M1k9

M1k9

Miky 9

okres Ostrava

• 25.1.2019  17:39

Rutina. Spin-off. Cash grab. Další pokus využít E. Clarke, která je hodně specifická. Han nevypadá jako Han. Podobností se Star Wars je pramálo. První polovina je v nechutném přítmí a to vždy nevěstí nic dobrého. Nevidím v tom dobrý úmysl - natočit originální, kvalitní a zábavný film. Kdybych to věděl, tak se raději znovu podívám na Rogue One. 4/10

• 25.1.2019  15:52

Postery chválím, film už ne. Než začnu s kritikou, je fakt, že i pro takové jednodušší filmy je místo. Jet po zajetých kolejích a jen si užívat filmové efekty a chytlavé hlášky. Čistá zábava. Na druhou stranu byla zde očekávání. Oskaroví herci v Kongovi nehrají každý den. Stejně mám zase pocit, že se sešla banda, která zrovna neměla do čeho píchnout. Žádná synergie. Mix toho co zbylo. Atmosféra byla rovněž taková nijaká. Chyběly základní filmařské postupy. Koukatelný byl až souboj Konga s odbytou tuctovou příšerou. Obešel bych se bez toho. 3/10

• 19.1.2019  21:33

Ou maj gad, to byla jízda! Již po 50 minutách odpracováno. Další část filmu byla cool nádstavba, něco co jsme zatím opravdu neviděli. Někomu to určitě nesedne, ale u všech to vyvolá překvapené reakce. Celková suma akce je neskutečná. Dvojitá porce přinejmenším. Ikonické scény nechybí. Čeho se však bojím je pokračování. To bude nejspíš už klasické béčko. 9/10

• 19.1.2019  21:05

Divný film, protože - takové jsou prostě filmy s Affleckem. Skoro třetina stopáže padla na líčení psychologie hlavní postavy a nakonec si tak říkám, co se mu sakra honí hlavou. Nic extra, žádný twist o 360°. Nic co bych vyloženě nečekal, neviděl anebo nezažil. Trochu doladěná směsice pár podobných dramat. BTW G. O'Connor je teď specialista na bratrovražedné souboje. :) Za to, že to na nás vytasil podruhé dávám definitivně původně zamýšlené hodnocení. 6/10

• 13.1.2019  03:09

Film o všem a o ničem. Vizuál dělá film pro kde koho koukatelným. Přiznám se, že jsem mnoha věcem úplně neporozuměl. Možná tam nic nebylo. Alespoň jsem nasál atmosféru společnosti bohatých a mocných, těch se vznešenými zájmy, třeba o umění. Pohodové životy. Jeden den uvidíš kozy, druhý den pipinu, třetí den napíšeš knihu, čtvrtý den párty, pátý den žirafa!, šestý den posedět do galerie, sedmý den zase kozy, anebo znovu žirafa. 6/10

• 13.1.2019  02:45

První věc, která se mi vybavila - Avatar. Nejspíš si tvůrci vypůjčili náčiníčko a přepnuli barvu. Čekal jsem průšvih, avšak ne, film mě zaujal. Hravá fantasy která bojuje o své místo pod sluncem v příliš tvrdé konkurenci. Ach, Cara! Caru Delevingne znám hlavně jako top modelku. Svým hraním mě šokovala. Definitivně cool. Vnáší do toho spoustu nových věcí. Přinejmenším modelkovskou krásu. Stejně tak Rihanna hrála netradičně dlouho. Tohle bylo sakra netradiční. Svěží a hravé. Snad se nové Star Wars něčemu přiučí. 8.5/10

• 13.1.2019  02:22
    Tomb Raider (2018)

Nemůžu si pomoct, ale těžce se mi vytlačuje z hlavy prsatá Angelina Jolie... Alicia má také své přednosti o tom žádná, ale je příliš profesionální. Chyběla mi nefalšovaná vtipnost a ženskost. První polovina filmu, budiž. Proč jsem však čekal něco víc než stupidní béčko v hezkém kabátku? Zase nějaká oživlá ***** jako v poslední Mumii, to je už demence. I přes pár zvládnutých věcí jsem z filmu znechucen. Slaboučký scénář. Nulový obsah. Nulový závěr. 4/10

• 13.1.2019  02:05
    Spojenci (2016)

Perfektní film ze staré školy s vybroušenými dějovými detaily. Mnoho scén které utkví v paměti. Na tak ponurou dobu dobrý. Podařilo se oživit, vnést barvy, zvýšit kontrast a zároveň nebýt kýč. Film je konzistentní a udržuje dobré tempo. Bohužel však ničím super nevybočuje, nic co by se nedalo vypustit z hlavy. Podobně bych se vyjádřil k hercům. Tak či tak, za Brada dávám ještě víc. 8.5/10

• 31.12.2018  00:09
    Rakka (2017)

Dle typu mimozemšťanů vyplouvá na povrch podobnost s District 9. Neill stále těží z této základní a nutno podotknout povedené kostry. Zcela jistě to mohl být dlouhý koukatelný film. Snad si šetří energii na další projekty. 8.5/10

• 31.12.2018  00:03
    Firebase (2017)

Zatím nejlepší ze série Blomkampových pokusů. Děsivé. Mysteriózní. Dokonalý základ pro výživný film. Otázkou je jestli by dalších dvacet minut vylepšilo hodnocení nebo by mu uškodilo. 8.5/10

• 30.12.2018  23:56
    Zygote (2017)

Na nový krátkometrážní žánr nejsem úplně vyškolen. Očividně chybí úvod i závěr. -_- Ale proč ne. Je fakt, že jsem se dostal rychle pod tlak. Taková kombinace Saw a The Thing. Dakota je kopie Amandy Seyfried. :) 6.5/10

• 30.12.2018  23:22

Tušil jsem, že film bude pozitivní a bude lék na sérii depresivních thrillerů, hororů a všemožných přepálených rádoby dramat. Zároveň jsem tušil, že to bude takové stupidnější béčko. Obojí jsem tušil správně, ale někdy se i něco takového může povést. Je to super komedie. Dobře sestříhaná, rozumějme optimálně krátká. Ne nějak přehnaně vtipná, ale dnes je i normální vtipnost doslova zázrak. Především je vidět důkladnost. Mnoho scén je naprosto perfektních a ikonických. A to jsem se pořád nedostal k hercům. Ač hodně sympatičtí, jde z nich vidět umělost. Umělé rozkapané oči. Vybělené zuby. Napíchané a natřené svaly jako na kult. soutěž. Takové figurky odstřižené od reality. Až to nebylo cool. (Pamela approves) Sám nevím co určuje "hodnoty" "dnešní" "společnosti". Co tlačí tvůrce tímto směrem. Ke stále větší extrémnosti. Tipnu si, že kdyby se do toho nepustil tento tým, tak to udělá někdo jiný. Za deset let budou mít prsa jako balóny, penisy až k zemi, budou zvedat auta jednou rukou... 8.5/10

• 30.12.2018  22:37
    Valkýra (2008)

Tom Cruise mi jako nacista vůbec neseděl! Zato Thomas Kretschmann byl absolutně dokonalý. V čem to asi bude heh. Všechno ostatní byla dobře odvedená práce. Chybí mi něco nezapomenutelného. 5/10

• 22.12.2018  04:09

Super scénář, neokoukaní herci, precizní zpracování. Žít, nebo skočit, toť otázka. Tento maník si vymyslel docela svérázné zpestření pracovní doby. Mohlo to být jen o chloupek zamotanější. Dnes jsou diváci chytřejší a předvídavější. 7/10

• 22.12.2018  04:00

Ouch. Tohle nám nemá pořádně co nabídnout. Velkého digitálního žraloka jsme už všichni viděli. Pro mě bylo jediné uspokojení vidět dvě cool australské a jednu super cool čínskou herečku. Pouze a jen trochu toho vizuálu spolu s totálně vypatlanými dialogy a pokusy o scénář. Hlavně že je herecká sebranka zas mezinárodní. (Nutno dodat, že námět si volal po nějaké takové sračce.) 2.5/10

• 22.12.2018  03:43

Moc jsem nepobíral anglický humor a některé narážky, ale to je snad jediné co mohu vytknout. Film má dostatečnou porci originality a stylovosti, aby překvapivě zazářil v tradičně béčkových vodách. Takový celkem obyčejný námět. Opravdu smekám. Mile rád se někdy podívám znovu. 7.5/10 >>>600-stý komentář<<<

• 19.12.2018  00:15

Proč takových není víc? .... Je vidět, že v těchto záležitostech je to spíše na našich lídrech. S "lidmi" to je složité. Jsme banda primátů se škálou nelichotivých genetických predispozicí. Je těžké z nás udělat disciplinované nesobecké cílevědomé "stroje" se zaměřením na záchranu Planety. 9.5/10

• 19.12.2018  00:02

w-t-f hodnocení Tohle bylo hodně špatné. Dlouho jsem nenarazil na tak nefunkční film s Ačkovými proporcemi. Neberte mě špatně, byl jsem fanoušek prvních dílů X-Mena, ale někdy je lepší včas skončit. Několik důvodů proč nemá smysl film vidět: Jackman a Stewart doslova melou z posledního a o nějakém závratném herectví se nedá mluvit. Známe je už dlouho, na to aby nás překvapili. Absentuje "nová" složka, žádná další tvář, která by to oživila, žádná Jennifer Law. Podobně scénář, nic co by stálo za to. Vymyslel bych to za pár minut. Klon wolverina, geniální nápad že? Smrt Charlse nebyla epická ba ani vyzdvižená. Ostudné rozloučení. Spoiler alert - sorry. 2/10

• 30.11.2018  13:39
    Upgrade (2018)

Naprostý skvost do Sci-Fi kolekce >!<, který rázem háže ostatní (minimálně za poslední rok) do kategorie odpad roku. Vždyť ten rozpočet mluví sám za sebe. Takové filmy zbožňuju, protože člověk opravdu (opravdu) netuší co příjde. Jsme zde dostatečně daleko od svázanosti, od marketingových plánů blockbusterů, že si v tomto světě konečně můžeme dělat co chceme. Navíc, tohle je hodně reálné, proveditelné do 5 let. 10/10

• 30.11.2018  13:29
    Snowden (2016)

Strašně zajímavý námět který volá po jakékoli formě pozornosti. Nejsem úplně spokojen s umírněností filmu, který se drží v mantinelech toho co již víme. Je cítit tenký led kolem všeho co si film může dovolit. V rámci toho co film tedy mohl ztvárnit, jsem překvapivě velmi spokojen. Joseph G-L se do role napasoval nadpozemsky skvěle. 9/10

• 30.11.2018  03:02

Očividně jsem první film nedocenil. Tohle byla slušná jízda. Hlavně ty dialogy! Spousta vychytaných detailů. Scénář dokázal několikrát překvapit. Nejen dějovými zvraty, ale i přechodem stylů - akce. 7/10

• 30.11.2018  02:36

Hlavní myšlenky filmu by se i s akcí vešly do deseti minut. Byla to jistě zajímavá událost, ale že bych ji musel vidět tolikrát a z tolika úhlů pohledu? Tempo filmu je zoufale pomalé. Filmařsky dobře zvládnuté, ale v rámci malého prostoru. Příliš málo na využití plného potenciálu. Tím neříkám, že byla blbost to natočit. Je to tématické. Je to pocta. 6.5/10

• 24.11.2018  22:04

Přesně takový dokument bych sám natočil. Shrnuje všechny nejzásadnější problémy na tomto bitevním poli. Nuceným sledováním tohoto dokumentu bych trestal všechny ignorantské duše. Je to prostě brutálně akutní a už nebude někdo jiný, kdo by to řešil místo nás! Jako společnost se nedokážeme semknout a spolupracovat ani na základních věcech, takže si nedělám iluze, leč každá statečná akce má svůj smysl. 11/10

• 24.11.2018  21:46
    John Wick 2 (2017)

Keanu je legenda a popravdě jsem rád, že pořád hraje na takové akční úrovni. Vždyť i střet s Morpheem byl značně nostalgický. To jenom dokresluje fakt, že hodnocení nikdy nemohou být úplně neutrální a mnohdy se odvíjejí pouze z propletenců vzpomínek a emocí. Matrix je v tomto ohledu doslova atomová bomba! / Keanu je i napůl režisér filmu. Stačí ho obléct a vyzbrojit. / Zápletka a děj, úplně o ničem. Styl filmu je však "na efekt", takže to je šumák. Film má šmrnc. Akční scény jsou propracované a utkvěly mi v paměti. Common jako záporák, klobouk dolů. Tužka v hlavě super. Brutalita časem začala lézt na nervy. Hudební doprovod takřka nebyl a to je škoda. Chybí další dimenze vnímání... 7/10

• 24.11.2018  21:22

Ikonická záporačka! Trojka drží krok s tím co jsme doposud viděli. V T-týmu však slabší náhrada za Sarah Connor. Fakt je ten, že ač jsem film viděl 2.5x, nedávno před měsícem, tak si nepamatuju skoro nic, krom vizáže zmíněné blond robotky. Třetí vymejvačku v řadě prostě mozek už v pozadí maže. 7/10

• 24.11.2018  19:24
    Život (2017)

Světe div se i takové rádoby pokusy mají vyšší hodnocení než samotná matrice subžánru Alien. Ale teď vážně, film mě mile překvapil. Hlavně a především nic vyloženě nepo-kazil. Oprášil scénář "klasika1" a uhladil ho do načančané podoby. Cca 20% starých filmů je možno vyklidit z polic a postavit tam tohle. Nechybělo mi napětí či atmosféra, ale chybělo mi překvapení. Takzvaný "wow" efekt. Závěr byl pro trochu inteligentnějšího tvora kýč. 7.5/10

• 24.11.2018  12:33
    Skála (1996)

Je rozdíl vidět film v dětství anebo až teď. Ač od druhé poloviny koukatelný, dnes nikterak zajímavý blockbuster. Chápu, že mnohým se v té době zaryl pod kůži. Mám navíc lehkou averzi ke Connerymu (zvláštní že) a velkou averzi k US army kultu (ani ne). 5/10

• 5.11.2018  21:48
    Trestanec (2017)

Bravo!!! Shot Caller nejspíš nemá kvality pořádného filmu. Vedlejší herci pokulhávají na všechny nohy. Hudební doprovod katastrofa. Mixování scén mohlo být mnohem lepší. Ale po zhlédnutí si říkám, někdy to je fakt všechno jedno. Důležitá je myšlenka, esence filmu, síla herců. NCW nejspíš přebil svou životní roli v GoT a překvapil možná i sám sebe. Neskutečný herecký skok. Jeho postava si projde peklem a pak dalším peklem a nakonec zůstane v pekle. Pointa je jak lehce a rychle se to může stát. Stačí málo a každý může přijít o vše, včetně sebe sama. Otázka je jestli se z něj stane bojovník nebo oběť. Nic mezi tím není. Tohle se film snaží říct. Ve vězení to platí dvojnásob. Pro něj je lepší zůstat zavřený v kleci a být spokojený sám se sebou, než být na svobodě jako zbabělec a žít s výčitkami. Na svobodě se pak logicky pohybují zbabělé bezobratlé zvířata, které se vězení vyhnuly. Kdo je pak lepší? Svět není tak černobílý jak si ho většina kreslí. 8.5/10

• 5.11.2018  21:00

Film který doslova volá po dalším zhlédnutí, protože je zde velká řada detailů, které dávají smysl až zpětně. Tvůrci netlačí tolik na pilu jako dnes. Lekacích scén je tak akorát. Sledování je i proto docela příjemné. Atmosféra je pečlivě budovaná, opravdu mysteriózní. Nejsem fanoušek této tématiky, ale musím uznat nespornou kvalitu. 8/10

• 31.10.2018  20:56

Po 5 minutách jsem měl jasno, tohle je top top film. Kdyby skončil v kterémkoliv čase, moje hodnocení je stejné. Překypuje filmovou kreativitou, filozofickými myšlenkami a skvělými hereckými výkony. Scénárista je génius. Zdá se mi, že v této době vznikaly velmi kvalitní filozofické filmy a to je můj šálek kafe. K dnešní tvorbě těžko přirovnatelné. A zrovna Fight Club bere materialismus útokem. Hluboké vizionářské myšlenky!!! Tolik pravdy spojené se zábavou. 10/10