Život (2017)

Ano cosi mezi Vetřelcem a Gravitací. Pár zajímavých momentů se najde a závěr, byť malinko (spíš hodně) předvídatelný, tak byl celkem cool. Určitě slušně zpracovaná žánrová jednohubka. Pro mě osobně lepší sci-fi než nový Vetřelec. Snad jen monstrum za moc nestálo, respektive bylo celkem roztomilé spíš než děsivé a ke konci když byla na lodi fakt zima, tak mě při zahřívání připomnělo spíš štěňátko než monstrum z Marsu. 65 %

Noc oživlých protinožců (2014)

Byly tam zajímavé momenty, nicméně celkově to žádná pecka nebyla. Ovšem pro milovníky žánru povinnost. 40 %

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Vždy jsem hledal takový film. Film co by mě zároveň bavil a zároveň mě bolelo se na něj dívat. Párkrát jsem myslel, že jsem uspěl, ale myslím, že teprve tohle naplní tuto definici bezezbytku. Ono totiž, akční scény byly fakt celkem dobrý a film měl pořád nějakou akci, takže jsem se vlastně nenudil, ale i přes to jsem několikrát kontroloval, zda už se konečně blížíme konci. Podle mě se z něčeho co se na začátku tvářilo jako postapokalyptický zombie horor, stala praštěná sci-fi pohádka. Jediný co by film opravdu zachránilo, kdyby Alice na konci natáhla bačkory. Ale přesně jak jsem tušil, toho jsme byly ušetřeni a proto možná nebudeme ušetřeni dalšího dílu. Jakože hrozná představa. Suma sumárum 45%

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Parádní horor, trošku předvídatelný, ale s obrovskou dávkou atmosféry. Konec to malinko zazdil, ale jinak to byla celkem jízda. Filmy na téma čarodějnice zrovna nemám rád, ale takovéhle zpracování mi vůbec nevadilo a rád se na film podívám znovu. 85 %

Phantasm V: Ravager (2016)

Nejzbytečnější díl série. Po ponuré jedničce, mysteriózní dvojce, akční trojce a tak trochu za všema pokulhávající čtyřce, přišla pětka už jako vyloženě vyvařený sáček čaje. Je tu opět spousta vyprávění a pohledů zpět či vpřed, ale to je asi tak všechno. Dlouhán už dávno není co býval, Reggie taktéž a vlastně vůbec nic není jak by být mělo. Všichni byly starý, vyčpělý, film byl bez nápadu a bez atmosféry. Na film jsem se celkem těšil, ale bohužel to bylo zklamání. Za mě nedůstojné zakončení série a bohužel i triky stály za prd. Nu což, první a druhý díl zůstanou navždy nepřekonané. 40%

Phantasm IV: Oblivion (1998)

Pokud se čtyřka zamýšlela už na začátku, smysl by to mělo. Co se vyprávění týče a tak. Pokud ne, je to divný. Film si z prvních dvou dílů zachoval jen něco atmosféry, zato přibyla spousta divných a nelogických věcí. Phantasm mám rád, tedy první dva díly, trojka byla trošku mimo, takže nemám až tak kritický pohled, ale víceméně je to díl zbytečný. Už se moc vařilo z vody. Každopádně něco málo bylo fajn, nějaký lekačky tam taky byly, holt narozdíl od prvních dílů, tady už byla dějová linka celkem předvídatelná. Co se mi vyloženě nelíbilo bylo to vysvětlování. To si myslím, že do série nepatří. Nebyla to ostuda, ale podruhý bych to vidět nechtěl. 60 %

Vetřelec: Covenant (2017)

Co na to říct ? Po shlédnutí filmu jsem si pročítal komentáře které oscilují mezí Odpadem! a 5 hvězdami. S odpadem bych se asi ztotožnil lépe. Pro mě zklamání roku, nejhorší film s názvem Vetřelec a vlastně nejhorší vůbec. I Prométheus se mi zdá spíš. Problém asi je, že to má v názvu ono kultovní "Alien" . OK, tak já to budu brát jako standardní sci-fi. Jenže ono ejhle, i tak je to slabota. Vlastně bych řekl, že když vezmu to nejhorší z Prométhea + nějaké slabší chvilky z klasické série a to postavím na kostru Vetřelce 1, dostanu tohle. Tohle byly dvě hodiny nudy, vetřelci byly jako špatný vtip a i když to fakt z tlačím jak chci, nějaké pozitivní hodnocení mi nevychází. Pokud se někomu líbilo OK, ale podle mě sračka na entou a nezachraňuje to vlastně nic. Navíc ani herci nic moc, člověk si k nim nemohl vytvořit jakoukoliv vazbu a to, že kapali pěkně rychle bylo jen ku prospěchu věci. S přibývajícími mrtvolami se blížil konec. O tuposti charakterů se snad ani nemá smysl zmiňovat, to bylo klišé na klišé. Hezký pokus který podle mě skončil katastrofálním fiaskem. 25 %

Francesca (2015)

Skoro bych nevěřil, že rok výroby je 2015. Taková ta klasika co neomrzí. Hry s barvičkama a chladnýma zbraněma, to já můžu. Záplatka dobrá, jen možná byl film maličko méně krvavý než by mohl být, ale to už je jen detail. Atmosféricky to bylo správně. 73%

Pohádka pohádek (2015)

Ty kokos, to byla věc, nevím jestli to byla pohádka nebo to byl spíš horor, ale zajímavé to bylo. Takové pohádky bez "žili šťastně až do smrti" . zajímavé hororové příběhy. Musím říct, že mě film bavil a nenudil jsem se. Myslím, že se dám ještě repete, podle ě je potřeba některé věci vstřebat, třeba tu blechu :) 76%