kingik

okres Šumperk
profík, recenzent

• 18.1.2009  10:33
    Kruh 2 (2005)

Rachel se svým synem Aidanem odjíždí ze Seattlu do horského městečka v Oregoně, ve snaze definitivně zapomenout na děsivou minulost a začít tam nový život. Když však v okolí dojde k několika podezřelým úmrtím a na místech činu se najde neoznačená videokazeta, Rachel pochopí, že Samara se vrátila. Každý, kdo uvidí děsivé Samařino video, do sedmi dnů zemře.....Dvojka už sice není tak působivá jako její předchůdce, protože vlastně divák už tak trochu ví, co ho čeká, ale je zde stále Naomi Watt. Spíše jako celek má dvojka svou sílu v jednotlivých, působivě natočených scénách. Nějaké velké překvapení se sice nekoná, téma je vyčerpané, ale i dvojka má něco do sebe. Točit trojku už by nemělo význam.

• 18.1.2009  10:28
    Metro (2004)

Kate se rozhodne, že půjde za svým hereckým idolem, jen aby ho mohla uvidět. Protože se jí nepodařilo sehnat si taxi, vydá se na nejbližší stanici metra. Za pár minut jí jede poslední spoj. Protože je podnapilá, na chvíli usne, když se probudí zjistí, že jí vlak dávno ujel. Hledá východ, ale všechno je zamčené. V metru se však začnou dít divné věci a Kate má pocit, že ji něco sleduje a boj o život začíná. Zajímavý horor by si zasloužil propracovanější režii, ale drsnými momenty a napětím a hlavně talentovanou Frankou Potente se v něm nešetří. 60%

• 18.1.2009  10:24

Film se sice moc nevytáhl a milovníci komiksových spektáklů se neubrání zklamání, ale na druhé straně jako zábavný kousek funguje o dost lépe. Za přispění herců, jako jsou Michael Angarano, Kurt Russell, Kelly Preston nebo Mary Elizabeth Winstead, si užijeme zábavnou i poměrně nápaditou jízdu završenou velmi překvapivou pointou spočívající v tom, že se z jedné hodně hodné postavy stane hodně záporná postava.

• 18.1.2009  10:20

Jednička nebyla žádný zázrak, ale tohle je ještě horší. Ke staré partě přibyli Catherine-Zeta Jones, Bruce Willis a Julia Roberts, ale nedá se říct, že by s těmito herci přibyla i kvalita. Hlavně se dá směle prohlásit, že tvůrcům došly nápady, a tak se dostavilo křečovité pokračování, které nemá výrazné momenty, ale exceluje hereckým obsazením.

• 18.1.2009  10:15
    Osudový dotek 2 (2006)

Pokud tedy muselo být nutně natočeno pokračování výborného Osudového doteku, tak mám pocit, že takové si ani nezasloužilo. Jiní herci, jiný režisér, jiný scenárista a tedy i jiný film. A tedy velmi špatný film. Bez invence, bez možnosti identifikovat se s postavami. A tedy tím pádem s minimem prožitku. Tohle pokračování je katastrofa.

• 18.1.2009  10:13

Evan Treborn se vydává pomocí schopností zděděných po svém otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou, ale tvůrci naopak to mají pevně ve svých rukou a třímají otěže tak rázně, že divák je chvíli šokován, chvíli překvapen a chvíli doslova přikován v křesle, protože tohle je bomba film s vynikajícím Ashtonem Kutcherem a Amy Smart. Originální film, jenž má všechny atributy zajímavého filmu.

• 18.1.2009  10:03

Proti hereckému obsazení nemám námitek, ale neseděl mně výběr režiséra Tima Storyho. Právě v něm vidím slabinu tohoto comicsu. Herci v čele s Jessicou Alba jsou ve svých rolích někdy více a někdy méně přesvědčiví. A právě režisérův smysl pro nestylovost je kamenem úrazu, pro jinak vcelku zdařilý film. Škoda, že tento projekt byl právě svěřen jemu, a ne někomu, kdo by si s komiksovou stylovostí uměl vyhrát. Je to film, který se řadí spíše k průměru mezi comicsy. V konečném výsledku mu chybí větší výrazovost, kterou právě nemá vlivem chabého režiséra. Dvojka má v tomto ohledu co napravovat.

• 18.1.2009  09:58

Protidrogová komunita, do níž přichází nováček Roman, dodržuje tvrdé zákony. Co když se ale mezi lidi, kteří se snaží odrazit ode dna, vklíní lež bez pravidel....Zajímavé herecké výkony naleptává málo zajímavý scénář s nečekanou pointou v závěru, která matný dojem mírně vylepšuje.

• 18.1.2009  09:50

Tohle je velmi povedená comicsová adaptace. S plejádou hvězdných herců za zády to snad ani nemohlo dopadnout špatně. Vše zde do sebe skvěle zapadá. Snad poprvé jsem měl pocit jako bych listoval drsným comicsem, což se nedá říct o některých jiných comicsových adaptacích. Černobílé pojetí skvěle sedí a někteří herci jsou ve svých rolích lahůdkoví. Elijah Wood, Jessica Alba, Benicio Del Toro nebo Nick Stahl předvádějí výkony, které skvěle rámují výsledný dojem, režie je na vysoké úrovni a bezesporu se jedná o jednu z nejpovedenějších comicsových adaptací.

• 18.1.2009  09:43

Leonaordo DiCaprio hraje pašeráka, který hledá obrovský růžový diamant ukrytý kdesi v buši mužem, jehož nutili pracovat na diamantových polích. Tenhle film vyznívá tak nějak průměrně, a i když v něm není nouze o napětí, nebylo radno nad ním tak úplně plesat. Čestnou výjimku tvoří právě Leonardo DiCaprio, který hraje jako o život, ačkoliv o něj v závěru filmu paradoxně přijde.

• 18.1.2009  09:41

Bezstarostný výlet na Havaj za surfováním změnil jednou provždy Seanu Jamesovi život. Stal se totiž náhodným svědkem vraždy a mocný gangster Eddie Kim rozhodně nestojí o to, aby zůstal naživu. Sean ovšem chce vypovídat před soudem a v doprovodu zkušeného agenta FBI nasedne do letadla mířícího do Los Angeles. Nikdo ovšem netuší, že Kim propašoval do letadla jedovaté hady a škrtiče, kteří se proplazí ze zavazadlového prostoru až mezi pasažéry. A pak začne jít všem o život. Scénář už od úvodu je plný zarážejících nelogičností, které by se daly pominout jen v tom případě, že nám tvůrci naservírují pořádnou smršť v podobě útočících hadů, ale to se nekoná. Dvě řídké scény s hady jsou hodně málo. Film se postupně propadá až do ubohého podprůměru. Závěrečné titulky jsou podle mě lepší, než celý tenhle film. 40%

• 18.1.2009  09:39
    Miami Vice (2006)

Ústřední dvojka celkem obstojná a s nimi stojí a padá celý film, ale rozhodně jako celek to nebylo pojato právě šťastně. Seriál Miami Vice měl daleko zajímavější epizody, ale tohle je nuda, málo akce a hodně keců. Michael Mann se svojí režií to pojal neakčně a to takovému typu thrilleru nesluší. Zde by měla nastoupit ohlušující akce, přestřelky, automobilové honičky a napětí, ale zde je právě tohle zredukováno na minimum. Občas dojde na skvělé momenty, které ovšem při absenci výše zmíněných ingrediencí, vycházejí mírně naprázdno. Zkrátka, krásně nasnímaná nuda s výbornými herci a zajímavým hudebním doprovodem. Mé hodnocení: 60%

• 18.1.2009  09:03

Hutný horor, explicitní scény násilí a banda horských skřetů, jsou zárukou hororové kvality. Nový mistr hororu Alexandre Aja dává o sobě dostatečně vědět. 80%

• 18.1.2009  09:00

Filmů o loutkách není mnoho. A tahle parafráze na akční filmy je hustě sprostá, ale víc nic nenabízí. 60%

• 18.1.2009  08:52
    16 bloků (2006)

Richard Donner absolutně v ničem nepřekvapí. Vše dokonale staromilsky průměrné, a to včetně akčních sekvencí. Není to nuda, ale také to ani v nejmenším v ničem nevynikne. Klasický thriller ve starém "oldschoolovém" balení. 50%

• 18.1.2009  08:41
    Proud času (2003)

Bylo by to lepší, kdyby režie Richarda Donnera nebyla ryze amatérská a naprosto odfláklá. Asi nebyly peníze na větší muziku, a tak se musíme spokojit s tím, že příběh je celkem poutavý, herci jsou zajímavý, ale někde v dálce je cítit nevyužitý potenciál.

• 18.1.2009  08:40

Specialista na zombie filmy všeho druhu George A.Romero se bohužel nevrátil v oslnivé formě. Děj je velmi slabý až slabomyslný. Ani naturalistické scény nebo celkem solidní obsazení moc nepomáhají a výsledkem je slaboučký horor bez jakékoliv invence. 40%

• 18.1.2009  08:39
    Matador (2005)

Profesionální odstřelovač a nájemný vrah by rád ukončil svoji kariéru. Ale jeho odchod ze světa zločinu není vůbec jednoduchý, dokud se mu do cesty nepřiplete jeden správný Američan . Ten touží po bohatství a naplnění svého amerického snu, což přivádí řadu komických situací. Snímku vyšlo jeho herecké obsazení, podstatně méně se mu daří ve skloubení thrilleru, dramatu a komedie. 40%

• 17.1.2009  22:21

Herecké výkony, které jsem nečekal a výborně vystavěný thriller, který dokonale graduje až do překvapivého a nervydrásajícího finále, ve kterém najednou nevíte, komu fandit. 80%

• 17.1.2009  21:41

Neodolatelná komedie s neodolatelnou Elishou Cuthbert, která není vůbec tak sprostá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ústřední duo je výborné, pak se přidá arogantní Timothy Olyphant. Po celou dobu jsem se skvěle bavil. 80%

• 17.1.2009  21:40
    Lemra líná (2006)

Jistý potenciál to skýtalo. Pak se to ale celkově zvrtlo a vznikl velmi nepovedený film s hereckými výkony, za které mně bylo trapně. A vůbec celý film byl dost trapný a špatný. 30%

• 17.1.2009  21:25
    King Kong (2005)

Tohle se Jacksonovi opravdu povedlo, a ač nejsem zrovna příznivcem megalomanských spektáklů, tak o tomhle můžu s jistotou prohlásit, že to stálo za to. Vynikající herci, úderný a dynamicky děj, prošpikovaný super triky, prostě nemá chybu. Jako bych obracel stránky comicsové předlohy, kterou jsem měl kdysi tolik v oblibě. 100%

• 17.1.2009  20:48
    23 (2007)

Je to marné, ale Carrey pro mě zůstane navždy komikem, ty vážné polohy mu nesedí. Možná, že kdyby ve filmu hrál herec zkušenější na poli charakterního herectví, byl by film ve výsledku daleko přesvědčivější. Nechci tvrdit, že je Carrey vyloženě špatný, ale každou chvíli jsem čekal, že předvede do kamery nějakou svou pověstnou grimasu. Film měl pevný základ v podobě zajímavé režie Joela Schumachera, kterému nedělá nejmenší problém navodit hororové temno a vzbudit v divákovi zájem o další vývoj v ději. Scénář je tajemný a číslo 23 je možná jen předivem k tomu, jak řešit složitější otázky lidského bytí a nebytí. Mnoho zajímavých momentů však nedokáže spláchnout fakt, že Carrey sem moc nepasuje a finální zvrat byl možná očekávaný.

• 17.1.2009  20:35

Tak tohle je velké překvapení. Kdo by se nadál, že Daniel Craig bude v roli Jamese Bonda vynikající a všem nevěřícím kritikům nakope zadek. Spousta akce. krásné ženy, poker, napětí a záporák Mads Mikkelsen, jsou tím správným mixem pro bondovku nového tisíciletí. Moc mě to bavilo, ale následné pokračování mě celkem zklamalo. A Michaelu Ochotskou jsem ve filmu nezaregistroval. 90%

• 17.1.2009  20:10
    Noc v muzeu (2006)

Tedy tak trapný a infantilní film, se jen tak nevidí. Ben Stiller už je taky trochu za zenitem a zde předvádí své stokrát viděné ksichty, a pak se fackuje s opicí, mluví s oživlou sochou a provádí další krávoviny. Je zarážející, že to ani na chvilku nenabídne nějaký gag nebo vtipný okamžik. Lepolero oživlých postaviček vyvádí kousky, které spíš uspí než nějak zaujmou. Je to docela ztráta času, a ptám se, má zapotřebí Robin Williams, Owen Wilson a Ben Stiller hrát v takových slátaninách?! A to ještě bude pokračování, ale to už odmítám vidět. Tohle mně bohatě stačilo na hodně dlouho.

• 17.1.2009  19:55
    Smrt on-line (2008)

Zvláštní agentka FBI Diane Lane, která pracuje v oddělení počítačové kriminality se svým kolegou, pátrá po zvrhlém internetovém vrahovi. Maniak totiž na nezrušitelné internetové stránce v přímém přenosu nechává zabíjet zdánlivě náhodně vybrané lidi. Své oběti vězní v hrůzně rafinovaných pastech, jejichž smrtící mechanismus se zrychluje v přímé závislosti na navyšujícím se počtu anonymních zvědavců, kteří internetové stránky navštíví. Každý z návštěvníků se pak stává spolupachatelem vraždy. Počítačový thriller se zamýšlí nad fenoménem násilí v kyberprostoru. Přiznám se, že to vypadalo slibně, ale výsledek je celkem průměrný, protože veškeré napětí se vytrácí už v okamžiku, kdy známe vrahovu totožnost, a pak nás čeká veskrze podprůměrné finále neohrožená agentka FBI versus vrahounek, ve kterém je vítěz znám již předem. Ani Diane Lane zrovna nevypadá k světu a je znát, že z ní už asi kráska nikdy nebude. Nejzajímavější pak z tohoto thrilleru je způsob, jakým oběti zemřou, jejich vraždy jsou nápadité a velmi působivé, ale to ostatní už taková sláva není.

• 17.1.2009  19:39

Tahle komedie nepokrytě láká na Umu Thurman a je to právě ona, která je největším trumfem této milé taškařice. Ňoumovitý Luke Wilson nepřevádí nic světoborného a ani se k energické Umě příliš nehodí, ale řada scén je nápaditých, ale rozhodně nějaký promrhaný potenciál je cítit, a to se režijní taktovky chopil Ivan Reitman, který má s podobně laděnými filmy zkušeností na rozdávání. Snahu mu rozhodně upřít nelze. Bavil jsem se slušně.

• 17.1.2009  19:29
    Oko bere (2008)

Tenhle film je slabota. Při té účasti zvučných jmen se divím, že to nedopadlo lépe. Obsadit sexy Kate Bosworth se ukázalo jako dobrý tah a Kevin Spacey si vedl víc než dobře, ale to je asi tak všechno, čím mě tenhle podprůměrný a nenápaditý film zaujal. Podruhé už to opravdu vidět nepotřebuji. 40%

• 17.1.2009  19:27
    Ostrov (2005)

V polovině 21. století je Země kontaminována a zbytky lidstva přežívají v karanténě v přísně střeženém komplexu. Tito lidé ale netuší, že jsou součástí děsivého experimentu s klonováním. Tenhle sci-fi opus Michaela Baye beznadějně propadl a možná, že si o to Bay vyloženě koledoval, protože zřejmě evidentně byl mírně z formy, když se pustil do natočení tohohle filmu, který má své velké klady ve Scarlett Johansson, v působivé hudbě Steva Jablonskyho a v originalitě, ale své zápory má ve scénáři, režii, a co je nejvíc překvapivé, v akčních scénách, kterých je tu nemnoho a ani nejsou nějak výrazně natočeny. Úplná nuda to ale není a snímek tak rozhodně stojí za vidění, i když má pár vad na kráse.

• 17.1.2009  19:19

Neviditelná žena Sue Storm a Mr.Fantastic Dr. Reed Richards mají těsně před svatbou, ale přípravy jim překazí tajemný vetřelec Silver Surfer, který přichází na Zemi zvěstovat její zánik. Času je neúprosně málo. Jestli chce Fantastická čtyřka zachránit naši planetu, musí se chtě nechtě spojit s hanebným Dr.Doomem. V pokračování se opět sešla stará herecká parta i stejný režisér a výsledek je vlastně stejný jako v jedničce. Tedy průměrný, bez výraznějšího stylu, ale s tím rozdílem, že Jessice Alba to v blonďatých vlasech sekne.