M1k9

Miky 9

okres Ostrava

• 28.10.2018  00:01
    Velká hra (2017)

Jess Ch je opravdu hezky tvarovaná herečka. Tolik záběrů na jednu ženu jsem ve filmu ještě neviděl. To nemění nic na tom, že má dost otravný hlas a její hraní je stereotypní. Přesně do stejné kategorie řadím Idrise Elbu, stereotypní a průměrný. Oba to jsou herci obecně (papírově) vysoké kvality s velkým potenciálem, který však nikdy nevyužili. Ti dva podobně "skoro" zoufalí herci se zde trápí v děsně napsaných a provedených dialozích. Mimo to film není zase tak špatný. Především rozbory pokerových her patří mezi to co asi chcete vidět. Stejně tak vztahová linie otec-dcera byla ok. 6/10

• 21.10.2018  19:26
    Kontakt (1997)

Jodie předvedla jízdu. Monstrózní ženský herecký výkon. Modrá kukadla plná vesmírného dobrodružství. Do první třetiny jsem si film užíval. Druhá třetina velkolepý potenciál velmi rychle znetvořila do jednoduché stupidní hmatatelné věci / cíle. Ta poslední jde už bohužel k tomu na co diváci před dvaceti lety kýženě čekali. Co na to říct. Hmmm, taky dobrý. Ve spojení s náboženstvím a tímto prapodivným závěrem lze o lecčem vášnivě diskutovat. 7.5/10

• 21.10.2018  19:02

Heat skrze brutálně dobře obsazené role žhne až nepříjemnou reálností. Filmem je protknuta poklidná smířenost s osudem, jakási magická harmonie a nadhled nad světem. Konečně opravdová chuť předvést to nejlepší a ne jen tak akorát. V závěru mi chybělo trochu víc důvtipu od do té doby profesionálů. Bolí, když IQ postav kolísá od 0 do 200. Přece jenom Oni to měli ve svých rukou a sami si naběhli na talíř. Zemřít na efekt... 9.5/10

• 13.10.2018  23:54
    Annihilation (2018)

V určitých momentech se film blížil elitnímu sci-fi. Některé pasáže srší originalitou a napětím. Jenže ten zbytek je běčko s impotentním hereckým osazenstvem. No, kolik takových už bylo. Promarněných. Smutné na tom je, že se dnes řeší spíše genderové, rasové a jiné záležitosti a uniká nám podstata. Hlavně, že to všechno vyvážili / převážili, ale film stojí za ..... !!! Neúspěch filmu je jasný důkaz sexismu ..... --> Zamindrákované vy.....né menšinové skupiny, anihilujte se prosím ..... . . . . . . . . . . 3.5/10

• 9.10.2018  23:18
    Old Boy (2003)

Většina dobrých asijských filmů má zajímavý dar, určitou posvátnost, legendárnost, nezapomenutelnost. Má to jistě mnoho vysvětlení, ale důležitější je fakt, že Oldboy zde také spadá. Tím moje pozitiva končí. Film si bere za příklad zmíněného Tarantina, samozřejmě Matrix a pár dalších dobových filmů a chce těžit z přesunu na nový trh diváků. Tak to s odstupem času a emocí cítím. Samozřejmě není zdaleka sám. Nicméně filmy očividně přebírající cizí myšlenky vyzdvihují právě tvůrce původních snímků a to, jak moc byly a stále jsou dominantní. Uznávám, že tam je i velká porce mé osobní háklivosti. Když se na film podívám nezaujatě, v první polovině nic nechápu, nemám jak. Od určité chvíle naopak chápu vše až moc dobře. Je to frustrující. (V dobré náladě může člověk sledovat herecké výkony a tak podobně.) Křivka zajímavosti filmu klesá a klesá. Až na jeden malý pikantní detail mě závěr ani trochu nevzrušil. 4/10

• 15.9.2018  00:51
    Kmotr II (1974)

Není se čemu divit, že obdivujeme Godfathera, když dvě hlavní postavy zahrají tři nejcharizmatičtější herci předešlé doby. Dvojka krásně rozvinula to co se mi na prvním díle líbilo - vzestup Michaela. Navíc nabídla retrospektivní dějovou linii. Bohužel jsem na poprvé nepocítil důvody a propojení. I tak to krásně dokreslilo situaci. Chystal jsem se napsat, že 202 minut dlouhý film měl závěr v délce 5minut, ale byly to vlastně tak 2 minuty. Je třeba to brát prostě jinak. Dnes by z toho byl seriál o několika sériích. 8/10

• 3.9.2018  22:51
    Mumie (2017)

Film se opřel jen o pár vizuálně líbivých detailů: dvojité digitální oči, svlečený digitální cruiz, blondýnka ve vodě..., dal do kupy scény z různých úspěšných fiilmů minulosti, trochu to zamíchal a voila... S ohledem na investované prostředky - průšvih roku. Vypatlanost a nezdravé sebevědomí umocňuje originální název filmu. 4/10

• 3.9.2018  22:40

Alison Doody to zabila! Mega skělá blond. Třetí Indy nijak zásadně nezměnil styl. Stále to je "jen" zběsilá honička bez sebemenší hloubky. Nemůžu si pomoct, ale i přes velké symptie ke konkrétním hercům a k dobrodružnému žánru, postrádám nějakou esenci filmu. Dva předchozí filmy byly fajn, ale už se mi skoro smyly z paměti. Tady to může zachránit jen právě Alison. Uvidíme po druhém zhlédnutí. 8/10

• 31.8.2018  22:26

Genetika ve filmech je vždy tak reálná. Jakoby se to už mohlo stát před deseti lety, anebo se to děje právě teď. Alespoň já to tak cítím a zároveň intenzivně prožívám. Naopak, existuje i skupina lidí s opačným smýšlením (nečekaně), více spjatým s náboženstvím. Takže máme minimálně dva dokonale protichůdné úhly pohledu. I zde se protly, dokonce přímo na bojišti (v laboratoři). Pointa je, že bychom si neměli být tak jisti ani jedním !!! Film byl sice tvořen jako žánrová jednohubka, ale povedl se. 8/10

• 25.8.2018  03:52

Citlivé dokončení původní myšlenky. Abstraktní a neuchopitelný scénář. Rušení, které nám brání film zaškatulkovat k nějakému béčku. Tajemná oranžová. Umění. Já jsem tam navíc zažil fascinující emoce. Tohle je prostě jiný level a s jedničkou má pramálo společného. Znovu a lépe. Pro H. Forda to musí být fascinující, takovým způsobem posunout už tak geniální tvorbu. Tleskám!!! 9.5/10

• 22.8.2018  16:10

Nevím z kterého konce začít. Vydatná porce kvality a originality. Mám pocit, a nejspíš nejsem sám, že T2 nám naložil víc než jsme čekali a přitom očekávání byla velká. Především, ve filmu toho bylo spousta co by stálo za zmínku. Vtipné detaily, zvraty, thrillerové pasáže atd. Spousta doladěných detailů, které utkví v paměti. K tomu film zvládl nést i vizionářskou myšlenku, morální závěr, atmosféru, lidské drama, no prostě to má všechno co by akční mainstreamové sci-fi mělo mít! A přitom na první pohled taková béčková slátanina... 9.5/10

• 22.8.2018  15:41

Wow, to byl skvělý film. Ikonické scény a postavy už od prvního pohledu. Super myšlenky. Solidní zakončení. Vynikající výkony. Pamatuji si debaty o filmu před dvaceti lety (18), kdy si to všichni půjčovali s velkým očekáváním a pak z toho byli nesví. De facto jsem film chtěl vidět už tehdy, ale odkládal jsem to. Přitom jsem tušil, že to bude hodně dobré. Někdy má člověk pocit že 20 let uběhne jako jeden den - a až pak začne na chvíli žít - a pak buď dalších dvacet nebo rovnou konec. 10/10

• 17.8.2018  11:28
    Wind River (2017)

Wind RIver je milé překvapení v ne příliš epické, ale naopak komorní atmosféře. Pomálu mysteriózna, naopak více krimi. Díky úsporné délce filmu se k závěru dostaneme svižným tempem. Je šokující? Není. Film stihl i citlivé zakomponování etnické problematiky, takže poměr čas/výkon je super. 7/10

• 17.8.2018  11:21
    Terminátor (1984)

Hvězdné obsazení v nadčasové akční jízdě. Všichni mluví o A.S., ale mě zaujala skvělá Linda Hamilton. Proč se točí remaky, které těmto legendám nesahají ani po kotníky? 9/10

• 17.8.2018  10:46
    47 metrů (2017)

Nebudu zapírat, že Open Water je můj oblíbený subžánr, ale i s trochou objektivity, tohle bylo fakt dobré. Především konečně trochu realistické zpracování ústředích tvorů. Tyto filmy se potýkají s naprostou nelogičností v chování všech zúčastněných. Konečně to nebylo tak zlé. Hlavní zápor filmu jsou především ukecané *** krávy, které i bez CZ dabingu dohánějí k šílenství. Možná to byl záměr, rozzuřit diváky, k touze aby těm p***tkám žralok ukousnul konečně hlavu. : ) 8/10

• 12.8.2018  19:14
    Chlapectví (2014)

Docela zajímavý nezajímavý příběh o rodinných problémech, které jistě ve světě rozvodovosti 50% s kde kým rezonují. Psychicky náročné období samo o sobě. Není se čemu divit, že v některých situacích už toho je na teenagera moc a hledá vysvobození v čemkoli. Myslím si, že to je i období hledání cesty a vzorů. Když to nemůžou být rodiče tak někdo jiný. Čímž se vracíme k problému dnešní doby. Děti mají namísto rodičů hodně širokou škálu vzorů, od sportovců, přes gangstery po komiksové postavy. Chlapec z tohoto filmu očividně zatím žádný vzor nenašel a začíná žít podobně chaotický život jako jeho rodiče, plný nezodpovězených otázek. Samotný film však ničím neoslnil a prázdnou stopáží zabil všechny trpělivé duše. Někdy je fakt lepší vidět o něco horší film s poloviční délkou. Tohle je film, které už nechci vidět a podobným se vyhnout. 3/10

• 6.8.2018  03:09

Genderově rasové orgie. Digitální retušování zesnulé Carrie. Snímání nezajímavého ostrova ze všech stran. Tvůrci se zaměřili na nudné rutiny, které máme v kde jakém komiksu. Absence charismatické postavy jako Han Solo je znatelná. Příběh se na můj vkus odvíjí nechutně pomalu. Vlastně jsme se neposunuli vůbec nikam. I přes obvyklou emocionální sílu to je zklamání. 6/10

• 6.8.2018  02:43
    Jmenuji se Khan (2010)

Indie. Je to něco jiného, pochopitelně. Mrzí mě, že je film přespříliš (hnusně) politický a nejde mu to. Odlišná kultura která podniká SPROSTOU PLÍŽIVOU INVAZI do zaslíbené země, s tím, že tam bude žít šťastný život v míru s ostatními. Ať to jsou takoví nebo makoví. Takže hned od začátku blábol! (Celou tuhle sluníčkovou propagandu nežeru, pochopitelně.) Kdybychom šli do větších detailů, amerika byla rovněž obsazena a navíc násilně, takže kdo má vlastně na co nárok? Vy můžete a my ne?! To je ten důvod proč se dnes nejen US chovají tak liberálně k vlnám "dobrých lidí" přelézajících ploty a připlouvajících z celého světa.Probíhá to hladce, bez pozornosti veřejnosti, dokud se neobjeví magoři, kteří se odpalují do vzduchu častěji než zkušební rakety NASA. Udělali ze sebe oprávněně nepřítele všech. (***Nezoufejte, dnes je skvělá doba a určitě vznikne skupina vlivných bezmozků, která se vás zastane.***) Nutno podotknout, že to dokázali i bez pravděpodobně konspiračního útoku z 2001. Takže klobouk dolů. No a tento film se je snaží vnést do dobrého světla. Popisuje (překrucuje) zlomek pravdy a zbytek nám neukazuje. To je prostě *** manipulace ovcí nejvyššího ražení. To se bavím o první polovině filmu. Kýč je slabé slovo. Jediné pozitivum je krásná a energetická Kajol. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že právě krása a přitažlivost žen by mohla vést k něčemu dobrému, ale je to vlastně naopak. Historie nám dá odpovědi. 0/10

• 6.8.2018  01:54

Uspokojivé. Film naplnil mé očekávání. Prošli jsme mnoha zajímavými lokacemi a vyzkoušeli všelijaké atrakce a scény. Stejně jako první a pravděpodobně i všechny ostatní díly mě však trápí vražedná uspěchanost. Nulové zaměření na detaily. Absence nějakých hádanek, zápletek, překvapení. Avšak postelová scéna v paláci byla hodně vymazlená. Ušli jsme za těch 30+ let kus cesty, ale v něčem se mi to líbilo kdysi. Všechno bylo trochu jednodušší. A na závěr ještě jednou poklona pro Harrisona Forda - IKONA a stejně tak Steven Spielberg! 7/10

• 29.7.2018  13:12
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Nenaplněný a frustrující život, tak jak ho žije drtivá většina. Průměr. Je smutné, že až věci jako smrtelná nemoc apod. člověka trochu rozpohybují. Tady to vyloženě začíná z pocitu, že už není co ztratit. Jenže, když se to povede rozjet, mění se i osobnost Walta. Postupně se kazí jeho charakter, což můžeme sledovat my jako diváci. Postavy ze seriálu mají smůlu, čeká je šok. Ubývá těch, kteří by se ztotožnili s jeho postavou a svérázným vypořádáním s životní krizí. Závěr, stejně jako pro většinu kriminálníků není dobrý. Jakoby to spíš bylo odstrašení - bububu tohle lidi nezkoušejte, protože dopadnete takhle. Jenže pro mě tam byla hlavní pointa v tom, že člověk poprvé začne svobodně rozhodovat o svém životě. Ať to skončí dobře nebo špatně, ten pocit svobody a nadšení je k nezaplacení. Možná, že většina negativ v dnešní společnosti vyplývají z přílišné svázanosti pravidly a poučkami jak žít a jak se chovat. Možná bychom s tím měli něco udělat. // Každopádně seriál to je kvalitně zpracovaný a kdo to přetrpí v nudných pasážích bude odměněn. Herci jsou druhého sledu, ale s pečlivostí celého týmu jejich výkony neruší. Dojem mi narušil až závěr. Vyhrocený a thrillerový. Paradoxně, vzhledem k tomu, že většina seriálů je zakončena v tomto duchu, je nudný! Čekal jsem ještě nějaký větší obrat a ne jen bezduché postřílení. Vždyť nadhled byl velkou zbraní tohoto seriálu a ne surovost a reálnost. 7.5/10

• 28.5.2018  02:09

Nebylo to tak zlé, vlastně to bylo dobré. Tygr a drak má tak fantastickou atmosféru, že to samo o sobě stačí k solidnímu béčku. Každý fanoušek jistě přihodí i něco navíc. 8.5/10

• 28.5.2018  01:51

Musím uznat, že tento Thor byla solidní nálož humoru, a to mě značně obměkčilo. Komedie je dnes ohrožený druh. Bez tak precizního scénáře a dialogů by Thor musel zákonitě vyhořet!? Přesto, myslím, že je nejvyšší čas přibrzdit. Ne kvůli tržbám, ale kvůli zachování zdravého pomalého myšlení a diverzity. Mainstreamové filmy s mainstreamovou setrvačností. Nikdo to nedokže zastavit. Dokud to nezkrachuje. Jak typické. (Hodnocení má pochopitelně sestupnou tendenci, i když tento díl zdaleka nebyl nejhorší.) 6.5/10

• 22.5.2018  22:43

Problém těchto dokumentů o trabantu a jeho opravách je ten, že je to pořád to stejné kafe. Zasloužilo si to i trochu dokumentovat, když už byl očividně takový problém se tam dopravit. Mimochodem, dnes existuje mnoho globálních problémů a témat o kterých by bylo dobré mluvit. Jedinců, kteří si jen jedou svoje je až příliš mnoho. Teď mi to bohužel připadá spíš jako honění ega. Holt stačí zasadit do širšího kontextu. 4.5/10

• 22.5.2018  22:30
    Smrt ve tmě (2016)

Dobrééé. Super námět, který hned dává pointu k tomuto originálnímu thrilleru, to nebývá zvykem. Až člověk dopřemýšlí, začne promakaná sekvence děje. V hlavní roli starý pomočený důchodce, kterej sakra zná svůj barák. Střet staré gardy (doslova) s novou generací. Bez mobilů, které byly rozstřeleny či jim došla baterka, už to jde ztuha. Z tvrďáků se mžikem oka stávají slabé křehké labilní bytosti. Tak to je. Dnešní generace je v tomto ohledu oslabená. Pozlátka technologie jen skrývají tento fakt. Mno, až je to nakonec hodně ponižující a nedůstojné. Otázkou je jak bychom se chovali v této pekérné situaci my. Taky bychom vzlykali jako krávy??? 8/10

• 22.5.2018  22:16

Bezesporu ikonický film, ale v dnešní době nemá čím zaujmout. Dnes to jsou avangers či jiné obdoby akčňáku pro kina, ale pořád je to de fakto to samé. Tím pádem pak pro filmového kritika nezbývá nic lepšího na práci, než se brodit v detailech a mikro rozdílech. Třeba jako obvykle herci. Samozřejmně že H.F. byla úžasná volba do hlavní role, ale mile mě překvapila i charismatická Karen Allen, která se nenechala zastínit. --- Co bych tedy na filmu zlepšil? V žádném okamžiku film nešel ani trochu do hloubky, žádné kecy navíc. Indy prostě vzal zlatou lebku a bylo vymalováno. Bezduchá akce šla rozšířit o "zpomalení". Větší pozornost by si zasloužily artefakty a navození jejich unikátnosti. Mysteriózní atmosféra by neuškodila. Prostě pár přechodů mezi akcí a neakcí. Takhle to je jen vyčerpávající maraton. --- Závěr je mimochodem dost odbytý. 7/10

• 3.4.2018  00:05
    Dunkerk (2017)

Nolan vycítil, že je třeba trochu promíchat karty a stvořil i pro něj netypický film, který jednoznačně neoslní, ale... je zde vidět, že to je hravé. Umí si s každým detailem pohrát, každou scénu několikrát otočit a vylepšit. Všechny prostředky, které má k dispozici využívá. Jedná se o umělce a jeho mistrovské dílo. Nelze nic vyloženě kritizovat a vylepšovat. Jiskry dokonalosti vyletěly v závěru, kdy se začaly dotahovat rozházené stopáže. Na můj vkus byl děj jen akční, ale co čekat od válečného filmu. Těžko uchopitelný a specifický žánr. Obzvláště pro nezaujaté. Jsme už příliš nezaujatí tímto námětem hádám. Zklamala mě hudba. 8.5/10

• 2.4.2018  23:30

Depresivní a skličující. Tyto dokumenty servírují fakta která nelze tak lehce vyvrátit, což se stalo neblahým jevem posledních let. Aneb od pasivity, přes ignoranci k agresivnímu proti postoji. Díky "hnusným" stránkám lidské povahy jsme v bezvýchodných situacích na všech frontách. Rozložení lidí s určitým postojem zůstává naneštěstí plus mínus stejné. Pár jedinců se aktivně zapojuje, pár jen sleduje dokumenty, a tak dále. Myslím si, že to všechno akorát spěje ke vzniku nové skupiny lidí - ti co nesnášejí lidstvo jako celek. Je to i jeden z důvodů proč mi imponují mimozemské síly typu Xenomorf, protože reprezentují sílu, která dokáže populaci lidí reálně ohrozit - protiváhu. RIP Planeta Země. / Alespoň jsem o filmu řekl 10 lidem. Hádejte kolik si ho pustilo? 0 8.5/10

• 25.3.2018  03:28
    Green Room (2015)

Milé překvapení v napěchovaném žánru. Klaustrofobie na druhou. Dostihly mě tíživé pocity postav. Jako bych tam byl. Kolísání mezi nadějí a beznadějí. Co si z toho odnést? Raději nevidět a raději nezažít. 7.5/10

• 25.3.2018  03:10
    Mexičan (2001)

Zlaté období roztomilého Brada Pitta. Brad = Top. Amen. O filmu se dá říct, že je dlouhý. Romantický není. Mezi hlavními herci není přitažlivost a to je škoda. Postery jsou zavádějící. James Gandolfini svým výkonem zaujal. Julia = nuda. Celkem = nuda, ale je to optimistický a světlý film, což se počítá. 4.5/10

• 25.3.2018  01:50
    Brimstone (2016)

Brimstone odráží to co chceme (chcete). Bohužel. Brutalita v takové míře, aby se o ni dalo bavit. Vizuální efekty tak nákladné, aby stály za zmínku. (ne zde) atd. Jak jinak na sebe upozornit v té záplavě *****. (Takto se chovají nejen filmotvůrci, ale i lidé dnešní doby.) Zpátky k filmu. Dějí se zde nechutné "věci" a nedávají příliš (už vůbec žádný) smysl. Líbila se mi psychologie zvrhlého (normálního) reverenda (dosaďte libovolného vyznavače náboženství), který vyzařoval vnitřní vyrovnanost ač páchal nechutnosti nejvyššího kalibru. Aneb jak to s tím náboženstvím vlastně je... Problém je že se Brimstone tváří jako film roku a přitom je to převlečená béčková řežba (aspoň že ne střílečka, ufff) se solidními herci. Guy Pearce hrál skvěle a táhnul. Dakota je pro mě jednorozměrná průměrná herečka. Kit Harington taktéž, 1x role / život. 5.5/10