kingik

David Kraťásek

okres Šumperk
profík, recenzent

• 19.2.2009  17:56
    Kriminálka Miami (TV seriál) (2002)

Jako parodie výborný, ale jako vážně míněný kriminální seriál, je to k popukání. Nejlepší je, jak je to všechno na jedno brdo- na začátku je spáchán zločin, a hned na to už je v záběru detektiv David Caruso se svým smrtelně vážným výrazem, a já se můžu posrat smíchy. Prostě všude byl a všechno zná. No nedivím se, že už nedostává žádné role. A ještě že tam hraje Emily Procter, ta to jediná zvedne.

• 19.2.2009  15:44
    Truman Show (1998)

Buď jsem to nepochopil, anebo to bylo tak nekoukatelné. Osobně volím druhou možnost. Píčovina o ničem. 0%

• 19.2.2009  15:42
    Ulice (TV seriál) (2005)

Rozhodně je to tak špatné, jak uvádí zdejší hodnocení. Záhadou je, proč se seriál, co nestojí za nic, drží tak dlouho v popředí diváckého zájmu. Kvalitativně se to od roku 2005 posunulo z ultrasračky na supersračku. Řada herců odešla, množství nových a méně známých herců přibylo. V seriálu se řeší široké spektrum společenských témat, která jsou však mnohdy mimořádně zjednodušována a zkreslována. Kdyby se na těchto věcech více zapracovalo, byl by dojem mnohem příznivější. Také postrádám pevnější uchopení dějových linií, které jsou někdy zajímavé, ale jsou rozvedeny jen do nepřesvědčivého až idealistického vyznění. Jednotlivé postavy jsou v seriálu zahrány poměrně precizně afektovaně. Naprostá stupidita.

• 19.2.2009  10:15
    Anděl Exit (2000)

Odpad!!!!! Nemíním pozitivně hodnotit ječící smradlavé feťáky! Mám dost takovýho ksindlu. 0%

• 18.2.2009  15:06
    Shrek (2001)

Ach jo....bylo to tak hrozné, že jsem po půl hodině u toho začal uklízet, což jsem nikdy při sledování žádného filmu neudělal. Pár písniček nezachrání podivný slepenec, či přímo patvar. Opět jeden z filmů, který už nikdy nepotřebuji znova vidět.

• 18.2.2009  14:48
    Vlčí bouda (1986)

Co to bylo....horor nebo komedie nebo jen někdo není natolik soudný, aby uznal, že neumí režírovat. Pokud se směju na celé kolo u vážně míněných scén, tak pak určitě není něco v pořádku. Herci byli také krásně komičtí. Vlčí bouda má do hororu daleko, asi jako moje sousedka do Britney Spears. A ani jako komedie nestojí za nic. 0%

• 16.2.2009  21:39
    Hemoglobin (1997)

Když se někde v nějakém filmu objeví Rutger Hauer můžete si být jisti, že se dívate na špatný film. Situaci nijak nevylepšuje ani nadějný Roy Dupuis. Zkrátka je to špatný horor jehož sledování je jen totální ztráta času. 0%

• 16.2.2009  17:36

Kdo se vydržel na tuhle slátaninu dívat, dokonce ji vysoko hodnotit, tak toho obdivuji. Nikdy víc!

• 16.2.2009  16:27
    Leon (1994)

Nepravděpodobné, blbé, nezáživné a jedno vím jistě - už to nechci v životě vidět. Tenhle film šel zcela mimo mě. 10%

• 16.2.2009  14:00
    Otázky Václava Moravce (TV pořad) (2004)

Dívat se na ošklivé lidi v televizi nemusím a ještě těm ošklivcům za to platit. Pryč s tím do nejtemnější stoky odpadu. 0%

• 14.2.2009  20:42

Zcela nestravitelná komedie. Kdo tuhle slátaninu bez jediného nápadu a vtipu neviděl neuvěří.

• 13.2.2009  16:42
    Fontána (2006)

Darren Aronofsky si do toho obsadil svou manželku - Rachel Weisz a stvořil dílo, které normální člověk nemůže stvořit. Mně připadá, že čím je film větší hovadina, tak se víc líbí. Protože jak jinak si vysvětlit zdejší vysoké hodnocení snímku, který nemá děj a je záživný asi jako partie šachu v hlavním vysílacím čase. Film o ničem.

• 13.2.2009  15:49
    Nejslabší! Máte padáka! (TV pořad) (2002)

Tohle snad mohl sledovat jenom dement. Viděl jsem jen dva díly a trapnost se snoubila s kretěnismem.

• 13.2.2009  12:27

Brrrr.....to byl ale odporný film. Měl všechno, co ve filmu nesnáším, od hrozných herců přes děsivý scénář až nesoudnou režií konče. Už první díl nestál za nic, ale tohle je propad do 150 hajzlu. Nesnesitelně jsem u něho trpěl a snad poprvé jsem měl chuť to vypnout. A to jsem nikdy neudělal. Taková malá noční můra.

• 11.2.2009  21:58

Bylo nebylo. To si takhle jednou talentovaný herec Edward Norton usmyslel, že si za každou cenu musí vyzkoušet režii. I stalo se a sám sebe neopomenul obsadit do hlavní role. Aby v tom nebyl sám, přibral po cestě Bena Stillera a Jane Elfmanovou, a dílo se mu rozpadlo pod rukama. A pohádky je konec.

• 11.2.2009  20:42
    Gauneři (1992)

Ultralevný snímek, na jehož výsledku a realizaci, je to zatraceně znát. To mám tady chválit evidentně umělou krev, nebo se rozplývat nad lezoucími mikrofony v záběrech, div že se o ně herci nepraští do hlavy?! To mám jako chválit herce a říct, bože, vymatlanej Michael Madsen tam uřízne policajtovi v jedné scéně ucho a tančí u toho?! Ježíšmarja, tak to bude kultovní, a o kus dál v další scéně se to hemží typickými tarantinovskými dialogy, stupidní herci tam spolu čtvrt hodiny žvaní doslova o hovně, navíc je kamera v podivném úhlu zabírá z dálky, a to bude kult. Už mě přestává bavit, aby takovéto hovadiny vévodily žebříčkům nejlepších 200 filmů na ČSFD. V tom žebříčku je plno filmů úplně strašných. "Gauneři" jsou toho důkazem.

• 11.2.2009  19:53

Proč se do tohoto velmi špatného filmu nechal uvrtat Sean Connery, nad tím zůstává rozum stát. Nic v něm totiž nefunguje a snaha o politickou satiru vychází naprázdno. Na papíře možná tenhle film vypadal jinak, ale jeho realizace je více než zoufalá. 0%

• 11.2.2009  19:38
    Čelisti: Odplata (1987)

Kde nic není ani žralok nežere. 0%

• 11.2.2009  16:29
    Znamenitá chvíle (1991)

Než kina vystavila před lety stopku herci Rob Lowemu, která v podstatě trvá dodnes, dostal se do našich kin přibližně rok od své americké premiéry absolutním nedopatřením film z vojenského prostředí ve kterém si střihnul hlavní roli. Co do námětu se nemuselo jednat o nic tak nezajímavého, ale pokud jde o zpracování, je to katastrofa. Ujal se ho totiž člověk, nikoliv režisér, jistý rumun Shimon Dotan, který nezná ani základy řemeslné režie a který přišel s dramatem ve kterém je velký prostor věnován schematické nudě s nerealistickým vyzněním. To však není všechno. Akční scény, a je jich jen skromná porce, vypadají naivně a velmi fušersky splácané, výraz "natočené", který by byl adekvátnější, se zdráhám použít. Rob Lowe, jakkoliv talentovaný, byl nucen zahrát si schematickou roli ve zcela rutině odvedeném filmu, který je navíc pekelně hloupý, i když se vydává za prudce reálný, tedy pokud jde o vystavění příběhu. Válka v Perském zálivu a osudy tří postav, které k sobě hledají cestu, je jen jakási atraktivní zástěrka v níž však nefunguje jediný dialog, jediná akční scéna ani plačtivý a velmi predikovatelný závěr při kterém má divák pocit ještě většího zhloupnutí než na začátku, kdy sledujeme relativně autenticky zobrazený vojenský výcvik jednotky amerického námořnictva. To byla ještě naděje, že film nabídne cokoliv uspokojivého. Jenže za kamerou byl výše zmíněný antitalent z Rumunska. Po výcvikové pasáži na mé doporučení film vypněte. Bude to totiž ta opravdová "znamenitá chvíle" o které je v názvu filmu řeč. Ve filmu jsem jinak nic znamenitého neobjevil. Znamenitě blbě natočené to bylo, to ano. Mé hodnocení: 0%

• 11.2.2009  16:19
    Vězeň (2001)

Ubohý film s ubohými herci....No prostě ekl!!!!!!

• 11.2.2009  12:44

Opravdu se nedivím, že Dudikoff už nedostává žádné role. Je umění za celý život natočit jeden slušný film.

• 11.2.2009  12:41
    Kazatelova žena (1996)

Co toto bylo?!!!! Nemůžu jinak, než dát odpad, protože tenhle film už nikdy nechci vidět znovu. Nuda k uzoufání ve spojení s otřesně netalentovanou Whitney Houston je kombinací smrtelnou. Nikdy jsem si nepřál, aby to už skončilo, jako v tomto případě. Na děj se mě neptejte, protože prostě jsem si z téhle kraviny neodnesl vůbec nic a Denzel Washington se mně svojí snahou všechno zachránit, taky pěkně zprotivěl. Prostě šílené!

• 10.2.2009  19:53

Nevadí mně "ujeté" a jinak pojaté filmy, ale tohle byl jeden velký nesmysl. Nebo mně snad chcete namluvit, že ocitnout se v hlavě herce Johna Malkoviche je normální? Nemyslím si to. Cameron Diaz je zde podivně nehezká a John Cusack nehraje nijak světově. Fakt ultrakravina.

• 5.2.2009  10:27
    Drž hubu! (2003)

Extrémně blbé. Humor zcela vyčpělý a herci hodně trapní. Režisér Francis Veber z formy. Takové komedie opravdu nemusím. Počet zasmání: ani jedno. To bohatě stačí na odsunutí této komedie na periferii žánru. 0%

• 5.2.2009  09:15
    Power Rangers: Film (1995)

Naprosto nepochopitelné, že se něco takového dá natočit. Snímek je krystalickým zosobněním ultrastupidity a má jedinou výhodu. Nikdo si na něj už nikdy nevzpomene a málokdo ho bude chtít vidět dvakrát. 0%

• 4.2.2009  13:02
    Tajný agent Jack T. (1997)

Velmi podprůměrný a schematický akční film, na kterém je snad všechno špatně, a to včetně akčních scén. A aby taky ne, když režijní taktovku v rukou třímá takový babrák jako je televizní režisér Félix Enríquez Alcalá. S ním by film natočil jenom blázen a dost se divím, že se tento film s evidentně televizním lookem vůbec dostal do kin. Tento nepovedený akční snímek jasně signalizoval definitivní konec Seagalovy kariéry. 0%

• 4.2.2009  12:04
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Hrozné!!!! Víc nemám, co bych dodal, ale nic horšího jsem v poslední době neviděl.

• 25.1.2009  15:00
    Waterloo po česku (2002)

Neskutečně špatný film a troufám si tvrdit, že i nejhorší v dějinách české kinematografie. Kdysi tak talentovaný a revoluční režisér svůj talent rozmělnil v tomhle?! Dokonce i jeho působivý režijní rukopis se zde vytratil. Výběr herců byl nadějný, ale horší herecké výkony jsem v českém filmu dlouho neviděl. Jiří Krampol v hlavní roli je herecky naprosto tragický a ostatní herci jako by si řekli, že hrát se jim nechce, a tak nějak se ve filmu schovávají. Asi jim bylo trapně, že v téhle břečce účinkují. 0%

• 21.1.2009  10:10
    Od kolébky do hrobu (2003)

Kameraman a později režisér polského úvodu Andrzej Bartkowiak si zkrátka myslí, že umí točit akční filmy a z tohoto omylu ho zatím ještě nikdo nevyvedl. Pravda je ovšem taková, že akci skoro vůbec nezvládá, a pokud ano, je velmi klopotná až těžkopádná a klasicky béčková. Béčkoví jsou i herci, které neustále obsazuje, a spoléhá, že mu to odehrají, ztrapní se a zmizí v hlubinách zapomnění. Tak lehce zapomenutelný je i tento film, který kromě svou naivní blbostí, ničím jiným nevyniká. Hotová ostuda v oblasti akčního žánru. 0%

• 20.1.2009  14:12
    To (TV film) (1990)

Kingovy hororové romány mají jedno společné. Jsou takřka nezfilmovatelné a jejich kouzlo na plátně zachová jen málokterý filmař. Tommy Lee Wallacemu se mu jej nepodařilo zachovat ani omylem. Vědom si toho, že právě Kingovo dílo To je tak obsáhlé, a tedy takřka nezfilmovatelné, to riskl a pokusil se natočit horor, jehož myšlenka děsit sofistikovaným způsobem nebyla špatná, ale výsledek je opravdu žalostný. Wallace osekal "kingovku" tak neskutečně necitlivým způsobem, až je mně z toho smutno. Neuvědomil si, že hororový divák chce, aby mu byla hrůza servírována nápaditě, a pokud možno s hororovou atmosférou, ale zde je hrůza sterilní a atmosféra nulová. Herci nehrají, klaun moc děsu nenažene a Wallace pohřbil Kingovo stěžejní dílo dobrých pět sáhů pod zem. A nevykope jej ani garda hrobníků s bagry.