalé to samozřejmě nebylo, ale já byl teda mile překvapen.

• 4.1.2016  02:48
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

Z prvních čtyř dílů jsem byl naprosto nadšený, ale poté přišla pátá a šestá epizoda, které to strhly trochu dolů. Ale jelikož jsem tomu nedával žádné šance, tak nakonec mohu s čistým svědomím prohlásit, že jsem nadšený a celkově mě seriál překvapil. Postavy jsem si oblíbil hned v prvním díle (stejně jako u mladšího bratra). Líbí se mi, že je tohle natočeno zase z trochu jiného pohledu - ze samotného "počátku konce", jak již český název napovídá a nejde tady od začátku seriálu o "pouhé" přežívání živých mezi mrtvými. Napřed panika, chaos, nejistota mezi přeživšími a až potom boj o přežití. Hodnotím o hvězdu míň než The Walking Dead, protože tohle ve mně nedokázalo vyvolat emoce, napětí, či občas nějaký ten pocit zamrazení v zádech. ALE - je to jenom první série. Takže já jenom doufám, že to další série vytáhne/vytáhnou nahoru a budu moct dát plnohodnotné 4 hvězdy. Takhle je to u mě přesně na hranici mezi třemi a čtyřmi hvězdami, a protože to zatím není to "pravé ořechové", tak se přikláním k nižší hranici.

• 29.12.2015  21:58
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

True Blood u mě zůstane navždy zapsaný jako "super odreagovací seriál o upírech". Mou přízeň si sice hned z počátku nezískal, ale s postupem času jsem zjistil, že je to skvělá oddychovka (pokud to divák nebere příliš vážně). Postavy jsem si doslova zamiloval a poté si už to nešlo nevychutnávat. Nechyběly nadpřirozené bytosti všeho druhu, zajímavé zápletky, ani slušná atmosféra místy okořeněná špetkou napětí, strachu či krve. Co se týká kvalit jednotlivých řad - přišlo mi to všechno zhruba na stejné úrovni. Akorát 5. řada ke konci začala trochu pokulhávat, 6. byla z mého hlediska nejslabší a nejméně zajímavá, zato 7. to vyšvihla opět hodně nahoru. A pro mě je naprostá srdcovka řada čtvrtá s "čarodějnicí Marnie", tu jsem si užil opravdu naplno. :-) Celkově tomu dávám 70%.

• 23.12.2015  23:37

Krásný film plný optimismu a romanticky úsměvných scén, které až pomalu vhání slzy do očí. A to vše je podloženo Vánocemi a jejich kouzelnou atmosférou. To se jen tak nevidí. Dokonalý snímek!

• 7.11.2015  01:45

Nechutné a zvrácené je to dostatečně, ale chyběl mi tam ten pocit napětí či mrazení v zádech, který jsem zažil u Rothova prvního Hostelu. Jako největší plus vidím to, že maskéři odvedli sakra dobrou práci :-D Postavy jsou jinak nesympatické, scénář a chování postav místy úplně na hlavu, přesto mě to dost bavilo a těch 100 minut mi uteklo jako nic. No... taková malá kanibalská jednohubka, která určitě neurazí, ale očekával jsem víc.

• 28.10.2015  00:48

Žádné strašeníčko, ale opravdové a skutečné strašení, při kterém mi tuhly nohy a mráz běhal po zádech. Atmosférická pecka, nejlepší díl a skvělý závěr celé série. Doufám, že se již brzy dočkáme od pana Plotkina dalšího žánrového kousku. 7.5/10

• 24.9.2015  00:47

Bylo to fajn, ale na základě traileru jsem čekal, že se nasměju víc.

• 15.9.2015  18:56
    Scream (TV seriál) (2015)

Pilotní díl je svižná a parádní jízda, kterou si musí každý milovník slasherů vychutnat. Jak ze strany dialogů odkazujících na jiné snímky, které na sérii Vřískot miluji snad nejvíce, tak ze strany napětí, krve či sympatických hlavních postav. Zpočátku velké nadšení, které se ale s postupem času začalo vytrácet. Gore bylo na 10 dílů poměrně málo, navíc tomu chyběla trocha nápaditosti. Atmosféra tomu nechyběla, ale možná bylo až zbytečně moc žvanení kolem všeho a akce málo. Tak to alespoň vidím já. Závěr seriálu slušný, ale o tom, kdo je vrah, mi dal poslední díl vědět už bohužel na začátku, takže překvapen jsem nebyl. A obávám se, že to záměr seriálu nebyl. Na Noahově pronesené větě "Nemůžeš udělat slasher jako seriál." přeci jenom něco bude. Vřískoty pana Cravena byly příjemné mrazivé jednohubky - některá lepší, jiná horší. V porovnání s tímhle jsem si takový Harper´s Island užil daleko více. Ale tohle šlo trochu mimo. Nicméně i tak na tom vidím více kladů jak záporů (např. cool maska, Halloweenský ples - při tom musí každému milovníkovi klasiky Pulp Fiction zaplesat srdce). Takže slušná hororová podívaná, která by ale chtěla trochu dopilovat. 3,5* PS: Když už se teda tvůrci příští rok pustí do pokračování, tak doufám, že druhá série bude jiná liga a budu moct jít s hodnocením nahoru.

• 3.9.2015  01:37
    Hannibal (TV seriál) (2013)

1. série: Naprosto skvělý úvod, který mě bez problémů navnadil ke sledování seriálu. Hlavní dějová linie zde ještě nemá moc prostoru, a tak sledujeme spousty vedlejších kriminálních zločinů. Vraždy jsou (ne)hezky brutální a zvrácené. Hlavní postavy jsem si oblíbil hned ze začátku a s radostí sledoval jejich počiny. Nějaké slabší chvilky by se možná našly, ale převažují nadprůměrné a zajímavé díly. 4/5 ... 2. série: Dokonalost sama. Pro nudu zde není prostor. Děj se pomalu, ale jistě začíná soustředit na samotného Hannibala. Každý díl má něco do sebe. Ještě (ne)chutnější než 1. série. Napětí stupňuje, osudy postav se nám vyvíjejí ve velkém. Finále je naprosto dechberoucí podívaná, hlavně posledních 15 minut. 5/5 ... 3. série: S třetí řadou je to bohužel o něco horší. První polovina seriálu (do 7. dílu) mi už nepřišla tak zajímavá jako předešlé řady. Jde tu sice už jenom o Hannibala, vedlejší zločiny šly stranou, a možná právě to bylo na škodu. Ubylo krve, ubylo atmosféry, jde z toho cítit, že to prostě není ono. Ovšem od 8. dílu to začíná být opět zajímavé a díly jsou kvalitní až do samého konce. Finále už není tak strhující jako u předchozí řady, ale přesto má něco do sebe. 3.5/5 ... Celkově: Skvělá hudba, herci, scénář - to vše podtrženo servírováním všemožných Hannibalových delikates. Přeji dobrou chuť při sledování seriálu. :-)

• 1.9.2015  00:36
    Had a duha (1988)

Na památku zesnulého Wese Cravena jsem si dnes pustil jeho méně známý snímek. A je to příjemně koukatelná záležitost. Navíc na podobné téma jsem viděl snad jeden film, takže pro mě hezký pohled do neznámých vod.

• 31.8.2015  22:29
    Safe Haven (2013)

Dokonale mrazivá podívaná :-)

• 13.8.2015  02:01
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

Hodně zajímavý seriál. Zpočátku mi to připomínalo o 5 let mladší seriál Persons Unknown či filmy jako je Vesnice nebo Populace 436. Ovšem oproti všem zmíněným věcem o stupeň výš. Děj se s postupem času vyvíjí v pozoruhodné věci, a tak nás má stále čím překvapovat. Z pouhého "probuzení uprostřed divného městečka" se dějová linie přesouvá přes hledání odpovědí až k nečekaně (alespoň pro mě) překvapivému závěru, a tím to ještě zdaleka nekončí. Postavy jsou velmi sympatické a dokážou hrát i krásně nesympaticky. Atmosféra tomu rozhodně nechybí, ale chybí tomu špetka napětí - jak v průběhu seriálu, tak i v závěru. Vyzdvihnul bych také úvodní znělku, která už sama o sobě zavání jakýmsi tajemnem. Wayward Pines jsem si náramně užil a budu na něj vzpomínat jako na úžasnou mysteriózní seriálovou jednohubku. 8/10

• 12.8.2015  21:20

Z mého pohledu hodně slabé zpracování knižní předlohy. Mezi největší mínus řadím především to, že vrahové (ať už Dollarhyde nebo proslulý Hannibal) ve mně nevyvolali ani špetku strachu. Ono je to spíš takový malý krimipříběh. Krev téměř žádná, jenom samé řeči a spekulace ohledně případu. Napětí nikde, a hudební doprovod k některým scénám absolutně neseděl. V podstatě mě film spíše nudil, než abych si ho alespoň trochu užíval. Nicméně si ho každopádně vážím jakožto předlohy, podle které vznikly filmy jako je Mlčení jehňátek či legendární seriál Hannibal.

• 29.7.2015  23:02

Tak tohle byla ještě větší hovadina než dvojka. Naprosto nesympatické postavy, triky nic moc, atmosféra nikde, ze Springwoodu udělali šaškárnu. První půlhodina nudná, potom se to pomalu, ale jistě začalo rozjíždět. Tentokrát to ani Freddyho hlášky moc nezachránily. Musím ovšem vyzdvihnout scénu se skákajícím Spencerem a Freddym hrajícím hru. U té jsem se ze srdce zasmál. Shrnutí - dá se na to koukat, ale tenhle díl už vzniknout nemusel. Tímto jsem završil celou sérii Nočních můr (viděl jsem i Novou noční můru, Freddy vs. Jason a remake). Freddy je nezapomenutelná legenda a celkově považuji tuhle sérii za nezapomenutelnou a nadprůměrnou, i když kvalita jednotlivých dílů je odlišná. Pořadí podle oblíbenosti - 1, 3, 5, 7, 4, 2 a 6.

• 28.7.2015  22:51

Pátý díl jsem si užil mnohem více než část předchozí. Bavil jsem se dostatečně - Freddy na skateu, super Freddy, Freddy jako kuchař, Freddyho hlášky, triky, na které je radost pohledět. Atmosféra taky fajn, takže celkově hodnotím pětku jako vyvedenou část (na trojku to ale prostě nemá, srovnávat to s jedničkou zase nemá cenu). Takže 6/10.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13