M1k9

Miky 9

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 16.2.2020  00:44

Myslím, že po tomhle musí být zklamaní i zarputilí fanoušci a čtenáři komiksů. Typická estetická načančanost a efekty tam byly, ale krom toho katastrofa. Ukázkový příklad jak málo "něčeho" dělí propadák (tohle) od povedeného filmu (Guardians of the Galaxy). Tvůrci neměli představu na čem chtějí stavět a ve výsledku to tak vypadá. Humor není, anebo vůbec nefunguje. Jako seriózní film (v uvozovkách) to taky nevypadá. Herecké výkony byly celkově hodně sterilní. Cítím nesoulad herců s rolemi i nesoulad mezi herci - nesoulad mezi vším. Čím déle bych to rozebíral, k tím horšímu závěru bych došel. Na druhé straně jsou diváci, kteří hodnotí pěti hvězdami za fajn účes Brie Larson..... Taková je realita a v Marvelu mají stále dobrou náladu. 1.5/10

• 3.10.2019  15:40
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Fakt je, že seriál se musel dokončit za každou cenu, ale nedopadlo to dobře. První bod zlomu byly přehnané očekávání. GoT začínal jako seriál od kterého se nic nečekalo, ale končil jako událost roku. Za druhé, seriál již vyčerpal většinu ze svého arsenálu překvapení a dramat. Hlavní devízou seriálu byly dialogy a na ty v této sérii nebylo příliš prostoru. V neposlední řádě, každý měl svůj vysněný konec podle vysněného scénáře a tohle vyhovovalo málokomu. Chybou také bylo držet takové množství postav naživu do poslední chvíle. Teoreticky to slibovalo větší zápletku do posledních dílů, ale v praxi to nefungovalo dobře, protože nebyl čas se důstojně rozloučit s klíčovými postavami, které byly svědomitě líčeny po tak dlouhou dobu. Hned se mi vybavilo několik nudných béčkových dílů, které jsem viděl, abych lépe pochopil psychologii postavy na kterou spadne kámen a najednou je pryč... anebo postavy, která v závěru v ničem nefiguruje. Sakra to bylo zbytečné plýtvání časem! Poslední série mohla nabídnou to nejlepší z celého seriálu. Ve hře byli dospělí draci. Dokonale popsané postavy. Dynamika boje a naléhavost situace. Absolutně promrhaný potenciál, který se budoval několik let! 4.5/10

• 26.1.2020  13:46
    John Wick 3 (2019)

Každý film má své publikum. Jednoduché je servírovat to co lidé (velká skupina) chtějí a stráví (John Wick), ale těžké je přijít s něčím novým co si musí slávu vybojovat a na konci dne se z toho může stát velkofilm nebo propadák. (Matrix) Nemohl jsem si pomoct, ale srovnání se vyloženě vybízí. V jednom vidím obrovský přínos, v druhém vidím degeneraci a toxicitu. John Wick rozhodně není první svého druhu, ale málokdy se takové řežby staly A filmem. Filmy a podobné média mají obrovský vliv na chování společnosti. John Wick se vtisknul do paměti milionům lidí. Především mezi 10 - 20 lety. Kdyby to byla ojedinělá záležitost, ale kvantita a kvalita je už nesnesitelná. / / Když budu hodnotit pouze kvalitu filmu, stylovost a vtipnost: Nic moc. Je zde spousta věcí, které jsme viděli už v minulém díle a mnoho logických přešlapů. "Pošleme naše nejlepší..." Borci se nechají neutralizovat jednou ránou pažby pušky a stojí tam jak cvičné terče. Ou maj gad 3/10

• 3.4.2020  21:12
    Mr. Robot - Série 4 (série) (2019)

Rozjezd byl pozvolný, ale od poloviny co díl to geniální ukončení dané příběhové linie. Silné, krásné, emotivní, ale i hodně depresivní a skličující. Mr. Robot si nebere servítky. Máloco a málokdo v seriálu konči šťastným koncem. Seriál je brutální od nejnižší po nejvyšší úrovně. Nedoporučil bych ho tomu, kdo na něj není psychicky připravený. Psychická náročnost postupně stoupá a ke konci mohutně vrcholí. S Elliotem to je pořád nahoru a dolů jako na kolotoči. Nikdy nevíte z jakého snu se probudí. Zvládnete to? Měl jsem problém držet krok. / Samotný závěr je dobře koncipovaný. Pro většinu stačí E10. Pro náročné je připraven explozivní dárek. Myslím tím, že vaše hlava nejspíš exploduje. Nebudu toho moc prozrazovat. Byla to síla. Takový Matrix naruby. / Něco takového asi neuvidíte každý den. 10/10

• 14.2.2020  00:20
    The Expanse - Season 4 (série) (2019)

Tlak na tvůrce byl opět obrovský a oni opět obstáli. Sérii nejvíce chybí ty tři díly na které jsme byli zvyklí. Dále mi chybí dokonalý účes Naomi a vůbec vývoj všech postav je prazvláštní. Připadá mi, že hlavní postavy jakoby ustupují a nové (výrazné) nepřicházejí. Burn Gorman je jediná pořádná záplata. Ke konci série však i jeho postavě dochází šťáva. Holt nastolenému stylu vyprávění tyto pasáže ne úplně sedí. Vhodně jsou přimíchány dějové linie z Marsu a ze Země, ale nikterak neoslnily. 8.5/10

• 9.6.2019  21:46
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Dokonalé v mnoha ohledech. Chernobyl patří mezi to nejlepší co jsem kdy viděl. Málokdo čekal takové zaměření na detaily a dotažení všech myšlenek. Pátý díl byl set sakra důležitý a de facto celou minisérii korunoval. Každý "režim" si zaslouží něco takového. Snad se s odstupem času dočkáme i kritiky USA apod. 10/10

• 9.6.2019  21:52

Dokonalost na poli dokonalosti. Tohle mělo všechno a trvalo jenom hodinu!? 10/10

• 13.10.2018  23:54
    Annihilation (2018)

V určitých momentech se film blížil elitnímu sci-fi. Některé pasáže srší originalitou a napětím. Jenže ten zbytek je běčko s impotentním hereckým osazenstvem. No, kolik takových už bylo. Promarněných. Smutné na tom je, že se dnes řeší spíše genderové, rasové a jiné záležitosti a uniká nám podstata. Hlavně, že to všechno vyvážili / převážili, ale film stojí za ..... !!! Neúspěch filmu je jasný důkaz sexismu ..... --> Zamindrákované vy.....né menšinové skupiny, anihilujte se prosím ..... . . . . . . . . . . 3.5/10

• 3.4.2020  18:40

Nejprve takové zamyšlení. Na jedné straně pořád všude velké halo stop rasismu a na druhé mainstreamový film, který je vyloženě rasistický (konečně opravdový rasismus). Minimálně v některých pasážích. Pochybuji, že by to prošlo obráceně, Marvelovka kde běloši loví černochy a nazývají je otroky... ??? Je to jedna velká manipulace s lidmi a v tomto případě miliony z tržeb navíc za každou cenu, bez ohledu na dopady. Opravdu nemám z takových filmů které propagují nenávist a násilí dobrý pocit. Mohlo zde být hlubší líčení pozoruhodné africké kultury. Těch pár střípků včetně hudby bylo skvělých. Nakonec se to zvrhlo v nějaký pomyslný souboj dobra a zla. Jako v pohádce dobro zvítězilo, ale... Jak jsem zmínil efekt filmu je velmi toxický. Rozdělilo to (nejen) černé američany na dva tábory. Každá má svého hrdinu - pantera. 4.5/10

• 17.8.2019  21:47
    Bumblebee (2018)

Auta, roboti, holky. Recyklace úspěšného námětu pokračuje. První tři díly T byly fajn. Moc fajn. Jsem fanoušek. Obzvláště z důvodu přítomnosti ikonických sexy hereček. Pak následovaly dvě totální slátaniny a teď něco tak trochu mezi tím! Hailee Steinfeld svoji roli zvládla na jedna hvězda. Podle mě jedna z nejkomplexnějších a nejtalentovanějších umělkyň současnosti. Ženský herecký výkon roku. Krom Hailee potěšila (částečná) stylizace a hudební výběr. Roboti jsou zase o kousek propracovanější. Celkově film splnil co od něj mainstream čekal. Mezihra však tentokrát byla totálně kýčovitá! John Cena má být náhrada za Vin Diesala nebo Dwayna Johnsona? To určitě. 5.5/10

• 5.5.2019  21:47
    Creed II (2018)

Napodruhé Creed nezklamal, ale ten pocit, když téměř jistě víte o čem to bude, že jednou prohraje a pak na 100% vyhraje, to je prostě nuda. Olejíčkujte od rána do večera, ale tady měla přijít nádstavba. Něco jinak. Kdyby to byl první svého druhu tak super. Zpracování bylo absolutně ok. Herci to samé. 5.5/10

• 19.1.2019  21:33

Ou maj gad, to byla jízda! Již po 50 minutách odpracováno. Další část filmu byla cool nádstavba, něco co jsme zatím opravdu neviděli. Někomu to určitě nesedne, ale u všech to vyvolá překvapené reakce. Celková suma akce je neskutečná. Dvojitá porce přinejmenším. Ikonické scény nechybí. Čeho se však bojím je pokračování. To bude nejspíš už klasické béčko. 9/10

• 22.12.2018  04:00

Ouch. Tohle nám nemá pořádně co nabídnout. Velkého digitálního žraloka jsme už všichni viděli. Pro mě bylo jediné uspokojení vidět dvě cool australské a jednu super cool čínskou herečku. Pouze a jen trochu toho vizuálu spolu s totálně vypatlanými dialogy a pokusy o scénář. Hlavně že je herecká sebranka zas mezinárodní. (Nutno dodat, že námět si volal po nějaké takové sračce.) 2.5/10

• 7.4.2019  01:37

Poslední díly M.I. jsou až příliš solidní na to, aby se daly přehlédnout. Tvůrci citlivě ponechávají to co funguje. Jediné s čím mám problém je, že se jedná o koncepčně totožný film jako Rogue Nation. Stejně jako styl Cruise, je to o úsilí. Za to úsilí nakonec dávám těsně 5. 8.5/10

• 21.9.2019  20:57

Po dlouhé době by se hodilo seriózní zpracování, ale naopak tohle je spíše parodie. Něco jako AVP. Avšak AVP nebyly úplně špatné filmy, a i tento počin není úplně špatný. Super herci, dobré hlášky a pár vtipných scének. Škoda! Ošidili to. Skoro mám pocit, že dali více úsilí do posterů k filmu než do efektů v samotném filmu. 4.5/10

• 25.1.2019  17:39

Rutina. Spin-off. Cash grab. Další pokus využít E. Clarke, která je hodně specifická. Han nevypadá jako Han. Podobností se Star Wars je pramálo. První polovina je v nechutném přítmí a to vždy nevěstí nic dobrého. Nevidím v tom dobrý úmysl - natočit originální, kvalitní a zábavný film. Kdybych to věděl, tak se raději znovu podívám na Rogue One. 4/10

• 7.10.2019  23:26
    The Expanse - Season 3 (série) (2018)

Wow! Tento tým dělá všechno dokonale a to se jen tak nevidí. Seriál funguje na všech úrovních a je v něm tolik, tak strašně tolik podnětů k přemýšlení. Akční scény mnohdy překonávají rafinovanost Ch. Nolana a to jsem si nemyslel, že tento obrat někdy použiju. Všimnul jsem si, že hudbu dělá můj oblíbenec z dob District 9. Je fakt, že seriál je po všech stránkách jak dělaný pro mě, ale věřím, že i ne sci-fi fanoušci ho ocení. S chutí dávám plný počet a posouvám si The Expanse na první místo . . . v seriálech. (Díky Amazon Prime za záchranu.) 10/10

• 13.1.2019  02:22
    Tomb Raider (2018)

Nemůžu si pomoct, ale těžce se mi vytlačuje z hlavy prsatá Angelina Jolie... Alicia má také své přednosti o tom žádná, ale je příliš profesionální. Chyběla mi nefalšovaná vtipnost a ženskost. První polovina filmu, budiž. Proč jsem však čekal něco víc než stupidní béčko v hezkém kabátku? Zase nějaká oživlá ***** jako v poslední Mumii, to je už demence. I přes pár zvládnutých věcí jsem z filmu znechucen. Slaboučký scénář. Nulový obsah. Nulový závěr. 4/10

• 30.11.2018  13:39
    Upgrade (2018)

Naprostý skvost do Sci-Fi kolekce >!<, který rázem háže ostatní (minimálně za poslední rok) do kategorie odpad roku. Vždyť ten rozpočet mluví sám za sebe. Takové filmy zbožňuju, protože člověk opravdu (opravdu) netuší co příjde. Jsme zde dostatečně daleko od svázanosti, od marketingových plánů blockbusterů, že si v tomto světě konečně můžeme dělat co chceme. Navíc, tohle je hodně reálné, proveditelné do 5 let. 10/10

• 3.4.2020  15:56
    Venom (2018)

Z trailerů a posterů jsem čekal, že to bude mnohem lepší. (nečekal) Děj jako z omalovánky. Akční scény a efekty mě nechaly chladným. Po tolika komiksových adaptacích je naivní přijít bez něčeho extra. Když se ale dívám na ty tržby, tak je to no-brainer něco takového netočit. Jistě že bude dvojka týhle sračky... 3.5/10

• 17.8.2018  10:46
    47 metrů (2017)

Nebudu zapírat, že Open Water je můj oblíbený subžánr, ale i s trochou objektivity, tohle bylo fakt dobré. Především konečně trochu realistické zpracování ústředích tvorů. Tyto filmy se potýkají s naprostou nelogičností v chování všech zúčastněných. Konečně to nebylo tak zlé. Hlavní zápor filmu jsou především ukecané *** krávy, které i bez CZ dabingu dohánějí k šílenství. Možná to byl záměr, rozzuřit diváky, k touze aby těm p***tkám žralok ukousnul konečně hlavu. : ) 8/10

• 9.3.2019  02:24
    7 životů (2017)

Kouzelný námět, ale říkáte si, to je jako jenom o tom? Tedy jen, ehm, o převlékacím salonku Noomi? Někdy se prostě točí nápady na 20 minut ve stopáži 120 minut a to je průšvih. Zbytek filmu je nezáživná vata. Akce a násilí, béčkoví herci, vyčerpaná Noomi a několikrát znovu zopakováno. První krok k originálnímu Sci-Fi tam byl, ale stočilo se to k mainstreamové podívané s nedořešeným závěrem. 5/10

• 27.5.2019  18:00

Béčková verze Mission Impossible. Scénář není tak vypiplaný a rozpočet se drží na uzdě. Protiváhou může být lesbická scéna dvou moc fajn hereček, které umí i hrát. (je to v traileru) Druhá polovina je tuctová vata. Herci z dějové linie výslech jsou nesympatičtí. Chybí tomu málo i hodně. 5/10

• 25.8.2018  03:52

Citlivé dokončení původní myšlenky. Abstraktní a neuchopitelný scénář. Rušení, které nám brání film zaškatulkovat k nějakému béčku. Tajemná oranžová. Umění. Já jsem tam navíc zažil fascinující emoce. Tohle je prostě jiný level a s jedničkou má pramálo společného. Znovu a lépe. Pro H. Forda to musí být fascinující, takovým způsobem posunout už tak geniální tvorbu. Tleskám!!! 9.5/10

• 23.2.2019  13:49

Především oslavný dokument. Jsou nám naservírovány dobře známá fakta i záběry ze slavných fightů. Bohužel jen to. Dobře se na to kouká aspoň. Druhou stranou mince je, že by nás spíše zajímal jeho současný život, po prvních dvou velkých porážkách. Každopádně pro nezaujaté to je fajn rekapitulace a možnost pochopit, že tyto kontroverzní celebrity a bojové sporty obecně jsou vlastně o něčem jiném a mají hlubší podstatu. 6.5/10

• 3.4.2018  00:05
    Dunkerk (2017)

Nolan vycítil, že je třeba trochu promíchat karty a stvořil i pro něj netypický film, který jednoznačně neoslní, ale... je zde vidět, že to je hravé. Umí si s každým detailem pohrát, každou scénu několikrát otočit a vylepšit. Všechny prostředky, které má k dispozici využívá. Jedná se o umělce a jeho mistrovské dílo. Nelze nic vyloženě kritizovat a vylepšovat. Jiskry dokonalosti vyletěly v závěru, kdy se začaly dotahovat rozházené stopáže. Na můj vkus byl děj jen akční, ale co čekat od válečného filmu. Těžko uchopitelný a specifický žánr. Obzvláště pro nezaujaté. Jsme už příliš nezaujatí tímto námětem hádám. Zklamala mě hudba. 8.5/10

• 31.12.2018  00:03
    Firebase (2017)

Zatím nejlepší ze série Blomkampových pokusů. Děsivé. Mysteriózní. Dokonalý základ pro výživný film. Otázkou je jestli by dalších dvacet minut vylepšilo hodnocení nebo by mu uškodilo. 8.5/10

• 9.6.2019  22:02

ANi nevím proč, ale tohle ve mě vibruje. Možná to je v jádru účelný blockbuster, ale chytlavý. Úzké spojení sci-fi a japonské kultury je prostě k sežrání. Scarlett role sedla. Film těží z toho, že je více o vizuálu a atmosféře, než-li o ději. Při detailnějším rozboru asi neobstojí, ale... někdy... to je jenom o tom pocitu... 8.5/10

• 9.6.2019  21:17
    Jigsaw (2017)

Zajímavé, že až teď mi celá série začala dávat smysl. Myslím spíše morální smysl. Byly zde totiž prostoje na přemýšlení. Dějově to byl vždycky chaos. Oceňuji, že tentokrát to na nás tvůrci chrlili pomaleji, avšak originalita a brutálnost krvavých scének byla hluboko pod průměrem série. Možná, že právě tohle bylo a je kritérium podle kterého hodnotit Saw. Taky mě zklamalo nevyužití slušně rozjeté H. Emily Anderson. Scénaristická břečka. 3/10

• 24.11.2018  21:46
    John Wick 2 (2017)

Keanu je legenda a popravdě jsem rád, že pořád hraje na takové akční úrovni. Vždyť i střet s Morpheem byl značně nostalgický. To jenom dokresluje fakt, že hodnocení nikdy nemohou být úplně neutrální a mnohdy se odvíjejí pouze z propletenců vzpomínek a emocí. Matrix je v tomto ohledu doslova atomová bomba! / Keanu je i napůl režisér filmu. Stačí ho obléct a vyzbrojit. / Zápletka a děj, úplně o ničem. Styl filmu je však "na efekt", takže to je šumák. Film má šmrnc. Akční scény jsou propracované a utkvěly mi v paměti. Common jako záporák, klobouk dolů. Tužka v hlavě super. Brutalita časem začala lézt na nervy. Hudební doprovod takřka nebyl a to je škoda. Chybí další dimenze vnímání... 7/10

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23