Agatha Christie's Poirot - Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (1993) (epizoda)

V rámci běžné detektivky velice dobré, v případě Poirota poněkud slabší. Ale to jsou všechny díly kdy se řeší nějaká ta loupež a není tam žádná vražda. Jinak poměrně dobré, kdo je oním zločincem bylo jasné od začátku, ale až nakonci jsme se dozvěděli kdo to byl doopravdy. 77 %

Agatha Christie's Poirot - Krádež královského rubínu (1991) (epizoda)

Trochu slabší než bývá obvyklé, kde nejsou vraždy je to tak skoro vždy. Tady navíc egyptský princ vyloženě otravoval a Poirot se vlastně ani moc nesnažil a zápletka byla velmi banální. Dalo by se říct, že dělali z komára velblouda. 65 %

Agatha Christie's Poirot - Křížový král (1989) (epizoda)

Opět jeden spíš slabší díl. Poirot položí tři čtyři otázky a už má vyřešeno zatímco Hastings jako vždy tápe v temnotách a pronáší své teorie. V tomhle díle nebylo moc co k vidění. 65 %

Agatha Christie's Poirot - Milionová loupež (1991) (epizoda)

Kvalitní Poirot, nezklamal a tentokrát mu těch 51 minut bohatě stačilo na vykreslení celé zápletky. Pobavil Hastings, který jako vždy neměl ani páru o tom o co vlastně jde :) 78 %

Agatha Christie's Poirot - Nástrahy zubařského křesla (1992) (epizoda)

Dost komplikovaná zápletka, místy možná až pžekombinovaná, nicméně Poirot si s tím jako vždy dokázal poradit. Diváka nechá v nevědomosti až do samého konce a tentokrát se to podařilo dokonale. 82 %

Agatha Christie's Poirot - Němý svědek (1996) (epizoda)

Velmi dobrý příběh, rafinovaný vrah, trocha duchařiny, falešné stopy a pejsek jako Poirotův pomocník při vyšetřování. Co by člověk mohl chtít víc. 90 %

Agatha Christie's Poirot - Opona - Poirotův poslední případ (2013) (epizoda)

Poslední případ Hercula Poirota a já se nemůžu zbavit dojmu, že tohle bylo opravdu zlé finále. Né tedy, že by snad bylo vyloženě špatné, ale od té závěrečné tečky jsem čekal cosi víc. Jak se říká, to nejlepší nakonec, tak tentokráte to tak nebylo. Jinak herecké výkony naprosto v pořádku, Hastings byl opět trochu mimo, jako vždy, kamera výborná, prostě vše bylo OK, ale dívat se na Poirota jak sedí ve svém křesílku a prakticky se nic moc neděje, nevím no. Ihned po shlédnutí bych asi hodnotil trochu výš, nicméně po promyšlení ani nemohu. Kdyby to nebyl díl ve kterém Poirot zemře a navíc spáchá vraždu, asi bych ho považoval za jeden z nejslabších. Taková karikatura sama sebe ... a přitom atmosféra jako hrom. Škoda, za mě zklamání nejen kvůli Poirotovo konci, ale i za celý průběh. 65 %

Agatha Christie's Poirot - Outsider (1993) (epizoda)

Tentokrát jsem neměl až do konce páru o tom kdo je vrah. Což zachraňuje hodnocení, protože se mi tentokrát příběh zdál trochu slabší. 77 %

Agatha Christie's Poirot - Pět malých prasátek (2003) (epizoda)

Jeden z nejlepších Poirotů. V tomhle případě nebyl ani tak kladen důraz na krimi stránku věci, jednalo se o 14 let starou vraždu a Poirot jen vyslýchal tehdejší účastníky. Větší důraz byl kladen na dramatickou stránku a příběh působil dost ponuře. Mělo to takovou smutnou a tesklivou atmosféru k čemuž vydatně pomáhala skvělá hudba. I když to možná není úplně klasická Poirotovka, tak je to velmi dobré a na rozdíl od mnoha jiných dílů tenhle není ničím odlehčen. 97 %

Agatha Christie's Poirot - Podivná loupež (1989) (epizoda)

Jak už jsem psal v jiných případech, bez vraždy pro prostě není ono. Tentokrát se jednalo o nicneříkající případ "ve jménu státu" , ve kterém se dlouho nevědělo o co že jde. Poirot samosebou rozlouskl tuhle hádanku poměrně rychle, ale tentokrát mě asi nejvíc pobavil Hastings jak si užíval automobilovou honičku. 69 %