kingik

David Kraťásek

okres Šumperk
profík, recenzent

• 3.4.2010  12:26

Vidět nenalíčenou Pamelu není zase tak šokující pohled. Stejně tak i domácí porno s Tommym a s ní nemá moc vysoké kvality. Pamela má neskutečné tělo. To ano, ale na druhé straně nic moc tady není vidět a to je asi to nejslabší. Dost se tu kecá o ničem a na zmíněné hrátky se tu dostane jen v několika málo scénách. Navíc čekal jsem,že tato slavná sexbomba bude v posteli pěkná divoška, ale je to slabota, pánové a dámo. Jen leží a drží. Mnoho povyku pro nic.

• 2.4.2010  19:28

Tak to byla síla. Moc špatná komedie, která ani trochu nedrží pohromadě. Herci zhusta do jednoho hnusní a vévodí tomu proklatě špatný Zach Galifianakis, hned po něm následuje klasicky nesnesitelný Justin Bartha, mírné odstupy si drží Ed Helms a Bradley Cooper. Vrcholem je herecky zcela nedisponovaný Mike Tyson se svým tygrem, který se nepostaral o žádný gag. A ve filmu vlastně ani žádný gag není. Nenatrefil jsem ani na jeden a všechno to působí tak splácaně, jako by scénář ani neexistoval a dotvářel se teprve až na place. Podle toho to taky vypadá: Zápletka po prohýřené noci ve Vegas, spojená s nadměrným požitím alkoholu a drog, díky čemuž tihle tři výtečníci mají totální "okno", a čtvrtého z party celý film pohřešují, až ho konečně najdou na střeše, je tak strašlivě natahovaná a nesmyslná, že se mně nad její stupidností chtělo zabít všechny tvůrce filmu.Trojice pitomců je v každém druhém záběru hozena do nesmyslně absurdní situace končící vždy nějakým šťastným vyváznutím z ní za doprovodu diskotékových fláků z doby nedávno minulé. Snímek je tak ultratrapný, že nad tím rozum zůstává stát. A když už jsem chtěl dát odpad, stal se zázrak, závěrečné titulky s fotografiemi z prohýřené noci za doprovodu Flo-ridy a jeho cover pecky Spin Me Around jsou na hranici geniality a pozitivně hodnotím i účast sličné Heather Graham v roli striptérky. Jinak opravdu bída a děs. Počet zasmání: 0.

• 2.4.2010  17:27
    Zvíře (1977)

Zvířete jsem si zde nevšiml, leda tak kostýmu opice, do kterého se hlavní protagonista obléká, když dělá reklamu na těstoviny, ale zato jsem registroval rovnou dva Belmondy. Jeden byl špičkový kaskadér a druhý velká filmová hvězda Bruno Ferrari, idol všech žen, paradoxně však všech žen se stranící pro svoji náklonnost k mužům. Ale hlavně jsou si oba k nerozeznání podobní, a proto kaskadéra Mikea angažují jako dubléra velké hvězdy v nebezpečných scénách. A právě Belmondova dvojrole je to nejlepší na tomhle filmu, spolu s rozverným hudebním doprovodem a řemeslnou režií slavného tvůrce komedií Clauda Zidiho. Belmondo sice maličko přehrává, ale vše se drží ve velmi roztomilé podobě. Jeho partnerce Raquel Welch jsem sice špičkovou kaskadérku moc nevěřil, ale Belmondo tady žádného dubléra nepotřeboval, s výjimkou jedné náročné scény s padákem. Z dnešního pohledu už je celkové pojetí filmu silně "out", vtipu je tam tak akorát a hlavně zásluhou Belmonda se jim dá zasmát. Když to tak vezmu, je to milá kravina na pátou. A ještě vynikající dabing měl velký podíl na snesitelném diváckém zážitku. Výsledek je pro mě poněkud "belmondovsky" ztřeštěný. 60%

• 2.4.2010  17:02
    Magazín Ligy mistrů (TV pořad) (2002)

Slabota. Pochopitelně, že sleduji LM, ale magazín o ní už jen výjimečně. Nemusím vidět stále stejné situace s monotonním moderátorem sdělujícím obecně známé statistky a fakta. Nemá to žádný styl, jen je to rychle splácané dohromady a doprovázené vždy nějakým prázdným komentářem slavného fotbalisty. Opravdu bída bez špetky nápadu.

• 2.4.2010  14:52

Darren (Chris Massoglia) býval vzorný student, ale ted je z něj poloviční upír. Znamená to že musí sloužit svému novému upírskému pánovi v podání charismatického John C.Reillyho, musí se vzdát své rodiny, musí se naučit upířím zvyklostem jako je pití lidské krve nebo přespávání v rakvi a hlavně musí se umět naučit žít ve svém novém domově jímž je cirkus plný bizarních monster se srdcem na pravém místě, ale jeho minulost ho zde v podobě zrazeného kamaráda Joshe Hutchersona dostihne i tady. První polovina filmu je působivější už v tom, že hýří nápady, oceníme kvalitní triky, návštěvou v Cirkuse si divák prohlídne bizarní monstra a narazíme zde na Salmu Hayek, která je pořád hezká jako obrázek akorát občas zaroste vousem. Druhá polovina odehávající se v cirkusovém tábořišti už tolik zajímavá není. Horor bez krvavých scén není žádný pořádný horor a tady se žádné takové scény nedočkáme ani omylem a následné finále je jen taky takový hororový odvar bez krve, aby i mladší divák nemusel zavírat oči.Motivace některých postav mně zůstávala přes značnou nepřehlednost v dějí úspěšně skryta stejně jako výskyt některých postav byl docela zbytečný (Willem Dafoe, Jane Krakowski) vzhledem k minimu prostoru, které dostali. Start to mělo zajímavý, ale dojezd byl dost upocený a bez mohutného finiše se vyhrávat nedá ani v upírském světě.

• 1.4.2010  21:41
    Hledá se táta a máma (TV pořad) (2010)

Jde to.

• 1.4.2010  14:28
    Spider-Man 3 (2007)

Dynamická komiksová jízda. A Tobey Maguire si po třetí natáhl pavoučí kostým a na pavoučích lankách si to vesele brázdí New Yorkem všemi jeho obyvateli milován. Třetí díl sice vypadá přeplácaně, ale to mě právě na něm bavilo. Je to zakončení série a to muselo být ve velkém stylu a proto je tu všeho dvakrát tolik. A proti Spidermanovi tu stojí hned dva schopní protivníci a budeme svědky zrození Sandmana a Venoma. A stejně tak se staneme svědky Spidermanovi proměny v temného Spideyho za pomoci černé vesmírné hmoty podezřelé konzistence. Peter Parker zažívá první krizi ve vztahu se svou láskou Mary Jane Watson (Kirsten Dunst), která se neúspěšně pokouší o pěveckou kariéru na Broadwayi, po krku mu jde pomstychtivý bývalý kamarád Harry (James Franco), který se nedokáže vyrovnat se ztrátou milovaného otce a z jeho smrti viní právě Parkera, ale v závěru prozře a bok po boku se ve velkolepém finále utká se Spidermanovi protivníky. a nebude chybět nový objekt krásy v podobě vnadné blondýnky Bryce Dallas Howard. Je toho opravdu na jeden film moc, ale režisér Sam Raimi tohle spřežení umí spolehlivě kočírovat a dá prostor i odlehčujícím gagům a nabušené akci. Říká se, že v nejlepším se má přestat a odhadli to i tvůrci a velkolepě završili tuhle zajímavou ságu tímto explozivním a temně pojatým třetím dílem, který byl podle mně o něco lepší než jeho dva předchůdci.

• 1.4.2010  11:47
    Game Page (TV pořad) (1998)

Jsem příznivcem pc a konzolových her. Prostor je zde věnován recenzím, komentářům i chystaným novinkám. Zpracování pořadu je dost průměrné a ani moderátorka nemá moc co nabídnout. Pořad jsem přestal sledovat. Nudil mě.To je to nejhorší co se může stát.

• 31.3.2010  16:52
    Magazín NHL (TV pořad) (2010)

Zajímavý souhrn toho nejdůležitějšího, co se v NHL přihodilo. Všechny důležitá fakta a informace jsou pohromadě a nic moc tomu nechybí.

• 31.3.2010  09:43

Bláznovo zlato se spolehlivě nezařadí k filmům, ke kterým bych se v budoucnu rád vracel. Důvod je jednoduchý. Tahle bláznivá honba za bájným pokladem na dně oceánu jede až v moc prošlapaných kolejích a vedle dobrodruha Matthewa McConaugheyho, zapáleného do hledání pokladu, chce vyniknout i jeho filmová manželka Kate Hudson, ale tentokrát kromě ukázkově plochého hrudníku a dokonalého účesu, moc ze svého hereckého rejstříku nenabídne. Pak tu máme dobrotivého milionáře Donalda Sutherlanda a jeho sličnou a hodnou, leč však natvrdlou dceru Alexis Dziena a bandu trapných záporáků vedenou černošským rádoby gangsta raperem. Měla to být romantická a dobrodružná komedie, ale takových už bylo. Scenáristé dvojici McConaughey a Hudsonová nechají hned zkraje příběhu rozvést, aby pak po zbytek zcela zbytečně až násilně "zamilovanou" dvojku zase dávali dohromady. Romantika se nějak vytratila a akce se smrskla jen na pár efektních záběrů a rádoby akční finále, které ovšem ničím neoslní a vlastně každý divák ví, jak to celé dopadne už hodně dlouho dopředu. Výsledkem je vesměs průměrná dobrodružná komedie s malebným tichomořským oceánem a ošlehaným McConaugheym, která dohromady, ale poněkud hůře, semlela všechny motivy ze všech dobrodružných komediích o honbách za bájnými poklady. 60%

• 30.3.2010  20:32
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Charlie Sheen na stará kolena začíná téměř hrát a Jon Cryer v roli jeho bratra mu skvěle sekunduje. Jednotlivým epizodám nechybí z hlediska kvalitního sitcomu absolutně nic. Změna ústřední role sitcomu jen prospěla. S příchodem hravého Ashtona Kutchera se s gagy roztrhl pytel. 80%

• 30.3.2010  14:53

Tahle papundeklová pohádka má něco do sebe. Je tak idiotská, až je v podstatě zábavná. Velkou podíl na tom mají herečtí představitelé v čele s Janem Čenským. Ten je ve své roli tak špatný, až je prostě super. A tak je to s celou touhle pohádkou.

• 30.3.2010  14:50
    Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

Tak zase až tak tupý nejsem, abych nevěděl jak to v lidském těle chodí. Tvůrci jsou tak odporně polopatičtí, že mně prostě nebavilo se na to dívat. Prostě trapný seriál podávaný naivní formou, aby i se ani ten největší idiot necítil u televize blbě. Hrozný co tady na ČSFD sklízí úspěch. Fakt to nechápu.

• 30.3.2010  14:34
    Česká soda (TV seriál) (1993)

Mělo to svou sílu, ale dost často to vše bylo hozeno až do nevkusné podoby. Vtipů dobrých se našlo stejně tolik jako vtipů slabých. Většina z vtipů už dnes ztratila na síle, protože to nějak odvál čas.

• 30.3.2010  10:34
    AZ-kvíz (TV pořad) (1997)

Otázky jsou celkem těžké a výhry na konci slabé. Moderátoři se tváří jakoby to chtěli mít rychle za sebou. Je to celkově slabé a nemá to vůbec čím nalákat k obrazovce.

• 29.3.2010  17:13
    TýTý 2009 (TV pořad) (2010)

Nechápu, že za tohle platím koncesionářské poplatky. Hanba a je mně na zvracení.

• 28.3.2010  10:35

Hugh Grant a Drew Barrymore jsou skvělí, ale se scénářem je to podstatně horší. Situace, do kterých jsou naši hrdinové vrženi, jsou dost extrémní a úplně nepravděpodobné. Rovněž popová princezna a idol teenagerů Cora Corman, kterou hrála Haley Bennett, se nepovedla. Vychází mně z toho průměrný a mírně zdlouhavý film.

• 26.3.2010  13:40
    Profesionál (2001)

Steven Seagal se vydal tímto filmem na nudnou dráhu. Tentokrát spojil síly s Tomem Sizemorem. Jenže režii má Albert Pyun a ten pravidelně režíruje špatně, ale vždy má ve svých filmech dostatek akce. Jenže tady si svou účast akční scény naprosto rozmyslely a "seagalovka" bez pořádné akce se zkrátka neodpouští. Sice znám od Seagala ještě horší filmy než je tenhle, ale myslím si, že tento snímek si nic jiného než odpad nezaslouží, protože prostě mně jako divákovi nabídl akorát dvě mizerné akční scény, nudně tvářícího se Sizemora, špatného Hoppera a Seagal to se svým zapáleným výrazem už nevytrhne.

• 25.3.2010  18:39
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Komerční televize nemůžou pořád donekonečna omílat stejné filmy dokola, tak se rozhodly zaplácnout díru tímhle tv reality "shitem". Obdivuji, že autor tohoto pořadu třeba ráno vstane a jde ho za pár minut zrealizovat a později ve střižně si připadá jako Spielberg. 40%

• 25.3.2010  12:42

Režisér Tomáš Vorel st. se rozhodl ve svém filmu vyřešit téma rasismu, korupce a mediálního zkreslování, ale v hustě stylizovaném příběhu s hustě stylizovanými postavami, neměl nejmenší nárok uspět. Film se mu totiž chtě nechtě výrazně rozpadl pod rukama a bez silné struktury se prostě nedá vyrukovat s kritikou společnosti, která je v jeho pohledu maximálně zkažená. Není snadné najít na tomto filmu nějaká výrazná pozitiva. Snímek, i přes svou přiznanou stylizaci, často selhává i po herecké stránce. Vlivný podnikatel Tomáše Matonohy není postava, s kterou by divák nějak mohl sympatizovat, ačkoliv je tu snaha, prostě je to charakter, s kterým bych se v reálu setkat nechtěl. Omylem bylo obsazení Ester Janečkové do role policejní šéfky, která neumí vtisknout své postavě životnost a do role se ani trochu nehodí. Zkorumpovaný policista Miroslava Etzlera už je na tom mnohem lépe a je to dáno tím, že Etzler je pro tyto typy velmi dobře herecky vybaven. Ovšem vrcholem je pak obsazení Josefa Cardy do role hodného homosexuála, který se vzdá i slibné kariéry jen proto, aby mohl zaopatřit romského chlapečka z ulice, pro něhož je krádež denním chlebem. Jedině dvojice Jiří Mádl v roli poradce premiéra a Kateřina Sedláková v roli přihlouplé blondýny, zakládající si na vlastním dokonalém vzhledu a závratné moderátorské kariéře, zcela bezchybně vystihli své role, zejména Mádl přesně pochopil, co po něm režisér chce. Na druhé straně film není až tak hrozný, jak by se mohlo jevit,dá se na něj celkem dívat, ale je velmi nedodělaný. Režisér Vorel neodhadl své schopnosti a neuvědomil si, že se tak trochu chytil do pasti, když si chtěl hrát na režiséra, co rozlouskne každé závažné téma. V tomto případě prohrál, protože zvolená forma mně nesedla. A tahle satirická groteska nemá čím trumfnout. 40%

• 24.3.2010  20:08

Problematika amerických středních škol je pro našince přece jen poměrně vzdálená, a od toho se odvíjí i moje hodnocení. Vše se točí kolem spiknutí proti školnímu prezidentovi, jež je falešně obviněn z krádeže testů pro závěrečné zkoušky. Celé věci se snaží přijít na kloub snaživý pisálek do školních novin v podání Reece Thompsona. Vše mu ale komplikuje počínající vztah s proradnou školní krasavicí Mischou Barton, v zádech má přísného ředitele Bruce Willise, co tolik nesnáší žvýkání, musí co nejdříve vypátrat osobu, která stojí v pozadí spiknutí, a nový školní prezident (spolu se svými kumpány) už rozjíždí výnosný kšeft, spočívající v prodeji drog studentům. A navíc zosnoval plán, jak se nepohodlného otravy, lačnícího po senzaci, zbavit. Děj je dost řídký a roztahaný, v podstatě o ničem, rozhodně nečekejte nic v "prcičkovském" stylu. Tohle je totiž jeho naprostý protipól. Důraz je kladen zejména na zachycení autenticity poměrů na tamní střední, v tomhle ohledu není co vytknout. Nuda by to určitě pro českého diváka byla, ale tu spolehlivě zahánějí všichni herci v čele s Brucem Willisem, kteří se svých partů zhostili na jedničku. Jinak nic extra zajímavého tenhle film ze života studentů jedné střední nepřináší a závěrečné rozuzlení taky žádná sláva Z tohoto kousku může být plně nadšen pouze studentík americké střední. Pro mě je to tak nějak nezajímavé.

• 24.3.2010  16:21

Velkým problémem tohoto hororového remaku je, že je velmi stupidní. Stupidita skrz naskrz prostupuje celým dějem, zasahuje do chování postav a nakonec zasáhne i celý film. Už samotný fakt, že se duch mrtvé holky tentokrát usídlil v mobilním telefonu, volá svým obětem jejich vlastním hlasem a oznamuje jim prostřednictvím času zmeškaného hovoru jejich smrt, moc inteligence nepobral, ale při troše dobré vůle se z toho mohlo vymáčknout něco ve stylu Nezvratného osudu. První dvě úmrtí tomu skutečně nasvědčují, ale film se asi po čtvrt hodině zvrtne v takovou stupidní až směšnou slátaninu, že nad tím rozum zůstává stát. A nic na tom nemění ani stupidní pointa, která vůbec ničím nepřekvapila. Ostatně jako celý film. Je mně však záhadou, že se do tohoto filmu nechali naverbovat Shannyn Sossamon a především Edward Burns, který se v roli detektiva celou dobu tváří nezúčastněně a naprosto znuděně. Neviděl jsem japonský originál, ale tady se divákovi zvedání mobilu s podezřele divným vyzváněcím tonem vůbec nevyplatilo. Slabý horor. 40%

• 23.3.2010  22:40

Václav Vorlíček ve skvělé formě s celou plejádou předních českých herců v zádech. Nestárnoucí komedie s dokonale absurdním humorem, který už ze současných českých filmů naprosto vymizel.

• 23.3.2010  20:23

Proklatě černá a proklatě povedená komedie. Když se v jednom filmu sejdou David Schwimmer a Simon Pegg a do party jim navrch přibyde talentovaná Alice Eve je na dobrý film zaděláno. Tihle tři zosnují zdánlivě dokonalý a naprosto neprůstřelný plán jak zdánlivě lehce přijít k tučné sumičce peněz tím, že budou vydírat jednoho perverzního faráře, ale znáte to. Když se něco má podělat, tak se to prostě podělá, ale rozhodně se tím nepodělal tento film. Právě naopak. Zmíněné trio sympatických "looserů" minutu po minutě, poté co jeden z nich omylem zabije na faře údajného faráře v sebeobraně, zabředává do stále větších potíží, protože mrtvý farář není tím kým se zdá být a jeho mrtvola už bublá v septiku, někde nablízku řádí masový vrah dívek, do toho na scénu vypluje elitní agent s vizáží Qasimoda, objeví se obávaná vdova co ráda vraždí a hlavně ve hře jsou 2 miliony dolarů po kterých se nikdo nebude shánět. A každý by si je rád ulil pro sebe. Vypadá to sice zamotaně (a taky to zamotané je), ale režisér Jean-Baptiste Andrea, který je i současně spoluautorem scénáře, si vede natolik zkušeně v rozmotávání jednotlivých nitek, že prostě film dokonale baví směsící krve, brilantních hlášek, a nápady sype jako z rukávu aniž by nějak výrazně polevoval v tempu a napětí nebo postupné gradaci příběhu, který rozhodně není z rodu těch předvídatelných. Navíc tvůrci zvysoka kašlou na postavy a tak je jim jedno kdo ve filmu zhebne.Tahle černá komedie má zkrátka vše co má správná černá komedie mít. 90%

• 23.3.2010  10:32
    Česká miss (TV pořad) (2010)

Bouček, Van Damme a pěkný holky. Určitě lepší než předchozí ročníky. Hudební hosté nestály za nic. Soutěžní dívky nebyly vůbec ničím vyjímečné. Vítězka není můj typ.

• 22.3.2010  20:38
    Operace Dunaj (2009)

Katastrofální film. A to po všech stránkách. Nejde jen o nevalnou technickou kvalitu snímku, ale hlavně jde o to, s jakou drzostí dokázali tvůrci filmu natáhnout do úctyhodné délky zápletku s polským tankem havarovaným v hostinci onoho osudného srpnového rána v roce 1968. Kdyby alespoň šlo filmu o nějaký seriozní pohled na citlivé téma, ale je smutné, že počáteční nevraživost k polským okupantům postupně přeroste v sympatie, ale aby to nebylo málo, ve filmu je k vidění i scéna, kterak do vesnice dorazí i ruský tank a v rámci absolutní antipatie k ruským vojskům, se staneme svědky vražedného tankového polsko-ruského souboje, v tu chvíli bylo dílo zkázy dokonáno. Herecký ansámbl čítající jména, jako jsou Holubová, Polívka, Hrušínský, Issová, Dušek nebo i Menzel byl hozen opravdu do ledové vody a režisér neměl cit pro vedení herců, navíc byl i mizerný vypravěč a evidentně se spoléhal na to, že herce jen tak mimoděk vrhne na plac a děj se vůle boží. Jenže Menzel s Hrušínským jsou herecky skoro až zoufalí a zbytku obsazení mně bylo skoro až líto, že vůbec v tomhle mohli hrát. A tak se sám sebe ptám, proč tenhle film vlastně vznikl?! Jeho výpovědní hodnota je nulová a celkově je to jeden z nejhorších filmů, které jsem viděl. Jít na to do kina, tak chci vrátit vstupné. Ahaaaaaaaa! To měla být komedie!. Hahaha. Naprosto čistý odpad.

• 20.3.2010  16:27

Tahle parodie od bratrů Wayansů sází na to, že je tak moc "cool", až se jí to nevyplatí. Tentokrát si bere na mušku především známé taneční filmy, jako například Let´s dance, Nežádej svůj poslední tanec, High School Musical nebo Flashdance. Nezůstanou však ušetřeni ani oskarový Ray (to se povedlo) nebo fenomén Stmívání (to se nepovedlo). Celkově je to až moc přeplácané a zmíněné taneční filmy nenabízejí až tak výraznou látku pro kvalitní parodii, a tak film nezřídka působí chaoticky a často musí mít divák opravdu důkladně "nakoukáno" aby pochopil, co se právě paroduje. A i tak mnohdy nebylo moc zřejmé, jaký film byl parodován. Wayansovi ani tentokrát nikoho moc nešetří a chrlí vtipy kulometnou kadencí, ale ty bohužel většinou cíl, kterým měla být divákova bránice, zasáhnou jen zřídka, protože většina parodovaných filmů je parodována spíše násilnou až místy nesnesitelně trapnou formou. Doslova utrpením jsou pěvecká čísla, která ani moc do daného konceptu nezapadají. Wayansovi jsou naopak silnější v momentech, kdy střílí do vlastních řad a přidávají vtipy, které se nevztahují k parodovaným filmům, ale třeba se týkají celebrit, potažmo jejich hereckých kvalit (Jessica Simpson to se svým filmem Rande měsíce nemilosrdně schytá). Nečekaným trumfem se ukázala být nepříliš známá Shoshana Bush v titulní roli, která dělá co může, aby diváka zaujala a její taneční číslo u tyče je jedním z vrcholů filmu. Téhle parodii však chybí hlavně větší propracovanost gagů, protože většina z nich je naprosto trapná, ale hlavně je to orientované až moc na černošské publikum. Ale právě takové to bratři Wayansovi chtěli mít.

• 20.3.2010  14:33

Pěkný film. Historici z něj mají radost.

• 20.3.2010  13:07
    Pistolníci (1993)

Hodně nepovedený film. Co taky čekat od slabého režiséra Derana Sarafian, že. Nutno však dodat, že tentokrát dostal k dispozici naprosto pitomý scénář nedávající smysl. A podle toho to vypadá. Jednotlivé scény na sebe téměř nenavazují, o nějaké zajímavé zápletce nemůže být řeč a všeho všudy se tu vyskytují asi jen dvě povedené scény a pár gagů, které jsou tak blbé, že se prostě nedá se jim nezasmát. Lambert s Peeblesem se po celou dobu tváří neskutečně trapně. A asi je to tím, že jim až na place došlo, v čem to vlastně hrají. Jednoduše hráli v kravině. 40%

• 14.3.2010  09:06

Dobrodružná komedie, která je překvapivě pojata akčně, a to bych od režiséra Andyho Fickmana vůbec nečekal. Když na planetu Zemi zavítají dva sympatičtí mimozemšťané s přátelskými úmysly AnnaSophia Robb a Alexander Ludwig, tak je nejlepší jejich ochranu svěřit zpočátku skeptickému a nevrlému taxikáři s ne zrovna čistým rejstříkem Dwayne Johnsonovi. A ten se současně stará o většinu gagů a hlášek a, když se k nim ještě přidá astroložka Carla Gugino, tak se útěk před vládními agenty vedenými nesmlouvavým Ciaránem Hindsem, stává proklatě zábavnou a dynamickou jízdou pro celou rodinu. 80%