Bod zlomu (1991)

Na tento film mám veľmi veselú spomienku nakoľko počas základnej vojenskej služby na VÚ Sliač som pred každým predstavením v našom vojenskom kine, musel zabezpečiť ľudí, aby vždy namosúreny pán premietač vôbec spustil premietanie. No a pri tomto titule došlo k tomu, že po dlhom presviedčaní ho síce pustil, ale poprehadzoval kotúče, takže som musel osadenstvu kina navyše vysvetlovať prečo v prvej scéne sexujú a až neskôr sa zoznamujú, ale stálo to aj tak za to.

Šťastný nový rok (2019)

Som nesmierne rád že na Slovensku vznikla konečne podarená, vianočná komédia zo súčasnosti. Bez zbytočnej silenosti, za to s fungujucim humorom a hlavne bez trápnosti a WTF momentov.

Ve službě (2019)

Jedna hviezda pre Aarona Eckharta, úprimne nechápem prečo sa tomuto televízne pôsobiacemu projektu vôbec upísal. Film je predpokladám pre scenaristickú i režisérsku neschopnost neočakávane, ale za to mimoriadne iritujúci.

Trhlina (2019)

Tak milé detičky šup, šup na nákup do Decathlonu a poďme stanovať na Tribeč

Avengers: Infinity War (2018)

Konecne film ktory sa na 100% oplati vidiet v IMAXe a vobec pritom neprekaza ze je to iba jedna polovica pekne naslapnuteho pribehu za mna maximalna spokojnost

Wind River (2017)

Som nesmierne vďačný za každý takýto filmársky počin. Jedna úžasná filmová lahôdka ako formou, tak i obsahom pre mňa jednoznačne film roka

Focus (2015)

Priznám moje hodnotenie je dosť nadhodnotené, ale objasním. Svojho času som mal obrovskú radosť z filmu Maverick ubehlo 21 rokov a dozrel zrejme čas na novinku z tohto divácky verím vďačného trochu chytrácky/komediálneho žánru. Nemám záujem tu spoilerovat, ale asociácia na spomínaný film sa mi vybavila práve počas dopozeravania Focus-u. Je pochopiteľné, že doba pokročila diváci sú náročnejší, mladší už dokonca ani nemusia film s pred 20 rokov ani poznať, nič to však nemení na skutočnosti, že keď ma svrbí za pravým uchom, tak sa poškrabem pravou rukou a nie cez hlavu ľavou, skrátka priveľmi kombinovať a prekombinovať takto hravý a odľahčený žáner je trestuhodné. Prvé pozretie budiš vskutku mimoriadne atraktívne, hlavne vďaka prekrásnej Margot-ke, ktorá nech predvádza čokoľvek je priam na zjedenie, ale druhé už prináša veľmi nepríjemnú pachuť sklamania pre zmarenú príležitosti vytvoriť niečo skutočne zapamätania hodné až legendárne. Netreba však vôbec smútiť, už čoskoro sa určite vynorí niečo ešte komplikovanejšie a potom rád docením aj tento príjemný kúsok.

Te shu shen fen (2013)

Priznám sa radšej hneď na úvod, nechutí mi veľmi ázijská tvorba, nakoľko mám stále problém rozlišovať tváre /asi ako každý Európan- ale zrejme to funguje aj opačne/, každopádne tu mi hlavný hrdina Donnie Yen, náramne pripomínal nášho krčmára /pozdravujem Milana Ziga ;) a hlavný záporák Andy On sa tak neskutočne snažil pôsobiť ako Bratt Pit, až som na chvíľu zauvažoval či nie sú dokonca v nejakom príbuzenskom vzťahu. Tak či onak bolo zaujímavé sledovať kam sa uberá ázijská kinematografia, kamera ale najmä nočné scenérie miest prekrásne akurát príbeh a jeho podanie stále zaostáva za Európou i Amerikou, ak tu ale išlo prednostne o bezduché búšenie do ľudí, tak si k tomu môjmu hodnoteniu kľudne pridajte ďalšie hviezdičky mňa to úprimne nijak nenadchlo, ale dopozeral som to do konca plne odkázaný na CZ titulky.

Pavučina snů (2003)

A aké že poučenie z tohto vskutku skvostu plyn-ie ? No predsa - Nejedzte neznáme bobule, polezú vám z ehm... emzácke mihule

300: Vzestup říše (2014)

No tak teraz takpovediac prišiel na psa mráz, ak som prvej tristovke dal za štyri, druhej budem musieť dať nezaslúžene päť, ale vďaka za to záporácke sólo pre Evku Zelenú a celkovo veľmi milé prekvapenie od tohto neočakávaného filmového pokračovania.