Spider-Man: Bez domova (2021)

třikrát jsem v průběhu brečel. Ultimátní fanservis od kterého by se měly učit poslední Hvězdné Války.

Cesta do Ameriky 2 (2021)

Všichni fanoušci toužebně vyhlíželi tenhle počin a po předchozí nadprůměrném Dolemite ve stejném tandemu Brewera a Murphyho se modlili ku stejnému úspěchu. Lze vůbec po 30 letech důstojně navázat? Murphy svou polohou odkazuje na svou současnou pozici ve filmařství. Mám chuť si pustit nějaký jeho prvotiny nebo stand upy abych viděl tu energii, jiskru, ten hurykán s jakým hrál a tvořil, protože je to pryč. Nesnaží se, v podstatě nikdo. Nikdo nepodává žádný výkon, jen si to přišli odříkat a do toho jsou tam mladí herci bez zkušeností, kteří téhle líné bárce jen pomáhají ke dnu, protože neumí pořádně vzít za vesla. Jak to asi bylo? Původní scénáristé si dali drink, naházeli na papír co se za fan servis camea musí stát, nasypali to na papír, dopřáli si komentář současnému světu skrze postavy a hle, máme tu film? Zajímá mě jestli fakt zvolili stejnou techniku jako Vin Diesel s bazénem u kterého píše Rychle a Zběsile. Směju se, protože původní postavy zbožňuju, vždycky budu křičet z okna že jsem zamilovaný a ať mi jí taky sousedi políbí, vždycky budu krájet cibuli a jednou třeba budu smažit hranolky. Vždycky budu do mikrofonu začínat projev že jsme sexy bonbonky a to byl můj ctěný přítel Reverend Brown... Vlastně za všechny ty fanouškovské dárky a dohrávání vtipů, které začaly před dávnou dobou si zaslouží tvůrčí tým díky. Vtip se štěkáním je asi největší kakajíčko a směju se ještě teď. Ale je to tak hrozně líný, kromě onelinerů si s tím nikdo nedal práci. Celý zkoušky na prince ani nešustí papírem, ten papír neproběhl, prostě se sešli a řekli si... hmm... něco jako tři zkoušky tak rychle dejte něco dokupy. A Murphy? V posteli po návratu z Ameriky... to je prostě vidět jak se nesnaží, neimprovizuje, nic... ukažte co mám říct, haha tak nějakej daddy manželskej joke, dobrý? klapka dobrá jdeme domu. Jdu se vrátit do prvního dílu, jdu se vrátit do doby, kdy měl Akeem lví srdce a ne jen fousky na štětečku. Snad jedinej kdo si to užívá je Snipes, kterýmu bych moc přál nějaký pořádný akční návrat, úplně vidím jak je ukecával ať si tam může střihnout ten krátkej akční vstup a vlastně to je fakt nejdynamičtější chvíle z celýho ušmudlanýho filmu... a to je na tom asi to nejhorší, ten film působí ušmudlaně i když je v super dokonalý digitální kameře a všechno je vycíděný jak byt před první návštěvou tchýně. Ta podivná studiovost tomu taky nepřidala. Nechte legendy spát? Asi jsme už přesycení po Expendables a tyhle návraty už jen tak nebaštíme

Něžný bar (2021)

George přebírá štafetu Allena? V jeho několika-aktovce nevidíme život neurotických obyvatel New Yorku, ale pracující třídy předměstí. S nadhledem procházíme dospívání synovce majitele baru, kterému je otcovskou figurou. A i když život a situace ukázané v tomhle až divadelním fláku umí být těžší, pěkně to pro účel vypravěče zapadá, nedrhne a pokud přijmeme jeho hru. Zůstává po závěrečných titulcích to správný pálení v nosu.

Země, odkud přicházím (1956)

Bécaud vytvořil důležitou polohu pro vánoce všech dětí. Film je mezigeneračním a pokaždé najdete nový vtípek pro cílovku. Kouzelné

Holiday Inn (1942)

kdyby zpěvák a tanečník bojovali o přízeň dívky, jak by to udělali? V normálním světě by si vjeli do vlasů, v muzikále na to jdou písněmi a tancem. A když to jsou ti nejlepší v Hollywoodu, pak nám zbude nádhernej nedělní biják

Tohle je pop (2021) (seriál)

kvalita kolísá od neobyčejných příběhů a osudů, po uměle roubované a nezapadající dotazy na mluvící hlavy. Dramaturgicky jsou díly taky rozstřelený, režijní dohled nad týmy jakoby chyběl.

Úžasná paní Maiselová (2017) (seriál)

bezchybná, fan fiction show o tom jak by bylo krásné, kdyby ženy v 50. letech mohly být, když se rozhodnou, třeba stand up komičkami. komediální timing a pocit šťastného světa tu prostě nemá chybu. Skvělá oddychovka

Červená (2017)

ohromný život ohromné ženy. Vypráví tak jak si paní Červená přeje aby bylo rámováno, a když člověk sleduje čím si prošla a s kým stála na jevišti, pak je jasné že tato Diva si zaslouží, aby o ní bylo řečeno vše jak si přeje

The Frightened City (1961)

krásná noirovka s Seanem těsně předtím než se zrodí jeho životní role. Krasavec a zároveň trochu hajzlík. A ve scénách kdy jen tak “je” na plátně Vám dochází naplno že byl rozhodně nejšarmantnějším mužem Anglie. Celkově je zápletka krásně stavěná, barví se postavy, jejich motivy, černobílý film je na vrcholu díky kameře, která si dovoluje nejen statické rámování. Dostupné na Netflixu, rozhodně více než doporučeníhodné na “nedělní černobílý film”

Riverdance: Animované dobrodružství (2021)

irský tanec - easy zápletka s příslibem poučení - irský tanec - zábavné nesouvisející dovádění - irský tanec - víc irského tance a kdyby Vám to bylo málo - irský tanec. Jednohubka pro děcka fajn