Rande pro šílenou Mary (2016)

Neskutečná jízda, jedna hláška střídala druhou a herecký výkon hlavní hrdinky stál za to. A když se do toho všeho ještě vložila hluboká myšlenka přátelství a nových vztahů, bylo dílo dokonáno. Navíc film vůbec nic zbytečně nenatahoval, mělo to správný drive a skončilo přesně v tu pravou chvíli. Pro mě jeden z nejlepších filmů na KVIFF2016.

Café society (2016)

Skvělý snímek, zvláště v atmosféře KVIFF. Perfektně propracované humorné hlášky, které mi ještě budou dlouho rezonovat v hlavě. Herecké výkony jako vždy perfektní, vyzdvihl bych proměnu Eisenberga v průběhu filmu. Nebylo lepšího filmu na konec festivalu.

Interstellar (2014)

Tak promyšlený, komplexní a výpravný film jsem už opravdu dlouho neviděl. Dalo by se to přirovnat ke stavění domina, přidává se kostička po kostičce, až se kruh uzavře a všechno do sebe skvěle zapadne. Nolan je prostě skvělý vypravěč a umí velmi poutavě diváka vtáhnout do děje a udržet jeho pozornost i v takto dlouhé stopáži. Samozřejmě, že by se dalo namítat, že je tam možná až příliš dialogů, některé scény jsou zdlouhavé... Nicméně toto přichází ve chvíli, kdy už jste naplno lapeni filmem a jen hltáte další a další minuty. Pro mě film roku. 100%

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014)

Nepatřím ke skalním fanouškům Nicka Cave, nicméně na pár jeho koncertech jsem byl a jeho osoba má prostě něco do sebe. Co se týče filmového zpracování, je to dobrý tak napůl. Je pěkné, že se snaží odhalit své soukromí, nicméně asi nejzajímavější části svého života (kdy skládal největší hity, byl závislej na heroinu a na alkoholu) jsou ve filmu zmíněny jen pár slovy. Přitom, zcela určitě toto období z něj udělalo umělce, jakým je dnes. Film celkově působí dost strukturovaně a uspořádaně, což je přímo v rozporu s Nickovým životem. No asi každý jednou dospějeme, jemu se to povedlo až po padesátce. Ale pro skalní fanoušky to bude bomba a nedostatky neuvidí :) Za mě 60%

Equalizer (2014)

Představte si, že můžete měnit zaběhnuté pořádky, když se vám zachce. Představte si, že máte možnosti pootočit svět k lepšímu. Ano přesně o tohle v Equalizerovy jde. Mám schopnosti a nebojím se je použít, a to ani ve chvíli, kdy proti mě stojí ruská mafie. Perfektně natočeno, a to že Denzelovi táhne na 60, by ve filmu nepoznal vůbec nikdo. Akční film roku a klobouk dolu před tvůrci Training day, zachovali si svou kvalitu. 95%

V oku tornáda (2014)

Uff, no to byla hrůza. Zcela jednoznačně nejhorší film co jsem letos viděl. Kdybych nebyl slušně vychován, odešel bych ze sálu ještě během projekce. Nejen že ve filmu sympatického herce nenajdete, ale co je horší, ani vás ničím nezaujme. Všechno je tak nějak nesmyslné a celý film, který se tu nesmyslnost snaží brát vážně, je nakonec k smíchu. O logických souvislostech netřeba se zmiňovat, protože tam žádné nejsou, je to jak z pohádky. Snad jen můžeme říct, že jak to v pohádkách bývá, dobro a láska zvítězí. :)) 20%

Strážci Galaxie (2014)

Jedna z dalších klasických Marvelovek. Bohužel, už je to až k smrti ubíjející, jak se pořád opakují ty samé scény. Klasický příklad je padající velká létající loď na město. To je snad finální scéna každé Marvelovky. Strážci jinak docela baví během filmu, ale den po shlédnutí, už si z filmu téměř nic nevybavuji a vůbec mi to nevadí. Je to prostě zábava naší doby, dostat film, kde bude pár vtipných hlášek, pár super akčních scén, klasický happy end a po titulkách nalákání na další díl. Hlavně u toho nemyslet. 70%

22 Jump Street (2014)

Jako na houpačce, velmi trapné scény střídají opravdu povedé momenty, kdy film doslova žerete. Naštěstí těch lepších scén je víc a na trapné scény se poměrně rychle zapomene. Po skončení filmu jsem si říkal, že na víc jak 65% se to nedostane, ale po stažení a poslechnutí soundtracku ( vypíchl bych píseň Shermanology - Can't You See), film rázem vystřelil na 85%

Need for Speed (2014)

Kdo chce vidět rychlé auta, honičky v ulicích města, tak si přijde na své. Kdo chce vidět film, který má logické souvislosti, ukazuje realitu a nečeká charizmatického hrdinu, může rovnou tento film přejít. Nic z toho se mu totiž nedostane. Je to defakto jako v té hře, plníte úkoly a za každý úkol náleží odměna. Hlavní hrdina je nesmrtelný a jeho auta téměř nezničitelná. 50%

Mzda strachu (1977)

Jediné co filmu ubírá je velmi pozvolný rozjezd. Chápu, že je to důležité pro ukázání postav a pochopení jejich konání, nicméně ani za tu 1. hodinu filmu se toho ve skutečnosti moc nedozvíme a vztah navážeme, až v druhé polovině filmu. Kde snímek začne gradovat až do takových výšin, že mi doslova běhal mráz po zádech. Jak projíždí krajinou a překonávájí překážku za překážkou jsou Vám hlavní postavy víc a víc sympatické a doslova jim začnete fandit, aby to všechno klaplo a náklad dovezli kam mají. A když film dojde do samého závěru a můžete si konečně oddechnout, přijde konec, co všechny rozcupuje. A pro navození atmosféry je použita velmi nadčasová hudba: Betrayal - Tangerine Dream 85%