Půlnoc v Paříži (2011)

Filmové pohlazení. Nádherný a magický film o nejskvělejším městě pro umělce. Paris! Mimořádně intelektuálně brilantní dialogy a dokonalý Owen Wilson. Nejlepší film o Paříži co znám. 9/10

Titanic (1997)

Titanic je nadčasový filmový klenot. Není to sice můj oblíbený žánr. Jenže zpracování je na hranici dokonalosti. Pro Jamese Camerona je to samozřejmost. Atmosféra trhá a emoce tečou do všech stran. Takto má vypadat drama. Herecké výkony jsou samostatnou kapitolou. Stejně tak hudba v podání Jamese Hornera. Co dodat. 9/10

Vetřelci (1986)

Nadčasový, absolutně nadčasový film. Co se za těch pár let stalo? Vlastně nic. A ve vesmíru už vůbec nic. Tento díl vynahrazuje akci, která v prvním díle chyběla. Není to vůbec na škodu, když každý díl nabízí něco trochu jiného. Ten kdo vymyslel atmosféru vetřelce byl génius. 9.5/10

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Nezapomenutelný film. Jeden z nejlepších ve svém žánru. Nevím jak to pan režisér dokázal, ale i po těch letech od zhlédnutí filmu, stále si vše pamatuji až do detailů. Velkou měrou film vyzdvihuje hudba. 9/10

Million Dollar Baby (2004)

Emocionální gigant. Clint Eastwood to umí dokonale. Musím uznat, že tento kousek má otevřenou cestu mezi filmovou elitu. Vlastně jsem si ten jedinečný styl Eastwooda zamiloval. Škoda těm co se vyhýbají tématice bojových sportů z principu. Tohle by si měli dopřát. Paradoxně je v takovém filmu ukryto více než v jiných. Sám o sobě je to skvělý film. Horší je to v kombinaci s Gran Torinem a dalšími Eastwoodovými filmy. Opakovaný vtip už není (tak skvělým) vtipem. 8.5/10

Rychle a zběsile 5 (2011)

Našlápnutá akce. Vlastně jeden z nejlepších akčních filmů co jsem za poslední dobu viděl. Série F&F se dočkala dalšího kvalitního přírůstku a nakrmila kdejakého teenagera. Základ zůstal, vše ostatní se dočkalo velkého vylepšení. Jen mě štve odklon od závodního okruhu. 8.5/10

The Victoria's Secret Fashion Show (2009) (pořad)

2010 je o stupeň lepší. Lépe sestříháno a větší cit pro písničky. Ale i tak je to neskutečný zážitek. Poupravil jsem body. Tahle show se povedla! A ta Rosieee ...>> 8.5/10

Life Cycles (2010)

Provedení mluví za vše. Úžasné. 9/10

Jak vycvičit draka (2010)

Nádherné dobrodružství s drakem. Ten byl taaak roztomilej. V lecčem mi to připomnělo Avatara. Pro děti to je až moc dobré heh. 8.5/10