Joski

cinemato-grafik

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 18.1.2017  18:55
    Sedm statečných (2016)

Uplne zbytočný reamake. Je ťažké natočiť dobrý western, ale prečo pretáčať znova už legendárne témy, ktoré sa aj tak nedajú lepšie spracovať. Len zbytočné mrhanie peniazmi i časom diváka. Za originálne natáčanie v tomto žánri možno považovať Tarantinove filmy - Nespútaný Django alebo najnovší western Osem hrozných, ktoré sú vyslovene poctou westernu i skvelej Morriconeho hudbe. Samozrejme tieto kúsky potešia len zasvätených fanúšikov.

• 9.4.2014  16:49
    Hamlet (1996)

Veľmi náročné na vnímanie. V CZ dabing veršovanej verzii na svetovej špici. Absolútna pecka pre fajnšmekrov. Kniha resp. original divadelna hra je rúžová záhrada oproti tejto filmovej Branaght verzii. Klobúk dole. Málokedy sa stáva, že film je lepší ako literárna predloha. 100%

• 9.4.2014  16:42
    Satyricon (1969)

Náročné, uletené... len pre bláznov a fanatikov FF:-)

• 5.11.2013  17:53
    Sníh (2013)

Konecne po rokoch poeticky autorsky animovany film. Videne v kine za ucasti autorky. Prijemny zazitok. 90%

• 8.10.2013  16:00
    Pěna dní (2013)

Gondry nesklamal a dokonca si zahral doktora Mižmaž. I keď typický, ale stále iný a originálny režisér. Sadne len niektorým divákom. 95%

• 1.9.2013  10:10

Efekty, efekty, efekty... ale s filmovým defektom!

• 1.9.2013  10:07

Nová nádej - Sci-Fi klasika ešte s nostalgickou atmosférou celkom ujde. Prevedenie v plienkach, ale obsahovo oproti ďalším preefektovaným epizódam určite lepšia. Ak hodnotíme celú sériu, tak až teraz chápem kvality Červeného trpaslíka. Niet lepšieho materiálu na Sci-Fi paródiu. Epizóda IV 60% komplet séria 40%

• 29.8.2013  09:25

Geniálne spracovaný príbeh, ktorý do poslednej chvíle drží diváka v napätí a neustále núti premýšľať, kto je vlastne obeť. Viac než len "detektívka". Dnes sa takto spracované filmy netočia! 90%

• 29.8.2013  09:13
    Brazil (1985)

Veľmi originálny klaustrofobický Kafkovsky kúsok z dielne Terryho Gilliama, ktorý zaujme len náročnejších divákov. Bizardnosť, geniálne prepracovaný vizuál či citácie z dejín filmu sú hlavné plus tohto nezvyčajného diela. Určite patrí do zlatého fondu svetovej kinematografie. 100%

• 20.8.2013  08:47
    Mzda strachu (1977)

Úvod je dosť rozdrobený na predstavenie osudov jednotlivých postáv, v druhej tretine špina a trápenie. Až v poslednej tretine filmu je konečne to správne napätie v divokej upršanej džungli. Celok bohužiaľ nedrží pokope, v mnohých častiach je nelogický strih a pôsobí až rušivo. Friedkinovi sa podarilo natočiť slušný remake, ale mne osobne sa viac pozdáva Clouzotov francúzsky originál (1953), ktorý rozhodne odporúčam pozrieť na porovnanie. 70% http://www.csfd.cz/film/38791-mzda-strachu/

• 20.8.2013  08:37
    Mys hrůzy (1962)

Ako som už spomínal pri Scorseseho remaku, že De Niro výkon je vynikajúci a asi jeho naj v kariére, tak Mitchum - noir klasik je trošku triezvejší ako by som očakával. Napriek všetkým kvalitám: kamera a hlavne hudba (B.Hermman) je podľa mňa remake aj tak o dosť lepší. Rozhodne tento kúsok patrí do kategórie kvalitného thrilleru. 80%

• 11.8.2013  11:17
    Kleopatra (1934)

Málo známa a pritom veľmi kvalitná verzia Kleopatry zo zlatého veku hollywoodskeho filmu. Kamera zaslúžene získala cenu Oskara. Odporúčam nielen pre pamätníkov. 90%

• 9.7.2013  12:19

Otrepaná klasika, ktorá pre mňa aj napriek geniálnej Bernsteinovej hudbe nemá väčšiu hodnotu ako tesný nadpriemer. 55%

• 9.7.2013  12:14

Veľmi dobre natočené. Rozhodne lepšie, ako nový remake. Réžia, scenár a hlavne kamera absolut paráda. Na druhý krát ešte lepšie a dávam 90%

• 6.7.2013  07:29
    Italské prázdniny (2003)

Ledva som zvládol trailer! Jasný odpad, netreba strácať čas! Réžia it´s FALL!!!

• 1.6.2013  13:40
    Zneuctění (1964)

Bohužiaľ aj napriek Newmanovej hereckej snahe je Kurosawov original Rašamon oveľa lepší. V ramci žánru nadpriemer. 65%

• 15.5.2013  18:13

Nostalgické a vtipné. Klasická ruská minikomédia s prvkami groteskových gagov. Odporúčam sledovať v pôvodnom znení v ruskom jazyku. Hlasy je zbytočné pokaziť dabingom!. 80%

• 6.4.2013  08:30

Úplná pohoda. Skvelá zábava s absolútne neznámymi severanmi. Ako zo života, ale s humorom:-))) 80%

• 6.4.2013  08:23
    Akira (1988)

Hustééé! V poslednej dobe si robím prehľad v Japan Anime a AKIRA je právom považovaná za legendu tohto žánru. Ja len môžem skonštatovať, že náročnejší film svojim spôsobom rozprávania príbehu, silným postapokalyptickým posolstvom, skvelou hudbou a maximálnym výtvarným spracovaním som dávno nevidel. Obsah je silnejší než animovaná forma. Film určite patrí do kategórie pre náročného diváka a jednoznačne ho možno zaradiť aj do zlatého fondu svetovej kinematografie. 100%

• 6.4.2013  07:52
    Piráti! (2012)

Som prekvapený z tak nízkeho hodnotenia. Piráti! síce nie sú tak geniálni, ako niektoré bábkové filmy svetovej produkcie, ale určite svojim humorom i výtvarným štýlom patria medzi lepšie kúsky európskej kinematografie. Film neobsahuje negatívny postoj či morálne pohoršujúce scény a dialógy. Opäť môžem len odporúčať všetkým vekovým kategóriam. 90%

• 10.3.2013  08:55
    Žezelotebon (2006)

Na amerického autora v japonskom anime svete ide určite o zaujímavý film. Pre fajnšmekrov tohto žánru asi sklamanie, no pre nezainteresovaných divákov vcelku vážny až psychologický zážitok. Film rozhodne nejde na efekt prepracovaných detailov či akčných scén, ale hľadá výtvarnú skratku v duševných pochodoch hlavných postáv. Posolstvo "Buď šťastný, buď šťastný" je detský naivné a večné platné...90%

• 7.3.2013  13:07

Naušika ďaleko prekonáva hranice fantázie, naracie deja, technického spracovania i výtvarného riešenia, ktoré sa vo vyčistenej forme objavujú v Miyazakovych neskorších filmoch. Charakterom pripomína Princeznú Mononoke. Napriek všetkých podobnostiam a súvislostiam v autorovej tvorbe, možno Naušiku považovať za výnimočný, bohužiaľ už dnes tak často nevídaný filmový počin. Odporúčam všetkým vekovým kategóriam. 100%

• 13.2.2013  22:39

Ani do plaču, ani do smiechu... 50%

• 13.2.2013  22:33

Takú sci-fi ani fantasy zlátaninu som už dávno nevidel. Až pri takomto odpade dokážem doceniť Barbara Conana... A to je u mňa B-éčkové dno!

• 13.2.2013  22:16
    Taková normální rodinka (TV seriál) (1971)

Nečakal som, že táto vyše 40 ročná TV klasika svojim inteligentným humorom prekoná akékoľvek súčasné seriály. Rodinka zdvihla laťku na svoju dobu tak vysoko, že ju totalitný režim musel okamžite zakázať. V ťažkej dobe a podmienkach zákonite vznikajú kvalitné diela a večne s nadhľadom platné "pravdy". Odporúčam všetkým generáciám, ktoré prídu po nás. 100%

• 4.2.2013  21:48
    Lovci hlav (2011)

Nadpriemerné škandinávske krimi s čiernym humorom, ktorý nenájdete v amerických akčných gulášoch. Napriek krvavým scénam lego do seba pekné zapadá a nenechá diváka v driemavom stave. Nesadne pravdepodobne štandardnému divákovi, ale určite poteší fandov severoeurópskej filmovej produkcie. 80%

• 4.2.2013  21:40
    Poldové (2010)

Veľké sklamanie nad mrhaním talentu Kevina Smitha pre tak lacnú "krimi-komédiu". Snáď si to ďalšou produkciu ešte viac nepokazí! 25%

• 27.11.2012  20:46
    Město žen (1980)

Trošku kontroverzné, trošku feministické, ale veľmi vtipne dielo majstra. Felliniho filmy netreba vnímať v prvoplánovej rovine. Má svoj pohľad na vec, ktorý predkladá divákovi bez vysvetliviek. Je to jeho autorská interpretácia témy femina. Ja si myslím, že je len málo originálnych filmov na túto tému. 80%

• 13.11.2012  19:09
    Oblomov (1979)

Nedokonalosť ruského človeka a poézia jeho duše v najlepšej réžii. Čo si možno na jesenné nedeľné popoludnie viac priať. Lahôdka vo filmovej podobe. 95%

• 13.11.2012  19:01
    Bílý šejk (1952)

Ranné dielo Felliniho ma milo prekvapilo svojou presvedčivou a jednoduchou ľahkosťou rozprávania. Bíly šejk ešte nedosahuje kvality legendárnych skvostov zrelej tvorby, ale nájdeme tu už prvky a nezameniteľný Felliniovsky rukopis. Jednoaktová oddychovka s nostalgickým nádychom čias, keď česť a cudnosť znamenala viac ako hlúposť či malosť zobrazovaných postáv. Jednoznačne odporúčam nielen pamätníkom. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20