Tomb Raider (2018)

Nemůžu si pomoct, ale těžce se mi vytlačuje z hlavy prsatá Angelina Jolie... Alicia má také své přednosti o tom žádná, ale je příliš profesionální. Chyběla mi nefalšovaná vtipnost a ženskost. První polovina filmu, budiž. Proč jsem však čekal něco víc než stupidní béčko v hezkém kabátku? Zase nějaká oživlá ***** jako v poslední Mumii, to je už demence. I přes pár zvládnutých věcí jsem z filmu znechucen. Slaboučký scénář. Nulový obsah. Nulový závěr. 4/10

Spojenci (2016)

Perfektní film ze staré školy s vybroušenými dějovými detaily. Mnoho scén které utkví v paměti. Na tak ponurou dobu dobrý. Podařilo se oživit, vnést barvy, zvýšit kontrast a zároveň nebýt kýč. Film je konzistentní a udržuje dobré tempo. Bohužel však ničím super nevybočuje, nic co by se nedalo vypustit z hlavy. Podobně bych se vyjádřil k hercům. Tak či tak, za Brada dávám ještě víc. 8.5/10

Rakka (2017)

Dle typu mimozemšťanů vyplouvá na povrch podobnost s District 9. Neill stále těží z této základní a nutno podotknout povedené kostry. Zcela jistě to mohl být dlouhý koukatelný film. Snad si šetří energii na další projekty. 8.5/10

Základna (2017)

Zatím nejlepší ze série Blomkampových pokusů. Děsivé. Mysteriózní. Dokonalý základ pro výživný film. Otázkou je jestli by dalších dvacet minut vylepšilo hodnocení nebo by mu uškodilo. 8.5/10

Zygota (2017)

Na nový krátkometrážní žánr nejsem úplně vyškolen. Očividně chybí úvod i závěr. -_- Ale proč ne. Je fakt, že jsem se dostal rychle pod tlak. Taková kombinace Saw a The Thing. Dakota je kopie Amandy Seyfried. :) 6.5/10

Pobřežní hlídka (2017)

Tušil jsem, že film bude pozitivní a bude lék na sérii depresivních thrillerů, hororů a všemožných přepálených rádoby dramat. Zároveň jsem tušil, že to bude takové stupidnější béčko. Obojí jsem tušil správně, ale někdy se i něco takového může povést. Je to super komedie. Dobře sestříhaná, rozumějme optimálně krátká. Ne nějak přehnaně vtipná, ale dnes je i normální vtipnost doslova zázrak. Především je vidět důkladnost. Mnoho scén je naprosto perfektních a ikonických. A to jsem se pořád nedostal k hercům. Ač hodně sympatičtí, jde z nich vidět umělost. Umělé rozkapané oči. Vybělené zuby. Napíchané a natřené svaly jako na kult. soutěž. Takové figurky odstřižené od reality. Až to nebylo cool. (Pamela approves) Sám nevím co určuje "hodnoty" "dnešní" "společnosti". Co tlačí tvůrce tímto směrem. Ke stále větší extrémnosti. Tipnu si, že kdyby se do toho nepustil tento tým, tak to udělá někdo jiný. Za deset let budou mít prsa jako balóny, penisy až k zemi, budou zvedat auta jednou rukou... 8.5/10

Valkýra (2008)

Tom Cruise mi jako nacista vůbec neseděl! Zato Thomas Kretschmann byl absolutně dokonalý. V čem to asi bude heh. Všechno ostatní byla dobře odvedená práce. Chybí mi něco nezapomenutelného. 5/10

Zatímco spíš (2011)

Super scénář, neokoukaní herci, precizní zpracování. Žít, nebo skočit, toť otázka. Tento maník si vymyslel docela svérázné zpestření pracovní doby. Mohlo to být jen o chloupek zamotanější. Dnes jsou diváci chytřejší a předvídavější. 7/10

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Ouch. Tohle nám nemá pořádně co nabídnout. Velkého digitálního žraloka jsme už všichni viděli. Pro mě bylo jediné uspokojení vidět dvě cool australské a jednu super cool čínskou herečku. Pouze a jen trochu toho vizuálu spolu s totálně vypatlanými dialogy a pokusy o scénář. Hlavně že je herecká sebranka zas mezinárodní. (Nutno dodat, že námět si volal po nějaké takové sračce.) 2.5/10

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Moc jsem nepobíral anglický humor a některé narážky, ale to je snad jediné co mohu vytknout. Film má dostatečnou porci originality a stylovosti, aby překvapivě zazářil v tradičně béčkových vodách. Takový celkem obyčejný námět. Opravdu smekám. Mile rád se někdy podívám znovu. 7.5/10 >>>600-stý komentář<<<