Ať vejde ten pravý (2008)

Podle recenzí by tenhle film měl být bomba, hodně netradiční a hodně originální. Pravda to sice je, i když originální moc není. Film se mi líbil, ale dá se říct, že jeho o dva roky mladší remake se mi líbil trochu víc. Možná je to tím, že Let Me In jsem viděl dřív (5.3.11), nebo spíš tím, že měl lepší atmosféru. Možná bych hodnotil lépe, kdybych remake neviděl dřív než originál. Ať tak či onak, rozhodně se jedná o dobrý film, který spíš než horor je psychologické drama což, ale není na škodu. 83 %

The Last Winter (2006)

Velmi zajímavý námět, dobré zpracování, skvěle ponurá hudba, tísnivá tajemná atmosféra, dobré herecké výkony ... Vlastně filmu není moc co vytknout, snad jen ke konci ty gigantičtí masožraví losi nebo co to bylo, bylo trošku divné, nějak to moc nekorespondovalo s tím co jsem viděl po většinu filmu, ale dalo se to, rozhodně lepší než kdyby vylezla nějaká příšera. 85 %

Děvínský masakr (2011)

Já nevím, ale mě se tenhle film docela líbil. Je to zdařilý dokument o události, která otřásla celým Slovenskem a vlastně i celým světem. Myslím, že jak hrané pasáže, tak výpovědi svědků a příbuzných byli v pořádku. Nějak nechápu tohle mizerné hodnocení. 80 %

Had a duha: Smrtící voodoo (1988)

Kolem tohohle filmu jsem dlouho chodil a nemohl ho vsunout do přehrávače, důvod byl prostý, tyhle voodoo filmy já moc nemusím. Z nudy jsem si ho, ale tentokrát přehrál a světe div se, tenhle film je oproti jiným voodoo filmům naprosto jiný. Skvělý, atmosférický zážitek se spoustou mystiky a tajemna. Perfektní. 83 %

Najal jsem si vraha (1990)

Dost zajímavý film k zamyšlení, na jednu stranu temný, na druhou humorný. Je to film o tom, že každý problém má řešení, i když někdy poněkud svérázné. 84 %

Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000)

To se nedá popsat, to se musí vidět ! Maximální ujetost a úchylárna, ale maximálně zábavná. Snad jen je to místy trochu přeplácané, ale funguje to. Jízda od začátku až do konce. 77 %

Hamiltonovi (2006)

Čekal jsem klasickou vyvražďovačku s rodinkou buranů co zabíjí z toho či onoho důvodu a on se z toho nakonec vyklubal zajímavý dramatický horor o rodince upírů. Musím říct, že film je celkem originální a líbila se mi i hudba. 74 %

Gremlini (1984)

Zábavná komedie s pěknýma potvůrkama, zasazená do období Vánoc. Vše je dobře zvoleno, dokud máme Mogwaye je roztomilý a Gremlini jsou zase roztomile zlý. Je to příjemná fantasy komedie, jen jsem nepochopil označení horor. 75 %

Krotitelé duchů II (1989)

Jedno z mála pokračování, které netrpí syndromem "dvojek" . V jistých ohledech je možná slabší, v jistých, ale naopak snad i silnější, rozhodně nedělá ostudu svému předchůdci a já se královsky bavil u obou. 82 %

Krotitelé duchů (1984)

Dnes už kultovní fantasy komedie, která dokáže skvěle pobavit i 27 let po svém vzniku. Animace duchů resp. monster je naprosto úžasná a vůbec nestárne. 85 %

Ovládací panel
3 body