Grave Encounters (2011)

No nevím teda. Duchařina sice šlape do pedálů hned od prvních minut, sem tam se zjeví i nějaký ten duch, sem tam filmaři najdou něco nezajímavé (otevřené okno...) a sem tam i zajímavé (jazyk...), atmosféra se snaží být dusivá a panická a navíc se vše utápí buď v černočerné tmě a nebo nočním režimu videokamer. Plus mínus to jsou všechno věci co by správný horor mohl mít, na druhou stranu, temných sanatorií už tu byli tuny, a duchařin na podobné téma taky, rádoby dokumentární amatérská kamera už taky není moc cool a vyjma několika málo filmů (Záhada Blair Witch, Cloverfield, REC ...) moc nefunguje. Navíc přece jen koukat se hodinu a půl do tmy ze které sem tam vyskočí strašidlo, není to pravé ořechové, protože to po čase začne být fádní a nudné. Ke konci už ve mě vyvolával větší děs i vlk z Červené karkulky než tyhle noční sekvence. No nic, jedná se o průměrný až podprůměrný duchařský pokus, který těží z dobrých lokací, ale propadá nudou ... 43 %

Panika na Rock Island (2011) (TV film)

No nemyslím, že by to byl zas až takový průser. Nicméně se jedná o příběh 100 x omletý a zase zrecyklovaný. Já vím, že v daném žánru takřka není možné přijít s nějakou zásadní inovací, ale filmaři se snažili, o to nic, ale ani super vir z laboratoří AVP ( alien vs predátor ??? ), ani armáda a ani průměrně přiblblé charaktery, nepomohli k vyššímu hodnocení. 35 %

The Dead (2010)

Na první pohled celkem nenápadný zombie horor, opak je však pravdou. Paradoxně to není až takový nesmysl, to že se zombie nákaza projeví někde uprostřed Afriky, než to že se objeví uprostřed New Yorku. Děj filmu plyne velice pomalu, skoro by se dalo říct nudně, ale i tady se na to dá dívat z hlediska všudypřítomného strachu. Velmi překvapil i konec, jako že vojáček sice dojde do cíle, ale nakonec stejně zjistí, že je ztracené úplně vše. Milovníci akční řežby ala Resident Evil film jistě odsoudí, pro milovníky atmosférických a ponurých filmů to bude to pravé ořechové. Já jsem váhal mezi 3 nebo 4 hvězdami, přece jen děj plyne místy opravdu příliš pomalu, zvlášť ke konci, po smrti černého hrdiny, nicméně je to jeden z nejoriginálnějších zombie hororů poslední doby a tak jsem se přiklonil k lepšímu hodnocení. 75 %

Noc žraloka 3D (2011) odpad!

WTF ??? Co to bylo ??? V jezeře jsou žraloci (!!!) ... Nic ? Tak znova - v sladkovodním jezeře jsou žraloci, kterým sladká voda nesvědčí (!!!)... Už si rozumíme ? Ale jdeme dál - jak se tam dostali ? Snadno - partička místních buranů je tam dala - i ty 5 metrový kousky (!!!) - no problemo ... Ufff ... A co, že to tam dali ? Asi všechny žraloky co našli ... Potřebuje tohle další komentář ??? Příběh je absolutně o ničem, stejně jako digitální efekty, žraloci se chovají nelogicky a herci jim zdatně sekundují. Navíc film obsahuje řadu neprosto nesmyslných hovadin jako, že Žraloček Brazilský, který žije jen v hlubinách a je rád, že dokáže zblajznout nějakýho kalamára, se ve filmu potuluje v mělké vodě a proto je burani hodí do kádě ve které vraždí lidi (vraždí ty žraločci, kteří se chovají jako piraně) ... nebo třeba scéna ve které černoch (s ukousnutou rukou) zapálí oheň, sebere oštěp (!!!) a jde zabít žraloka, což se mu nakonec povede a v houbce cca 1 metru (!!!) zabije kladivouna (!!!). A takových výkvětů je tam víc. Shrnuto, je to naprosto neskutečná hovadina, pro kterou se může nadchnout jen absolutní neznalec žraloků, milující 3D . Jinak je to absolutní shit a jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl ! 0%

Monstra oceánů 3D - Pravěké dobrodružství (2007)

Bohužel docela zklamání, čekal jsem solidní dokument a místo toho se mi dostal jen příběh rodinky Dolichorhynchopsů. Ano samozřejmně, že jistou dokumentární hodnotu to mělo, ale jen okrajovou, protože jsem se ani nedozvěděl moc o tom jak Dolichorhynchopsové žili a o okolním světě jsem se dozvěděl, že tam byli další tři čtyři predátoři, nějací žraloci a to je asi tak všechno. Ale je fakt, že do 40 minutové stopáže se toho moc nevejde. Jinak vizuální zpracování je OK, ale radši bych si odpustil 3D, kdyby byl dokument delší a byl prostě víc dokumentárnější. 45 %

Transport (1996) odpad!

No jo co se dá dělat, ač nerad musím dát Odpad! Důvody jsou velice jednoduché. V jedničce to celé ještě šlo, dinosauři pobíhali někde po buši, hezky v temné noci, občas se vynořili a někoho sežrali, plus tam samozřejmě byli i jiné věci. No v posledním díle trilogie to, ale skřípe už přespříliš. Pár carnosaurů se drží jen ve tmě a nebo v neostrých záběrech, jinak se radši neukazujou. Pronásleduje je parta policajtů, posléze vojáků a k nim se ještě přidávají mariňáci. A ti všichni se producírují jen po skladištích a nebo po lodi, ve které to vypadá stejně jako ve skladišti. Navíc scénář je plný logických kiksů a to nemluvím o digitálních efektech. Když přidám hlášky jako " Stůj, ruce vzhůru" - vyslané směrem k dinosaurům, nebo to, že dinosauři umí vypínat světlo, vyrážejí dveře ramenem a nebo fakt, že jsou nesmrtelní, není jiná volba než dát Odpad! Ještě mi nešlo do hlavy, jak se 9 metrový (!!!) Tyranosaurus, dostal do útrob lodi kde jsou sotva dvoumetrové dveře ... hm asi se naučil používat nákladní výtah. No nic. 5 %

Kožená tvář (1990)

Poměrně dobrá podívaná s dobrou atmosférou, dobře zvoleným prostředím i osazením, a mrazivou atmosféru občas prořízne dobře mířený černý vtípek. Nejedná se o nijak extra velká jatka, ale přesto jsem byl spokojen. 72%

Temné zpovědi (2000) odpad!

Katastrofální blbost o ničem ! Napůl špatné soft porno, napůl špatný thriller, prostě nic. Odpad! 0%

Scary Movie 4 (2006)

O dost temnější a řekl bych i vážnější než předcházející díly. Ale i tak jsem si užil spoustu srandy, která si stále drží svůj standard. 73 %

Barbaři (1987)

Dva naprosto dementní nabušenci jdou zachránit královnu a rubín ... film je plný logických chyb, špatných nepřátel a ještě horších efektů, ale celé je to podané velice vtipně a tak se dá říct, že se mi film docela líbil a celkem jsem se i zasmál. 55 %

Ovládací panel
3 body