sokiss

okres Jihlava

<< předchozí 1 2
    • 23.5.2015  14:58
    Poltergeist (2015)

tohle má být horor?! ok, ale tak pro děti do 10 let. Pro starší bych ten žánr opravila na komedie. A to hodně špatná... no shrnula bych to asi takto: pár leků, nuda a nevěrohodný reakce a počínání postav.

• 28.6.2014  22:23
    Kontakt (1997)

na tomhle sci-fi se mi líbí, že by se skoro mohlo stát i doopravdy. příjemná změna.

• 10.2.2014  19:57
    Letecké katastrofy (TV seriál) (2003)

Ten, kdo se nebojí létat, se po shlédnutí pár dílů pravděpodobně bát začne. Ten kdo se bojí, bude už vědět proč vlastně. Neskutečné jaké "banality" mohou způsobit takové katastrofy. Skvěle provedené.

• 23.12.2013  23:51
    Gad Elmaleh: L'autre c'est moi (divadelní záznam) (2005)

Dokonalé! Gad je stand-up komik k pohledání. Jeho výkon je naprosto nevídaný. A to nejen díky ústnímu, ale hlavně pohybovému projevu. Co ten chlap na tom jevišti dokáže, se snad ani nedá napodobit. Naprosto unikátní! Tohle je chlap podle mého gusta. Podobného bych chtěla doma!

• 7.11.2013  17:29

to je tak stupidní, až je to vlastně geniální. opravdu větší blbost jsem neviděla a asi zas jen tak neuvidím. ve stejnou chvíli se vám zvedá kufr a dostáváte záchvat smíchu. neuvěřitelný! ale dost jsem se bavila (až jsem sama sebe překvapila, že to tak je)... tento film všem doporučuju. nejlépe s partou přátel. a ještě nejlíp v lehce podnapilém stavu. a zábava je zaručena!

• 11.10.2013  21:58

Ale tak není to špatný. Docela pěkný příběh. Akorát mi přišel takový přeplácaný. (A to i přesto, že je to sci-fi)

• 1.9.2013  18:53
    Nebesa smrti (2010)

ehm! co jsem to proboha viděla?! sice jsem přišla o 10 minut začátku, ale vsadím se, že ty to stejně nezachraňují. když jsem (bohužel) přepla kanál a tam běžel, tenhle film, tak mě to nejdřív zaujalo - parta mladých lidí v letadle a najednou přestane fungovat výškoměr, začne bouřka a tak prostě podobně... no, a pak to začlo... nejdřív vypočítání hmotnosti a zjištění, že jsme moc těžký. no a co jako první vyhodíme?.... no přece akustickou kytaru se slovy, že je stejně rozladěná. další, všeobecnou paniku zvýrazní hysterický výstup jednoho kluka, kdy neustále opakuje, že zemřeme jako oni. (a v téhle chvíli jsem začla být zvědavá, jako kdo? jde snad o nějaký příběh, co slyšel, že se stal v těchto místech?... ne! velký kulový. jeho rodiče zemřeli při letecké nehodě). a jedeme dál, podle jakéhosi fyzikálního zákonu zjistíme, že musíme jít ven a urazit, či co, křídlo. tak jo... jeden teda vyleze v tý plný rychlosti a brutální kose a bouřce ven, jištěný lanem přivázaný kolem pasu druhého... no... něco mi říká, že to fakt není možné, ale samozřejmě, že tady jo! a povede se, ikdyž ten druhý to lano přeřízne a ten první odletí. (od téhle chvíle, jsem to chtěla vypnout, ale asi zvědavost, jak tahle p*čovina bude pokračovat, byla větší) no a ted to příjde! najednou se zjeví obří chapadlo (jako třeba od chobotnice) a okýnkem "vyrve" jednu holku pryč. (nutkání vypnout to se zvětšovalo) pak se tam začnou ti dva prát a jeden z nich vypadne. a už tam zbývá jen ta pilotka a ten, co za to může. a ted příjde pointa. může za to on, protože když si přečte komiks, tak se začne bát, že se to stane. a když se bojí, tak se to fakt stane!... no a ted ji samozřejmě miluje, takže když ho políbí, tak příšera zmizí a bouřka taky. tak a ted ještě třešnička na tomhle "kzblití" dortu - nějakým způsobem silou vůle se vrátí do minulosti, kdy jako malý zažil tu leteckou nehodu, při níž zahynuli jeho rodiče, a zase asi silou vůle tu nehodu odvrátí, takže všichni žijou a něco jako časová linie tu pozbývá smyslu... no... přidejte si do toho hysterčení a hádání nesympatických lidí (u mě ještě reklamy) a máte pravý nefalšovaný odpad!... (třeba tam jsou i nějaké plusy, ale ty jsou pro mě stejně těžké najít, jako za dne hvězdy...)

• 21.7.2013  13:24

tak tohle je super nápad. žánrová parodie, ve které jsou snad všechna hororová klišé. parta mladých jede stanovat do lesa, dva vidláci v chatě hrůzy, postupné masakry jednotlivců, hororová historka na místo pobytu a samozřejmě nesmí chybět nefungující telefony... odlišné od ostatních hororů je však to, proč se to děje. zlo není v lidech, ale v náhodách a v paranoie "obětí"... není to teda kdoví jaká řachanda, ale rozhodně to taky není ztráta času.

• 4.6.2013  16:00

teda jsem docela v šoku za tak vysoké hodnocení... to se to všem tak líbí? možná je to mnou, asi na takové ptákoviny začínám být stará. ne vážně, tohle bylo naprosto otřesný! první dva díly docela ušly (druhý se mi dokonce líbil o něco víc). jsou to sice taky kraviny, ale řekněme, že ještě docela "vkusný". ale tady to byla jedna kýčovitá absurdita vedle druhý. zhulené děcko, co lítá po stropě? záchranářský robot na vafle? Neil v nebi, kde Ježíš kalí? ale co jednoznačně "vyhrálo": postřelený santa, kterýho Kumar vzápětí "operuje" a následně je Santa hodí domů... tohle prostě NE! a jsem ráda, že jsem to neviděla v kině. vidět to ještě v 3D, tak už mě fakt vomejou!

• 4.6.2013  00:48
    Projekt X (2012)

musím říct, že mě to docela překvapilo... čekala jsem, že to bude totálně o ničem a naprosto zbytečný film. teda ono to o ničem je. žádný extra dějový zvraty se nekonaj. ale ono mě to docela bavilo. není tam teda nic, u čeho by se padalo smíchy ze židle... je to spíš takové úsměvné... tak co že mě to tedy bavilo?... jednoduché. ta kalba! asi do dvou třetin jsem si říkala, že bych na takovou kalbu chtěla jít.( pak když už se to hodně zvrtne, tak to teda už ne.)... jo a ještě dodám, že kamera á la amatérský záznam se fakt povedla.

• 27.1.2013  15:19
    Bůh masakru (2011)

No... Ani vlastně nevim, jak tohle hodnotit. Je to prostě divadelní hra. A dobrá divadelní hra! Yasmina Reza umí! Ale zfilmováním to ztrácí tu štávu. Ale rozhodně to neurazí. Herci předvádí precizní výkony, kdy se postupně odhaluje pravá tvář všech postav. Ano, není to špatné. Ale divadlo je divadlo...

• 17.11.2012  02:50

WOW!... tak při tomhle filmu jsem doslova zadržovala dech! uvědomila jsem si to vždycky až v tu malou chvilku, kdy jsem se rychle nadechla, abych ho mohla zadržovat dál... naprosto neuvěřitelný zážitek... sedět nehnutě zaražená v křesle, s vytřeštěnýma očima, rukou přes pusu a fyzicky cítit paniku a bezmoc, jako bych snad byla v tom nešťastném letadle... ještě jednou WOW!... opravdu je mi špatně, když si uvědomím, že žijem ve světě, kde je tohle vůbec možné... navíc čímdáltím víc mi dělá problém nebýt rasista... ano, takovýhle pocity zanechá tenhle naprosto brilantní film... dokonce mám pocit, že se mi nakonci muselo nachvilku zastavit srdce... do třetice WOW!...

• 22.7.2012  16:12
    Chicago (2002)

skvělý muzikál! příběh tedy žádné překvapení, ale jeho pojetí kabaretního představení je bravurní. a k těm číslům snad není co vytknout, ba naopak mě překvapily výkony (zvláště třech hlavních) představilelů. vřele všem doporučuju...

• 8.6.2012  16:08

V jdenoduchosti je krása... ale tady ne! tak jednoduchý děj, který je stejný jak na začátku, tak nakonci, nezachránil ani jakýsi pokus o situační humor... ale tak je to určeno asi spíš starší generaci, tak to třeba nemůžu dostatečně ocenit... jedna hvězdička pro záchranářskej tým (Šteindler, Hrzánová, Pogodová)

• 21.5.2012  23:21

musim se přiznat, že jsem se z velké části na tento film dívala kvůli tomu, že jsem nemohla dočíst knížku, kterou jsem měla v seznamu k maturitě. prostě mě nebavila. přečetla jsem ji do půlky a přišlo mi, že čtu pořád tu stejnou stránku dokola... o to víc mě překvapil film, který dokonale nastínil tu pravou atmosféru (hodně tomu dopomohli střih, kamera a černobílý obraz)... v knížce byl pan Kopfrkingl vzorný, ale nepůsobilo to na mě hrůzostrašně, jen tak nák divně. a to je asi to, co mi v knížce chybělo nejvíc (ale nevím, vlastně jsem to nedočetla celý)... každopádně bez debat je bravůrní výkon pana Hrušínského... když si uvědomím, že ten samý člověk hrál Švejka... všechny klobouky dolů!!!

• 5.5.2012  21:37

uznávám, že šestý díl je, co se týče dějové stránky, asi nejhorší. ale nadruhou stranu jsou zde velmi podstatné informace pro celkové pochopení célého příběhu a řekla bych, že právě v tomto dílu můžeme vidět naprostou genialitu Rowlingovýho talentu. to ale mluvím o knížce (kterou všem maximálně doporučuju, stejně jak ostatní) a ne o filmu. bohužel film pro mě byl velké zklamání! nebyly zde zdaleka všechny vzpomínky na voldemorta a to je pro film hodně velký nedostatek. a hlavně pro ty co nečetli knížku. to, že na konci nebyl ten závěrečný souboj bych pochopila... podobný se vlastně odehrává ještě v sedmým díle. takže napadení doupěte sem museli dát, kvůli nějaký akci... ikdyž podle mě teda nic extra. jinak byla jsem uplně alergická na ty stupidní teen scény!!! co to tady jako dělá? to bylo asi to nejhorší na tomhle dílu... jinak jsou zde opravdu otřesný dialogy. tohodle si obvykle nevšimnu, pokud to vyloženě nebije do uší (což mě teda bilo dost!)... i přesto všechno mě film bavil, ale to je stejně zásluha jen a jen Rowlingový!!!

• 21.4.2012  23:38
    Pohádky bratří Grimmů (TV seriál) (1987)

na tenhle seriál jsem koukala jako malá a totálně mě dostal. příběhy bratří grimmů jsou prostě klasika a podle mého by se na ně měly koukat i dnešní děti. bohužel těm jsou předhazovány čím dál tím větší s**čky. viz disney channel. a bohužel pohádek, které jsou napínavé, strašidelné a poutavé, ubývá a nebo se na ně zapomíná. tak tomu je i v tomhle případě... a to je obrovská škoda!!!

• 21.4.2012  22:14

já prostě musím dát tak vysoké hodnocení! asi není uplně objetivní a ani nemůže být... díky Rowlingové jsem vlastně začala číst knížky. vyrůstala jsem s příběhem Harryho Pottera a jsem opravdu vděčná, že Harry Potter zastihl právě naší generaci. nic lepšího už tu nebude. ona je prostě dokonalá a nepřekonatelná spisovatelka! a na tom si hodlám trvat! takže mě její příběh dojal, jako každého jiného fanouška. těch pět hvězdiček je vlastně spíše pro ní než pro ten film...

• 4.12.2011  19:16

Čeho je moc, toho je příliš! A čtvrtý díl už je příliš! U prvního a druhého dílu jsem obdivovala nápaditost příběhu a opravdu vkusné vtipy. Trojka už začala pomalu ztrácet tu "Shrekovskou" šťávu, ale pořád to ještě jakštakš šlo. A tím to mělo skončit! U tohoto dílu mi jakýkoliv nápad přišel trapný a předvídatelný. Neee, víc k tomu dodávat nebudu, nebo se ještě naštvu... Opravdu mě to zklamalo...

• 27.10.2011  21:32
    Gorila: Příběh opičí (amatérský film) (2005)

já vim, jsou to amatéři, tak se to musí brát s rezervou. Příběh je teda pořádná blbost! Ale zase... co s omezenyma prostředkama vymejšlet. Herecké výkony jsou odpovídající pro neherce (takže je třeba si na to zvyknout). Asi bych to celý trochu prostříhala a zkrátila a asi i poupravila scénář. Celkově mě to moc nenadchlo, ale je těžké něco takového hodnotit. Rozhodně obdivuju, že se něco takového dotáhlo do konce. A myslim si, že na amatéry to bylo slušný.

• 18.10.2011  22:43
    Jesus Christ Superstar (TV film) (2000)

Obecně muzikály ve filmové podobě moc nemusím, ale pro tenhle muzikál mám prostě slabost! A tohle zprácování je podle mě moc vyedené a mně bližší než zpracování z roku 73. Ačkoli mi pár věcí zezačátku přišlo proti srsti, nakonec sem jim přišla na chut. Například nagelovaní apoštolové v uplých tílkách, mulatka Máří a přeslazený Ježíš. Pak bych vyzvedla Jeroma Pradona v roli Jidáše! Úžasný! Celkově jsem byla s hereckýma a pěveckýma výkonama spokojená. Podle mě skoro není co vytknout. Spíše záleží na každého gustu, zda klasičtější hippie verze (také velmi dobrá) či tato modernějc podáná.

• 1.9.2011  13:53

No... Z tohoto filmu mam smíšené pocity. A s jedničkou to nemá moc společýho. Je to mnohem zamotanější a postrádám zde logiku, která v jedničce byla... No a ten konec? Ne-e!... Teda opravdu nevim jak bych tenhle myšmaš zakončila, ale tohle se moc nepovedlo. Podruhé to vidět nemusim!

• 13.8.2011  23:24

ano, příběh krásný a dojemný, ale podle mého názoru naprosto nedostačující pro film. Profesor najde na nádraží štěně, které pochází odkudsi z Japonska. Vznikne mezi nimi silné pouto. Ikdyž páníček zemře, tak pes na něho každý den čeká na stejném místě na nádraží (jak byl zyklý, když páníček ještě žil). A to je prosím vše! Hodina a půl vleklé nudy, kde se vpodstatě vůbec nic neděje.

• 25.7.2011  00:53
    Moulin Rouge (2001)

No musim přiznat, že v prvních deseti minutách jsem přemejšlela, že to vypnu... Takovej kýč se jen tak nevidí! Ty barvy, ten třpyt a vůbec celkové podání... No každopádně originální! Prostě zezačátku trochu šok, ale po chvilce jsem si na to zvykla a strašně se mi to zalíbilo... A navíc ty známé písničky tomu dodávaj tu správnou šťávu! Co se týče příběhu jsem byla taky spokojená - lovestory "jak chceš!" Vlastně vše je tady "jak chceš"... a to jen tak u muzikálu neschledávám.

• 21.7.2011  23:30

Já nejsem fanda parodii... Nemam ráda tenhle trapnej a absurdní humor... O to víc smekám tomuto filmu, že sem musela dát čtyři hvězdičky!... Dobře, i tady jsou trapárny a absurdity... Ale jsou snesitelné a docela i vkusné... A navíc každou chvilku mě dostávaly hlášky!... a pointa celého filmu? -> v baráku žijou myši a venku krysy... ale když krysa vleze do baráku stane se z ní myš a když myš vyleze před barák, tak je z ní krysa :D

• 20.7.2011  19:26

Tento film si zaslouží 5 hvězdiček! Z mnoha důvodů, které už byly zmíněny. Ale nedám je, protože už to znovu nechci vidět! Krásný film, ale hodně depresivní.

• 20.7.2011  12:15

Když se koukám na horor, tak se bojím, ale tady mi to prostě nešlo. Celkově je to zajímavý nápad, nechat kameru jakože hrdinům. Například v Blair Witch se to hodně povedlo. Ale tady to teda moc k užitku nebylo. Postavit kameru před postel a sledovat, jak se nadzvedne peřina či pohnou dveře? Bez urážky, ale tohle je jako horor? Asi tři čtvrtě filmu se táhne jako lejno na provázku a až v posledních dvou dnech se konečně začne něco dít, ale to už je za chvilku konec... A vy si jen říkáte, že to byla ztráta času!

• 20.7.2011  12:12
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

"its gonna be legen... wait for it... dary"... tak tahle věta zaznívá skoro v každé epizodě a řekla bych, že naprosto vystihuje tenhle seriál... Když jsem o tomhle seriálu poprvé slyšela (samé chvály), tak jsem si říkala, že nic lepšího než Přátelé už neuvidím... a vida! Přátelé mají konkurenta! A to jsem si říkala, že další seriál s námětem: osudy partičky přátel z New Yorku bude trapné klišé.

• 20.7.2011  12:10
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Tak tenhle seriál mě naprosto dostal! Originalita sama! Je opravdu vzácnost, když si v téhle době můžete říct: "tak něco takového tady ještě nebylo!"... Prostě parta obyčejnejch lidí se sejde na veřejně prospěšnejch pracech, kde si odpykavaj trest za své průsery. Jsou to mladí lidé, kteří si užívají života (pro někoho velmi nemravným způsobem). Uhodí do nich blesk a každý dostane nějakou schopnost... Ne však takovou, aby zachraňovali svět. Stačí však na vytváření a zahlazování průserů, do kterých se dostávaj. Časem zjišťujeme, že nejsou jediný ve městě, kdo má zvláštní schopnosti… Ale genialitu tohohle seriálu bych shrnula asi takhle: skvělé, ale šílené postavy, sex, vulgarity, podivný anglický dialekt, hlášky, vandalství, smrt, absurdity... Kdo neviděl , nepochopí….

• 20.7.2011  12:09
    Sám doma 4 (TV film) (2002)

NE! Proč?... Proč nám to udělali? Když se řekne Sám doma, tak si každý vybaví opravdu vyvedenou jedničku a dvojku. Pak přišly slabší kousky, jako trojka nebo Sám doma a bohatý, ale pořád ještě koukatelný. Ale tohle??.... Tohle je jeden velký trapas a hanba pro tenhle název! Úplně odlišné (a stupidní) postavy, se stejnými jmény vás o to víc přinutí srovnávat… a to není dobré! V tom domě je všechno ultra moderní a automatizované… a to není dobré! Zápletka je průhledná jak sklenice vody… vlastně vše je tu předvídatelné! Postavy, zápletka, závěr… a to není dobré! A o hereckých výkonech taky nemá cenu mluvit! Prostě celý film nemá cenu!

<< předchozí 1 2