Hitman: Agent 47 (2015)

Nemôžem si pomôcť, ale s mnohými komentármi tu nesúhlasím, pretože tragédiu som nečakal, s prvou časťou to neporovnával a nakoniec, keď to všetko zhrniem do jedného balíčka môžem povedať, že pre mňa to bol solidný akčný film.

Curve (2015)

Začiatok klasicky ako pri mnohých iných hororoch. Jasne idem inou cestou, stretnem náhodne okolo idúceho a ten buď bude zabíjať alebo mučiť. Áno presne to som čakal a film Curve ma prekvapil, pretože to nebola klasika o vraždení, ale bolo to príjemné prekvapenie v podaní survival.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Nebudem sám ak poviem, že to bol jeden z najlepších dielov Mission Impossible. Naozaj výborné s množstvom akcie, humoru a hlavne originálnej zápletky.

Marťan (2015)

Musím poďakovať Ridleymu za perfektný zážitok. Ďalšie vynikajúce sci-fi po ešte lepšom snímku Interstelar. Marťan je však sci-fi, ktoré Vás najmä pobaví pri rozprávaní zábavného pohľadu na prežitie a preto tu nejaké filozofovanie a uvažovanie o planétach, čiernych dierach a pod. nehľadajte. Myslím, že Matt Damon si Marťanom získa veľké sympatie divákov, za to čo tu predviedol. Mne osobne sa to páčilo po všetkých stránkach a preto to beriem ako čerešničku tohto roku.

Bez kalhot XXL (2015)

Najväčšie pozitívum tohto filmu a zároveň i najlepšou scénou bola jednoznačne čerpacia stanica. Je však ťažké hodnotiť film pozitívne, keď zábavné scény alebo resp. scény ktoré držia diváka pri filme som zrátal na jednej ruke. Veľmi slabé.

Pixely (2015)

Film pri ktorom si poviete, aká je to neskutočná kravina a zároveň si poviete, že tá kravina Vás baví. Bolo milé zaspomínať na hry ako bol pac man a podobne. Pixels si určite získa divákov

Ghoul (2015)

Nemôžem si pomôcť ale vždy ma bavili filmu typu Záhada Blair Witch. Tento snímok mi prišiel podobný a taktiež veľmi vydarený. Na to že to natáčali krajiny ako je Ukrajina a Česko, to je veľmi obstojné s vynikajúcou atmosférou a dobrým námetom.

Jurský svět (2015)

Nový Jurský park je exemplárom, ktorý má v sebe všetko pre každého jedného diváka. Vynikajúce prepracovanie deja, zakomponovanie všetkých predchodcov a taktiež spomínané chyby pána Hamonda. Jurský park Vám prinesie iba množstvo zábavy, akcie, efektov a v žiadnom prípade sa nebudete nudiť. Jurský park je presne ten film, na ktorý si sadnete do kina, pohodlne sa usadíte a o chvíľu zistite, že potrebuje ísť naozaj súrne na WC ale vďaka premakanosti tohto filmu ani nepôjdete, pretože sa budete báť, že Vám niečo ujde a o to by ste prísť nechceli. Jeden z najlepších blockbusterov, aké boli. U mňa je Jurský park v suverénnej top 10 filmov.

Padesát odstínů šedi (2015)

Zas až taká kravina to teda nebola a celkom som sa na tom aj bavil a to je aj ten dôvod prečo nechápem, čo proti tomuto snímku všetci majú, keď sú omnoho horšie filmy s lepším hodnotením. Nečakajte od toho erotiku, pretože tá je podložená romantikou. Najviac zaujímavá scéna s najväčšími emóciami bola na konci filmu to áno, ale i tak to malo čosi do seba. Nebudem sa tu rozpisovať a písať bestseller o tom aké to bolo a mohlo byť a preto si každý správe názor po zhliadnutí sami. Slušný priemer a celkom nečakane napísané, ale teším sa na pokračovanie.

Teorie všeho (2014)

Dosť ťažký film hlavne po psychickej stránke diváka a to najmä kvôli tomu, že divák sa polovicu filmu pozerá na utrpenie a chorobu p. Hawkinga jedného z najväčších géniov ľudstva. V určitých momentoch mi Hawkinga prišlo naozaj ľúto čo prežíva a mám pravdu povedať v určitých pasážach filmu som mal problém porozumieť aj jeho reči. Film ktorý ukazuje mnoho a záleží len na divákovi čomu bude najviac veriť a najviac ho zaujímať a to teória o rodine, láske, priateľstve, vede alebo to najhoršie o zákernej chorobe. Naozaj dosť silný emočný príbeh avšak určite nie na opätovné pozretie, raz mi to stačilo.