maxs

Stavební inženýr

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 10.6.2019  09:14
    V utajení (2017)

Nevěrohodnost a pomýlené chování filmových postav jsou pro mě nepřekousnutelnou překážkou, proč nemohu udělit jinak vcelku obstojnému akčňáku vyšší počet. Jak ucítím nesmysl, křivý se mi huba. Jako třeba v tomto případě asi osm krát.

• 10.6.2019  09:10

Příběh tří oddělených chlapců, kteří se po dvaceti letech setkali vlivem obří náhody, je jen předkrm. Silný a emotivně podaný příběh je jenom vstupní branou k nalezení odpovědi, co je víc? Vládnou nám naše geny, které stůj co stůj formují naší osobnost i navzdory vlivům okolí? Nebo je to výchova, která formuje a definuje osobnost člověka na skoro čisté čtvrtce papíru? Co je víc? Výchova, nebo geny? Dokument se pokouší skrz tři separované bratry nalézt odpověď na tuto zásadní otázku. Otázkou ale zůstává, zda jí skutečně našel...

• 29.5.2019  10:17
    Alfa (2018)

Ačkoliv se považuji za kynologa a behaviorální chování psů je mým koníčkem, tenhle film je prostě a jednoduše "zmaštěnej". Vlk a člověk si k sobě nehledali cestu týden, ale roky. Navíc je mnohde vidět laciná počítačová animace. Ačkoliv jsem rád, že film na podobné téma vznikl, nemohu ani s největším sebezapřením udělit víc než 3/5*. Šlo z toho vymačkat násobně víc.

• 28.5.2019  10:22
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Fantastická sága ze smyšleného prostředí Západozemí, mírně připomínající evropský středověk. Podle mých měřítek je to nejvydařenější seriál, jaký je v poslední dekádě k dispozici. Svou propracovaností, dokonalým vykreslením charakterů hrdinů, nesmlouvavým "vražděním" nejedné dějově důležité postavy, skvělým spletencem osobních příběhů (linek osudu) seriálových charakterů, do toho zákulisní intrikaření, touha mít moc a sílu a do toho občasný (dost častý) syrový sex.. A že se osmá série nepotkala s očekáváním? Brilantní tah tvůrců. Západozeman, ten tvrdej chleba má. Ne vždycky tam končí happyendem vše, co by mohlo. Vlastně spíš výjimečně. I v tomto duchu vygradovala osmá, za mě skvělá série. Čeho bylo doposud málo (dračí akce), toho se namlsáme v posledním dějství dosytosti. Už se nemohu dočkat, až vyleze "making of..". Bez váhání dávám 6/5* a vřele doporučuji těm 2% populace, které to zatím minulo :) Jedninou relevantní otázkou tak pro mě zůstává, v kolika na to nechám koukat svého syna :)

• 18.4.2019  09:53

Příšerný nerealistický a krví nasáklý dějově strohý a provedením zoufalý režisérův počin.. Po dlouhé době jsem nebyl schopen dokoukat film. Už od první akční scény mi to haprovalo (všimněte si úhlu průstřelů u padající dívky - špatné načasování efektů..) Čeho je moc, toho je příliš. Když si hrdinové z těla tahají nože, střepy a do já vím, aby v další bitce zápasili jako znovuzrození, smysl pro realitu prostě řekl NE! Dvěma hvězdami jsem tenhle průser možná ještě přecenil..

• 16.4.2019  15:47
    Time Trap (2017)

Za málo peněz hodně muziky. Film je pro mě uvěřitelný, dějová linie dává smysl. To je u sci-fi s podobnou tématikou nezřídka kdy problém. Podle mě je to hodně "uvěřitelné" scifi, scénář super. Příjemný snímek, který má co nabídnout a který umí překvapit (vzhledem k hodnocení..)

• 18.3.2019  14:46

Velké zklamání. S takovým pocitem jsem odcházel z kina. Film není vyloženě odpadem, ale k dokonalosti mu toho hodně chybí (a něco přebývá).. Jestli dialogy kulhají, tak dějově film přímo pajdá. Za mě opravdu nepovedené dílo. Nechci házet špínu na českou tvorbu, tak se nebudu víc rozepisovat... Ale hranice mezi dobrým a špatným filmem bývá někdy tenká..

• 11.3.2019  14:48
    Boj s obry (2017)

Tak nízké celkové hodnocení je jasným důkazem, že i tak krásný a citlivě propracovaný snímek prostě není pro každého. Za mě vážně super!

• 11.3.2019  14:17

Někde mezi. V určitých fázích filmu jsem byl nadšený, v dalších pak příšerně naštvaný na nelogičnosti a kraviny. Proto i hodnocení někde mezi..

• 5.3.2019  19:51

Jako taková slabší 4* podívaná. Kdybych chtěl natočit film o obličejové slepotě, šel bych na to přesně takhle. Velmi se mi ten koncept líbil a doslova mě vtáhl do děje. A taky pomohl pochopit, jak se hlavní hrdinka cítí. Film skvěle graduje, divák občas zapochybuje, kdo je vlastně v záběru a kdo je jen v představách. Originalita se provedení vytknout rozhodně nedá!! ----- spoiler na konci textu, který patří sem ---- Nakonec se misky mých vah převrátily ke čtyřce, protože podle mého hodnocení filmu (nyní 61%) neodpovídá kreativitě a inovacím, jaké jsem zde viděl poprvé. Mila v hlavní roli docela "mákla", myslím že i její výkon si zaslouží špetku pozornosti. A upřímně - tuhle "poruchu" dostat fakt nechci.. SPOILER ALERT Bohužel jsou některé reakce hlavních hrdinů zcela postrádající logiku. Závěr a zbytečná smrt hlavního hrdiny mě sebral mé skoro celofilmové nadšení.

• 2.3.2019  21:19
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

"Zprasený" báječný námět. Hlavní postavy těžko uvěřitelné, vykreslení světa a jeho atmosféry i obyvatel velmi jednoduché až povrchní. Tvůrce se zřejmě potýkal s těžkým nedstatkem prostředků, čemuž odpovídají i neefektivní efekty :/ škoda..

• 6.2.2019  09:45

Hodně, ale opravdu hodně mi cuká ruka, abych filmu napálil plný počet (edit: 5* nakonec dopadlo). Ačkoliv tedy "akčňáky" nejsou úplně tím mým šálkem čaje, tady mi vážně padala brada do popcornu. Ano, uznávám, že děj je místy trochu dost zamotaný a že přehlednost celé dějové linie někde trošku zakulhá. Nicméně preciznost, s jakou jsou provedeny akční scény, to je radost a potěšení z každého detailu. Zapomeňte na roztřesenou kameru, která zachycuje jen čmouhy a obrysy rychlých soubojů. Tady je to právě naopak, provedení je famózní a délka záběru neskutečná. Ano, vím, dneska je toho polovina udělaná ve studiu a druhá na počítači, ale stejně mě to famózní dojem z těchto potyček nemůže zkazit. To, co jsem viděl v tomhle filmu, jsem ještě jinde neviděl. Finální souboj na schodech, jak píše Tom Hardy, patří mezi to nejlepší, co kdy akční žánr divákovi nabídl. Jinak s jeho komentářem souhlasím. 4,5/5* a doporučení jako Brno :)

• 1.2.2019  13:22

Pokud člověk přistoupí tvůrcům na onu událost "z muže ženou díky kouzlu" a hodí za hlavu racionální pochyby o takové přeměně, spadnou z něho předsudky a může si naplno užít tuhle transformaci. Je pravda, že vzhledem k obsazení Anny Polívkové to nedá až tolik práce :) Langmajer jako šovinistické prase naprosto uvěřitelný a věrohodný. Anička zahrála "Langmajera" naprosto uvěřitelně, ba co víc, řekl bych, že je spolu s T. Pauhofovou to nejlepší, co film nabízí. Některé její "chlapské scény" nemají chybičku :D Karla zkrátka válela. Ani Hádek se v této společnosti neztratil. Nakonec jsem se u filmu tak řechtal, že jsem mu odpustil i pár technických úletů (napočítal jsem tři) a udělil na českou tvorbu velmi výjimečné 4*. Pokud se chcete bavit a moc nepřemýšlet, tenhle film je trefa do černého. Nic extra nového ani románový příběh ale nečekejte.

• 16.11.2018  12:46

Když si u filmu položíte otázku "To jako vážně?!" několikrát po sobě a stále není utrpení divákova konec, nelze než se modlit, aby ten konec už konečně nastal. Nemá smysl tady psát faily, errory a přešlapy, jaké scénáristé, hlavní hrdinka i parta padouchů za ten biják napáchá. Jednak to udělali mnozí přede mnou, druhak jsou natolik do očí bijící, že je prostě nepřehlédne ani slepec bez asistenčního psa. Zoufalost, co se nikdy neměla dostat ze střižny na světlo světa.

• 24.10.2018  11:57
    Konfident (2012)

Jako jo, pár scénáristických mušek a pár přemotivovaných herců jsem si všiml také, ale podle mě jde hlavně o atmošku toho filmu (té doby). A ta je perfektní, věrná a vypovídající. Pokud bychom zcela upozadili příběh filmu, pak jen kulisy řeknou víc, než tisíc slov. Za mě perfektní dílo, povedený kousek, který věrně vykresluje ponurou dobu normalizační. Věty typu "My o Vás víme všechno" a arogantní nadřazenost agentů STB, až mi místy šel mráz po zádech. Ani nemluvě o mučení zatčeného, odpírání spánku, vydírání skrz rodinu "Vaše děti půjdou do ústavu a o manželku se jistě taky někdo postará". Fuj, ještě že je ta doba pryč. Vzpomínky na ní mi při sledování Konfidenta ožily víc, než by bylo zdrávo. Takže film svůj účel splnil beze zbytku.

• 1.10.2018  08:45
    U nich doma (2012)

Tak jo. Hodně váhám mezi 4* a 5*, nakonec jsem přemluvil sám sebe a tomuhle podařenému, trochu voyerskému snímku o mladém nadějném spisovateli a jeho učiteli dávám plný počet. Souzním s komentáři zde, že ten konec kazí dojem z jinak bravurního filmu. Podle mě i mnohých by si asi zasloužil víc. I tak jsem nadšený, tak krásně přirozeně plynoucí děj a uchopitelné postavy, strhující příběh, ve kterém se vlastně "až tak nic neděje". Za náročné diváky dávám palec hore! "Pokračování příště...."

• 8.8.2018  08:40

Nevěděl jsem, do čeho vlastně jdu, ale výsledek mě nadmíru příjemně překvapil. Nenucené komediální drama se spoustou černého humoru, které však brilantně balancuje humorné napětí. Drama se stále vyvíjí, stejně jako život a osobnosti dvou hlavních představitelů. Nebudu daleko od pravdy když přiznám, že jsem se ve filmu několikrát spatřil, nebo přinejmenším zažil podobné situace. Naprosto geniální střih dokáže svou prací rozbíjet relativně nudné dialogy a právě díky střihu jsou i "jakože smutné" scény velmi vtipné. Celé dílo včetně jeho vyvrcholení v epilogu považuji za úžasné. Scénář, režie, střih a hlavní herecký ženský výkon excelentní, za mužskou roli by tomu asi ocenění o fousek uteklo. Film je i tak velmi uvěřitelný, nabitý "tím správným", inteligentním humorem, ale vede také k zamyšlení, když se nám v podstatě odkope celý manželský život tohoto divokého a těkajícího páru. Vypočítavost, inteligence i vytrvalost hlavní hrdinky jsou tím pravým kontrastem k přelétavosti a nestálosti jejího idola. Nemám, co víc dodat, než jen - neváhejte a jděte do toho.

• 8.8.2018  08:28
    The 100 (TV seriál) (2014)

Dal jsem na doporučení a jako milovník post-apo a vesmíru obecně jsem seriál "ochutnal". Po třech dílech (a to jsem se musel přemáhat už po prvním) si rvu vlasy. Takových kravin, které člověk musel překousnout. Takových technických i lidských failů, kterých se scénáristé za ty tři díly dopustili. No hnus. Mají scénáristé své diváky za úplné idioty?! Nejvíc mi to připomíná mix THE LOST a WALKING DEAD. Kravina, tuctovka, ničím nezajímavý seriál, snad možná v nějaké fázi puberty se to může líbit... Nápad se znovu-osídlováním naší planety je fajn, ale tím to končí. Dál už je to jen reklama na hloupost vyspělého lidstva budoucnosti. Pryč od toho... Brrrr.. EDIT: Možná se v dalších dílech a sériích více pracuje s charaktery postav a možná se tam děje něco zajímavého, na co pasují logické a fyzikální zákony, ale to já už se naštěstí nedozvím... SPOILER: To jako lidstvo žijící na orbitě nedokáže vytvořit robota s pár čidly, aby situaci dole zmonitoroval? Proč se přeživší trestají smrtí i za úplné banality - to je jich tolik?! Proč mládež nikdo nevyzbrojil, když letěla "dolů"? Proč lze náramky sundat, to nikoho nenapadlo, že to "trestanci" zkusí? Proč vodní had neurval tý vochechuli nohu v kyčli, když ji tam vláčel sem a tam po celý řece - namísto toho má šrám, jako by prošla ostružiníkem.. Proč přeživší lidstvo skoro vede (zástupce) totální idiot a asketik, pro kterého je doslovný výklad zákona víc, než lidský život? Proč jsou ve skupině 2-3 vůdčí osobnosti a zbytek jsou jen tupé ovce?! Kde se naučili schopnosti, které pak uplatnili na Zemi, např. rozdělání ohně... - na tři zhlédnuté díly je to myslím kopanců až až...

• 7.8.2018  07:47
    Springfloden (TV seriál) (2016)

Začínám severské detektivky milovat. Nebudeme si lhát do rukávu, kluci ze severu tenhle žánr prostě umí. Spletenec osobních příběhů a na pozadí třicet let nevyřešená záhadná vražda. Uchopitelné postavy, uvěřitelný příběh, zajímavá zápletka i její rozuzlování. Seriál není nekonečně se nabalující a gradující patos ve stošedesáti dílech, naopak 8 dílů seriálu velmi sluší. Až na pár mušek - spíše octomilek - není seriálu co vytknout. Po MOSTu další skvělá práce a ačkoliv je zdejší hlavní hrdinka docela normální holčina (v porovnání se Sagou Norenovou), seriál si ode mě vysloužil plný počet hvězd.

• 23.7.2018  18:06

No přiznávám, že příšernější film jsem dlouho neviděl. Začalo to na začátko a končilo to na (přetrpěném) konci. SPOILER ALERT Kdo proboha učil kompars utíkat? Všimli jste si, jak pobíhali během úvodního řádění zločinců? Naivnější pobíhání jsem si ani neuměl představit. Tohle má být běh o život?! Snaha přežít?! ... Film byl od začátku do konce čitelný a jediné, co mě překvapilo bylo odhalení parťačky jakožto agenta protistrany, namísto vášnivého mrdu. Celý je to kaše. Laciná tuctová kaše, kterých tu bylo mnoho předtím a bohužel bude i poté...

• 16.5.2018  13:06

Geniální ztvárnění jedné z největších novodobých caus vlády USA. Vietnamská válka zabalená do kabátku pro širokou veřejnost. Kabátku tak dobře ušitém, že i faktická prohra ve vietnamské jungli doma vyznívá jako přesvědčivá výhra a splnění vytyčených cílů. Co na tom, že to jsou lži. Pokud se to dobře "prodá", bude to fungovat. Široká veřejnost je totiž ten poslední element, kterého se ještě vládnoucí garnitura obává. Rozpor mezi hájením národních zahraničně-politických zájmů a povinností informovat objektivně a nestranně veřejnost je zde vyšperkován do absolutní uvěřitelnosti. Ne náhodou v tomto filmu spatřuji paralelu s Wikileaks. I Julian Assange je vlastně novodobým hrdinou, který zveřejnil skutečná data o invazích a válkách v Iráku, Afghánistánu a potažmo i Sýrii. (a ono smyšlené obvinění ze znásilnění Švédky přesně koresponduje se způsoby diskreditace, které NSA potažmo CIA hojně používají k bagatelizaci a marginalizaci "whisperblowerů", kteří upozorňují na přísně tajené přešlapy, omyly a lži)... Skvělé je, že tento film mnoha lidem otevře oči. Už ne tak skvělé je, že se to děje stále a pořád :/

• 3.5.2018  13:18
    The Circle (2017)

Spíš než samotný film hodnotím problematiku, kterou nastínil. Myslím, že film nastolil legitimní otázky naší cyber-budoucnosti. Je skutečně maximální transparentnost (rozuměj průhlednost) v nejlepším zájmu lidstva jako celku? Můžeme díky sdílení osobních zážitků a pocitů poskytnout naše vjemy i těm, kteří takové štěstí nemají? Leží v budoucnosti sociálních sítí také budoucnost lidstva? Rozhodně bych film doporučil všem, které baví podobné úvahy a kteří přemýšlí s hlavičkou otevřenou.

• 5.4.2018  15:47

Rád se dívám na filmy, které u "mainstreamového" diváka propadnou, protože je šance si v něm najít - i přes společenské odmítnutí - něco dobrého, něco navíc, něco co ostatním uteklo. Tady? Nic :( Bohužel. Krom vzletné myšlenky na konci filmu a sice, že budoucnost lidstva je v jeho jednotě a pár pěkných filmových tríčků je film naprostý propadák. SPOITER: Jen v krátkosti několik absolutních a do očí bijících obr-debilit: Jak mohlo pár techniků obestavět za několik let celou planetu kolem dokola?! - proč je na ISS sebe-destrukční systém (to nikoho nenapadlo, co by to na oběžné dráze udělalo za paseku?!), jak dokáže NASA monitorovat vznik celoplanetární geobouře na sekundy přesně?! - jak dokázal hlavní hrdina přežít "hacknutí" svého jetpacku (to se nikde neroztrhl během zběsilé jízdy, kdy vlastním tělem boural části ISS?!). A pak řada dalších, ne tak viditelných, ale do tohoto braku přesně zapadajících logických nelogičností a absurdit. Propadák roku bez ohledu na to, že je z mého oblíbeného prostředí..

• 3.4.2018  13:38
    matka! (2017)

Film začal jako příjemný napínák a gradoval až do úplného .... ničeho. Buď musím ze své osoby sejmout přízvisko "náročný" divák, protože jsem závěr filmu nepochopil, nebo je viníkem "blbec" na druhém konci drátu, obrazně myšleno režisér snímku. Bylo by to fajn, kdyby konec poskytl vysvětlení pro všechny absurdity, kterých jsme byli svědky. Ale ono nic. Prostě nic :(

• 20.3.2018  11:36

Jako jo, naprosto jsem přijal poselství, které měl film nabídnout. Výborná volba zpracování, kdy se nechává prostor i "vedlejším" postavám skvěle dokresluje celý příběh. Chápu přetěžký osud "poznamenaného" chlapce v běžné základní škole. A je naprosto jedno, kde se film odehrává. Děti dokáží být mnohdy krutější než dospělí, proto patří Aggimu za jeho přístup, odvahu a odhodlání velký respekt, stejně jako jeho skvělé (a skvěle zahrané) mamince. Přes to všechno si neodpustím poznámku, že toho přeslazeného pohádkového happy endu bylo na můj vkus skutečně až dost. Méně je někdy více.

• 20.3.2018  10:32
    Teoneol (2016)

Takovej ten pocit, kdy si to fičíte domů z práce a na hlavu Vám spadne tunel. Jste zhruba uprostřed a moc místa, kam se pohnout, není. Jak silná je touha po životě? ... Tenhle korejský katastrofický snímek určitě zaujme, pobaví a neurazí. Ačkoliv se prakticky celý děj odehrává v podzemí, kamera a scénář si s tím dobře poradily. 75%

• 5.3.2018  08:37
    Na doraz (2017)

Jediné, co na tom filmu stojí za zmínku, je frenetický výkon Hale Berry. A taky přízvisko "akční". To film asi fakt je.. Ale jinak je všechno špatně. Špatná akce horší než žádná akce... Nelogičnosti, naprosto divné reakce a uvažování hlavní hrdinky. Sice jsem se do podobné situace nedostal (a doufám, že nedostanu), přesto si troufám tvrdit, že takhle pitomě bych se rozhodně nechoval. Za mě snůška nesmyslností kdy jedna absurdita střídá druhou. Propadák. Film ve mě vyvolal dojem, že hlavní hrdinka vlastně ani nechce ukončit podivnou honičku.. A bohužel, ani Hale tomu nedokázala pomoct, ačkoliv se vážně snažila.

• 5.3.2018  08:19

Zajímavý nápad, jak se vypořádat v jednom filmu se smrtí 4 psů, aniž by u toho divák dojil kaluže slz. Přesto je to zhruba to jediné, co se filmu povedlo. Odpočinkovka pro rodinu s dětmi, ale náročnějším divákům dle mého soudu film nemá moc co nabídnout. I přesto, že některé scény psího chování doženou k slzám smíchu, dávám průměrné 3/5*

• 12.2.2018  10:59
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

Příjemný film se zajímavým příběhem, umístěním i obsazením. Fanouškům filmů a filmového prostředí jistě má co nabídnout a jak jej zaujmout. Z tuzemské tvorby rozhodně patří do té lepší půlky.

• 9.2.2018  12:59
    Milada (2017)

Mých pět hvězd není hodnocením kamery, herců, střihu ani hudby. Zcela výjimečně nehodnotím film. Mých pět hvězd patří největší ženě, jakou kdy Československý národ měl. Člověka s tak hlubokými morálními zásadami, že by měl být inspirací mnoha příštích generací, ať budou stát proti jakémukoliv zlu. Přes všechny nepřízně osudu si zachovala své hodnoty, svou čest a charakter. Její (a těch dalších) odsouzení a poprava byla největším zločinem komunistického režimu. Dnes je víc než kdy jindy nezbytné připomínat si její osud, její cíle, její odhodlání, její elán, její sílu, její vytrvalost. A neznám většího důkazu o výjimečnosti této ženy, než jsou poslední slova člověka před smrtí. Říct do očí prolhané, manipulativní a až hystericky oddané komunistické žalobkyni, že se na ní vlastně nehněvám a odcházím smířená... Sám osobně bych toto nikdy nedokázal, ačkoliv mám o svém morálním kreditu vysoké mínění. Nenahraditelné žena odešla v osobě Milady Horákové. A na výtky o špatné hudbě a střihu Vám přátele, v kontextu výše zmíněných faktů, z vysoka sere pes.

<< předchozí 1 2 3 4 5