Vzkříšení démona (2015)

Film je tak trochu zkříženinou Hřbitova domácích zvířátek s Hráči se smrtí. Bohužel výsledek nedosahuje kvality ani jednoho z nich. První půlka filmu byla vcelku OK, zajímavé experimenty, oživení pesana, podivné pesanovo chování ... jenže pak se na scéně objevili muži v černém a další vývoj se už ukázal jako velice, ale velice předvídatelný. Každopádně maximálně prvních 5 minut po vzkříšení Zoe se ještě dalo, jenže pak film nabral obrátky, bohužel špatným směrem. Objektivně je to na dvě hvězdy, subjektivně jednu přidám, za pár slušných lekaček. 50 %

Backcountry (2014)

Bylo nebylo ... hustej týpek jak ranní průjem vytáhne svou milou na dobrodružnou cestu k jezeru, kde jí chce požádat o ruku. No trochu přepálí svoje schopnosti a trošku se ztratí. Navíc v lese se potuluje takovej přerostlej Haribo no a tím se to celý posere ... No nevím, filmy s dodatkem " Podle skutečných událostí " většinou diváky přilákají, ale tohle asi nebylo úplně nejšťastnější. Hodinu se dívat na to jak se dvojice prochází lesem, pak je tam pár zlomených větví, jedna scéna kde Haribo obchází stan no a nakonec útok, který trvá minutu. A dalších půl hodinky slečna zdrhá. Víc než jí naložil Haribo, si slečna naložila sama během útěku. No a to je asi tak všechno. Díval jsem se na to v práci s kolegou, tak se to dalo, ale dívat se sám tak usnu. 40 %

Zátah 2 (2014)

Asie v nejčistší formě. Kde jednička končí, dvojka začíná, a to doslova. Přibyla ač je to k nevíře brutalita i krev a taky počet postav. Rozdíl je jen v tom, že v jedničce byl Rama jen jedním z několika dalších, tak teď je jediným spravedlivým a správným hrdinou s ještě víc (opravdu je to možné?)nadlidskými schopnostmi, že by i Superman záviděl. A pak to, že v jedničce byl jen jeden kvalitní záporák (Mad Dog), kdežto ve dvojce je tu kromě Mistra s karambitem i jednooká kladivářka a svérázný hráč baseballu. Ve filmu mě jinak zaujaly jen tři věci. Brutalita scény "kladivářka v metru", smrt kladivářky jakožto asi první zahynuvší žena a finální karambitový souboj na který si oba hrdinové vybrali velký počet životů. Tolik krve,síly a životů to není ani v PC hrách. No konec si nechává vrátka pro případný třetí díl, tak uvidíme zda se z toho ještě pokusí něco vymačkat, ale jestli jo, tak si Rama bude muset předplatit alespoň další stovku životů. 84 %

Louis Cyr (2013)

Životopisné drama, které se reality zas až tolik nedrží. Což ovšem na škodu není. Podstatné je že se drží celkem věrně Cyrových výkonů, které lze dnes samozřejmě zpochybnit, nicméně dobová fakta hovoří jasně (plus mínus). Povedené drama o jednom z nejsilnějších lidí, který kdy žil, jsem shltnul na jeden nádech. Jedinou podstatnou historickou chybou je vykreslení postavy Horace Barré, který byl dost degradovaný ve filmu, ačkoliv historická fakta tvrdí, že byl pakticky stejně silný a v několika ohledech evidentně silnější o čemž svědčí fakt, že některé Cyrovi rekordy překonal právě on. 85 %

Slečna Marplová - Greenshawova Kratochvíle (2013) (epizoda)

Další kousek z nové série Slečny Marplové byl pravděpodobně o dost lepší než ten šílenej Karibik. Prostředí typycké pro Marplovou, ovšem rychlost akce byla přesně opačná. Rozhodně ta část s tou "noční akcí" mi opět připomíná poslední díly Poirota. Nové série je jaksi " NeMarplovská". Alespoň podle mě. Jak říká moje matka - Marplová je příjemný film na usínání. Tím nemyslí, že je tu nudný blivajz, ale že se jedná o film s poklidným tempem při kterém usnout lze. V tomhle případě to bohužel neplatí. Bohužel. 68 %

Slečna Marplová - Karibské tajemství (2013) (epizoda)

Já nevím no. Na nové díly Slečny Marplové jsem se dost těšil i když mi Julia McKenzie moc k srdci nepřirostla, ale když už hold nejsou nové kousky s H. Poirotem, tak alespoň tohle. No upřímně ze začátku jsem byl jako ve snu, hrůza a děs. V polovině se to dramaticky zlepšuje a konec je vyložená chuťovka. Co mě ovšem zarazilo nejvíc, byla celkem solidní podobnost právě s Poirotem. Nevím jestli za to mohla i ta exotická destinace, ale skoro celé pátrání slečny Marplové mi až nápadně připomínalo styl slavného detektiva. Buď jak buď film to rozhodně není špatný a zvlášť konec se povedl, ale mě prostě Slečna Marplová a Karibik dohromady moc nejdou. 65 %

Zátah: Vykoupení (2011)

Asijská mlátička v celé své kráse :) Ono se od nich moc jiného čekat nedá. Příběh byl dost o ničem a ani na konci jsme se vlastně nedozvěděli jak to celý bylo. Nicméně film byl v podstatě jen o různých soubojích a akční stránka filmu nebyla o nic ochuzena. Co na tom, že by aktéři museli být supermani, protože takový výprask by málokdo přežil. Jako je fakt, že film přežil jen málokdo a to na obou stranách. 76 %

Americký sniper (2014)

U tohohle filmu si nejsem 100% jistý jak hodnotit. Ne, že by něco nebylo dobře, to ne, hluchá místa, nedostatky v charakterech nebo špatné bojové scény, nic z toho se nedostavilo. Na jednu stranu mám sto chutí dát plný počet a na druhou stranu tak max dvě hvězdy. Možná za to můžou větší očekávání, kdo ví, každopádně film je to dobrý, se slušnými hereckými výkony, přesto se nemůžu zbavit toho rozporuplného pocitu. 78 %

V Bruggách (2008)

Stylová krimi komedie s dramatickými prvky, kterých naštěstí bylo podstatně méně, než těch komediálních. Příjemná oddychovka, plná suchého anglického humoru. To já můžu. 80 %

REC 4: Apokalypsa (2014)

Podle hodnocení jsem čekal, že to bude opět jen sračka v duchu přiblblý trojky. A hle, nestalo se tak, v podstatě se dá říct, že čtyřka, trojku prakticky ignoruje a navrací se "ke kořenům" , tj. stísněné prostory, tma, mrazivá atmosféra. Série REC má své kouzlo a nutno říct, že čtyřka napravuje reputaci po tom svatebním kiksu. Moc pěkné. 75 %