Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Sci-Fi

plakát

Úžasná paní Maiselová (2017) (seriál)

bezchybná, fan fiction show o tom jak by bylo krásné, kdyby ženy v 50. letech mohly být, když se rozhodnou, třeba stand up komičkami. komediální timing a pocit šťastného světa tu prostě nemá chybu. Skvělá oddychovka

Červená (2017)

ohromný život ohromné ženy. Vypráví tak jak si paní Červená přeje aby bylo rámováno, a když člověk sleduje čím si prošla a s kým stála na jevišti, pak je jasné že tato Diva si zaslouží, aby o ní bylo řečeno vše jak si přeje

plakát

The Frightened City (1961)

krásná noirovka s Seanem těsně předtím než se zrodí jeho životní role. Krasavec a zároveň trochu hajzlík. A ve scénách kdy jen tak “je” na plátně Vám dochází naplno že byl rozhodně nejšarmantnějším mužem Anglie. Celkově je zápletka krásně stavěná, barví se postavy, jejich motivy, černobílý film je na vrcholu díky kameře, která si dovoluje nejen statické rámování. Dostupné na Netflixu, rozhodně více než doporučeníhodné na “nedělní černobílý film”

plakát

Riverdance: Animované dobrodružství (2021)

irský tanec - easy zápletka s příslibem poučení - irský tanec - zábavné nesouvisející dovádění - irský tanec - víc irského tance a kdyby Vám to bylo málo - irský tanec. Jednohubka pro děcka fajn

plakát

Fight Club (2010) (pořad)

přes deset let existující český cast o videohrách. V roli hostů i moderátorů se vystřídala veškerá honorace české herní scény. Redaktoři časopisů Level, Score, celebrity scény jako Tuček, Trojanová. Zbourali internet v době kdy se Vávra navážel za zabugovanost Skyrim aby pak rozvěsil ruce po vydání Kingdom Come. Jejich schopnost vidět do souvislostí a skvěle komentovat vývoj herní scény je naprosto dokonalý pro poučené uživatele, netoužící jen po tiktok formátu krátkých, emotivních výstupů na které sází ostatní média na trhu.

Batman se vrací (1992)

Příběh padouchů, jejich pohnutek a psyché za činy. Který netopýří muž sleduje s depresivním odstupem a touhou zažít něco zoufale normálního jako je klidný štědrodenní večer. "Oswalde, to je to největší paraple jaký jsem kdy viděla" "Jmelí je jedovaté pokud ho jíte..." zaryté citace, nejpůsobivější scény s dokonale vykreslenou kočičí ženou a jejich tragédie. Sledujeme spíše nejsmutnější milostný příběh než komiksový film. Burton byl zářivou kometou, která si tímhle dílem vybudovala piedestal, který si svou součanou tvorbou zdařile podkopává. Nicméně, tohle navždy zůstane jedním z nejlepších filmů, jaké kdy spatřily světlo promítačky.

Preacher (2016) (seriál)

v průběhu první sezony tleskám a chci víc takhle nápaditých Ritchiovských seriálů.

plakát

Preacher - Série 1 (2016) (série)

po prvních epizodách je to neokoukaný, nápaditý. Bitky jsou Ritchiovský a po všech možných netflixovských rádoby pánoprstenovkách (dopis pro krále, Zaklínač, Wheel of time) si užívám něco co si víc hraje, než aby hledalo vyjeté stezky... jasně, můžeme tu hovořit o variaci na Constantina, ale zatím baví moc.

Bod varu (2021)

Splendidní jednozáběrovka! Pastva pro oči každého, kdo rád navštěvuje restaurace a taky každého co si užije takovou práci s kamerou. Děj je filmařsky naboostovaný, a tak zažijete směsici naakumulovaného stresu, kterým prochází běžně restauratéři dlouhodobě, ale tady se servíruje pořádně stresující guláš. Šéfkuchař prochází situacemi a stres roste jako pomyslná teplota až k “Bodu Varu” kino zážitek v plném Světozoru s gastrodebatou se určitě podepsal na větší atmosféře, ale film je rozhodně nadprůměrný i bez kouzla okamžiku. Co je nejsilnější stránka se stává i slabinou, dramaturgie a vyznění scén jsou někdy naprosto on point a pak se objeví scény, kde byste potřebovali větší rozpracování aby se situace dohrála. I přes to přese všechno, pusťte to každýmu kdo má rád a nebo nechápe co to ostatní maj s jídlem

plakát

Dopis pro krále (2020) (seriál)

škoda že mi není 10. Pak by všechny ty laciný a šedesátkrát zažitý lekačky a zvraty dokázaly zafungovat. Takhle ale vidím jen tlupu dětí co bych jako lapka rozmázl palcátem a neřešil jejich koulovačku (bože!) Je vtipný to sledovat s přítelkyní na kterou to funguje, protože nemá nakoukáno. Já jen velmi znuděně předvídám každou další scénu a trpím i timingem a hereckýma výkonama, je to papírový až hanba.