Funny Games USA (2007)

Mistrovské dílo námětem i zpracováním, které však budete chtít vidět pouze jednou, protože film je velmi znepokojující. S počtem geniálních úspěšných lidí roste počet neúspěšných geniálních lidí. Myslím, že myšlenka je ukázat, že nejvíce nesnesitelné je, když věci nedávají žádný smysl. S tím se člověk vnitřně nedokáže vypořádat. Osobně jsem velmi rád za takové filmy, protože nás dělají o malý kousek připravenější na všechno. Mno, co by tato rodinka dala za to, kdyby si to někdy vyzkoušeli nanečisto a byli připraveni. Jinak Michael Pitt skvělý výkon. 9/10

Galapágy (2006) (seriál)

Další skvělý dokument BBC. 5.5/10

Gangsteři (2010)

O dost lepší kriminálka než jsem čekal. Výborné herecké výkony. Bohužel i přesto, něco mi tam chybělo. Chtělo by to nějaký rozdílový prvek. V poslední době jsem se zaměřil na pětiminutovku před závěřečnými titulky. Je to úsek, kde se skrývá velká část z konečného pohledu na film. Takže teď si to dokážu dobře porovnávat. U Takers to bylo velmi vlažné a odbyté. Je to škoda. Takové scénky jako přestřelka na letišti v sobě skrývají velký potenciál. Napadá mě Crash ve kterém shodou okolností hrál Matt Dilon. Tady to bylo provedeno úchvatně. Nevím jak se to režisérům daří. Dělají mezi sebou rozdíly. Takers není špatný film. Vlastně patří k nadprůměru ve svém žánru a docela mi sedí ten styl a herci. 4.5/10

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Seriál nejspíš splňuje očekávání. Kvalitní herecké výkony. Zajímavý scénář. Dobová atmosféra. Některé pasáže jsou na jedna hvězda, jenže je tu zásadní nedostatek. Děj plyne strašně pomalu a to mi drásá nervy. Dle mého názoru to ubírá výslednému efektu.   S01: 5.5/10

Gentlemani (2019)

Ale jo, ujde to. Chtělo se mi napsat něco škaredého, ve stylu, že jednou za pět let se smíchají top herci a jednou za dvacet let z toho vznikne kultovní záležitost. Beru zpět. To by byla blbost. Je to vtipná a osobitá gangsterka. Každá postava má tak trochu svůj styl. GR má svůj styl. A Colin je jako vždy odzbrojující. Je to ok.  8/10

Gladiátor (2000)

Dá se na to zapomenout? Nedá! Jedinečný film. Russel Crowe alias Maximus si zahrál svoji životní roli ve které si nedokážu představit nikoho jiného. I ostatní herci stojí jistě za zmínku a dojmy z filmu umocnili. Hlavně však jeho vizuální a hudební stránka, ta je za dosahem běžného vnímání a dělá z běžného velkofilmu nezapomenutelnou podívanou. To, co odlišuje výjimečné od skvělých filmů je to jaký z filmu máte na konci pocit. Jestli zlomek jeho myšlenky zůstane ve vás. Ve mě Gladiátor zůstal. Nepamatuji si to, ale určitě jsem na konci brečel. Dostávám se k tomu, že to nejlepší si nechal R. Scott na závěr, což nebývá v poslední době zvykem. 10/10

Godzilla (2014) odpad!

V této Godzille nefungovalo vůbec nic. Ani ty efekty nebyly chvályhodné. S chutí dávám souhlas k vysypání na smetiště. 0/10

Godzilla (1998)

Nakonec se vracím a říkám, že Godzilla patří k tomu lepšímu zpracování tohoto tématu. A my víme, že toho odpadu kolem tam bylo hodně. 4.5/10

Godzilla II Král monster (2019)

To je snad poprvé co jsem viděl tolik efektů v godzillím filmu. Pořádná nálož. Možná po mě hodíte kámen, ale dávám 4. 6.5/10

Godzilla vs. Kong (2021)

V lecčem podobné minulému dílu. Tahle série si jede svoje a bez váhání vyhazuje miliony do vzduchu. Na množství speciálních efektů si nelze stěžovat. Z mého pohledu dva velmi podobné filmy v rozmezí dvou let. Možná mám jen zbytečně dobrou paměť... Herecky to tentokrát bylo úplně na suchu.  3/10