Coherence (2013)

Wow. To je nízkorozpočtový majsterštyk !!! Skvělý námět podpořil mix neokoukaných herců. Postavy si udělaly domácí úkol a o tématice něco věděly, fair play. Atmosféra top! Docházelo k postupné gradaci. Stopáž byla krátká, závěr otevřený. Někdy se dá i z ničeho vykouzlit něco. Poslední dobou to nebývá zvykem. Spíše naopak. Mnoho prostředků teče do kanálu. Není to poprvé, kdy americká velkovýroba dostala na holou. Ale jasně, každý má jiný vkus, svoji oddělenou realitu. >> 9/10

Dredd (2012)

Dredd si zaslouží pochvalu za svoji originalitu a styl. Takový devadesátkový styl. Pro mě osobně vždy příjemná záležitost. Jako většinu, na film mě navedlo obsazení Lenou Headey. Jenže trochu zklamání. Jizva, zuby, vzhled feťačky. Mno. V roce 2012 film prostě vyplňuje něco co tady není, i přesto, že se nejedná o kdoví jak skvělý film. Chyběl buď hlubší příběh nebo nějaký překvapivý twist. Někomu možná ne. 5/10

Akta X - Série 8 (2000) (série)

Dva noví herci do seriálu perfektně zapadli, přineslo to žádané oživení stereotypu. Prvních cca deset epizod s agentem Johnem Doggetem ukázalo, že se to dá dělat i jinak. Och ano, taky má pořádnou dávku charismatu, to by v X-Files asi jinak nešlo. Na druhou stranu zmizení Muldera a Scully matka mi přišlo jako trapná scénaristická vsuvka. Ostatně v průběhu celého seriálu se ukazuje, že tvůrci příliš nedají na dokonalost, rezignovali, objevují se chybky, ale koho to zajímá? Masa diváků nemá paměť jako slon ani touhou po dokonalosti, hýbe se, sleduje, a to je to hlavní, že? Zhruba od poloviny se začne objevovat Mulder a ty díly mi vůbec nesedly. Hlavně ta kulhající logika ! Později se střídají už všichni čtyři agenti v plné síle. Avšak náměty a scénáře jsou bohužel ještě o kus pod průměrem. Zase plno obyč hmyzáků, Dana tlačí dítě a recyklace nesmrtelných postav, Alex Krycek. Nejméně prostoru dostala Monica Reyes, krásná a zajímavá postava. Ještě si rýpnu do zvuku, protože v tomto směru se seriál vůbec neposunul, otravné a opakující se znělky a pazvuky. 6.5/10

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Jak může stejný tým lidí vyplodit - tohle? Transformers (2007) nebyl bůhvíjak dokonalý počin, ale tohle je katastrofa. Obsazení hlavní role M.W. je podle mě velký přešlap, protože série míří / mířila hlavně na dorost, 10 - 20. Pro starší publikum to moc není a tak tam určité aspekty nemusely být. (De facto to pochopili a navázali Bumblebee.) Navíc mu ten film ani nesedne. Alespoň tam byla ta malá holka, ale ke konci už nedostala skoro žádný prostor. Scénář byl od začátku šílený. Zhruba do poloviny jsem si myslel, že to jsou schopni zvládnout, ale pak přišla solidní křeč. Jako by na dotočení filmu už nebyl čas. Bum bum, pár laciných triků, Optimus Nemesis, bléé. Kýč. / Jak jsem zmínil začátek nebyl úplně k zahození, fajn herečky. Laura Haddock. Cogman. 1.5/10

Arctic: Ledové peklo (2018)

Super nuda. Film není ničím, ale opravdu ničím zajímavý! Scénář by zvládl načmárat kde kdo za pár minut, s diaogy si není třeba lámat hlavu, efekty mno hmm vrtukník, herec stačí jeden, a natočit se to dá při troše štěstí za dva dny... náklady / zisk = ou jee / Ale krom čistě ekonomických důvodů, prooč? Proboha proč točit takové filmy? Ani zážitek, ani poučení, ani jiný smysl nevidím. / Řadím do kategorie C = zbytečné a urážlivé filmy. 1/10

Spider-Man: Homecoming (2017)

Ne, ano, ne, ano. Asi jsem čekal o dost větší průšvih, ale "nový" Spider Man je vpohodě. Excelentní herecké výkony, Tom Holland je přesně ideální. M. Keaton se našel a k tomu ještě přimíchaný R. Downey. Scénář byl ok, pár vtipných i akčních momentek. Naštěstí to nepůsobilo úplně jako klasická marvelovka. Slabé chvíle jsem měl v temných akčních pasážích, úplně o ničem. 6.5/10

Akta X - Série 7 (1999) (série)

Velký fanoušek, nebo velký trpitel? 22 x 45 minut šedivého průmeru a přežvýkaných námětů a scénářů. S07E08 Docela poutavá kriminálka. To prostě chcete objasnit. SO07E13 Cool, ale agenti a seriál si ze sebe utahuje až příliš často. SO07E15 Gillian má šaty. S07E17 Krásné dospění od výčitek k harmonii. V X-Files je prostor pro všechno, tak proč ne. SO07E21 Jako vážně? To už je moc. SO07E22 Klasika, návrat k mythologii, záchrana sledovanosti. 5.5/10

Parazit (2019)

Dlouho jsem čekal na do detailu vyšperkovanou komedii, která člověka celkově "pozvedne". Konečně ! Parazita určitě škatulkuju do "zlaté" kolekce asijských filmů, na které se zaměřuju delší dobu. Tentokrát to však není nalezení utajeného pokladu. Jedná se o celosvětově profláknutou záležitost. Trochu prvoplánovité se mi zdá. Rozpačitý jsem taky z docela zvláštního závěru, který se naladil na protichůdnou vlnu. Myslím, že to chápu, chceme se buď jen bavit, anebo jen trpět. Koktejl je nic moc. 9/10

Nic nás nerozdělí (2012)

Drama jako vyšité. Chlubí se solidním hereckým obsazením, viz. budoucí Spider Man, reálnými záběry a opravdu silnými emočními vazbami - matka, otec, syn. Bohudík má ta noční můra překvapivě dobrý konec a můžeme si zhluboka oddechnout, ufff. Poučení asi žádné, to je škoda. Podtrženo sečteno dobrý film, ale ne skvělý, jelikož jsem ho viděl před dvěma lety a máloco si už pamatuju. 5.5/10

Bez jištění na El Capitan (2018)

Tohle je šílené a lidi se kterými to ani nehlo, a že jich znám více, jsou ještě šílenější !!! Jestli existuje nějaká pomyslná laťka, nějaká hladina od které začne stříkat adrenalin, tak tento počin tu laťku posunul o kilometr nahoru. Na tento dokument si často vzpomenu. Hlavně v podobně "úzkých" situacích, kde prostě a jednoduše nemůžete udělat chybu. Je to inspirace. Snad v tom lepším. V tom horším případě se nadchne pár mladých lidí a stane se jim to co se Alexovi naštěstí nestalo. Takže abych to shrnul, příběh je super, dokument je dobře sestříhán, je obohacen o zajímavé osobní linky, ale většina wow je v tichu, v přítmí, na skále. 9/10 . . . . . meta: . . . 700 . . . komentářů . . . . . >0___0<