kingik

David Kraťásek

okres Šumperk
profík, recenzent

• 20.1.2009  10:46

Film, který často sahá k vyššímu hodnocení, ale až nějak moc mně vadilo jeho horší zpracování, které se kategorizuje písmenem "B". Herci hrají až překvapivě dobře, nápaditost scénáři nechybí, ale režijně si to zasloužilo více přidat a mohlo to být lepší. 60%

• 20.1.2009  10:45
    Blade Runner (1982)

Slátanina s nadčasovými triky a vizuálem. 20%

• 20.1.2009  10:36
    Kurýr (2002)

Někdejší armádní specialista Frank Martin má riskantní, ale výnosnou práci - bez řečí doručuje zásilky všeho druhu. Dodržuje však při tom tři pravidla: nemění dohodu, nechce znát žádná jména a zásilku nikdy neotvírá. Jenže zásady jsou přece od toho, aby se porušovaly. Značná schematičnost stahuje tenhle akční snímek do vod podprůměru, a nic na tom nezmění, že Statham se snaží seč mu síly stačí, ale on je tak jediným pozitivem nablble koncipovaného filmu s pár nápaditými akčními scénami. Nelíbilo se mně to. 40%

• 20.1.2009  10:32

S původním seriálem to kromě jmen postav nemá nic společného a taky kvalitativně je to někde jinde, ale pokud se okleštíte od předsudků předem zavrhnout tuhle komedii, tak máte šanci, že to ve zdraví přežijete. Herci ve svých postavách se urputně snaží vylepšit to, co scénáři chybí a i když to humorem nepřekypuje, tak to určitě za vidění, i pro případné srovnání s původní rodinkou, stojí.

• 20.1.2009  10:30

Bývalý policista Bryan O´ Connor jezdí nelegální závody o velké peníze. Po jednom ze závodů ho zatkne policie. Sdělí mu, že ho nezavřou do vězení, pokud bude jezdit pro FBI v tajné operaci. Agenti mu pak vysvětlí, že už rok mají nasazenou tajnou agentku Monicu Fuentesovou u bohatého drogového dealera Cartera Veronea, který právě hledá nové řidiče. Brian souhlasí, ale chce si druhého řidiče vybrat sám. Rád by pracoval s Romanem, s nímž kamarádil v dětství, i když jejich vztahy od té doby, co přítele zatkl, nejsou nejlepší. Podmínky jsou však takové, že Roman přijímá. Vin Diesel moc dobře udělal, že už se v druhém pokračování neobjevil, protože věštil katastrofu. A ono je to opravdu hrůza po všech stránkách. Režie, scénář i herci jsou neskutečně špatní a nečekal bych, že se snímek takto kvalitativně propadne. 20%

• 19.1.2009  17:32

Absolventka práv Andrea Sachsová nastupuje na místo asistentky do redakce modního časopisu. Zpočátku jí vše připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí něco podaří, šéfová zůstává chladná. A pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka, ale potřebuje, aby jí byla kdykoliv k dispozici, a tak Andrea začíná zanedbávat své přátele. Zato se seznamuje s ikonami ze světa mody. Je sice fajn, že se ve filmu sešly hvězdy Meryl Streep a Anne Hathaway, a bez nich si to nedovedu představit, ale na to ostatní se jaksi pozapomnělo. Příběh je absolutně nedotažený, a ba co víc, pěkně nudný a intriky jsou mně tam tak protivné, že jsem nedokázal sympatitovat se žádnou z představitelek. Tohle byl povrchní film a nezanechal na mě žádný velký dojem. Mé hodnocení: 40%

• 19.1.2009  17:30

Dostat se na doživotí do vězení za vraždu své ženy, kterou navíc Tim Robbins ani nespáchal, nemusí být až taková tragédie, zvláště pokud se ve stejném vězení vyskytuje kamarádský Morgan Freeman. Pravda, narazí se zde na sadistického bachaře a zkorumpovaného ředitele věznice, ale naděje na útěk tu pořád je. Jímavé vězenské drama podle knihy Stephena Kinga zaujme svou citlivou formou zpracování a kvalitními hereckými výkony. 70%

• 19.1.2009  17:25

Velice pomalu ubíhající western, kterému by k lepšímu vyznění prospělo zkrácení nejméně o polovinu. Nádherné kamerové kompozice jsou působivé. Brad Pitt podává výjimečný herecký výkon a Casey Affleck je na tom také velmi dobře, i když na Pitta nemá. Ovšem, nuda tu dostává celkem hodně prostoru. Mé hodnocení: 60%

• 19.1.2009  17:24
    Planeta opic (2001)

Tak tady někdo neodhadl správnou míru a šel do toho bez rozmyslu, aniž by si uvědomoval, že není typem režiséra pro akční scifi. Ano, mluvím o Timu Burtonovi, který byl jasným omylem pro tento velkolepý remake. Jako akční režisér selhává v akčních sekvencích, ale nijak zvláště dobře si nevede ani v dialogových scénách. Druhým velkým omylem je Mark Wahlberg, a při představě, že nahradil Arnolda Schwarzeneggera, je mně mdlo, protože zde působí naprosto příšerně a do role se vůbec nehodí. Určitě pochvalu zaslouží masky a výprava a také Tim Roth, který si svou zápornou roli, jako snad jediný, skutečně užívá, ale jinak tenhle remake nemá čím zaujmout. Jedno velké zklamání.

• 19.1.2009  17:22

Opravdu nevím, koho zrovna napadlo Pitta obsadit do role Smrti, ale stalo se. Jedno vím jistě, Pitt se do této role vůbec nehodí, a ještě lépe řečeno, sehrál ji hrozně. I když v působivém úvodu, předtím než ho srazí autem, coby okouzlující mladík v restauraci, který vede nenucený rozhovor s Claire Forlani, je mnohem přesvědčivější. Přesvědčivost jako by chyběla i ostatním aktérům a Hopkins s Forlani mě rovněž ničím neoslnili. Film údajně stál 90 milionů dolarů, ale že by to na něm bylo znát, to se říct nedá. Film jako celek vyznívá povrchně a některé jeho scény, zvláště v úvodu, jsou opravdu dobré. Vzhledem k zbytečně přepálené stopáži ve filmu zaniká to, co mělo být jeho předností, a proto tohle poselství o Smrti není dvakrát přesvědčivé. Hodně tohle téma tvůrci promrhali a rozmělnili po "hollywoodsku". Mé hodnocení: 50%

• 19.1.2009  16:51
    Rambo III (1988)

Třetí Rambo měl smůlu v tom, že se jeho režie ujal křečovitý Peter MacDonald. Ten film zbavil původně provokativního obalu a udělal z něj krystalicky čistý akčňák, který má svá silná a slabší místa. Stallone je stále ve vrcholné formě, neúnavně běhá, skáče, střílí a člověk jeho postavu hltá. A vlastně je to jeho zásluha, že Rambo 3 ještě má co nabídnout, i když jakákoliv výjimečnost se v rutinní režii vytratila. Stačí si uvědomit, co třeba režisér MacDonald udělal s třetím Nekonečným příběhem. 60%

• 19.1.2009  16:38
    Syriana (2005)

Thriller oceněný Oscarem a Zlatým Globem diváka zavádí do světa ropného byznysu. Do událostí spjatých s mocenským bojem o naftová pole a rafinerie v Perském zálivu vstupuje agent CIA Bob Barnes, který zjišťuje, že jeho činnost byla zneužita. Tenhle film je natočen pro Američany, nikoliv pro mě. Mě totiž nechal absolutně chladným.

• 19.1.2009  16:33
    Rocky Balboa (2006)

Proč si jednou nedopřát návrat boxerské legendy....i když....návraty bývají složité, a tak je to i s šestým a definitivně posledním dílem boxerské ságy o nezničitelném bijci v ringu, na kterém Stallone vystavěl svou bohatou kariéru. Stárnoucí hrdina se rozhodne všem i sobě dokázat, že ještě pořád nepatří do starého železa, a postaví se mladému šampionovi. Na šestém díle je pro mě překvapivé, že ze všech dílů se mně tento líbil nejvíc a Stallone se v něm dokonce pokouší hrát. Snímek prokazuje sympatickou snahu dostat si diváka na svou stranu, u mě se mu to podařilo, i přes všechna vznesená pozitiva, tak napůl. Jednak nechovám příliš vřelý vztah k boxu, druhak Stallone se mně vždy více líbil v akčních opusech.

• 19.1.2009  16:18

Kvalitní akční film, který jako tank vlétl na plátna a stvořil tak nesmrtelnou postavu Johna Ramba v neopakovatelném podání Sylvestera Stallona. Režisér Ted Kotcheff se s tím nemazlí a válečného veterána vrhne nemilosrdně do chřtánu nekonečné drsné akce. Stallone se s tím vypořádal na jedničku a pak se vrátil ještě ve třech ne už tak dobrých pokračováních. 100%

• 19.1.2009  15:41

Je to zvláštní, ale je to asi jediný film s Pittem ve kterém mu role seděla jako ulitá. I režisér Edward Zwick se vybičoval ke skvělému výkonu a už nic lepšího od té doby nenatočil. Nedílnou součástí je i nádherná hudba Jamese Hornera. Výsledkem je poutavý, dobrodružně - romantický snímek o nenaplněné lásce, naději a smrti.

• 19.1.2009  15:25
    Hitman (2007)

Určitě to nedopadlo tak, jak si tvůrci představovali. Režisér Xavier Gens možná nebyl ideální volbou, protože zvolená látka vyžaduje vytříbený styl. Timothy Olyphant pak nějak zaniká, akční scény nejsou vůbec špatné a k dobru se dá přičíst i Olga Kurylenko. Dalo se na to dívat v pohodě, ale chtělo to lepší uchopení stylu. 60%

• 19.1.2009  15:16

Slabý film. Jen herecké obsazení bylo na takovou spatlaninu snad až příliš dobré.

• 19.1.2009  14:39

Místo slibované akční jízdy, tvůrci naservírovali stupidní děj bez akce. Clive Owen zvládá svou roli obstojně, ale Alfonso Cuarón je fakt hrozný režisér a není to zdaleka poprvé, co zprasil celý film. Přiznám se, že potenciál byl obrovský, ale tvůrci se vydali pro mě absolutně neakceptovatelnou cestou. Tohle šlo mimo mě. 20%

• 19.1.2009  14:26

Celkem jsem se zaradoval, že sága o omezeném inspektoru Clouseauvi bude pokračovat, ale Steve Martin mně moc do hlavní role nesedl. A pravda, on svého inspektora Clouseaua pojal úplně jinak, a srovnávat ho s geniálním Sellersem nelze, ale pokud přistoupíte na Martinova pravidla hry, nebude to marný boj. I Kevin Kline pojal svého Dreyfusse úplně jinak. Prostě vše je tu jiné. Chybí Kato, chybí Herbert Lom, chybí Blake Edwards. O ději se nemá cenu vůbec rozepisovat. Je stejně jen druhořadý, aby se na něj mohly navlékat gagy nevyrovnané úrovně. I nelogičnosti se zde našly. Například mně nejde do hlavy, proč je po celou dobu Clouseau idiot s pilinami místo mozku, ale v závěru přesto zdárně a geniálním způsobem vyřeší celý případ. Potěší přítomnost zpěvačky Beyoncé Knowles. Filmu chybí lepší režisér. Shawn Levy přece jen není Blake Edwards. Některé gagy byly velmi zdařilé a největším plusem filmu je hlavně návrat legendární filmové postavy a o to jde především. Mohlo být hůř. 60%

• 19.1.2009  13:54

Brittney žije s nevlastním otcem v luxusním domě na Floridě. Krátce poté, co se mafie nevybíravě přihlásí o zaplacení otčímových dluhů, otčím zahyne při havárii soukromého letadla. Kupodivu Brittney nezdědí obrovský majetek, ale pouze roční rentu. Zbytek připadne jeho společnosti, pokud se ovšem o dědictví nepřihlásí přímý potomek. A ten se k překvapení všech přihlásí. Jde to ve šlépějích jedničky, ale už zde není tolik kvalitních nápadů a nečekané pointy jsou jen kopií jedničky. Susan Ward a Leila Arcieri jsou přitažlivé holky, ale jako herečky už se tak neosvědčily. Několik dobrých momentů v podobě kvalitního intrikování se zde najde, ale už to nějak není ono. 60%

• 19.1.2009  13:45

Příjemná komedie, která se nebojí se sama shodit. Herci jsou bez rozdílu výborní, nápady zde nechybí a komických situací je tu dost, a ten tragický závěr mě dostal. Takže zasloužené 4 hvězdičky.

• 19.1.2009  13:28

Ano s čistým svědomím mohu prohlásit, že je to nejlepší role Sharon Stone v její kariéře a je korunována jejím perfektním hereckým výkonem. Svou spisovatelku Catherine Tramell obdařila takovým šarmem a sex appealem, že od té doby zde taková postava ve filmu nebyla. Její partner Michael Douglas a ostatní jsou zde pasováni do pozice pouhého křoví, protože Sharon to má vše pod rukou. A když poprvé vzala do rukou sekáček na led, tak jsem ani nedýchal, jak moc jsem jí její roli věřil. A co teprve proslulá scéna, ve které si lascivně přehodí nohu přes nohu a celý policejní sbor oněmí z toho, že nenosí kalhotky. Zdařilý scénář Joea Ezterhase a brilantní režie Paula Verhoevena mají na svědomí zajímavý erotický thriller plný zvratů, napětí a krve, jemuž k dokonalosti chybí pouze propracovanější závěr. 90%

• 19.1.2009  13:21

Sharon Stone zestárla a už není tak mrazivě přesvědčivá jako v jedničce, ale sex appeal ještě pořád má, ale ne už tak dráždivý. Vydupala si tohle pokračování a po jejím boku nahradil Michaela Douglase celkem nekoukaný David Morrissey, ale scénář už tolik nestaví na dravých sexuálních scénách, ale nahrazuje je jen slabším předivem erotična. Do popředí se více dostává příběh psychiatra lapeného v moci vášně a intrik a není to příběh k zahození. Režisér Michael Caton-Jones není tak odvážný jako jeho předchůdce Verhoeven a nerežíruje ani s takovou lehkostí, ale nabízí celkem zajímavý thriller s nečekaným závěrečným rozuzlením, pohled na odhalená Sharonina prsa ve vířivce, jednu odvážnou sexuální scénu, stejnou hudbu jako v jedničce a pocit, že to přece jen nebylo tak špatné. Erotických thrillerů se totiž točí stále méně, a tak mně to přišlo vhod. 60%

• 19.1.2009  13:16
    Casanova (2005)

Heath Ledger je jako Casanova neodolatelný svůdník a role mu perfektně sedne. I ostatním hercům se daří upoutat na sebe pozornost (Sienna Miller nebo Oliver Platt). Bohužel to je asi tak největší klad téhle trochu naivní taškařice. Zkušený Lasse Hallstrom nenamíchal tak kvalitní koktejl, který bych si chtěl objednat pokaždé, když jdu do svého oblíbeného baru. Příště sáhnu po něčem ostřejším. Příběh Casanovy jsem si představoval, že bude vystavěn jinak, ale Casanova je tu líčen jako milý muž, který je přátelský ke svému okolí, ačkoliv ve skutečnosti tomu tak nebylo. Průměr, který životní osudy Casanovy dost zkresluje. Čekal bych rozhodně víc. 50%

• 19.1.2009  13:10

Komedie, u které jsem se nenudil, ale nemám potřebu ji hodnotit lépe. Gagů bylo hodně a to je hlavní.

• 19.1.2009  13:04

David Zucker má parodie v malíčku, ale ani zdaleka neumí divákovi naservírovat parodii ve správném poměru. Znamená to tedy, že on čistě jednotlivé filmy mechanicky paroduje, aniž by tvůrce oněch parodovaných kousků za jejich díla tahal za uši tak, jak to dělali v předchozích filmech bratři Wayansovi, kteří parodovaným scénám slavných filmů dokázali vtisknout nový rozměr pro lepší uchopení podstaty jednotlivých scén. Tohle prostě Zucker neumí a jeho korektnost mě nikdy moc nebavila. Je tu snaha posunout tuhle upadající sérii lepším směrem, ale Zuckerovi se to s jeho přístupem prostě nemohlo nikdy podařit.

• 19.1.2009  12:59

Výrazně slabší než jednička. Tam, kde jednička tvůrcům dávala na frak svými překopanými scénami, tak tady už jen slabě kopíruje hororové snímky a bohužel vše je podáváno dost trapně. Jsou zde i pasáže, u kterých budete zívat nudou, protože nápadů už není tolik, ale herecké osazenstvo má stále co nabídnout. Příště by to chtělo ubrat na trapnosti a gagy více propracovat tak, jak to bylo v jedničce. 60%

• 19.1.2009  12:47

Steven Spielberg je poslední dobou z formy. Potvrdil to i v tomto velmi rozpolceném kousku, který neví, zda má být hororem, scifi nebo sociální sondou do skupinky ohrožených lidí mimozemšťany. Nefunguje spolehlivě ani v jednom ohledu, a co je ještě horší, je absurdní až hrůza. Herecké výkony nejsou nic extra, ale není to vina Cruise a spol., ale hlavně takto divně vystavěného scénáře, který nemá žádné trumfy v ruce. Vyzdvihl bych fakt, že další bizarní mimozemská invaze je v nedohlednu, a proto je tento film v jistém ohledu vítaným zpestřením na filmovém stole. 60%

• 19.1.2009  12:42
    Cry_Wolf (2005)

Potíž je v tom, že si tohle celou dobu hraje na horor, ale závěrečné rozuzlení zabíjí poslední hřebíček do rakve a divák si uvědomuje, že se celou dobu díval zbytečně a filmaři ho zase jednou pořádně vypekli. A dobře mu tak divákovi - tohle není horor, tohle je kravina.

• 19.1.2009  12:40
    Doblba! (2005)

Doblba není špatný film a lépe funguje jako nevázaná taškařice, či shoda náhod, ve své první polovině. Ve druhé jako by došly nápady a nuda se objevuje stále častěji. Herci byli perfektní, ale po scenáristické stránce to chtělo notně doladit, aby to nepůsobilo rozpačitým až rozháraným dojmem.