Večírek (1968)

Kultová ale málo známa komédia postavená na nemotorných gagoch geniálného Petera Sellersa by si určite zaslúžila viac pozornosti v TV programoch, ako priemernejšia dookola otrepaná séria Ružového pantera. Vrelo odporúčam. 90%

Sex noci svatojánské (1982)

Trošku netypický mimo mesta romantikou nabudený Woody vás možno sklame alebo nepresvedčí na prví pohľad. No obsahovo a tentoraz viac symbolicky WA humor stále šlape na plné obrátky. Svojím poňatím by som tento kúsok zaradil medzi romantické filmy pre "náročnejších divákov". Ale vo svojej podstate je to prí-jemne šteklivá letná oddychovka. 75%

Lítám v tom (2009)

Technicky vzato tento kúsok by si zaslúžil aj štvrtú hviezdu pretože má všetky kvality pre hodnotnú výpoveď. Ale predsa len väčšiu silu mala pre mňa Juno, kde sú určite presvedčivejšie vzťahy a emócie postáv... Na druhej strane sa réžia i kvalita scenárov J. Reitmana zlepšuje a pravdepodobne sa pomaličky zaradí medzi svetovú špičku. 70%

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008) odpad!

Neuveriteľná kravina! Stupídne americké "ffftipy" na adresu tmavších menšín a genitálnych partií. Slabota hodná odpadu.

Fish Tank (2009)

Nechápem prečo je okolo tohto filmu take halo? Kopec cien a najlepší anglický film roka 2009? Že je hlavná hrdinka autentická neherečka a hrá samu seba ešte nezaručuje niečo výnimočné a nevídané. Podľa mňa po čerstvom "zážitku" z kina ide o štandardnú sociálnu sondu do života jednej teenedžerky, ktorú by ste natočili v ktoromkoľvek sídlisku v Európe či na Slovensku (Petržalka, Luník IX...) 60%

Lantana (2001)

Nemôžem si pomôcť, ale vôbec ma to nechytilo a rozhodne by som to neporovnával s Magnóliou. Dobrý scenár, priemerné herecké výkony a ničím neprekvapujúca kamera. Manželské vzťahy zakomponované do kriminálnej pátračky a to je tak všetko. Vlažných 65%

Bezva chlap (2010)

Typický škandinávsky humor na pozadí štandardného príbehu o "zločincovi", ktorý túži začať nový život. Nepovažujem tento snímok za nič výnimočné, ale charizma Stellana Skarsgarda ma vie vždy dostať v akejkoľvek podobe či úlohe. Určite sadne len niektorým divákom. 75%

Podivný pár (1968)

Skvelá herecká dvojica v geniálnych dialógoch rieši svoje komplexy rozvedených mužov. Myslím, že netreba nič dodávať. Odporúčam komzumovať jako sekanou! 80%

Život je román (1983)

Bizarný snímok postavený na otvorenej predstavivosti. Len pre náročného diváka...75%

Láska a čest (2006)

Minimalisticky a monotónne ladená dráma skoro bez napätia má postupný účinok ako priezračne čistý a pritom chuťovo kvalitný biely čaj :-) 80%