kingik

David Kraťásek

okres Šumperk
profík, recenzent

• 15.1.2009  19:04

Tak trochu jiný dětský film, který mě doslova uzemnil a já si ho zamiloval. 100%

• 14.11.2009  15:30
    Motel smrti (2007)

Manželé Foxovi rozhodně neudělali dobře, když se na noc kvůli porouchanému autu nechali ubytovat v podivném motelu, který vede ještě podivnější recepční (přesvědčivě ujetý Frank Whaley). Se svými kumpány tu totiž bestiálně vraždí hosty, natáčí si to na video, a pak to prodává. Tenhle horor funguje tak, jak má, zejména díky vynikající režii Nimroda Antala, která spolu s úvodní zlověstnou hudbou zachovává poctivě zlověstnou hororovou atmosféru, která by se s přibývajícími minutami dala krájet a je stále stísněnější. Ústřední dvojka Beckinsale/Wilson nikdy nic pokazit nemůže (Wilson byl ale lepší) a Franka Whaleyho coby zvrhlého motelového recepčního, bych opravdu potkat nechtěl a měl za tenhle výkon shrábnout Oscara. Nějaké logické chybky se asi najdou, třeba proč nelítostní zabijáci nevtrhnou rovnou do pokoje a nezmasakrují Foxovi tak, jako to udělali nesčetněkrát předtím, ale to by zase nevznikl tenhle mrazivý horor, který je výborný si ho pustit v sychravé večery, a navíc uteče jako voda.

• 27.5.2012  13:58
    Mrtvý (2007)

Tohle je hodně nepovedený horor. Zdráhám se žánrové označení použít. Nevypadalo to zpočátku nijak valně, ale čekal jsem, že se to rozběhne. Až se to tedy rozběhlo, bylo lepší, kdyby se to raději ani o nějaký rozběh nepokusilo. Film začal vršit jednu blbost za druhou. Mladý kluk natáhne péra a pak má šířit zlo v podobě Smrtky. Jestli jsem to správně pochopil, to vám nepovím, protože to bylo tak amatérsky a levně natočené, že byl zázrak u toho vydržet. Herci do jednoho naprosto nemožní, ale to nebyli herci, ale shluk nějakých trapošů, co je tam narychlo někde na návsi sesbírali, zeptali se jich, jestli si nechtějí zadarmo zahrát, pak je temperami z místní školy natřeli jakože jsou zkrvavení a starosta té obce to natočil. Dlouho, předlouho ho budili z opice, ale podařilo se. Dva ho podpírali a on když upadal zase do spánku, zvedal při tom ruku a v domnění, že je to povel "action", se točilo, a tak vznikl tenhle film. Do dobrého hororu má daleko, ale jako ukázka stoprocentní hrůzy, je to horor se vším všudy. 20%

• 26.1.2011  14:13

Nebyl to vůbec špatný nápad udělat z Hitlera komicko-tragickou figurku. která ztratí svoji hrozivost a ukáže svoji lidskou stránku a slabiny spojené s pohnutým dětstvím před slavným židovským hercem, kterého jeho blízcí spolupracovníci angažovali z lágru, aby s ním nacvičil slavnostní projev, protože jim jejich vůdce již delší dobu připadal zlomený a z jeho projevu se vytratila potřebná jiskra. A navíc židovský herec se jim bude náramně hodit pro plánovaný atentát na vůdce. Vyšla z toho pořádná fraška, která však divákovi vsugerovává, že nestojí o to být fraškou, ale vážně míněnou etapou v Hitlerově nadvládě. Těžko co si z toho vybrat. Maskéři neodvedli úplně nejlepší práci a v detailních záběrech Schneiderův Hitler vypadá dost uměle, ale herecky se film vydařil a v nečekaně působivém závěru film sklízí plusové body, ačkoliv nízký rozpočet je znát především v davových scénách, které jsou nahrazeny autentickými záběry. Podle zdejšího negativního hodnocení jsem však čekal velmi nedívatelný film což se nakonec nepotvrdilo.

• 28.1.2013  18:16

Neplést si to s nějakým vypjatým opusem z vděčného vězenského prostředí a je vyhráno. Sice bez Seagala, ale s vazounem Goldbergem a užvaněným černochem Kuruptem, kteří spolu musejí při následně nastalé vzpouře uvnitř chladných mříží spolupracovat. Jen jeden se však nakonec ze sympatické dvojice dostane ven a čeká ho tam nepředstavitelně pohádkový balík peněz. A tenhle film se moc vážně nebere ačkoliv je natočený za pár hadrů. Klady: herecké obsazení a hláškující černoch, krátká stopáž, rychle ubíhající tempo, sympatický nadhled. Zápory: film nepřijde pro svoji levnost s žádnou vyjímečnou akční scénou, nedostatečně využití záporáci ve vedlejších rolích, béčkově tuctová režie, film dlouho v paměti nezůstane. Mé hodnocení: 60%

• 5.9.2010  09:12

Mně to nepřišlo tak špatné. Zdařilé lokace, ponurá a tajemná atmosféra a řada zajímavých herců v nepříliš propracovaném příběhu. Renč natočil typ filmu, který nebývá často u nás k vidění a na diváky to nezabralo. Podle mě nebyli připraveni na dobrodružný příběh s banálním rozuzlením, ale přesto se zajímavou kamerou snímající zrádné peřeje a herce v neobvyklých rolích.

• 15.1.2009  18:18
    Next (2007)

Podprůměrný film, jenž sliboval akci, ale v celém filmu je jen jedna s padajícími kládami a u toho strašný (rozuměj směšný) výraz Nicolase Cagea. Lee Tamahori je akční specialista, ale nějak to neustál a divákovi naservíroval film, který chvílemi nejenže nedává smysl, ale hlavně nedrží pohromadě. Cage se svým účesem hraje tak katastrofálně, že nevíte, jestli se máte smát nebo nevěřícně kroutit hlavou a Jessica Biel je zde pouze na ozdobu. Rovněž není jasné, proč Julianne Moore zrovna vkládá všechny svoje naděje při vyšetřování do Cagea. Je to rozvařené, nepropracované, i když jistý potenciál to skýtalo. 40%

• 29.9.2011  16:14

Halle Berry a Bruce Willis se sešli v thrilleru, který dokáže divákovi zamotat šišku. Není to žádná napínavá a dynamická jízda, ale spíše film v pomalejším tempu se zajímavými herci, ve kterém není nouze o zvraty. Vlastně je to taková vyčkávací hra, ze které hned nevíte, co by z ní mohlo nakonec vylézt. Vizuálně se film nemusí za nic stydět, ale v thrilleru je důležité, aby byl napínavý, a to se tady skoro vůbec nedaří. Nebo se to daří jen občas. Nečekané závěrečné rozuzlení donutí diváka nějakou chvíli o filmu přemýšlet. Halle Berryové to zase sluší, a to je hlavní. 60%

• 1.10.2009  18:06

Režisér Gray nevěděl, zda natočit drsný thriller, drama nebo akční film. Přičemž tu není dostatečně zastoupen ani jeden zmíněný žánr. Velkým tahounem je Joaquin Phoenix a zbytek hereckého ansámblu zůstává beznadějně v jeho stínu. Řídké akční scény filmu nepomáhají, ale v dialozích se filmu daří lépe. Snímek vyznívá dost rozpačitě a rozvláčně, ale jednou se to vidět dá, i když žádná scéna neutkví v hlavě na delší dobu.

• 31.7.2010  22:28
    Norbit (2007)

Eddie Murphy je fakt brutálně dobrý v trojroli dementa, čínského staříka a tlustoprdky. Méně zasvěcení by si pod dokonalými maskami ani nevšimli, že se jedná o Murphyho. Maskéři skutečně odvedli mistrovskou práci a Murphyho imitátorské a improvizační schopnosti jsou pozoruhodné. Komedie Norbit však jako celek příliš neobstojí a táhne ji dolů primitivně vystavěný scénář, který nabízí dost vtipných momentů, jako těch nevtipných. Obstojná komedie.

• 11.7.2013  17:20

Pohledná Amanda Righetti vás provede domem hrůzy. Prohlídka to bude svižná, přímočará a krvavá. Sama herečka bude zbrocená krví tak, jak to v současných hororech mladé a pěkné herečky mají. Oproti předchozímu dílu se ještě zřejmě snížil rozpočet, ale nemyslím, že by to horůrku ubralo na jeho kvalitách. Nástup do hororových ubikací je prakticky bez zdržovaček, ve filmu se pořád něco děje a závěr si to nasazené tempo nepokazil. Hororová jízda, které do plného bodového hodnocení zbývá přece jen nějaký ten moment originálního doražení diváka, ačkoliv tohle bylo svižnější a drsnější než předchozí díl. Nechápu některé uživatele, co za ryzím hororem, hledají smysl světa a hodnotí ho záporně, ale těší mě, že by k němu nebyli schopni natočit ani závěrečné titulky. Mé hodnocení: 80%

• 5.7.2018  13:13
    O Rampelníkovi (2007)

Uff, nápor na divákovu psychiku. Než ten se rozpomene na své občanské jméno, je po něm. Co si dovolil Niessner a spol. vůči divákům a bratrům Grimmákům, je kardinálně nejapné. Před divákem se zjeví jakási meta verze Merkelové, u níž není jisté, zda žádá o goldene pissing, nebo fakt chce předstírat pohádkový příběh o šíleném skřetovi, který pod pohrůžkou neuhádnutí jeho jména, hrozí odejmutím mimina jeho vystresované mámě. A postupně divák musí absolvovat různé formy interaktivního trestu, vrcholem je masturbace nad Rampelníkem. Co vlastně bylo smyslem ultrahloupé šarády, je záhadou větší, než vysvobozující zjištění trapně utajovaného jména, co ruší kletbu. Škaredé a trapné prostředí, scenáristicky vyblité, debilně zrežírované a pohádkové asi jako vyhlídky valorizace důchodů. Pro samou tupost se film zásadně nedoporučuje. 0/10

• 6.2.2012  12:42
    O život (2007)

Mně to přišlo hodně zvláštní, nepostrádalo to originalitu, surrealistický styl a také nepřehlédnutelný dramaturgický lapsus. Herci odvedli to, co měli a Milan Šteindler chtěl ukázat, jak se i ve zdejších končinách dá natočit odvázaný film, jaký se běžně točí v zámoří. Neuspěl a to se stává, když někdo přijde se stylem, který nevoní příliš vybíravému publiku, které spíše hledá divácky vděčnější snímky se stokrát provařenými až rozvařenými herci a ohranými zápletkami. Jsem poněkud benevolentnější a nechal jsem na sebe zapůsobit Šteindlerův opus. Pobavil jsem se, i když ne královsky. Film je tady zbytečně moc strhaný, ale to je běžné. V červených číslech se vyskytují finské, korejské a jiné hrůznosti, tak bych se nedivil, kdyby novátorská česká vlna skončila v černé díře podobně jako Hostel a spol. 50%

• 14.8.2010  22:44
    Oběť zla (2007)

Má to grády a spolehlivě to zažene nudu, protože to není nějaká ukecaná břečka. Pošahaná trojice tvořící náboženskou sektu z vidláckého Timber Falls loví v místních hlubokých hvozdech páry za účelem početí dítěte, které pomatená žena není schopna donosit a několik párů už kvůli tomu zařvalo (konkrétně jeden na začátku). Mladý pár z Virginie, který ztvárnil Josh Randall s Briannou Brown, je další na řadě, navíc nepůsobí zrovna dvakrát sympaticky, a tak mně ani nevadilo, když to v příštích minutách pořádně schytali od ujeté rodinky a vytrpěli si své. Zkušený hororový znalec se nenechá zmást několika kličkami scenáristů a v ději bude vždy o nějaký ten krok napřed, pak ho poměrně záhy pohltí solidní porce brutality, gore efektů, hutné atmosféry a překvapivě je to natočeno s nadhledem. Mírná negativa bych viděl, že se týraný pár choval občas nesmyslně a rovněž, být tvůrci, bych si odpustil poslední záběr ve filmu. Jinak je to horor jak má být.

• 15.5.2017  16:13

Tentokrát něco pro ty, kteří mají rádi ženy 60+. Možná jsem to jen blbě odhadl a žena spadala do kategorie 50+. Každopádně je-li vám 13-, tak máte velkou šanci, že u paničky zabodujete. Trpěla totiž pedofilií. Takže pár intimních chvilek se s ní dalo prožít třeba v bazénu. Stačilo zavolat heslo "Babi, jdu do bazénu", a už jste měli na bimbasovi nenechavého "úhoře", který vjede pod plavky. Vyšetřovací tým se zabýval bábrliným záhadným utonutím. Divák došel k tomu, že pedofilie se zde přenášela z generace na generaci. Nejdřív byl uspokojován syn, po letech vnuk. Ke všemu za tím vším byla jistá pointa, která dávala epizodě dvojnásobně zvrácený rozměr. Řeklo by se, že na odpolední pokoukáníčko už je to poněkud přes čáru. Samozřejmě, že i přes tabuizované téma, se jedná o vysoce korektní přístup k látce. Nečekejte žádné otevřené sexuální scény. Vybavuji si jen žhavou blond bábrli v bazénu, jak chce svého vnuka zasvětit do tajů erotiky, ovšem přeruší jim to její syn, žárlivý maník. Největší řehot sklidí samotné provedení vraždy milfky. Jistě si umíte představit rozlehlý bazén. Osoba, která vraždila, se dosoukala na odrazové prkénko nad bazénem, přičemž bábrli obratně jednou rukou opakovaně stlačila pod vodní hladinu, tlačíc jí vytrvale na temeno hlavy. Každý by se z tohoto směšného manévru vymanil, ne tak babča. Párkrát sebou škubla a hotovo. Úsměvné zabití, respektive utonutí, a upjatý korektní ráz tuhle zajímavě vztahově vyhrocenou epizodu devalvovalo na neškodnou odpolední podívanou, kterou konkurenční Rexovo Prima hafání naštěstí nemůže ohrozit. 5/10

• 14.10.2009  11:42

Seržant Bob Lee Swagger byl elitní odstřelovač, ale poté, co při jedné akci přišel o život jeho nejlepší parťák, zanechal své práce a odešel žít jiný život hluboko do hor. I když zahořkl, je opět po třech letech přemluven plukovníkem Johnsonem, aby se vrátil zpět do akce, protože on jediný dokáže zabránit údajnému atentátu na prezidenta, ale netuší, že právě vlezl do pasti a v příštích dnech bude muset bojovat o holý život, neboť se stal obětí vražedného spiknutí na samotného arcibiskupa. Po celou dobu namachrovaný, ale solidně hrající Mark Wahlberg, vám bude po chvíli lézt na nervy. A stejně tak i celý zcela nepravděpodobný příběh režírovaný akčním specialistou Antoine Fuquou, který se navíc bere smrtelně vážně. Nechybí přehledná a zručně natočená akce, mužskému oku budou lahodit Kate Mara a Rhona Mitra, novým a neplánovaným parťákem Wahlberga se stane hodný federální agent v podání Michaela Peny a záporáci se tváří velmi záporně, ale když se vážně míněný špionážní thriller postupně stává trapně předvídatelnou fraškou, tak to asi není dobře. 60%

• 3.7.2010  20:51

Těžce překombinovaný, tím pádem i málo napínavý thriller. Anthony Hopkins v něm na začátku postřelí svou nevěrnou ženu do hlavy a ta následně upadne do kómatu. Hopkins se policii dozná a šanci na zproštění viny má tedy minimální. Jenže do případu se obuje ambiciozní a arogantní mladý právník Ryan Gosling, který se mermomocí bude snažit obviněného dostat za mříže. Ale ouha. Chybí vražedná zbraň. Důkaz není pomalu žádný a zdánlivě jednoduchý případ se změní v promyšlenou hru, jak ujít spravedlivému trestu. Hopkinsovi temné role sedí, a tomuto filmu jeho zlověstná postava jasně dominuje, ačkoliv bylo by nespravedlivé nepochválit také Goslinga, který příšerně plochou postavu právníka ustál bez úhony. Jenže otázkou je komu fandit. Hopkins je vyveden jako jednoznačně záporná postava a Gosling je až do samotného závěru nesympatický, jak to jen jde, a nechápal jsem, čím si jako právník vysloužil takové renomé, když vlastně po celou dobu ničím po právnické stránce neohromil a byl líný jak veš něco extra podniknout v případu. Scénář chce, aby divák přistoupil na jeho nelogická pravidla, která jsou až moc přitažená za vlasy. Tak třeba vyšetřující policista, který měl poměr se ženou obviněného, ani nezná její příjmení, dokonce ani její bydliště!!! Tvůrci asi "diváčka" mají za blbečka, protože jinak si nedovedu vysvětlit další kiks v podobě sebevraždy vyšetřovatele přímo na schodech soudní budovy!!! Fakt trošku mimo. Nehledě na to, že to bylo předvídatelné a konec v ničem nepřekvapil. Z tohoto filmu si zapamatuji precizní výkon Hopkinse, zajímavou hudbu a Rosamundu Pike. To je vše. Pro mě nenapínavý a nesmyslný thriller.

• 8.4.2012  19:39
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

To je tak stupidní až je mně z toho špatně. Kreténská ovečka zabečí v každé druhé scéně, a to se, prosím pěkně, nedalo vydržet. Animace jak 300 let před Kristem a tím to hasne. Lituji děcka, co se na to dívají, i když jsem přesvědčený, že jsou dnes tak náročné, že na tohle hází ignor. 20%

• 12.1.2010  20:16

Tenhle film mě nijak nezaujal, a hlavně pekelně mě nudil. Nulová možnost identifikovat se s manželským párem, který brzy rozdělí smrt, si vybrala svou dan, a pokud jsem si všiml, soužití páru na mě nepůsobilo zrovna harmonickou idylkou a za tu chvilku, co byl Butler naživu se stačil se Swankovou pohádat a pak nesmyslně usmiřovat a nesmyslně, a místy až nelogicky, se chovala i hlavní představitelka Hilary Swank, která věrnou lásku až za hrob dokazovala sexem s prvním mužem, který se nachomítl. Dialogy byly otřesné, režie střídala styly bez ladu a skladu, romantická linie se pozvolna vypařila, až tu zbyla pouze jedna romantická scéna, zvolené postupy moc nefungovaly, Swanková se scénářem bojovala statečně a Butler moc prostoru nedostal a konec byl z rodu těch zoufalých. P.S. Nebavilo mě to, bylo to zdlouhavé a podruhé už si to nepustím. 40%

• 26.9.2010  13:12
    P2 (2007)

intenzivně mrazivý horor s výraznými prvky psychothrilleru s pořádnou porcí napětí a velmi zlověstnou vánoční atmosférou, kdy máte pocit, že i vánoční stromek se tváří zle. Rachel Nichols v tomto filmu neprožije zrovna klasické veselé Vánoce. Jako na potvoru se jí porouchá v podzemních garážích auto a pomoc jí nabídne na první pohled sympaticky vyhlížející místní hlídač parkoviště Wes Bentley. Jenže za příjemnou fasádou se skrývá psychicky narušený muž, který má, vzhledem ke své permanentní osamělosti a otravné službě v práci, poněkud rozdílné představy o ideálně prožitém Štědrém večeru. Nic netušící dívku unese a z opuštěného komplexu podzemních garáží nebude úniku. Ten zde sehrává dost podstatnou roli, protože ve spletitém komplexu garáží se z větší části odehrává zběsilá naháněčka s psychopatem lemovaná mrtvolami. Na filmu je znát, že se na jeho vzniku podílel mistr hrůzy Alexandre Aja, který se postaral nejen o produkci, ale také o námět a scénář. Rachel Nichols po několika komediích dokázala, že dokáže být velmi přesvědčivá i ve vážné roli a blýskla se i nepřehlédnutelnými ženskými přednostmi. Wes Bentley byl opravdu nevyzpytatelný psychopat a jeho podmračený kukuč si už dávno říkal o pořádnou zápornou roli. Režisér Franck Khalfoun rozhodně překvapil v mnoha ohledech. Neztrácel čas zbytečně zdlouhavým úvodem a šel rovnou na věc a divákovi servíroval množství originálně pojatých scén, které se nebudou líbit ochráncům přírody (zmasakrování psa) a z filmu pravděpodobně nebudou nadšeny ani ženy, ale není důvod k panice, protože Rachel Nichols se nechovala jako nějaká blbka a dělala, co bylo v jejich silách, aby její chování v krajní situaci nevyznělo iracionálně. Byl jsem spokojen. Kvalitní režie, výborná hudba, nepolevující napětí, originální story, perfektní herci, rovná se skvělý horor nejen na Vánoce. 100%

• 14.10.2009  21:21

Zmutovaná rodinka ošklivých, nadržených a kanibalských lesních skřetů bažících po lidském mase, je zpět a je snad ještě ve větší formě než v jedničce. A i když je dvojka lepší než trochu unylá jednička, je na ní dost znát, že se jedná pouze o videofilm. Debutující režisér Joe Lynch evidentně hororovému žánru rozumí. Před kameru nahnal partičku mladých, hezkých, sympatických a vesměs nepříliš známých herců vedenou zkušeným harcovníkem Henry Rollinsem. Divák je tady svědkem jakési šílené reality show o tučné peníze, ale děj je zde zcela nepodstatný, protože do popředí se dostávají krvavá jatka. Brutalita je prezentovaná v daleko větší míře než v mírné jedničce, ale režisér na diváka neustále pomrkává, aby to násilí nebral vážně, navíc se celý film odehrává ve dne, takže krvavé scény dobře vyniknou. Vedle laciného "looku ", má film pomalejší rozjezd a nejhezčí holka Kimberly Caldwell je zmasakrována hned na začátku. Prostě v podstatě průměrný horor. 60%

• 8.12.2009  17:07
    Painkiller Jane (TV seriál) (2007)

Podle mě jeden z kvalitních seriálů. A právě Kristanna Loken v titulní roli Jane Vasco tomu dává styl. Mně se to líbí. Poslední dobou mně všechny seriály přijdou na jedno brdo a právě tenhle se výrazně odlišuje svou originalitou. Chytat Neury, kteří dokáží páchat zločiny pouhou myslí, není žádný med. A agentura se na to dost nadře. Takže se nemíním držet při zdi a za jejich úsilí jim vpálím vysoké hodnocení.

• 2.6.2009  11:53

Asi bylo zaděláno na víc, ale vlivem nenápaditého scénáře se film postupně rozpadá na jednotlivé, více či méně komické sekvence a v závěru se zcela položí. Herci byli výborní, ale scénář potřeboval notně dopilovat a z daného tématu se dalo jistě vytěžit víc. V jednotlivostech tahle komedie funguje dobře, ale jako celek je poměrně nevýrazná.

• 15.12.2010  21:27
    Paranoia (2007)

Těhotná Elisabeth Shue se se svým manželem nastěhuje do rozlehlého domu, ale po příchodu do něj jakoby se štěstí od manželského páru odvrátilo. Po narození dcerky začne mít totiž žena paranoidní stavy. Tento horor bych označil za snaživý. Dlouhou dobu divák i vzhledem ke znepokojivé atmosféře, neví, na čem je a co se z toho vyvine. Elisabeth Shue je sice na prvorodičku už trochu stará, ale do role blouznící matky celkem pasuje. Tvůrci ovšem neopomenuli vměstnat i nějaké to logické klopýtnutí stran postýlky s novorozenětem, kterou manželé nepochopitelně umístili pomalu do nejzazší místnosti v už tak rozlehlém domě, aby to k dítěti, pokud možno, měli kilometr, když začne řvát. A některé situace zase nebyly vůbec podstatné pro samotný děj a sliboval jsem si od nich, že snad později dojde ke scelení trochu rozháraného příběhu a vše bude mít své opodstatnění, ale tak promyšlený tento horor není. Na druhé straně zlověstná atmosféra docela funguje, od podivné paní na hlídání by si nikdo dítě hlídat nenechal a některé lekačky docela dobře vyděsily. To vyvrcholilo šokujícím závěrem. Horor, který na první zhlédnutí docela slušně obstojí, ale nefunguje tak, jak by si přál. 70%

• 11.11.2009  10:49

Tohle je velmi problematický film. Zdráhám se použít označení horor, protože právě v tomto ohledu film bezpečně selhává, ale nemuselo to tak být. Mladý pár Katie a Micah zrovna sympatiemi nepřekypuje a někde ve skrytu duše jsem jim i přál, aby jim ten démon pěkně zatopil. Ona umí slušně ječet a má dobrý prsa a on je neuvěřitelně nesympatický až slizký, ale jejich vztah jsem jim věřil. Pokud se na film podíváme, že jde o autentickou nahrávku, která zachycuje nevysvětlitelné úkazy v domě mladého páru, tak se dobereme k tomu, že zhruba první polovina s jemným předivem napětí a nervozního divákova těkání a očekávání funguje velmi dobře. S napětím jsem sledoval noční nahrávky a užíval si každého pohnutí dveří a zavrzání podlahy, ale tam kde divák měl zůstat v přesvědčení, že jde skutečně o reálnou nahrávku pečlivě pořizovanou několik nocí (i dní) se film dostane do úzkých a začne si to svým vysvětlováním a nevěrohodným přeháněním kazit. Zlom přichází v okamžiku, kdy Micah narazí na netu na 30 let starou nahrávku dívky, kterou rovněž pronásledoval zlý duch, podobně jako Katie. Tady film ztrácí na své síle a nic na tom nezmění tragický, ale spíše očekávaný závěr filmu. Když to tak vezmu, mírně nepřesvědčivě vyznívá i film jako celek, a pokud jde o proklamované velmi děsivé scény, tak za sebe můžu říct, že je to slabá káva, ale slabším povahám při nočním sledování nemusí být do skoku. A celkově mám pocit, že tenhle film je zklamáním pro ty, kteří se vypraví do kina v naději, že tohle je bomba roku. To opravdu není, ale vidět se to z pouhé zvědavosti určitě dá.

• 15.1.2009  18:08

Nejslabší ze všech tří dílů. Nápady pomalu docházejí, herci už nehrají s takovým zaujetím a chutí a Verbinsky režíruje mechanicky, strojově přesně a bez emocí. Film, který nevzbudí příliš jásotu u diváka, ale dokáže bavit hlavně tím, že se vracejí oblíbené postavy v čele s Jackem Sparrowem, ale všechno má svůj konec, a i velkému dobrodružství jednou došel dech. Uvidíme, zda Jack Sparrow dal velkému plátnu definitivní sbohem, anebo se vrátí v ještě lepší formě než dřív.

• 26.4.2009  11:27
    Plán hry (2007)

Rodinná komedie vypráví o zapřísáhlém starém mládenci, jímž je bohatý a slavný Joe Kingman, a jehož tým amerického fotbalu se žene za vítězstvím na mistrovství. Jenže najednou je ten snový život vzůru nohama - Joe se totiž dozví, že má osmiletou dceru, o jejíž existenci nevěděl - je totiž plodem posledního pokusu o smíření, než odešel od své mladé ženy. A právě v nejdůležitějších okamžicích sportovní kariéry musí Joe najít způsob, jak ošidit večírky, cvičení a milostné schůzky ve prospěch hodin baletu, pohádek na dobrou noc a hraní s panenkami, které do jeho života vnesla jeho dcerka. Zprvu se mu to nelíbí, ale pak změní názor a zjistí, že daleko důležitější než zástupy fanynek a sportovní úspěchy, je láska k jeho dceři. Z téhle komedie přímo trčí morální poselství, ale jinak se to ve společnosti Dwaynea Johnsona a malé Madison Pettis dalo přežít bez úhony.

• 17.3.2011  19:14

Zane se svojí sestřenicí a několika dalšími přáteli se vypraví navštívit dům svého otce. Po cestě má vidiny, ve kterých zahlédne dlouhovlasou, ohavnou stařenu se sekerou a přisuzuje tyhle vidiny extázi, kterou požil. Na místě je uvítá podivínský Lester, který dům spravuje. Posléze na povrch vypluje dávná kletba, ve které se ze záhrobí vrací přízrak stařeny, která si přišla vyřídit účty za svou smrt z dob zlaté horečky se všemi svými pokrevními příbuznými. Pánské herecké osazenstvo mě moc nezajímalo, ale dámské osazenstvo tedy stálo za to a není mně známo, kam příroda na ty nápady chodí. Režisér trojici sličných hereček Leah Rachel, Erin Reese a Lindsey Scott hned zkraje nezlikvidoval, nechal je dokonce asi třikrát svléknout, takže si divák nemrava přišel na své. S vražděním si tento horor dává na čas, ale to vůbec nevadilo, protože film se nebral až tak vážně, navíc v roli správce Lestera se objevuje charismatický Tobin Bell po své anabázi v Saw a filmem zní dobrá hudba, jejíž autorem je Terence Jay, který si zahrál hlavní roli. Film se blýskl dobrým a celkem originálním námětem, což jsem ocenil. Konec neměl chybu. Příjemný horor, který mě překvapil. 100%

• 19.1.2009  12:20
    Pokoj 1408 (2007)

Všechno směřovalo k tomu, že se bude jednat o vyjímečný počin v oblasti hororového žánru, ale Kingovi adaptace jsou přesvědčivější v knižní podobě než na filmovém plátně. Spolu s Johnem Cusackem vstupujeme do tajemného hotelu, konkrétně do hotelového pokoje 1408. Nejdříve nám charismatický ředitel hotelu Samuel L.Jackson vylíčí všechny ty hrůzy co se v inkriminovaném pokoji odehrály a nikdo tam nevydržel déle než hodinu, ale John Cusack tam vydrží až do konce, přežije a kupodivu zase nic tak hrůzyplného se tam dít nebude. V oblasti napětí to není nijak slavné, protože ne všechny scény jsou dobře natočeny, ale zajímavost tomu nechybí a samotný Cusack nehraje nijak vyjímečně. Uděje se pár zvratů, dojde na několik zajímavých scén a průměrný horor je na světě. Dalo se čekat, že to bude mít větší grády.

• 16.7.2013  15:50
    Policie Hamburk (TV seriál) (2007)

Tenhle německý seriál je hodně nesympatický a echt šlecht. Slouží pouze k zaplácnutí úžasného odpoledního vysílání na Primě se čtvrthodinovými reklamními bloky s příšerným hudebním předělem a s komentářem Bodi Schwarze v upoutávkách na nic. Mé hodnocení: 0%