slovan1

okres Frýdek-Místek

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 12.5.2020  15:49

Atmosféra dobrá, zvraty, přestřelka taky... ikdyž, vystavování se nelogicky kulometu, mi nepřišlo jako dobrý nápad od některcýh policajtů. Herecky v poho, hudba seděla, krajina krásná. Až na ten dementní konec... Wind River zkrátka vládne dál.

• 4.4.2020  20:43

Dlouhá nuda. Pár povedených scén a jinak prázdno. Dnes už pořádně nevím, co bych si z toho filmu odnesl...

• 4.4.2020  20:42

Místy zdlouhavé a zbytečné rodinné drama. Nicméně, já se na tento film těšil. Očekávání naplnil, hlavně mě překvapila nadupaná akce a kupodivu i dobrý soundtrack. Občas zpomalovačky a nažehlení vojáčci jako od Baye. Člověk se asi nikdy nedoví jak přesně to bylo a zda všechny operace na konci filmu proběhly tak jak proběhly....

• 24.4.2015  11:35
    Hacker (2015)

Svou stopáží a stylem typický Mann. Pomalé vyprávění mi nevadilo, jakoby oddalovalo to, co příjde a na co je třeba se těšit. V případě Hackera to byly akční scény, které jako by vypadly z oka Nelítostnému souboji a hlavně na nich byl zřetelný Mannův rukopis. Herecky zmáknuté, stylově film působil na mě autenticky. V příběhu moc nešlo odhadnout co příjde. Hudba šik. Na film jsem se těšil ale musím říct, že jsem mírně zklamán ale na další film z Mannovy dílny se těším.

• 30.3.2015  18:05

Zdejší hodnocení a moje pocity po shlédnutí se rozcházejí. Počátek to nevysvětlí a popisek u filmu je mimo. Nechal bych děj tam kde začal a tam kde měl úspěch. I přesto, když se člověk dostane přes svatbu v kostele tak jsem se solidně bavil. Spojitost s jedničkou a dvojkou jsem absolutně nevnímal a bral Genesis jako jiný film, bez spojitosti, nebýt záběru v TV, když seňor hledá svou seňoritu. Doufám, že čtyřka a návrat Manuely Velasco nebude zklamáním.

• 30.3.2015  17:58
    The Den (2013)

A opět horor, kde letěl přítelčin ntb proklatě vysoko. Web kamera překvapivě v pohodě, nebyl čas se nad něčím pozastavovat nebo si na webku nezvyknout. Postavy neznáme, o to uvěřitelnější. Konec fakt dojeb. Jsem zvědavý na podobný Cybernatural.

• 30.3.2015  17:33

Ach jo, kdyby Bay vždy tak nepřepálil tu délku. Transformeři jsou pro mě skoro jako kult, hodnocení níž jít nemůže. Je to pořád parádní akčňák s robůtkama, jako předešlé díly. Wahlberg ani Peltz mi nevadili, Tucci fajn. Hudba v pohodě, Hong Kong taky. Povolání dinosauřích botu jako dobré oživení. Jak jsem zmínil, pro příště by vůbec nevadilo ubrat na délce. Bayové posedlosti monstróznosti a snahy do filmu nacpat co nejvíc akční vřavy ale asi opět neujdeme a budeme se muset spokojit s dvou hodinovým přesahem... Snad to nezačne nudit.

• 30.3.2015  17:25

Příjemný rodinný filmek, kterých už moc není a tenhle mi připomněl dětství. Podobné jak E.T. tak i Super 8. Ruční kamera nevadí, prckové zahráli dobře. Malý alien a veškeré efekty na jedničku.

• 30.3.2015  17:17

Od Ryana jsem snad neviděl lepší film o 2. sv. Pitt skvělý a celá posádka tanku dobře doplňuje. Přesně takhle si představuji vzhled krajiny války. Akční scény jsou fest reálné. Několikrát se mi hrdlo sevřelo, sem tam jsem čuměl jak péro z gauče, jak na mě scény působily. Pro scény kdy jdou americké tanky proti němčourskému Tigeru a záverečné dobývání na křižovatce a nejen za to, dávám plný počet. Ayer znovu nezklamal a snad mu to tak půjde dál.

• 30.3.2015  17:11
    Lucy (2014)

Já si Lucy užil. Ono Bessonovské pojetí, kdy se řeší ne/využití lidského mozku, je v tomhle hávu trochu úsměvné ale když vypnu mozek, je to velmi povedený akční kousek. Scarlett ve své roli super, vizuál filmu nadupaný.

• 30.3.2015  17:08
    Pod zemí (2014)

Očekávány horor, který hodně potěšil. Neznámi ale o to příjemnější herci, klaustrofobické prostředí, nedostatek světla, tajemný rébus... U Pod zemí jsem se mrazivě bavil. S koncem jsem byl spokojený a FF jedná báseň. Hodnocení nechci snižovat, ale přispělo k němu i jedna lekačka, která způsobila přítelčin letící ntb...

• 27.2.2015  16:23
    John Wick (2014)

Aj, to byla jízda. Od prvních chvil ze z Johna Wicka stane můj oblíbenec. Hned vypořádáni se s bandou zabijáku v jeho domě stojí za to. Pak celý film odsejpa ve stejném duchu a já se bavil jak pán. Čistokrevný akční film, u kterého jsem slintal blahem. Herecky paráda, akční scény na jedničku, hotel pro zabijáky třešnička. Vůbec by mi nevadilo vidět Johna Wicka v pokračování... 4 a půl.

• 16.1.2015  00:35
    Interview (2014)

Tolik diskutovaný snímek... :-) Klasický Rogenuv film. No a když se s ním sejde Franco, tak je o zábavu postaráno. Je to zábavné, ulítle, akční a někdy i překvapivě krvavé. Nevím, jestli si za pár let na "Rozhovor" někdo vzpomene. I přes svou délku utekl film v pohodě a já se bavil.

• 16.1.2015  00:29
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Po The Strain jsem hledal nějaký hororový seriál, který by mě udržel v napětí jako zmíněný The Strain. Což se docela, hlavně po prvním dílu, povedlo. Je to podobné, v jiných, viktoriánských a temnějších barvách. Některé díly mi ale příjdou zbytečně a hlavně nudné, naprosto seberou divákovi očekávání, způsobené pilotem. Herci jsou perfektní a divil jsem se, kolik známých obličeju zde uvidím. Eva Green s veškerou noblesou ale všechny hravě cpe do kapes. Líbí se mi i fakt, že nám seriál ukazuje známe Londýnské postavy. Naprosto skvělá je výprava, kulisy a všechny zobrazené lokace, které svou atmosférou vystihuji tíhu příběhu. Za první sérii 4*. Těším se na druhou.

• 16.1.2015  00:20
    Vinaři (TV seriál) (2014)

Nenáročný a v podzimním období ideální seriál. Jak prohlásil Vojtěch Moravec, jde o imaginární vesnici a tudíž o originální jazyk. Nehledal jsem chyby tam, kde ostatní. Vinaři jsou mile vyprávění, nenáročně. Některé díly by si zasloužily 5-ti hvězdičkové hodnocení, jiné naopak odpadové. Postavy většinou sympatické, ale některé mě štvaly. Například od Postráneckého jsem nečekal, že ten jeho přehrávaný hlas, mě po pár dílech bude tuze štvát. Ovšem každý díl mě navnadil si opět zajet do sklípku a užít si zdejší atmosféru. Druhá série by podle informací měla vzniknout, a ani ji si ujít nenechám.

• 31.12.2014  02:37

Ach jo, a takovou slinu jsem měl... Kdyby film obsahoval jen tornáda, a hezky natočenou všudypřítomnou katastrofu, tak bych šel výš. Ale jakmile někdo s "herců" otevře pusu, tak se člověk osype. Scénář, dialogy, herci - to vše je naprosto špatné. Chvílemi mi to přišlo jako parodie a s některými komentáři se ztotožňuji. Takové tóčo bych čekal od Asyla. Na konci jsem musel konstatovat, že i ten starý Twister strčí tenhle film hravě do kapsy. Člověk díky dementním dialogům, mluvě vůbec a chování, nemá jakoukoliv šanci si k nějaké postavě vytvořit vztah. IQ některých postav taky pokulhává (viz nováček posera u lovců a pak namachrovaně jde točit ohnivé tornádo...). No a rozloučení se s blízkými v zatopující se papírně mě dostalo do kolen. Při psaní totohle komentáře si vlastně říkám, jak jsem mohl dát 3 hvězdy. Nakonec 2 a ani o píď výše.

• 22.12.2014  15:43
    Kouzelníci (2013)

Hodnocení Kouzelníku mě dlouho odrazovalo, i přesto, že po prvním traileru jsem byl dost natěšený. Když už jsem se tedy odhodlal a na mágy mrknul, tak jsem byl docela překvapen tímto hodnocením. Film vůbec není po*ebaně střeštěnou komedii jak jsme mnohdy zvyklí, ale docela zábavnou jízdou. Buscemi strašný sympaťák, Carrey hodně potěšil ("... a takhle jsem postavil celou chatu." :-D ) . Zato Carell se mi svou filmovou image totálně hnusil... Naštěstí to vyvážila Olivia Wilde. Příjemný soundtrack, triky ze staré školy a oddechová zábava s pár hodně povedenými frky.

• 17.12.2014  15:38

Tak pro mě vyhrává americký Red Dawn. Nicméně, od australské verze jsem nečekal to, co se mi dostavilo. Příjemný, malý film, který nám ukáže i kousek Austrálie a dobře vybrané sympatické herce. Vojáci a invazivní jednotky, na rozdíl od amerického filmu, zde skoro nejsou k vidění, za čímž bude asi malý rozpočet, ale líbilo by se mi, kdyby byl na vojáky brán větší zřetel a aby divákovi vůbec bylo sděleno odkud vlastně pocházejí. Což vím, jen díky popisu filmu. IQ vojáku neberu v potaz, nečekal sem víc, než jsem dostal. Škoda že dvojka asi nebude...

• 9.12.2014  21:24
    Ranhojič (2013)

Pro někoho z oboru dosti zajímavý film. Klidně bych si dokázal Ranhojiče představit jako seriál, kde by díl od dílu odkrývali nějaký orgán a ve své době ho zkoumají, popisují a boří veškerá tabu a mýlky dosud známé. Herecky hodně dobře namíchané, výprava a celková vizualizace na jedničku. Na svou délku vůbec nenudil, zaujatě jsem si film užíval.

• 22.11.2014  16:09
    Sabotáž (2014)

Průměrná akční kriminálka. Arnie nemastný neslaný, stokrát lepší jeho mini role v Expendables. Plusové body za to, že jsem do doby než to puklo nevěděl, kdo stojí za krvavou zabíjačkou členu týmu. Za zmínku stojí Mireilee Enos, která vypadala, jako by nehrála ale dala si do nosu a naskočila na plac - věrohodně zahráno.

• 22.11.2014  16:05

Trochu mi to připomínalo Hvězdy nám nepřály. Fajn drama, ve kterém exceluje Grace Moretz a její hvězda stoupá. Docela věrohodně vykresleno, jak by asi fungoval vztah na dálku a jeho nástrahy. Jak film dopadne, každého trkne hned ze začátku. Chvílemi dojemné, ale určitě ne jako zmíněné Hvězdy... Pohodové, fajn hudební doprovod, dobré herecké výkony. S klidem 4*.

• 10.11.2014  21:42
    Parker (2013)

Pro mě béčková záležitost. Statham už prostě nepředvádí to, co kdysi a to ubírá na kvalitě filmům, kde by měl být hlavním tahákem. Zbytečná Lopez, potěšil svou mini roli alespoň Nolte. Sem tam povedená hláška, a na konci ukázal lehce Statham, co ho kdysi zdobilo. Podprůměrný film, který si se svou délkou docela zahrává...

• 10.11.2014  21:38

Příjemný, oddychový rodinný film. Kdo má rád filmy, kde se hlavní hrdina spřáteli se zvířetem, tak neváhejte. Navíc se film odehrává v nádherném prostředí alp, a za ty záběry a krajinu to fakt stojí.

• 7.11.2014  14:10

Shoduji se s většinou zdejších komentářu. Zatím se jedná o nejslabší díl Slyových Postradatelných. Ne že by zde nebyla akce, ta tvoří většinu filmu jako u předchozích dílu. Ale přišlo mi jako naprosto zbytečné zde nacpat "young generation", která (jestli teda měla...) Expendables vůbec neoživila ale naopak mi "kids" přišli jako rušivý element. TI Expendables ve trojce nejsou tím čím v jedničce a dvojce. Takže pro pokračování s mladíky pryč a zůstat u toho, co přineslo ovoce na začátku.

• 7.11.2014  14:05
    Želvy Ninja (2014)

Příjemná oddychovka. Příběh není zrovna bůhvijaký, ale akci a vtipem určitě film, který stojí za shlédnutí. Pro lidi, kteří vyrůstali na kreslených Ninja želvách určitě povinnost. Vrátil jsem se o několik let zpět a byl bych rád za pokračování.

• 16.10.2014  11:50

Tak knihu jsem četl, a zatímco ji hodnotím skoro 100%, film zaostává. Kniha se četla sama, stále jsem se smál a přečtena byla hned. Zatímco u filmového zpracování mi chybí ono kouzlo, které kniha měla. Přišlo mi, že se nudím. Ve filmu některé Alanovy setkání se slavnými osobnostmi 20. století působí fraškovitě, oproti tomu, jak byly popsány v knize. Na zkaženém dojmu může mít svou vinu i to, že jsem viděl nadabovanou verzi... Nicméně pár světlých momentu film měl a tak hodnotím slabším průměrem.

• 16.10.2014  11:43
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Tak u první série nasadil Del Toro vysokou laťku a snad se ji bude držet i v pokračování. Pořád jsem váhal mezi 4 a 5 hvězdičkami ale nakonec jsem se rozhodl tu jednu si ponechat, kdyby to nejen udrželo stejné grády ale i proto, kdyby se The Strain posunul ještě o nějakou píď vzhůru. Atmosféru má seriál od 1. dílu skvělou. Obsazení přesně pasující na jednotlivé herce. Nejvíc si roli užívá asi Richard Sammel. Díly byly návykové a s velkým očekáváním, co se bude dít dál, jsem vyhlížel další pondělky. Povedený seriál, který na upírství pohlíží z poněkud jiného úhlu, než jsme byli zvyklí.

• 16.10.2014  11:29
    Doupě (2014)

Film, kde člověk ví, co se stane. Teda jestli viděl Okrsek 13... Zbytečný film. Plusy za Davida Bellu, který si zde střihnul naprosto totožnou roli s Okrskem a samozřejmě za P. Walkera, kterému je tento film věnován.

• 1.10.2014  13:51

Tak čekal jsem trochu jiný typ filmu. Sice se zde misi několik žánru, ale celkově to působí divně. Chvíli se člověk dívá na dialog mezi agentem CIA a prodejcem limuzín, kdy se směje a ve chvíli se musí přeladit na padouchy, kteří v tu chvíli nepůsobí věrohodně a je to celé takové jakoby parodické na filmy, dejme tomu, Bournova žánru. Je zde pár hlášek, sem tam se tu zastříli ale v tomhle ohledu nejde o nic, co by v jiných filmech s hlavou nahoře spolehlivě nepřechcali. Líbila se mi hudba, Amber Heard věděla co si vzít na sebe, ale celkově slabší 3*.

• 24.9.2014  09:18
    Pompeje (2014)

Podobně jako u Pearl Harboru, je zde ona katastrofická událost jen jaksi ve stínu romance a příběhu jednotlivců. Naštěstí to není až tak na škodu. Já se bavil, škoda jen, že jsem neviděl 3D - mohl to být o to větší zážitek. Při jiném rozpoložení lze film lehce zařadit k béčkovým záležitostem... Navíc hvězdu přihazuji za konec.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27