kingik

David Kraťásek

okres Šumperk
profík, recenzent

• 16.2.2009  14:00
    Otázky Václava Moravce (TV pořad) (2004)

Dívat se na ošklivé lidi v televizi nemusím a ještě těm ošklivcům za to platit. Pryč s tím do nejtemnější stoky odpadu. 0%

• 14.2.2009  20:42

Zcela nestravitelná komedie. Kdo tuhle slátaninu bez jediného nápadu a vtipu neviděl neuvěří.

• 13.2.2009  16:42
    Fontána (2006)

Darren Aronofsky si do toho obsadil svou manželku - Rachel Weisz a stvořil dílo, které normální člověk nemůže stvořit. Mně připadá, že čím je film větší hovadina, tak se víc líbí. Protože jak jinak si vysvětlit zdejší vysoké hodnocení snímku, který nemá děj a je záživný asi jako partie šachu v hlavním vysílacím čase. Film o ničem.

• 13.2.2009  15:49
    Nejslabší! Máte padáka! (TV pořad) (2002)

Tohle snad mohl sledovat jenom dement. Viděl jsem jen dva díly a trapnost se snoubila s kretěnismem.

• 13.2.2009  12:27

Brrrr.....to byl ale odporný film. Měl všechno, co ve filmu nesnáším, od hrozných herců přes děsivý scénář až nesoudnou režií konče. Už první díl nestál za nic, ale tohle je propad do 150 hajzlu. Nesnesitelně jsem u něho trpěl a snad poprvé jsem měl chuť to vypnout. A to jsem nikdy neudělal. Taková malá noční můra.

• 11.2.2009  21:58

Bylo nebylo. To si takhle jednou talentovaný herec Edward Norton usmyslel, že si za každou cenu musí vyzkoušet režii. I stalo se a sám sebe neopomenul obsadit do hlavní role. Aby v tom nebyl sám, přibral po cestě Bena Stillera a Jane Elfmanovou, a dílo se mu rozpadlo pod rukama. A pohádky je konec.

• 11.2.2009  20:42
    Gauneři (1992)

Ultralevný snímek, na jehož výsledku a realizaci, je to zatraceně znát. To mám tady chválit evidentně umělou krev, nebo se rozplývat nad lezoucími mikrofony v záběrech, div že se o ně herci nepraští do hlavy?! To mám jako chválit herce a říct, bože, vymatlanej Michael Madsen tam uřízne policajtovi v jedné scéně ucho a tančí u toho?! Ježíšmarja, tak to bude kultovní, a o kus dál v další scéně se to hemží typickými tarantinovskými dialogy, stupidní herci tam spolu čtvrt hodiny žvaní doslova o hovně, navíc je kamera v podivném úhlu zabírá z dálky, a to bude kult. Už mě přestává bavit, aby takovéto hovadiny vévodily žebříčkům nejlepších 200 filmů na ČSFD. V tom žebříčku je plno filmů úplně strašných. "Gauneři" jsou toho důkazem.

• 11.2.2009  19:53

Proč se do tohoto velmi špatného filmu nechal uvrtat Sean Connery, nad tím zůstává rozum stát. Nic v něm totiž nefunguje a snaha o politickou satiru vychází naprázdno. Na papíře možná tenhle film vypadal jinak, ale jeho realizace je více než zoufalá. 0%

• 11.2.2009  19:38
    Čelisti: Odplata (1987)

Kde nic není ani žralok nežere. 0%

• 11.2.2009  16:29
    Znamenitá chvíle (1991)

Než kina vystavila před lety stopku herci Rob Lowemu, která v podstatě trvá dodnes, dostal se do našich kin přibližně rok od své americké premiéry absolutním nedopatřením film z vojenského prostředí ve kterém si střihnul hlavní roli. Co do námětu se nemuselo jednat o nic tak nezajímavého, ale pokud jde o zpracování, je to katastrofa. Ujal se ho totiž člověk, nikoliv režisér, jistý rumun Shimon Dotan, který nezná ani základy řemeslné režie a který přišel s dramatem ve kterém je velký prostor věnován schematické nudě s nerealistickým vyzněním. To však není všechno. Akční scény, a je jich jen skromná porce, vypadají naivně a velmi fušersky splácané, výraz "natočené", který by byl adekvátnější, se zdráhám použít. Rob Lowe, jakkoliv talentovaný, byl nucen zahrát si schematickou roli ve zcela rutině odvedeném filmu, který je navíc pekelně hloupý, i když se vydává za prudce reálný, tedy pokud jde o vystavění příběhu. Válka v Perském zálivu a osudy tří postav, které k sobě hledají cestu, je jen jakási atraktivní zástěrka v níž však nefunguje jediný dialog, jediná akční scéna ani plačtivý a velmi predikovatelný závěr při kterém má divák pocit ještě většího zhloupnutí než na začátku, kdy sledujeme relativně autenticky zobrazený vojenský výcvik jednotky amerického námořnictva. To byla ještě naděje, že film nabídne cokoliv uspokojivého. Jenže za kamerou byl výše zmíněný antitalent z Rumunska. Po výcvikové pasáži na mé doporučení film vypněte. Bude to totiž ta opravdová "znamenitá chvíle" o které je v názvu filmu řeč. Ve filmu jsem jinak nic znamenitého neobjevil. Znamenitě blbě natočené to bylo, to ano. Mé hodnocení: 0%

• 11.2.2009  16:19
    Vězeň (2001)

Ubohý film s ubohými herci....No prostě ekl!!!!!!

• 11.2.2009  12:44

Opravdu se nedivím, že Dudikoff už nedostává žádné role. Je umění za celý život natočit jeden slušný film.

• 11.2.2009  12:41
    Kazatelova žena (1996)

Co toto bylo?!!!! Nemůžu jinak, než dát odpad, protože tenhle film už nikdy nechci vidět znovu. Nuda k uzoufání ve spojení s otřesně netalentovanou Whitney Houston je kombinací smrtelnou. Nikdy jsem si nepřál, aby to už skončilo, jako v tomto případě. Na děj se mě neptejte, protože prostě jsem si z téhle kraviny neodnesl vůbec nic a Denzel Washington se mně svojí snahou všechno zachránit, taky pěkně zprotivěl. Prostě šílené!

• 10.2.2009  19:53

Nevadí mně "ujeté" a jinak pojaté filmy, ale tohle byl jeden velký nesmysl. Nebo mně snad chcete namluvit, že ocitnout se v hlavě herce Johna Malkoviche je normální? Nemyslím si to. Cameron Diaz je zde podivně nehezká a John Cusack nehraje nijak světově. Fakt ultrakravina.

• 5.2.2009  10:27
    Drž hubu! (2003)

Extrémně blbé. Humor zcela vyčpělý a herci hodně trapní. Režisér Francis Veber z formy. Takové komedie opravdu nemusím. Počet zasmání: ani jedno. To bohatě stačí na odsunutí této komedie na periferii žánru. 0%

• 5.2.2009  09:15
    Power Rangers: Film (1995)

Naprosto nepochopitelné, že se něco takového dá natočit. Snímek je krystalickým zosobněním ultrastupidity a má jedinou výhodu. Nikdo si na něj už nikdy nevzpomene a málokdo ho bude chtít vidět dvakrát. 0%

• 4.2.2009  13:02
    Tajný agent Jack T. (1997)

Velmi podprůměrný a schematický akční film, na kterém je snad všechno špatně, a to včetně akčních scén. A aby taky ne, když režijní taktovku v rukou třímá takový babrák jako je televizní režisér Félix Enríquez Alcalá. S ním by film natočil jenom blázen a dost se divím, že se tento film s evidentně televizním lookem vůbec dostal do kin. Tento nepovedený akční snímek jasně signalizoval definitivní konec Seagalovy kariéry. 0%

• 4.2.2009  12:04
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Hrozné!!!! Víc nemám, co bych dodal, ale nic horšího jsem v poslední době neviděl.

• 25.1.2009  15:00
    Waterloo po česku (2002)

Neskutečně špatný film a troufám si tvrdit, že i nejhorší v dějinách české kinematografie. Kdysi tak talentovaný a revoluční režisér svůj talent rozmělnil v tomhle?! Dokonce i jeho působivý režijní rukopis se zde vytratil. Výběr herců byl nadějný, ale horší herecké výkony jsem v českém filmu dlouho neviděl. Jiří Krampol v hlavní roli je herecky naprosto tragický a ostatní herci jako by si řekli, že hrát se jim nechce, a tak nějak se ve filmu schovávají. Asi jim bylo trapně, že v téhle břečce účinkují. 0%

• 21.1.2009  10:10
    Od kolébky do hrobu (2003)

Kameraman a později režisér polského úvodu Andrzej Bartkowiak si zkrátka myslí, že umí točit akční filmy a z tohoto omylu ho zatím ještě nikdo nevyvedl. Pravda je ovšem taková, že akci skoro vůbec nezvládá, a pokud ano, je velmi klopotná až těžkopádná a klasicky béčková. Béčkoví jsou i herci, které neustále obsazuje, a spoléhá, že mu to odehrají, ztrapní se a zmizí v hlubinách zapomnění. Tak lehce zapomenutelný je i tento film, který kromě svou naivní blbostí, ničím jiným nevyniká. Hotová ostuda v oblasti akčního žánru. 0%

• 20.1.2009  14:12
    To (TV film) (1990)

Kingovy hororové romány mají jedno společné. Jsou takřka nezfilmovatelné a jejich kouzlo na plátně zachová jen málokterý filmař. Tommy Lee Wallacemu se mu jej nepodařilo zachovat ani omylem. Vědom si toho, že právě Kingovo dílo To je tak obsáhlé, a tedy takřka nezfilmovatelné, to riskl a pokusil se natočit horor, jehož myšlenka děsit sofistikovaným způsobem nebyla špatná, ale výsledek je opravdu žalostný. Wallace osekal "kingovku" tak neskutečně necitlivým způsobem, až je mně z toho smutno. Neuvědomil si, že hororový divák chce, aby mu byla hrůza servírována nápaditě, a pokud možno s hororovou atmosférou, ale zde je hrůza sterilní a atmosféra nulová. Herci nehrají, klaun moc děsu nenažene a Wallace pohřbil Kingovo stěžejní dílo dobrých pět sáhů pod zem. A nevykope jej ani garda hrobníků s bagry.

• 20.1.2009  10:58
    Ve stínu upíra (2000)

Tento film není pro mě. Jsem čekal něco poutavého, záživného a rozhodně hororového. Ani jeden atribut však Ve stínu upíra neobsahuje. Sice se v něm sešla herecká dvojka Malkovich a Dafoe, ale jejich postavy mně přišly dost prázdné a rovněž režie E.Eliase Merhiga byla dost slabá. Pro mě zcela nedívatelný film.

• 20.1.2009  10:49
    Záhada Blair Witch (1999)

Fakt nevím, co to se mnou je, ale mě to nevyděsilo, nepřekvapilo a nebavilo mě to. Těžko říct, kde se stala chyba, ale je třeba postupovat systematicky a doberu se k tomu, že film se zaštítil vynikajícím humbukem kdy vehementně diváky balamutil tvrzením, že tohle se opravdu stalo a že ti studenti to prožili, měli strach, měli hlad a byli vyčerpaní a vyděšení na smrt, ale u mě se tento efekt nedostavil. Tenhle "fake" jsem jim odmítal po celou dobu sežrat, protože mu chyběla upřímnost a jeho odporná manipulativní podoba, jakou mu vtiskli tvůrci, byla až zrůdná. Film, který neoznačuji za horor, řadím plným právem za jeden z nejhorších a důkazem je anticena Zlatá malina, kterou téhož roku získal. 0%

• 19.1.2009  11:51

Podle mě jeden z nejhorších válečných filmů, které jsem kdy viděl. Záchranou mu jsou pouze epizodní roličky Travolty a Clooneyho. Jinak vše je zde zcela nezvládnuté a nejhůře snad dopadly válečné scény, které vyznívají až amatérsky, i já bych je natočil lépe. Jinak je to spolehlivě nudný film, který jsem chtěl vypnout, ale jsem poctivý divák a tu hrůzu jsem dodíval. Režiséra Terryho Malicka dávám tímto na černou listinu totálních antitalentů. 0%

• 18.1.2009  14:22
    Kvaska (2007)

V tomhle filmu nic nefunguje. Nebavilo mě dívat se na bandu neschopných herců a podle mě je na tomto filmu všechno špatně.

• 18.1.2009  10:15
    Osudový dotek 2 (2006)

Pokud tedy muselo být nutně natočeno pokračování výborného Osudového doteku, tak mám pocit, že takové si ani nezasloužilo. Jiní herci, jiný režisér, jiný scenárista a tedy i jiný film. A tedy velmi špatný film. Bez invence, bez možnosti identifikovat se s postavami. A tedy tím pádem s minimem prožitku. Tohle pokračování je katastrofa.

• 17.1.2009  19:14
    Roming (2007)

Špatný film. Vejdělek jen dokázal jak prachmizerný režisér je a i po dramaturgické stránce je film hrubě nezvládnutý. Scénář, pokud vůbec existoval, vybízí herce k hustým improvizacím a tohle nemohlo dopadnout dobře. Vejdělek jen svoje postavy vrhne nahrubo do nulového děje a děj se co děj. Polívka ve své roli párkrát "zapičuje"a má vystaráno a ostatní herci nemají co hrát a tak se tváří jakoby tam ani nebyli. Vejdělek je špatný vypravěč a k ruce měl solidní herecký ansámbl, ale vše vypadá jako školní cvičení studenta FAMU. Je mi líto.

• 12.3.2018  08:44

Uááááááá. To jsem takhle u téhle tv bídy zíval. Tak strašně nudné, nezáživně natočené, až jsem to regulérně prochrápal. Denzele, ty´s dopadl. Nehodnotím. Dám druhou šanci, ale je to příšerné to vydržet.

• 24.1.2018  10:27
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Haf, haf, haf....Zeman se rozhlíží, jeho přesýpací hlava rotuje ze strany na stranu. Zeman: Než jsem šel do studia, všiml jsem si, že venku štěkal nějaký uvázaný pes. Voříšek. Můžete jej pustit, jo? Zástupce Primy: Je to náš moderátor. Nemůžeme od rána najít prsten od Arabely, abychom jej proměnili ze zvířecí podoby. Udělal to Drahoš. Zeman: Mně mluvící zvířata nevadí, ať klidně vede debatu v té psí podobě. Sám mám v týmu také mluvícího psa - Ovčáčka. Vous a brýle udělají své. Zástupce Primy: Ten pes poměrně páchne. Zeman: Nu, máte pravdu, bude Draho(š), voda dražší, elektřina podražila, pošta jde nahoru, abychom se snad už ani nekoupali, nesvítili a dopisy posílali po poštovních holubech. Coby mladý ekonom jsem také žil skromně. Zástupce Primy: Kolik budeme připlácet za vzduch? Zeman: Nu, bez vzduchu to nejde, není-li vyliž pravda. Určitě to nepřesáhne výši starobního důchodu. Zástupce Primy: Proč jste tak bezcitný? Zeman: Víte, existuje citát, rád bych jej zde užil, který praví... Zástupce Primy: Nechte ty citáty!_____ Náhle vtrhne do studia polonahý Hutka a Pepa Nos a společně zapějí buřičský song______Uí, uí, uí, dva čuníci jdou, v řadě za sebou, pořád tlachají, na lidi nedbají, uí, uí, uí_____Hutku s Nosem vyvádějí. Hutka se vytrhne a naposledy pěje Jednou budem žít....

• 28.12.2013  20:48

Prezident Zeman k národu svým charakteristickým zabarvením hlasu s důrazem na správnou artikulaci a to vše doprovázeno majestátním výrazem: "Já jsem bilancoval, amnestii udělovat nebudu a adventní věnec od svého fanouška jsem měl na stole." "Kdybych byl tak pohledný jako můj předchůdce, jakožto nejsem, a tak chytrý, jakožto jsem, tak se na vás drazí občané vyseru a žádný projev nepřednesu!" Majestát zásadně nehodnotím. To už nepronesl Zeman, ale já:-)