M1k9

Miky 9

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 16.2.2020  01:45

Po více než 20 letech, po více než pěti zhlédnutích... Stále nejsem úplně objektivní a ani nebudu, ale mám mnoho srovnání a hlavně odstup času. První JP je bezesporu legendární počin, ale na druhý díl se totálně zapomnělo, zbytečně je házen do koše. Stejně jako dnes, tak i před XX lety tam byla pachuť z toho, že se točily navazující díly především kvůli výdělku. De facto to je téměř stejný film s pár "odlišnostmi". Jiný ostrov, více druhů dinosaurů apod. Některé scény, jako třeba demolice vozidel T-Rexem, byly záměrně zopakovány. V tomto směru si film naběhl. Takže v tomto bodu bude hodně protichůdných názorů a nesouvisí to tak úplně s kvalitou filmu jako takového. Je více přímočarý a akční, protože úvod už máme za sebou. Myslím, že hlavní myšlenka byla dostat se co nejrychleji z bodu A do bodu B, respektive z ostrova do civilizace a to se povedlo. Největší slabinu vidím v tom, že v druhé polovině je děj jedna velká akce, která není prostříhána s jinými pasážemi. Nepůsobí to tak kontrastně a harmonicky jako v jedničce. Navíc je hodně scén v noci, což nemám vůbec rád. / Podtrženo a sečteno, dnes nad filmy více přemýšlím. Vidím více nedostatků. V roce 1997 v kině jsem si to maximálně užil a byl nadšený. 7.5/10

• 16.2.2020  00:44

Myslím, že po tomhle musí být zklamaní i zarputilí fanoušci a čtenáři komiksů. Typická estetická načančanost a efekty tam byly, ale krom toho katastrofa. Ukázkový příklad jak málo "něčeho" dělí propadák (tohle) od povedeného filmu (Guardians of the Galaxy). Tvůrci neměli představu na čem chtějí stavět a ve výsledku to tak vypadá. Humor není, anebo vůbec nefunguje. Jako seriózní film (v uvozovkách) to taky nevypadá. Herecké výkony byly celkově hodně sterilní. Cítím nesoulad herců s rolemi i nesoulad mezi herci - nesoulad mezi vším. Čím déle bych to rozebíral, k tím horšímu závěru bych došel. Na druhé straně jsou diváci, kteří hodnotí pěti hvězdami za fajn účes Brie Larson..... Taková je realita a v Marvelu mají stále dobrou náladu. 2/10

• 14.2.2020  01:24
    Modrá planeta II (TV seriál) (2017)

Zbožňuji dokumenty, obzvláště o moři. Je to taková nostalgická srdcovka. David je nesmrtelný. Kéž by byli všichni, včetně naší křehké planety. :) 9/10

• 14.2.2020  01:17

Jeden z nejpovedenějších svého druhu. Moc fajn animace. Roztomilé postavy. Dobře namluvené. Shakira. 8/10

• 14.2.2020  01:03
    Akta X - Série 6 (série) (1998)

Možná nejlepší série. Je to kontrast po docela příšerné páté sérii. Výborné: E01, E04, E05. E12 One Son: Po dlouhé době pořádné rozpohybování mytologie. E14 Monday: Úžásný scénář a docela dobrá realizace v limitovaném "čase". E21 Field Trip: Podobně "mind-blowing". 8.5/10

• 14.2.2020  00:46
    Akta X - Série 5 (série) (1997)

Je velmi těžké hodnotit sérii X-Files, protože to je zběsilý mix námětů a člověk ani neví jestli má udělat průměr nebo to shrnout nějak jinak. Fakt je, že jsem si udělal domácí úkol a prošel jsem znovu všechny díly. Chci napsat něco přínosného, když už jsem si dal tu práci a zhlédl vše. Bylo to opět trochu utrpení, protože mi "komické" díly mimo hlavní děj vůbec nesedí. Nejlepší díl? Ani jeden. Tentokrát mě ani jeden díl nezaujal. Bylo zvláštní pokračovat nějakou dobu bez cancer mana. Jeho návrat mě velmi potěšil. Shrnuto a podtrženo, nudná opakující se série. 4.5/10

• 14.2.2020  00:20
    The Expanse - Season 4 (série) (2019)

Tlak na tvůrce byl opět obrovský a oni opět obstáli. Sérii nejvíce chybí ty tři díly na které jsme byli zvyklí. Dále mi chybí dokonalý účes Naomi a vůbec vývoj všech postav je prazvláštní. Připadá mi, že hlavní postavy jakoby ustupují a nové (výrazné) nepřicházejí. Burn Gorman je jediná pořádná záplata. Ke konci série však i jeho postavě dochází šťáva. Holt nastolenému stylu vyprávění tyto pasáže ne úplně sedí. Vhodně jsou přimíchány dějové linie z Marsu a ze Země, ale nikterak neoslnily. 9/10

• 13.2.2020  23:41

Srovnání s prvním dílem je podle mě jako černá a bílá. Tohle je de facto něco jiného. Velké štěstí, Captain si z prvního dílu odnesl pouze oblek a štít. Jako typická marvelovka, důraz je kladen na vizuální stránku, drahé herce a akční pojetí. K tomu není moc co dodat. Výsledný produkt je docela povedený. Nadchla mě překvapivá herecká dominance Scarlett Johansson. Možná spíše vzhled než herecký výkon, ale každý se na to dívá jinak. Asi z 90% se mi líbila ona a z 10% zbytek filmu. Asi tak. 6/10

• 26.1.2020  14:08
    Neuvěřitelný Hulk (2008)

NEUVĚŘITELNÝ, že takové filmy vznikly a někdo na to šel do kina. Strašně ošizený film, který nemá ani sebemenší záblesk kvality. E. Norton mi celkově nesedl, natož do této role. Obecně je specialista na znuděné výrazy a to jaksi není to co Hulk potřeboval. Liv Tyler je nádherná herečka, škoda jí !!! Efekty byly taky značně ošizené. Napětí 0. Kolem a kolem, tohle je odpad jak vyšitý. Nikdy více. 0/10

• 26.1.2020  13:46
    John Wick 3 (2019)

Každý film má své publikum. Jednoduché je servírovat to co lidé (velká skupina) chtějí a stráví (John Wick), ale těžké je přijít s něčím novým co si musí slávu vybojovat a na konci dne se z toho může stát velkofilm nebo propadák. (Matrix) Nemohl jsem si pomoct, ale srovnání se vyloženě vybízí. V jednom vidím obrovský přínos, v druhém vidím degeneraci a toxicitu. John Wick rozhodně není první svého druhu, ale málokdy se takové řežby staly A filmem. Filmy a podobné média mají obrovský vliv na chování společnosti. John Wick se vtisknul do paměti milionům lidí. Především mezi 10 - 20 lety. Kdyby to byla ojedinělá záležitost, ale kvantita a kvalita je už nesnesitelná. / / Když budu hodnotit pouze kvalitu filmu, stylovost a vtipnost: Nic moc. Je zde spousta věcí, které jsme viděli už v minulém díle a mnoho logických přešlapů. "Pošleme naše nejlepší..." Borci se nechají neutralizovat jednou ránou pažby pušky a stojí tam jak cvičné terče. Ou maj gad 3/10

• 7.10.2019  23:26
    The Expanse - Season 3 (série) (2018)

Wow! Tento tým dělá všechno dokonale a to se jen tak nevidí. Seriál funguje na všech úrovních a je v něm tolik, tak strašně tolik podnětů k přemýšlení. Akční scény mnohdy překonávají rafinovanost Ch. Nolana a to jsem si nemyslel, že tento obrat někdy použiju. Všimnul jsem si, že hudbu dělá můj oblíbenec z dob District 9. Je fakt, že seriál je po všech stránkách jak dělaný pro mě, ale věřím, že i ne sci-fi fanoušci ho ocení. S chutí dávám plný počet a posouvám si The Expanse na první místo . . . v seriálech. (Díky Amazon Prime za záchranu.) 10/10

• 7.10.2019  23:09
    Mučedníci (2008)

Někdy si dost nehezky naběhnu kvůli fajn posterům a propagaci filmu. Martyrs je totální blbost, které se pokud možno vyhněte. S herečkami se něco natočit dalo, ale tohle nemělo ani šťávu ani smysl. Kdyby je co půl hodiny polili krví a trochu se pomazlily, tak by to nějak šlo roztlačit. Tohle nemělo nic. Druhá polovina je totálně nekoukatelná stopáž. Není vidět ani snaha. 0/10

• 7.10.2019  22:54

Mistrovské dílo námětem i zpracováním, které však budete chtít vidět pouze jednou, protože film je velmi znepokojující. S počtem geniálních úspěšných lidí roste počet neúspěšných geniálních lidí. Myslím, že myšlenka je ukázat, že nejvíce nesnesitelné je, když věci nedávají žádný smysl. S tím se člověk vnitřně nedokáže vypořádat. Osobně jsem velmi rád za takové filmy, protože nás dělají o malý kousek připravenější na všechno. Mno, co by tato rodinka dala za to, kdyby si to někdy vyzkoušeli nanečisto a byli připraveni. Jinak Michael Pitt skvělý výkon. 9/10

• 3.10.2019  15:40
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Fakt je, že seriál se musel dokončit za každou cenu, ale nedopadlo to dobře. První bod zlomu byly přehnané očekávání. GoT začínal jako seriál od kterého se nic nečekalo, ale končil jako událost roku. Za druhé, seriál již vyčerpal většinu ze svého arsenálu překvapení a dramat. Hlavní devízou seriálu byly dialogy a na ty v této sérii nebylo příliš prostoru. V neposlední řádě, každý měl svůj vysněný konec podle vysněného scénáře a tohle vyhovovalo málokomu. Chybou také bylo držet takové množství postav naživu do poslední chvíle. Teoreticky to slibovalo větší zápletku do posledních dílů, ale v praxi to nefungovalo dobře, protože nebyl čas se důstojně rozloučit s klíčovými postavami, které byly svědomitě líčeny po tak dlouhou dobu. Hned se mi vybavilo několik nudných béčkových dílů, které jsem viděl, abych lépe pochopil psychologii postavy na kterou spadne kámen a najednou je pryč... anebo postavy, která v závěru v ničem nefiguruje. Sakra to bylo zbytečné plýtvání časem! Poslední série mohla nabídnou to nejlepší z celého seriálu. Ve hře byli dospělí draci. Dokonale popsané postavy. Dynamika boje a naléhavost situace. Absolutně promrhaný potenciál, který se budoval několik let! 4.5/10

• 3.10.2019  14:04
    The Expanse - Season 2 (série) (2017)

Pokud se v seriálu objeví nějaká vedlejší scéna, tak má hluboký smysl a dává příběhu a postavám velkou hloubku. Takže nejen, že druhá série zrychlila, ale také předvedla emocionálně silné scény. Víc než bych čekal ve druhé sérii. Líčení psychologie hlavních postav dostalo hodně prostoru a to je dobře. Především jsme se seznámili s jejich slabými stránkami. Jsou to komplexní postavy a je radost sledovat jejich další kroky. Za zmínku stojí bleskurychlé vyřešení románku Holdena a Naomi. 3 minuty? Říkám to pořád, tento seriál sviští světelnou rychlostí. 10/10

• 3.10.2019  13:45
    The Expanse - Season 1 (série) (2015)

Ruku na srdce, po prvním díle jsem seriál téměř zavrhl a to by byla velká chyba, protože The Expanse je přesně to co jsem hledal. Zpracování má pár slabin, ale díky zvyšující se rychlosti děje a scénáře s velkým S postupně mizí. Chvíli trvá, než se tomu člověk adaptuje, ale věřte mi, že to je top seriál, v lecčem podobný GoT. Zajímavé je i propojení s politikou a problémy současného světa. Bude takto vypadat budoucnost lidstva? Něco mi říká, že k tomu směřujeme. Chování a rozhodování lidí je stále spolehlivě stejné. Společenské nůžky se v budoucnosti nejspíš rozevřou do nových dimenzí. V seriálu vystupuje lidský druh a lidé. Je to děsivé. Vakcíny a experimenty tady již s námi jsou. Mám pocit, že nutkání lidem vpíchnout do žil mimozemské látky je hodně silné. Mnoho jedinců to fascinuje. Vyprávět o tom může seriál X-Files a šedá zóna zdravotnictví. Nebuďtě paranoidní, počkejte si na otevření air locku. Seriál je přesně o tom, co bylo zmíněno později, vytvořte technologii, lidé z ní vytvoří zbraň a je zaručeno, že dříve nebo později ji použijí proti sobě. 8.5/10

• 21.9.2019  21:09

Fantastický námět na katastrofický film. První polovina filmu měla skvělou atmosféru. Ke konci už nebylo moc co řešit. (Ani to nešlo.) Trochu zamrzí konec ve stylu - stalo se, jedeme dál. /// Tohle mě vlastně štve. Nejen, že se nic nezmění, respektive lidé v těchto společnostech se nezmění a další tragédie budou přibývat, nehledě na další negativa těžby a spotřeby o kterých by se dalo mluvit hodiny, ALE oni na tom ještě vyrýžují další prachy za úspěšný film, který ukazuje jen část příběhu. To je přece šílené!!! Je strašně smutné, že to takhle funguje. Na akční filmy se dívají tisíce až miliony a na dokumenty desítky... Lidé ani nemají potřebu něco vědět, anebo něco změnit. Ale hlavně mají potřebu jít do kina a bavit se... T o j e n a h l a v u 5/10

• 21.9.2019  20:57

Po dlouhé době by se hodilo seriózní zpracování, ale naopak tohle je spíše parodie. Něco jako AVP. Avšak AVP nebyly úplně špatné filmy, a i tento počin není úplně špatný. Super herci, dobré hlášky a pár vtipných scének. Škoda! Ošidili to. Skoro mám pocit, že dali více úsilí do posterů k filmu než do efektů v samotném filmu. 4.5/10

• 21.9.2019  20:31

Uff to bylo příšerné. Dal jsem tomu šanci, otevřel jsem všechny kanály lásky, ale tohle je mega odpad. Především ta stupidita scénáře a kombinování směšné postavičky, americké ješitnosti a démonizace Hitlera. Tohle všechno mělo už zůstat spát. Odmyslím-li si všechno spojené s intelektuálním dědictvím (OMFG), i na poměry výplachu jménem Marvel to je mdlé a nezábavné. Thor či Iron Man pro mě byly mnohem snesitelnější punkce. / P.S. po týdnu už si nepamatuju zhola nic z této slátaniny. Ještě že tak. / Kdyby do toho necpali nacisty, tak se z toho nějaký ten bodík dá vydolovat... 0/10

• 21.9.2019  20:06
    The Expanse (TV seriál) (2015)

První dojmy: Je vidět, že seriál má odkud čerpat co se týče scénáře / předlohy, ale samotné zpracování je minimálně v prvních dílech rozpačité! Dvě třetiny z každého dílu jsou plné režijních a jiných nedostatků. Zbylá třetina je fajn Sci-Fi svět. 80% herců nedokáže zahrát ani svoje "mini role" ! Jediné co mě zaujalo byla sympatická míšenka Dominique Tipper. Natolik, že jsem s přemáháním pokračoval... / / / V druhé polovině S01 šla kvalita markantně nahoru! Seriál má své vlastní zbraně a začíná je naplno využívat. Příběh je maximálně poutavý. Děj začíná být absolutně nepředvídatelný. Srovnání s GoT je na místě. Dovoluji si překvapivě tvrdit, že v mnoha věcech The Expanse GoT překonává. Je to svižnější Je tu méně bočních dějových linií, anebo nedostávají takový prostor. Děj se rychle posouvá a uzavírá. / / / Druhá série přinesla hodně kvality po všech stránkách, v rychlosti, která ve světě rozplizlých seriálů nemá konkurenci. Spousta zajímavých věcí natěsnaných za sebou sekundu po sekundě. / / / Myslím, že jde vidět, že si mě seriál získal až po nějaké době. Něco podobného čeká nejspíš i vás. / / / 1: 8.5/10 / / 2: 10/10 / / 3: 10/10 / / 10/10

• 21.9.2019  19:37
    Akta X - Série 4 (série) (1996)

Konečně jsem začal pociťovat sílu a přednosti X-Files. Otevření se všem možnostem. Pochybování o všem, včetně sebe! Nahlédnutí do světa machinací a konspirací. Když si člověk najde čas a chuť, lze z toho hodně nasát. Například zajímavá epizoda E07 s historií Cancer Mana mě velmi nadchla a dala zpětně nový rozměr mnoha dějovým liniím v seriálu. E10 byla kvalitní thrillerová epizoda. Následují poměrně kvalitní díly až do konce, včetně typických sci-fi námětů - únos z letadla. Aby to nebylo všechno málo zamotané, zapojuje se i Skinner. Přestáváme si být jisti jeho charakterem. Klesá motivace Scully a také začínáme pochybovat. V závěru to tak nějak všechno dolehne na Muldera, který je stále více osamocený tahoun. Zvládne to sám? Ještě bych podotknul, že Gillian Anderson je opravdu krásná, charismatická, talentovaná herečka. Stejně tak David. Oba jsou tahouni v mizerných pasážích. Bez nich by to nešlo. 8/10

• 21.9.2019  18:56
    Akta X - Série 3 (série) (1995)

Pro toho, kdo chce vidět všechny díly nastává peklo. Třetí série mi nesedla. Enormní množství nedoladěných dílů bez hlavy a paty, které čas od času neuškodí, ale dva za sebou nebo tři, to už bolí. Chybí rychlost i směr. První dva díly byly ok. Pak bych skočil na "vlak" - E09 a E10. Poté bych doporučil skok až na poslední dva. Za zmínku ještě stojí nepovedený díl se zajímavým námětem E19 Hell Money, kde se ukázaly vycházející hvězdy - Lucy Liu a BD Wong. Zamrzelo mě naložení s postavou Mr. X. Herec byl zajímavý a první scény ve druhé sérii byly slibné. Nakonec se z něj vyklubal takový nemastný neslaný pomatenec. Stejně tak mě naštval jeho náhlý konec zkraje další série. Bez návaznosti. 6/10

• 17.8.2019  21:47
    Bumblebee (2018)

Auta, roboti, holky. Recyklace úspěšného námětu pokračuje. První tři díly T byly fajn. Moc fajn. Jsem fanoušek. Obzvláště z důvodu přítomnosti ikonických sexy hereček. Pak následovaly dvě totální slátaniny a teď něco tak trochu mezi tím! Hailee Steinfeld svoji roli zvládla na jedna hvězda. Podle mě jedna z nejkomplexnějších a nejtalentovanějších umělkyň současnosti. Ženský herecký výkon roku. Krom Hailee potěšila (částečná) stylizace a hudební výběr. Roboti jsou zase o kousek propracovanější. Celkově film splnil co od něj mainstream čekal. Mezihra však tentokrát byla totálně kýčovitá! John Cena má být náhrada za Vin Diesala nebo Dwayna Johnsona? To určitě. 5.5/10

• 17.8.2019  21:21

Warcraft není dotažený do detailů! Efekty většinu času působí béčkově. Chvílemi ryze počítačové, chvílemi naopak. V tomto ohledu by můj seznam výtek mohl pokračovat. Trvalo mi než jsem si zvykl na netradiční stylizaci a herecké obsazení. Nenáročné fanoušky fantasy film nejspíš potěší. Já bych to udělal jinak. Tak či tak velká škoda, že film přichází několik let po vrcholu popularity této skvělé hry. Z pohledu velkého fanouška: Tento osamocený počin na mě neudělal žádný dojem a to i přes trapnou snahu tvůrců navodit nostalgické vzpomínky - shot s murlocy v řece apod. Strategicky to je podle mě zpackaná záležitost. I tak můžu dát za pravdu tomu, že z filmu jde cítit nefalšovanost, že primárně vznikal z lásky ke hře a ne pro výdělek. 6/10

• 5.7.2019  14:39
    Akta X - Série 2 (série) (1994)

Ve druhé sérii se toho stalo opravdu hodně. Únosy, návraty, konspirace. Úspěch to však nepřineslo. Některé situace byly bohužel odbyté. Od návratu Scully do 16 - Colony se střídal jeden horší díl jak druhý. V těch klíčových mi chyběly detaily. Našli možná mimozemšťany a přešli to skoro bez povšimnutí. Žádné vzorky, žádné důkazy, žádné nadšení. Seriálu více sluší hra s tajemnem, když se přejde na hotovou věc je to hodně rozpačité. Naopak mile mě překvapil vzestup vedlejších postav jako Skinner a Cancer Man. Odpadní (doslova) díly se začínají pomalu opakovat, anebo sahají k opravdu směšným námětům. Klobouk dolů za poslední díl 25 - Anasazi který za pět minut dvanáct doslova z ničeho zachránil celkové hodnocení série. 8/10

• 22.6.2019  02:59
    Akta X - Série 1 (série) (1993)

Kdysi mi přišlo sledování seriálu jako ztráta času. V dětských letech jsem ho ani nemohl pochopit. Přesto těch pár střípků ve mě zanechalo stopy. Dnes, de facto po 25 letech, nastal ten správný čas. Takže přinejmenším, X Files je nadčasový fenomén. Teď už bych chtěl detailněji rozebrat nejlepší díly série. Je to těžké, ale nejlepší bude přece jenom 13 Beyond the Sea. Tématika je mimo "UFO" linie, avšak herecké výkony, herecký výkon Brada Douriffa je ultimátní. Další místa pochopitelně obsazují díly 17 - E.B.E. a 24 The Erlenmeyer Flask. Velmi zajímavý je díl 20 - Darkness Falls, který mě nějak záhadně zaujal, přitom bych ho normálně hodnotil jako krátkometrážní blbost. Výborný díl byl také 08 - Ice, kde dojem kazí přílišná podobnost s The Thing. 8.5/10

• 9.6.2019  22:02

ANi nevím proč, ale tohle ve mě vibruje. Možná to je v jádru účelný blockbuster, ale chytlavý. Úzké spojení sci-fi a japonské kultury je prostě k sežrání. Scarlett role sedla. Film těží z toho, že je více o vizuálu a atmosféře, než-li o ději. Při detailnějším rozboru asi neobstojí, ale... někdy... to je jenom o tom pocitu... 8.5/10

• 9.6.2019  21:52

Dokonalost na poli dokonalosti. Tohle mělo všechno a trvalo jenom hodinu!? 10/10

• 9.6.2019  21:46
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Dokonalé v mnoha ohledech. Chernobyl patří mezi to nejlepší co jsem kdy viděl. Málokdo čekal takové zaměření na detaily a dotažení všech myšlenek. Pátý díl byl set sakra důležitý a de facto celou minisérii korunoval. Každý "režim" si zaslouží něco takového. Snad se s odstupem času dočkáme i kritiky USA apod. 10/10

• 9.6.2019  21:17
    Jigsaw (2017)

Zajímavé, že až teď mi celá série začala dávat smysl. Myslím spíše morální smysl. Byly zde totiž prostoje na přemýšlení. Dějově to byl vždycky chaos. Oceňuji, že tentokrát to na nás tvůrci chrlili pomaleji, avšak originalita a brutálnost krvavých scének byla hluboko pod průměrem série. Možná, že právě tohle bylo a je kritérium podle kterého hodnotit Saw. Taky mě zklamalo nevyužití slušně rozjeté H. Emily Anderson. Scénaristická břečka. 3/10

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23