Nejlepší úlovky Austina Stevense (2004) (TV film)

"Snake man" (hadí muž) Austin Stevens v tomto dokumente prezentuje veľmi pútavou formou svoje najlepšie momenty s hadmi. Každé stretnutie je divákovi priblížené dopodrobna a takmer pri každom bojuje Austin o život. Všetky tieto boje sú prestrihané komentárom v ktorých Austin rozoberá, kde spravil chybu a kde mal zas obrovske štastie. Velmi pútave, niekedy až mrazivé. "I have been bitten, God!" (Bože, uhryzol ma!)

Pozemšťané (2005)

Hodnotenie u mna pada na 2 veciach, ktore z mojho pohladu tomuto dokumentu mozno vytknut. 1) Neobjektivnost - Dokument si vybral spodinu z bitunkov v amerike, ale preco v dokumente nevidime aj tie lepsie bitunky? Navyse sa snazia este zhustit atmosferu prekladanim snimkov z roznych dedinskych zabijaciek, akoby sa snazili naznacit ze na bitunkoch zabijaju osipane tak, ze ich umlatia k smrti kladivom / ocelovou tyckou. To neni efektivny sposob. Par narusenych jedincov takto jedna a hned odsudzuju vsetky bitunky na svete + cele ludstvo. Suhlasim ze sa so zvieratmi naklada neprimerane a nie zriedka velmi kruto. Ale tento dokument to akosi vsetko hadze do jedneho sudu a tento sud priklincuju 2) Zbytocne zaberi z minulosti O vedeckych experimentoch na zvieratach (spred 50 rokov). Naopak mi vobec nevadi, ze dokument neprezentuje riesenie problemu, to dokument totiz nemusi.

Zlatý kompas (2007)

Herecké obsadenie je vynikajúce a obstojne lícuje s charakterom postáv z knihy. Naopak som bol sklamaný zosekaním a prehádzaním dejovej línie. Osobne moc neholdujem tejto prvej časti trilógie. Nathalie to vystihla. (65%)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Videl som prvú a väčšiu časť druhej série. Tento serial na mňa nezapôsobil, sporadicky dokáže aj rozosmiať, avšak to mi nestačí a miestami som sa nudil. Navyše postupom času začínaju aj tie drobnôstky (Sheldonove excesi, Leonardov tupý výraz) vadiť čoraz viac a viac. Naproti tomu v iných seriáloch tieto charakteristické črty postáv milujem (Rimmer - Red Dwarf). Možno seriálu krivdím a zaslúžil by si hviezdu naviac, ale v tomto prípade je to vec vkusu a dávam **. (40%)

Dokonalý trik (2006)

Už prvé minúty filmu si nenútene "vynútili" moju pozornosť a len lačne som očakaval čo bude nasledovať. Cutter (Michael Caine) v úvode, popisuje podstatu magického triku: prísľub (The Pledge), obrat (The Turn) a prestíž (The Prestige). Presne taký je aj samotný film, ako vydarený, veľkolepý magický trik. Herecké výkony, scenár, hudbu a ostatné aspekty filmu už nemúsím komentovať, iste by sa nejaké negatíva našli, ale v prípade tohoto filmu som očarovany a dávam za 5. Pre mňa lahôdka od začiatku až do konca. (92%)