Akta X - Ghouli (2018) (epizoda)

Ať celkově X-Files jako seriál zklamal, minimálně závěr, tak se mu musí nechat body za velkou koncentraci dějových zvratů. Ghouli je další zdárný vzorový příklad. Aha to bylo jinak, aha to bylo úplně jinak. Wow a to skončilo úplně jinak. Ten kluk je dobrej. Má super cool schopnost superhrdiny a hlavně, je to náš kluk... 9/10

Akta X - Můj boj 4 (2018) (epizoda)

Akční. Syn a otec, těhotenské bříško, to by mělo s někým rezonovat. Můj názor, tohle je zklamání, tohle je nepovedené. Tohle měl být epický závěr mysteriózního seriálu, který trval roky.  Kde je? 4/10

Akta X - Série 11 (2018) (série)

V názvech posledních dílů se často vyskytuje slovo Struggle, výstižné. Dosledovat seriál bylo úmorné, ale pro klid duše nezbytné. Pořád tam byla špetka naděje, že se stane něco wow. Jak typické pro X-Files že? Naděje, zvědavost, konspirace... Základní myšlenky seriálu byly super, ale realita konkrétních dílů přinášela minimálně zklamání z nenaplnění velkého potenciálu. //\\ Chtělo to něco nového a ne přežvýkávání pořád toho samého na všechny způsoby. Smoking Man už opravdu vyčerpal potenciál. Dojná kráva umřela, ale tvůrci se na ni i přesto nějak napojili. / Setkání se zelenými mužíky mohla být cesta. Neříkám že ta nejoriginálnější. Pořád lepší než předstírat, že seriály nepotřebují závěr. Fail. //\\ Duchovny a Anderson zas a znovu dokázali, že patří k nejlepším z nejlepších ve svojí brandži. Nezestárli a ke konci se znovu dostali do solidního tempa. Kvalita dílů sama o sobě byla velmi dobrá, ale o to tady už nešlo. 5.5/10

Akta X - Sledující (2018) (epizoda)

Úžasný díl, který by se neztratil i jako film. Určitě jeden z námětů, který bych od nových X-Files čekal. Doba ho vytvořila. Mrazivá atmosféra. Střídání příjemných pocitů komfortu se strachem ze ztráty kontroly. Narušení soukromí = samozřejmost. 10/10

Anihilace (2018)

V určitých momentech se film blížil elitnímu sci-fi. Některé pasáže srší originalitou a napětím. Jenže ten zbytek je běčko s impotentním hereckým osazenstvem. No, kolik takových už bylo. Promarněných. Smutné na tom je, že se dnes řeší spíše genderové, rasové a jiné záležitosti a uniká nám podstata. Hlavně, že to všechno vyvážili / převážili, ale film stojí za ..... !!! Neúspěch filmu je jasný důkaz sexismu ..... --> Zamindrákované vy.....né menšinové skupiny, anihilujte se prosím ..... . . . . . . . . . . 3.5/10

Anon (2018)

It's not that I have something to hide, I have nothing I want you to see. Popravdě tento typ sci-fi filmů mi vyhovuje úplně nejvíce. Méně akce, méně efektů, ale mnohem více hlubokých myšlenek a filozofických otázek, které nedají spát. Jestli se to dá aplikovat na dnešní svět, to už je na každém. Někdo to vidí a někdo ne. Tématem filmu je otázka soukromí. Jak moc je soukromí důležité? Jak moc si ho střežíme? Jak moc nám ho za našimi zády berou? Filmu se dá vytknout, že je poměrně monotónní a tmavý. Opakování stejné hudby tomu taky nepomáhá. Cílem bylo vytvořit velmi specifickou melancholickou atmosféru.  7/10

Ant-Man a Wasp (2018)

Tohle jsem neměl vidět. Je to obyčejná požvejkaná žvejkačka, kterou si lidi narvou do huby a umírají slastí. Teď seriózně, film nepřináší ani špetku nového, natož zajímavého. Ant-Man byl "docela zajímavý" koncept ve světě superhrdinů, ale proč se sakra točí pokračování, když neví jak ho pojmout. Výdělky stranou. Je to zvrácené. Až budu mít trochu času, tak posnižuju hodnocení podobným *****, ať to je fér. Dělám to hlavně pro svůj zen. 2/10

Arctic: Ledové peklo (2018)

Super nuda. Film není ničím, ale opravdu ničím zajímavý! Scénář by zvládl načmárat kde kdo za pár minut, s diaogy si není třeba lámat hlavu, efekty mno hmm vrtukník, herec stačí jeden, a natočit se to dá při troše štěstí za dva dny... náklady / zisk = ou jee / Ale krom čistě ekonomických důvodů, prooč? Proboha proč točit takové filmy? Ani zážitek, ani poučení, ani jiný smysl nevidím. / Řadím do kategorie C = zbytečné a urážlivé filmy. 1/10

Avengers: Infinity War (2018)

Tento díl Avengers nabízí dvakrát větší porci popcornu a zmrzliny a proto je asi logicky nejlepší. Vtip doplnily postavy Guardians. Akce, ano byla. Závěr byl působivý a konečně úder na ega neohrožených borců. Kdyby to takto skončilo tak je to důstojné rozloučení s tímto světem. 7/10

Bez jištění na El Capitan (2018)

Tohle je šílené a lidi se kterými to ani nehlo, a že jich znám více, jsou ještě šílenější !!! Jestli existuje nějaká pomyslná laťka, nějaká hladina od které začne stříkat adrenalin, tak tento počin tu laťku posunul o kilometr nahoru. Na tento dokument si často vzpomenu. Hlavně v podobně "úzkých" situacích, kde prostě a jednoduše nemůžete udělat chybu. Je to inspirace. Snad v tom lepším. V tom horším případě se nadchne pár mladých lidí a stane se jim to co se Alexovi naštěstí nestalo. Takže abych to shrnul, příběh je super, dokument je dobře sestříhán, je obohacen o zajímavé osobní linky, ale většina wow je v tichu, v přítmí, na skále. 9/10 . . . . . meta: . . . 700 . . . komentářů . . . . . >0___0<