Duch ve stroji (2017)

ANi nevím proč, ale tohle ve mě vibruje. Možná to je v jádru účelný blockbuster, ale chytlavý. Úzké spojení sci-fi a japonské kultury je prostě k sežrání. Scarlett role sedla. Film těží z toho, že je více o vizuálu a atmosféře, než-li o ději. Při detailnějším rozboru asi neobstojí, ale... někdy... to je jenom o tom pocitu... 8.5/10

Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

Dokonalost na poli dokonalosti. Tohle mělo všechno a trvalo jenom hodinu!? 10/10

Černobyl (2019) (seriál)

Dokonalé v mnoha ohledech. Chernobyl patří mezi to nejlepší co jsem kdy viděl. Málokdo čekal takové zaměření na detaily a dotažení všech myšlenek. Pátý díl byl set sakra důležitý a de facto celou minisérii korunoval. Každý "režim" si zaslouží něco takového. Snad se s odstupem času dočkáme i kritiky USA apod. 10/10

Jigsaw (2017)

Zajímavé, že až teď mi celá série začala dávat smysl. Myslím spíše morální smysl. Byly zde totiž prostoje na přemýšlení. Dějově to byl vždycky chaos. Oceňuji, že tentokrát to na nás tvůrci chrlili pomaleji, avšak originalita a brutálnost krvavých scének byla hluboko pod průměrem série. Možná, že právě tohle bylo a je kritérium podle kterého hodnotit Saw. Taky mě zklamalo nevyužití slušně rozjeté H. Emily Anderson. Scénaristická břečka. 3/10

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Béčková verze Mission Impossible. Scénář není tak vypiplaný a rozpočet se drží na uzdě. Protiváhou může být lesbická scéna dvou moc fajn hereček, které umí i hrát. (je to v traileru) Druhá polovina je tuctová vata. Herci z dějové linie výslech jsou nesympatičtí. Chybí tomu málo i hodně. 5/10

Ďáblův advokát (1997)

Vrcholný půvab Charlize, vrcholný elán Al Pacina, vrcholný šarm Keanu. Zajímavý námět a hlavně společensky přínosný. Přesto mě film nikterak neoslnil. Thrillerová atmosféra je dostačující tak akorát na dobu kdy byl film točen. Stejně tak finále filmu. Něco mi na závěru vadilo. 6.5/10

Smrtonosná past (1988)

Povedený učebnicový akční film, který mě však nepohltil. Respektive neviděl jsem ho před třiceti lety a nemám k němu vztah. Tak či tak skvělý Willis a jeden z nejlepších záporáků v akčních filmech, Alan Rickman. ...Asian Dawn... :)) 7.5/10

Creed II (2018)

Napodruhé Creed nezklamal, ale ten pocit, když téměř jistě víte o čem to bude, že jednou prohraje a pak na 100% vyhraje, to je prostě nuda. Olejíčkujte od rána do večera, ale tady měla přijít nádstavba. Něco jinak. Kdyby to byl první svého druhu tak super. Zpracování bylo absolutně ok. Herci to samé. 5.5/10

Už je tady zas (2015)

Alespoň za sebe tleskám, že někdo zvedl koule a pustil se do těchto zakázaných vod. Definitivně zajímavý nápad s nepříliš povedeným scénářem. Film nudil. Hlavní jakože poselství, které bylo několikrát nešikovně opakováno zní, že Hitler byl pouze figurka, kterou si vědomě zvolili zoufalí lidé. To je samozřejmě pravda a pár dnešních ovcí si to může ještě uvědomit - o čem to bylo a o čem to zase může být. Podle mě to je paradox, když se lidé ohánějí tím jak byl Hitler strůjce zla, ale zároveň neřeší uprchlickou krizi, zavírají oči, vítají, přikrývají mrtvé, nakupují černé pytle, nevycházejí ven a tím zadělávají na něco ještě mnohem horšího. Stejně je pro lidi asi přirozené neustále mezi sebou válčit a působit si zlo. Nemůžu si pomoct. A teď možná přeháním, ale problém je to tak závažný až to mnohým nebude připadat ani vtipné! 5/10

Rain Man (1988)

Nebudu lhát, námět není příliš lákavý. Vůbec se mi k filmu nechtělo. Nakonec tleskám s jakou brilantností to film zvládl. Samozřejmě mu pomohly dva vrcholné herecké výkony. Wow. 8.5/10

Ovládací panel
10 bodů